Wizja dla Izraela_14.01.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·

Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 14 stycznia 2011

Król raduje się mocą twoją I weseli się bardzo zbawieniem twoim!” Ps. 21,2

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Z góry serdecznie dziękujemy.

KRYZYS WODNY W IZRAELU – Listopad 2010 był najbardziej suchym miesiącem od 1927 roku, kiedy zaczęto pomiary. W połowie grudnia opady miały charakter gwałtowny. Ale prof. Uri Schani szef izraelskiego urzędu ds. wody nie jest optymistyczny: „Mimo opadów nadal można powiedzieć, że mamy kolejny siódmy rok suszy” – mówi. „Wprawdzie oszczędzaliśmy wodę, odsalaliśmy morską, zmniejszyliśmy dostawy i podnieśliśmy cenę, ale ciągle mamy spory jej niedostatek”. (INN) Proszę módlcie się bez ustanku o obfite opady w pozostałym czasie pory deszczowej 2010/2011.

EGIPSKI POLICJANT STRZELA DO CHRZEŚCIJAN– Jak podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pewien policjant, który był już po służbie wsiadł we wtorek do pociągu i otworzył ogień do 71 letniego chrześcijanina, raniąc jego żonę i cztery inne osoby. Dopiero przed dwoma tygodniami w ataku samobójczym zginęły tuziny ludzi; ostatni atak skierowany był do rozgniewanych chrześcijan. Zamach w czasie mszy noworocznej w Aleksandrii spowodował trzydniowe demonstracje chrześcijan, którzy krytykowali rząd za to, że ich nie ochronił, protestowali także przeciw ciągłym dyskryminacjom. Wszystkie ofiary ostatniego zamachu były chrześcijanami, cztery z tego były kobietami. Istnieje obawa, że nastąpią kolejne demonstracje, zorganizowane przez tych, którzy jeszcze są w szoku po zamachu noworocznym. (Jihad Watch) „Albowiem sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić. Bo stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych” – Rzymian 8,18-19.

TAGEDIA W TUSCON – Stan zdrowia 40 letniej członkini kongresu w Arizonie Gabrielle Giffords jest nadal krytyczny. Napastnik otworzył ogień pod supermarketem, gdzie przemawiała Giffords. Zabitych zostało 6 osób a 13 było rannych. Obama określił atak jako tragedię. Wśród zabitych była dziewczynka urodzona 11.09.2001 [data ataku na wieże w NY – przyp. MWN] i jeden sędzia. Sprawca Jared Lee Loughner został zatrzymany, obecnie bada się jego motywy. Do ulubionych jego książek należała „Mein Kampf” Hitlera i „Manifest komunistyczny” Marksa. (Haaretz, CHPP) Proszę módlcie się o całkowite wyzdrowienie Gabrielli Giffords i innych rannych oraz o rodziny ofiar.

NIEBEZPIECZNE TERYTORIUM – Open Doors jest chrześcijańską ponadkonfesyjną organizacją pomocową i charytatywną założoną w 1955 roku. Wierzący z ponad 50 krajów wstawiają się za chrześcijan z całego świata, którzy z powodu swojej wiary są dyskryminowani i prześladowani. W najnowszym raporcie Weltverfolgungsindex za okres 1.1.09-31.10.10 podaje się, że najgorsze prześladowania są w dziesiątce krajów muzułmańskich, w siedmiu z nich prześladowania jeszcze się nasiliły. Są to Iran, gdzie prześladuje się kościoły domowe, Afganistan, gdzie tysiące chrześcijan spotykają się pod ziemią, Arabia Saudyjska gdzie żadnemu Saudyjczykowi nie wolno przejść na chrześcijaństwo, Somalia gdzie uzbrojeni bandyci grożą zabiciem wszystkich chrześcijańskich misjonarzy, którzy karmią somalijską ludność zagrożoną śmiercią głodową, mikroskopijnie małe Malediwy ze 100% udziałem islamistów, Jemen, który zamierza wysiedlić wszystkich chrześcijan i Irak, gdzie 31 grudnia w kościele zamordowano dziesiątki chrześcijan. (Google, Wikipedia, www.opendoors.org) Proszę módlcie się intensywnie o siłę, odwagę, ochronę miejsc ucieczki dla naszych prześladowanych braci.

WIĘCEJ CHRZEŚCIJAN W IZRAELU – Koniec roku zostawił ślady zniszczenia i rosnący strach wśród chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Z niewielkimi wyjątkami ci, którzy celują do chrześcijan to radykalni muzułmanie, którzy chcą przekształcić cały Bliski Wschód w jeden wielki muzułmański kalifat rządzący się bezprawiem opartym na Koranie. Jedynym krajem w regionie, który zanotował znaczny przyrost ludności wyznania chrześcijańskiego jest Izrael, gdzie obecnie mieszka 150.000 chrześcijan (w 1948 było ich 34.000). Widać więc, że kraj bez muzułmańskiej większości jest też krajem z rosnącymi wpływami chrześcijaństwa. (World Politics Review) „Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą.“ – Izajasz 60,2

UZNANIE JAKO NIEPODLEGŁEGO PAŃSTWA – Minister spraw zagranicznych tzw. autonomii „palestyńskiej” (PA) zapowiedział, że chce we wrześniu ubiegać się w ONZ o uznanie PA jako państwa. Szukając głosów objeżdża obecnie cały świat. Ten krok to plan B Arabów – jako alternatywa dla rozmów pokojowych z Izraelem. Zapowiedź Riada Malkisa była reakcją na uznanie „palestyny“ przez Chile. W poprzednim tygodniu izba reprezentantów USA ogłosiła rezolucję, która potępia „jednostronne kroki dla powołania i uznania państwa „palestyńskiego”. Izrael uznał te kroki „za bez znaczenia i mało przydatne dla procesu pokojowego. ” (AP) „Dał więc Pan Izraelowi całą tę ziemię, którą przysiągł dać ich ojcom. Oni zaś objęli ją w posiadanie i zamieszkali w niej. I sprawił im Pan wytchnienie ze wszystkich stron, tak jak przysiągł ich ojcom. Nie ostał się przed nimi żaden ze wszystkich ich nieprzyjaciół, owszem, wszystkich ich nieprzyjaciół wydał Pan w ich ręce” – Jozue 21,43-45.

AMBASADA PA W BRAZYLII – Przewodniczący PA Mahmud Abbas wmurował 31 grudnia kamień węgielny pod budowę arabskiej ambasady w Brazylii. 2 stycznia Abbas spotkał się z brazylijskim prezydentem Dilma Rousseffem w Brazylii. Izraelski rząd zareagował „rozczarowaniem i ubolewaniem” na decyzję Brazylii; uznanie państwa PA jest „pogwałceniem wobec ustaleń PA z Izraelem z 1955 roku.” Amerykański demokrata Eliot Engel decyzję tę nazwał „całkowicie błędną“ i dodał, że jeżeli Brazylia chce mieć uznanie w świecie, to przy tym spotkaniu podjęła złą decyzję. (Arutz-7, ynetnews, ABC)

GŁOWNA CEL: TEL AVIV – Tel Aviv z jego 1,5 milionami mieszkańców i z okolicznymi miasteczkami powoli się budzi, po tym jak Siły Obrony (IDF) nakreśliły możliwy scenariusz wojenny. Wiele wskazuje na to, że z okręgu Gush Dan wystrzelonych zostanie spora ilość rakiet na miasta regionu. Ludzie odpowiedzialni za wojnę o niepodległość są zdania że nadszedł już czas powiadomić opinię publiczną co się może zdarzyć. „Oczywiście rejon Dan jest zagrożony najbardziej” – stwierdził pułkownik Zussman. „Wszystkie powiaty są teraz w zasięgu wroga, ale organizacje terrorystyczne chcą najpierw zaatakować Dan. W odniesieniu do Tal Avivu Zussman powiedział: „Wiemy, że miasto przy następnej rundzie zostanie zaatakowane.” Przewiduje się, że odpalone zostaną setki rakiet o dużej sile rażenia i liczyć się trzeba z setkami rannych i dziesiątkami zniszczonych budynków i ogromnymi stratami w infrastrukturze. Szef Hisb-Allah, Hassan Nasrallah określa Tel Aviv kategorycznie jako ekonomiczne i socjalne centrum Izraela i inwestuje jak tylko może w broń pozwalającą mu go zaatakować”- stwierdził Zussman. (Haaretz)


WZMOŻONE ATAKI RAKIETOWE Z GAZY
– Na początku tygodnia trzy rakiety ze strefy Gazy eksplodowały w Aszkelonie. Od poprzedniego piątku na południe Izraela w pobliżu Gazy wystrzelono trzy rakiety i pięć pocisków moździerzowych. Przemoc w tym przygranicznym regionie jeszcze się wzmożyła, choć tak Izrael jak i islamiści w Gazie stwierdzili, że pracują nad uniknięciem otwartej konfrontacji. W sobotę rannych zostało trzech zagranicznych robotników kiedy z Gazy wystrzelone zostały pociski moździerzowe i spadły na Schaar Hanegev. W poniedziałek izraelskie lotnictwo zbombardowało dwa miejsca w Stefie Gazy w odpowiedzi na powtarzający się ostrzał moździerzowy i rakietowy przez „palestyńskich” terrorystów z ich enklaw na wybrzeżu. (Haaretz)

KOREA POŁUDNIOWA CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ Z IZRAELEM W PRZEMYŚLE ZBROJENIOWYM – Korea Południowa wyraziła zainteresowanie znacznym rozszerzeniem swoich kontaktów w Izraelu w dziedzinie techniki zbrojeniowej. Chce ona kupić najnowocześniejsze systemy obronne i technikę w obliczu znacznego pogorszenia się jej stosunków z Koreą Północną. Seul obawia się agresywnej nieobliczalności Korei Północnej co pokazały oba przypadki na granicy. Niedawno rząd południowokoreański postanowił zwiększyć wydatki zbrojeniowe o 25%. Korea zainteresowana jest przede wszystkim samolotami bezzałogowymi, obroną przeciwrakietową i radarami. (Haaretz)

PA: „PALESTYNA“ OBEJMUJE CAŁY IZRAEL – W przeciwieństwie do tego co przewodniczący Abbas mówi zagranicznym politykom, mianowicie o tym, że PA uznaje Izraela – PA zaprzecza istnieniu Izraela w ogóle. PA komunikuje swoim ludziom, że istnienie Izraela nie jest uznawane, a cały kraj Izraela, wszystkie miasta i regiony są „palestyńskie”. PA używa swoich goebelsowkich metod, radia i telewizji by szerzyć te kłamstwa. (PMW)

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Z góry serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

медийная реклама в яндексе

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *