Wizja dla Izraela_14.02.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 „Zwodnicze są wszystkie wzniesienia i ten zgiełk, który słychać na górach. Zaprawdę, to Pan i Bóg nasz jest wybawieniem dla Izraela!“ – Jeremiasz 3,23

NETANJAHU PODCZAS PODROŻY DO USA  BĘDZIE PRZEDSTAWIAŁ IRAN JAKO PAŃSTWO „TERRORYSTYCZNE  – Premier Benjamin Netanjahu, jak to poświadczył w poniedziałek, spotka się w przyszłym tygodniu w Białym Domu z prezydentem Barackiem Obamą. Podróż ta ma więcej niż jeden tylko cel. Powiedział, że chce ostrzec przed zagrożeniem Iranu i mówić o procesie pokojowym z Arabami. Netanjahu ostrzegł, że Iran nadal jest państwem terrorystycznym, który nie przestrzega praw człowieka, gdzie ludzie są zabijani i które wspiera masakry, jakie prezydent Syrii Bashar Assad urządza swoim obywatelom. Netanjahu zwrócił uwagę na werbalne ataki najwyższego duchowego przywódcy ajatollaha Ali Chomeiniego, tak samo jak na zapowiedzi, że Iran wyśle okręty wojenne do strefy granicznej baz USA, co pokazuje prawdziwe zamiary Iranu. Netanjahu powiedział, że chce całkowitego demontażu irańskiego programu atomowego zanim poluzowane będą kolejne sankcje. Izraelski premier dodał, że w rozmowach o pokoju zapewnione muszą być interesy bezpieczeństwa Izraela. Należą do nich uznanie Izraela za państwo żydowskie i zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom (Jerusalem Post).  Proszę módlcie się, by premier znalazł zrozumienie u prezydenta USA – tak samo jak chodzi o zagrożenie ze strony Iranu gdyby nadal będzie budował broń atomową, jak również jeśli chodzi o cały tak zwany proces pokojowy.

IRAN ROZWIJA NOWE WYSOKOWYDAJNE WIRÓWKI – W poniedziałek odpowiedzialny za irański program atomowy powiedział: „Ku zdziwieniu Zachodu przedstawiliśmy nową generację wirówek. Maszyny te są 15 razy bardziej wydajne jak poprzedniej generacji”. Salehi dodał: „Staraliśmy się, z powodzeniem, za uznanie ich za przedmioty do badań i rozwoju pokojowego” (AFP).

IRAN PRZEPROWADZA TEST RAKIET – Oficjalna agencja informacyjna Iranu podała, że kraj przeprowadził dwa testy rakiet z pozytywnym rezultatem, w tym jednej rakiety dalekiego zasięgu. Jak podała IRNA w poniedziałek chodzi o rakiety „nowej generacji”. Podano, że rakiety balistyczne, której nazwy nie podano potrafią ominąć stacje radarowe. Druga rakieta  typu Bina jest sterowana laserowo. Rakiety te mogą zostać wystrzelone z pokładu okrętu lub samolotu. Iran posiada już rakiety o zasięgu 2000 km co pozwala im osiągnąć wszystkie cele w Izraelu i wiele w pobliskich bazach US Army (Haaretz).

MINISTER PA: ŻĄDAMY SUWERENNOŚCI NAD ŚCIANĄ PŁACZU – Jerozolima włącznie ze Ścianą Płaczu należy prawnie do Arabów, tak uważa przynajmniej PA w osobie jej ministra ds. religii Mahmuda Al-Habbasha, który wypowiedział się w izraelskiej TV Channel 10. Wszystkie święte miejsca, w tym meczet Al Aksa i Ściana Płaczu muszą zostać zwrócone Arabom. Na pytanie co by się stało gdyby Żydzi przyszli pod Ścianę modlić się, Al.-Habasz powiedział że mogliby przyjść, to nie byłby żaden problem. Zgodnie z porozumieniem z Oslo, Izraelici mieli mieć zagwarantowany dostęp do wszystkich świętych miejsc okupowanych przez Arabów w Judei i Samarii. Faktem jest,  że Żydzi ze wszystkich tych miejsc zostali wyrzuceni, włącznie z grobem Józefa w Sychem i grobem Jozuego w Kifl Hares. Arabowie upierają się przy tym, że wszystkie miejsca odbite w wojnie 6 dniowej powinny wrócić pod ich panowanie; należą do nich dzielnica żydowska na Starym Mieście, Ściana Płaczu i zamieszkała przez Żydów dzielnica French Hill, Rama Eszkol i Har Homa. Minister Stanu (MSZ) Kerry użył sporo energii i czasu by wypracować kompromis w Jerozolimie, czego dotąd się nie udało, jak powiedział przedstawiciel PA (INN).

„NAWET KORAN MÓWI, ŻE IZRAEL NALEŻY DO ŻYDÓW“ – Nissim Dana, profesor spraw bliskowschodnich opowiadał na poniedziałkowej konferencji o swojej książce: To Whom Does This Land Belong (do kogo należy ta ziemia?). Jednoznacznie wypowiada się w niej, że islam absolutnie nie ma prawa do tej ziemi, nawet używając jego własnych standardów. Profesor wyjaśnił, że jego książka ujawnia nowe aspekty koranu i objaśnia rzeczy, o których ogół muzułmanów nie ma pojęcia, a w wielu sprawach nawet ich przywódcy religijni. Czołowi przywódcy muzułmańscy rozpoczęli ostrą kampanię by oddzielić naród żydowski od jego prawowitej ojczyzny. Uważają, że muzułmanie mają święte prawo do tego kraju. Ale jednak według profesora Dana starania te przeczą temu o czym pisze Koran. Izrael wymieniony jest w nim osiem razy, ale według profesora nigdzie nie pisze, że kraj ten ma należeć do muzułmanów czy Arabów. „Za każdym razem kiedy pisze o kraju Izraela i o tym do kogo on należy, zawsze wskazuje na Żydów”, stwierdza profesor. W Koranie (Sura 7,7) jest napisane, że Bóg dał tę ziemię Żydom, chociaż sami uważali się za słabych i pobłogosławił ich dobrem. W świetle dyskusji o tym, że kraj należał początkowo do Żydów, Dana powiedział, że nigdzie w Koranie nie pisze o tym jakoby Bóg opowiedział się po stronie muzułmanów. Dodał, że w piątym rozdziale świętych pism islamskich jest napisane o tym, że Mahomet na łożu śmierci powiedział, że jest całkowicie niemożliwe „powrócić” do kraju Izraela, ponieważ Bóg pozwolił Mojżeszowi proklamować fakt, że kraj Izraela należy do narodu żydowskiego (Arutz 7).

NIE ODDAMY NASZEGO KRAJU – Po tygodniu zakończyła się demonstracyjna akcja przed wejściem do rezydencji premiera w Jerozolimie. Uczestnicy żądali niepodległości dla Judei i Samarii. Dziesiątki kobiet codziennie trzymały wartę od godz. 9 do 21. Akcję zorganizowała grupa kobiet pod nazwą „Kobiety w zieleni”. Przespaniem dla Netanjahu, według Nadii Matar, drugiej przewodniczącej grupy było: „Wiemy, że jest pan poddany wielu naciskom, zarówno z zagranicy jak i ze strony lewicowców, ale my jesteśmy tu, by przypomnieć panu, że Ziemia Izraela należy do ludu Izraela i istnieje plan, który może Pan wdrożyć: mianowicie izraelska suwerenność w Judei i Samarii.” Oprócz wielu parlamentarzystów, rabinów i innych osobistości życia publicznego, którzy przychodzili wyrazić swoje poparcie dla demonstracji,  przybył szczególny gość Efrat Leschem, w dniu jego ślubu. Leschem powiedział: „Zanim wybuduję mój własny dom muszę uczynić coś dla mojego narodu i mojej ziemi.” Matar wyjaśnił powód dla którego przyszło tak wiele kobiet z poparciem dla demonstracji: „Tak jak żadna matka nie odda swojego dziecka, my  jako naród Izraela ziemi Izraela też nie oddamy (Arutz 7). „Syjon bowiem narzekał, że Bóg go opuścił i że Pan o nim na zawsze zapomniał. Czyż niewiasta może zapomnieć o dziecku, które karmi? Czy może przestać kochać owoc swego łona? Ale nawet gdyby gdzieś była taka, co o swym dziecku zapomni, to Ja o tobie nie zapomnę nigdy! Wycisnąłem twe imię na dłoniach rąk obu, ciągle mam przed oczyma twe obronne mury“ – Izajasz 49,15-16.

MAKABRYCZNE MASKI KARNAWAŁOWE – Żydowscy kupujący w belgijskim supermarkecie Delhaise w poprzednim tygodniu kupując kostiumy dla dzieci dokonali makabrycznego odkrycia: uniformy więźniów obozów koncentracyjnych. Klienci poskarżyli się amerykańskiemu producentowi i Funny Fashion wycofał kostiumy. Joel Rubinfeld,  przewodniczący ligii przeciw Antysemityzmowi (LBCA) był głównym działaczem starającym się o wycofanie kostiumów z półek. W pochodzie karnawałowym przed rokiem niektórzy nosili mundury SS. Młodzi ludzie ubrali się jak Żydzi a przy sobie mieli wiadro z napisem „Zyklon”. Ten gaz naziści używali w komorach gazowych do zabijania ludzi. Karnawał w Belgii i Holandii jest na liście UNESCO jako nienaruszalny element światowej kultury (Arutz 7). Proszę módlcie się, by tego rodzaju antysemityzm został w tych krajach zakazany.

POGODA – Izrael przeżywa dotąd nie notowanej suszy. Od wielkich sztormów w połowie grudnia, prawie w ogóle nie padało, co w niektórych regionach jest odczuwane szczególnie ciężko (Jerusalem Post). Proszę módlcie się o pilnie konieczne opady deszczu dla Izraela.

TURYSTYKA – W styczniu przybyło 19% więcej turystów niż przed rokiem, to nowy rekord. Łącznie 229.000 osób odwiedziło żydowski kraj w pierwszym miesiącu roku. Liczba tych, których określa się jako turystów (tj. tych którzy przybyli na więcej niż jedną noc) wyniosła 200.000. dla stycznia to też rekord. W grudniu do Izraela przyjechało 272.000 turystów, co stanowi wzrost o 14% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2012 (Jerusalem Post).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

как продвигать сайт бесплатно

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.