Wizja dla Izraela_13.02.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 13 lutego 2015

Powstań, Panie, by nie przemógł człowiek; Niech będą osądzone przed tobą narody!“ –  Psalm 9,20.

UE FINANSUJE NIELEGALNE ARABSKIE BUDOWY – Unia Europejska zaangażowała się w budowy na nielegalnym terenie 400 domów dla Arabów tzw. palestyńskich w 17 miejscowościach tzw. obszaru „C” w Judei i Samarii. Obszary te podlegają według porozumienia z Oslo jurysdykcji Izraela. Budowy bez pozwolenia wywołują troskę ponieważ Unia angażuje ogromne pieniądze i chce wywołać konflikt na zagranicznym terytorium. Budynki te kosztuje wiele milionów Euro europejskich podatników. Z oficjalnych dokumentów UE wynika, że projekty budowlane mają przygotować drogę dla rozwoju PA oraz zwiększyć autorytet „Palestyńczyków” na obszarze „C”, czyli na obszarze Izraela! Niektórzy eksperci wychodzą z założenia, że chodzi tu o próbę jednostronnych faktów dokonanych. Na budynkach powiewa flaga UE. UE wierzy więc, że z tego powodu Izrael ich nie zniszczy, by uniknąć sporu dyplomatycznego. Dotąd rząd Izraela rzeczywiście ich nie zniszczył. Organizacja pozarządowa zaangażowana w budowy twierdzi, że wspieranie tych projektów przez UE jest planem Arabów by kontrolować coraz większe obszary terenu „C”, a więc 60% Judei i Samarii. Według porozumienia z Oslo mają one być jednak pod całkowitą kontrolą Izraela (Jerusalem Post, Daily Mail). Proszę módlcie się by to oszustwo Unii Europejskiej stało się wszędzie jasne i by te nielegalnie stawiane domy na terenie Izraela zostały zburzone.

BIDEN NIE BĘDZIE OBECNY PODCZAS PRZEMÓWIENIA NETANJAHU – Chociaż sam uważa się za przyjaciela izraelskiego premiera amerykański wiceprezydent podczas planowanego wystąpienia Netanjahu w amerykańskich kongresie będzie nieobecny. „Biuro wiceprezydenta uważa, że podczas specjalnego posiedzenia będzie podróżował on za granicą” – podano oficjalnie w piątek. Demokraci John Lewis (Georgia), G. K. Butterfield (North Carolina) i Earl Blumenauer (Oregon) poinformowali już, że ich także nie będzie podczas przemówienia Netanjahu 3 marca. Informacja z biura Bidena wyszła dwa dni po komunikacie demokratów, że być może zbojkotują przemówienie Netanjahu w kongresie. Ma to być demonstracją przeciwko rzecznikowi zgromadzenia reprezentantów Johna Boehnera (Republikanin). To on wysłał zaproszenie do Netanjahu nie informując o tym Białego Domu i przewodniczących Demokratów. Oczekuje się, że przemówienie Netanjahu dotyczyć będzie głównie Iranu i konieczności zatrzymania jego programu atomowego. W tym czasie trwają niemrawe rozmowy USA i innych zachodnich mocarstw z Iranem (Arutz 7).

SPODZIEWANE POROZUMIENIE ATOMOWE Z IRANEM POWODEM ZMARTWIEŃ – Obama naciska na porozumienie z Iranem, podczas gdy jego zawartość budzi obawy licznych kongresmenów, byłych ministrów spraw zagranicznych i przedstawicieli sojuszniczych rządów. Cały proces miał początkowo na celu całkowite wstrzymanie dążeń Iranu do produkcji broni jądrowej. W międzyczasie chce się tolerować wytwarzanie materiału jądrowego ale w minimalnie zmniejszonej intensywności. W trakcie pertraktacji Obama odrzucił zareagowanie na coraz bardziej agresywne poczynania Iranu w regionie i rozbudowanie jego wpływów. Waszyngton wydaje się gotowy wręcz na uznanie Iranu jako lokalnego mocarstwa – i to na koszt Izraela i innych sojuszników USA w regionie. * Głównym dążeniem republiki islamskiej Iranu jest zniszczenie i całkowite zmazanie z mapy światy państwa żydowskiego. W listopadzie 2014 „wszechmogący główny przywódca” Iranu Ajatollah Chomeini powiedział, że dla „państwa żydowskiego nie ma ratunku; można go tylko wykorzenić”. * Tragiczna historia narodu żydowskiego w XX stuleciu pokazała Żydom, że zagrożenie zniszczeniem trzeba brać poważnie po uwagę. Dotyczy to więc jak najbardziej Iranu i jego kroki ku budowie broni jądrowej (Washington Post).  „Boże, wybaw Izraela Od wszelkich niedoli jego!“ – Psalm 25,22.

SZYICCY REBELIANCI PRZEJMUJĄ WŁADZĘ W JEMENIE – W poprzedni piątek szyiccy władzy z ramienia szyickich rebeliantów poinformowali, że przejmują kraj i rozwiązują parlament. To dramatyczny koniec puczu ciągnącego się od miesiąca. Ta sytuacja wepchnie ten biedny kraj w jeszcze większe nieszczęście i grozi że ten kryzys przekształci się w regularną wojnę konfesyjną. W ten sposób staną przeciw sobie popierani przez Iran szyici i strąceni na południu sunici. Al-Kaida mogłaby więc upiec tu własną pieczeń; jest ona najgroźniejszą grupą terrorystyczną. Utrudniłoby to operację antyterrorystyczną USA w tym kraju (Haaretz).

FRANCUZKI EXODUS – Izraelska flaga przy wejściu do koszernego supermarketu w Saint-Mandé pod Paryżem nadal wisi w pół masztu po ataku terrorystycznym i porwaniu zakładników. Jennifer Sebag (30) całe życie mieszka w pobliżu miejsca, które w zasadzie przedstawia to czym Europa być mogła. Elegancka dzielnica Saint-Mandé nie wyklucza nikogo, ludzie są zintegrowani, to spokojne miejsce, gdzie dobrze się ludziom mieszka. Saint-Mandé było zawsze spokojną przystanią dla Żydów jak Sebag. Jej rodzice i dziadkowie przyjechali do Francji dziesiątki lat temu i to z powodu antysemityzmu w Afryce Północnej. „Mówiło się, że tu wszyscy będą bezpieczni”. A jednak 9 stycznia bezpieczny port Sebag stał się tarczą strzelniczą. Porywacz uważający się za członka ISIS wdarł się do supermarketu, otworzył ogień i wziął zakładników. Wszystkie cztery ofiary były Żydami. * Miesiąc później Żydzi planowali wyjechanie z tego rzekomego spokojnego miejsca. W domach, przedsiębiorstwach, synagogach, dzień i noc stoją uzbrojeni żołnierze, a w rozmowach padają pytania czy należy pozostać we Francji, i pójść na ryzyko stania się ofiarą islamistycznych terrorystów, czy raczej opuścić kraj, który dotąd dumnie nazywali swoją ojczyzną. „Pytanie raczej nie dotyczy czy wyjedziemy stąd, czy nie, ale raczej kiedy – stwierdził Alain Assouline prominentny lekarz i przewodniczący centrum żydowskiego w Saint-Mandé. Dla Sebag, jej męża i ich trzech małych synów, którzy z powodów gospodarczych rozważali możliwość wyjazdu, atak zlikwidował wszelkie wątpliwości. Tego lata opuszczą jedyne zamieszkanie jakie dotąd znali i wyjadą do Izraela gdzie nie mają ani przyjaciół, ani rodziny, którego języka nie znają i gdzie zbyt często jest wojna. Od chwili zamachu do biura emigranckiego w Paryżu dzwoni trzy razy więcej telefonów jak dotąd. Uważa się, że w tym roku do Izraela wyemigruje 15.000 francuskich Żydów (Washington Post). Proszę módlcie się, żeby wszystko było dla nich gotowe kiedy przyjadą. Potrzebują pracy, mieszkania, nowych przyjaciół i wytrwałości przy zżywaniu się z otoczeniem.

DRUKARKA 3D – Instytut technologiczny w Technion, w Hajfie zainstalował drukarkę przestrzenną, która kosztowała milion dolarów. Z jej pomocą drukowane będą elementy metalowe stosowane w technologiach kosmicznych, jako korony zębowe i implantaty oraz elementy je zastępujące. Drukarka strumieniem elektronów stapia zmielony na proszek metal na przykład tytan, i tworzy z tego trwałe ciało stałe. Była już raz wykorzystana przy prototypie pojemnika na paliwo w satelicie. W przyszłości inżynierowie chcą drukować łopatki turbin w silnikach oraz stawy kolanowe (Jerusalem Post).

WPISZ SOBIE W KALENDARZU – W roku 2015 zaplanowaliśmy wiele wydarzeń. Od 22 do 30 kwietnia organizujemy naszą Roots & Reflections-Tour na temat: „Podróż przez Izrael – czas nauki i czas modlitwy”. Będziemy świętować 67 rocznicę istnienia nowoczesnego państwa Izrael: w wieczór rozpoczęcia podróży i w wieczór jej zakończenia. Będziemy w budynku w Tel Avivie gdzie podpisano deklarację powstania. Odwiedzimy plażę z możliwością kąpieli; pójdziemy od Karmelu do Jordanu. Można pojechać osiołkiem koło Kfar Kedem. I odwiedzimy Wzgórze Świątynne. Pieszo zobaczymy mur Jerozolimy, pójdziemy do Muzeum Biblii i zejdziemy drogą krzyżową ze Starego Miasta. Przeżyjemy Jerozolimę nocą ale zaplanowaliśmy jeszcze wiele innych atrakcji w czasie tej wspaniałej podróży podczas której będziemy wiele się modlić i wiele uczyć. Szczegóły można uzyskać na stronie  http://visionfuerisrael.org/termine/

BIEDA W IZRAELU POGŁĘBIA SIĘ: PROSZĘ POMAGAJCIE NAM NADAL – Według raportów z ostatniego miesiąca w Izraelu mieszka ok. 2,5 miliona biednych. To jest 31,6% ludności: 1,6 mln z nich to dorośli (29% mieszkańców) i 932.000 dzieci (35,1%). Tak więc jedna trzecia dzieci w Izraelu uważana jest za biednych. Ponadto jedna czwarta z nich idzie głodna spać kilka razy w miesiącu; 65% nie dostaje w szkole ciepłego jedzenia. Około 92% wszystkich starszych współmieszkańców nie stać na stałą pomoc w pielęgnacji lub kogoś, kto by pomógł w domu. To jest 10,8% więcej niż przed rokiem. Dodatkowo 56% zubożonych starszych nie może sobie pozwolić na lekarstwa czy lekarza. Kolejne 56% jest niedożywiona bo nie stać ich na podstawową żywność. * Dlatego zwracamy się znów do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie. Nasze konta na składki:

Niemcy i UE :   Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.