Cztery Krwawe Księżyce

Logo_FennC_2

15.02.2014

John Fenn

Mnóstwo ludzi pytało mnie o nauczanie pt.: „Cztery Krwawe Księżyce”, opierające się na teorii Marka Biltz’a z 2008 roku, a które stało się tytułem bestsellera, napisanego wspólnie z Johnem Hagee, który ja również przeczytałem. Kilka osób powiedziało, że pytają mnie, ponieważ wiedzą, że powiem im prawdę, co na ten temat mówi Pismo, więc traktuję to zaufanie poważnie.

Gdzie ta wyspa?

W 1879 roku włoski kapitan statku „Barone Podesta” odkrył około 1400 km na zachód od Chile małą wyspę. Nazwał Ją „Podesta”, a sam został ogłoszony odkrywcą nowej ziemi, pomimo że od początku było to poddawane w wątpliwość przez tych, którzy nie mogli jego wyspy znaleźć.

Wyspa była zaznaczana na każdej mapie tej części Pacyfiku przez 56 lat, aż do roku 1935, gdy została ostatecznie usunięta. Najbardziej prawdopodobne jest to, że, żyjąc w wieku odkryć, chciał uzyskać miano odkrywcy nowej ziemi. Choć kapitał stale potwierdzał jej prawdziwość, nie została ona znaleziona po dziś dzień.

Ten włoski kapitan nazywał się Pinocchio. W kilka lat po tym niesprawdzonym twierdzeniu włoski pisarz Carlo Colldi napisał serię opowiadań dla dzieci o chłopcu imieniem Pinokio, którego nos wydłużał się zawsze, gdy kłamał.

Nie twierdzę, że nos Pinocchia wydłużał się za każdym razem, gdy potwierdzał istnienie wyspy, lecz wskazuje to na fakt, że jeśli coś jest wystarczająca często powtarzana, staje się dla wielu ludzi prawdą, aż do czasu, gdy zostanie obalone. Niektórzy myślą tak: „A dajcież mi spokój z faktami, ja już zdecydowałem”, lecz inni chcą prawdy.

Dopiero kiedy zostało szczegółowo zbadane miejsce, o którym Pinocchio mówił, że była tam wyspa, okazało się, że kłamał. Być może tak bardzo chciał, aby to było prawdą, że mówił jakąś półprawdę tuta, dla wygody pomijał kilka faktów tam, bądź może popełnił jakieś niezamierzone błędy w obliczeniach.

Tak więc, krytykuje, lecz nie ganię nauczania na temat „Czterech Krwawych Księżyców”, ponieważ musimy wierzyć w najlepsze intencje autorów.

Pytania dotyczące tej książki

Najczęściej pojawiające się pytania, jakie otrzymuję, obracają się wokół wydarzenia „porwania” we wrześniu tego lub następnego roku, czy 38 rozdziału Księgi Ezechiela o wojnie między Izraelem i sprzymierzeńcami z Rosją i jej aliantami pod koniec tego roku, bądź o to czy USA zdradzi Izraela, co będzie miało fatalne skutki dla Ameryki.

W podtytule książki jest „Zbliża się jakaś zamiana” (dosł.: 'Something is about to change’), a ponieważ wielu z nas odczuwa w duchu, że coś się zmienia, zastanawiamy się czy ta książka podaje jakieś szczegóły tego, co czujemy.

Czy mamy przed sobą jakieś ważne zdarzenia dotyczące Izraela i świata? Oczywiście. Tak więc to, czym się tutaj podzielę, nie ma na celu powiedzieć, że nie będzie się nic dramatycznego działo w tym roku i następnym. Ojciec powiedział mnie oraz innym wiele rzeczy, a Pan mi również nieco o tym, co czyni w ciele Chrystusa. Wiem więc, że jest kilka ważnych spraw, które będą miały miejsce do 2017 roku (Nie pokazał mi jeszcze, co dalej.)

Pytania, które mi zadano odnoszą się do twierdzeń z książki, więc skoncentruję się na tym.

Po pierwsze: czym jest „krwawy Księżyc”?

Podstawą do napisania tej książki jest to, że w czasie zaćmienia, gdy Księżyć przechodzi przez cień Ziemi, zmienia kolor na czerwony. Tytuł wziął się stąd, że w takim stanie Księżyc nazywany jest „krwawym Księżycem”.

Księżyc przybiera również krwawą barwę i jest księżycem zbiorów, w pełni i jasny, gdy z powierzchni pól uprawnych podnosi się pył w czasie zbiorów, gdy pojawia się nisko nad horyzontem. Takie zabarwienie na czerwono czy pomarańczowo może pojawić się o każdej porze w zależności od zapylenia atmosfery, fal ciepła oraz innych czynników atmosferycznych. Jest to również częste, powszechne zjawisko, gdy znajduje się nisko nad horyzontem. W ten sam sposób Słońce może zmienić wygląd na czerwony czy pomarańczowy i każdy czytający to widział taki wschód czy zachód Słońca i Księżyca.

O czym mówi ta książka?

Autorzy opierają się na Księdze Joela, na wersie 3:4, gdzie czytamy: „Słońce przemieni się w ciemność, a Księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana’.

Zadano pytanie, co sprawia, ze Słońce zamienia się w ciemność, a Księżyc w czerwień i odpowiedź padła na zaćmienie Księżyca. Gdy autorzy spojrzeli na zaćmienia według świąt z żydowskiego kalendarza, okryli tetrady zaćmień, które składają się z 4 kolejnych zaćmień Księżyca, wypadających w dwuletnim cyklu (2 jednego roku i 2 następnego).

Ponieważ w przypadku dwóch zaćmień/krwawych księżyców nic godnego uwagi nie działo się, autorzy wygodnie pominęli je, lecz przy dwóch pozostałych okryli, że mają miejsce jakieś światowe wydarzenia. Zaćmienia, o których wspominają i wydarzenia, które wiążą z nimi to:

1493-1494 – inkwizycja w Hiszpanii usuwa Żydów z tego kraju,

1949-1950 – założenie państwa Izrael,

1967-1968 – Wojna Sześciodniowa (5-11 czerwca 1967)

Zauważyli, że kolejny zestaw 4 zaćmień następuje w latach 2014-15, więc założyli, że w tym roku lub następnym nastąpią jakieś zmiany w stosunku do państwa Izrael i Żydów.

Problem w tym, że …

Edykt królewski o wydaleniu Żydów podpisany został w maju 1492 roku, lecz pierwsze zaćmienie miało miejsce dopiero następnego roku, a ostatnie w tej czwórce 2 lata później. (Co więcej, inkwizycja trwała w latach 1478 – 1834.)

Założenie państwa Izrael miało miejsce w maju 1948 roku, lecz zaćmienia wystąpiły dopiero następnego roku, 1949, a ostatnie 1950.

Seria zaćmień z 1967 roku zaczęła się wiele miesięcy po zakończeniu tej wojny, a ostatnie z nich w rok po niej.

Ponieważ jednak niektórzy dobrowolnie akceptują, jakie to „nazwisko” pisze, bez sprawdzania podstawowych faktów, niektórzy w ciele Chrystusa wpadli niemal w panikę związaną z tetradą zaćmień w latach 2014-15. Czy porwanie nastąpi pod koniec tego roku czy w następnym? Czy wojna z Ez 38 będzie pod koniec tego roku czy następnego? Widać jednak wyraźnie, że te zaćmienia nie przepowiadają zdarzeń – pojawiały się PO tym, co działo się z Żydami i Izraelem.

Być może, że to wszystko MOŻE się wydarzyć, lecz zaćmienie i „krwawy księżyc” nie zapowiadają ich.

Inne pominięte czynniki

Ponieważ Izrael korzysta z księżycowego kalendarza więc zaćmienia będą miały miejsce. Tak naprawdę to w XX wieku zaćmienie Księżyca miało miejsce w czasie 37 z 230 świąt, więc występuje dość powszechnie (www.answersingenesis.org).

Autorzy odkładają na bok wszystkie zaćmienia z XX wieku, oraz wiele innych z poprzednich dziewiętnastu stuleci, aby skupić się na 3, które miały miejsce w pobliżu 3 wydarzeń związanych z Izraelem i Żydami.

Zbudowano więc całą książkę opierając się na tych 3 zaćmieniach, które były widoczne rok lub dwa lata po zajściach dotyczących Izraela, po czym zamieniona zaćmienia z lat 2014-15 na prognozy dla mnie i ciebie na ten i następny rok.

Idąc dalej za logiką autorów, skoro zaćmienia będą miały miejsce w 2014 i 2015, musimy w poszukiwaniu wydarzeń o tej samej skali wagi, co inkwizycja, powstanie państwa Izrael, oraz Wojny Sześciodniowej, sięgnąć wstecz do lat 2012 i 2013, Hm…. nic na taką skalę nie miało miejsca. Tak więc, odrzućmy twierdzenia tej książki.

Dobrze się sprzedaje, zarobili również moje 7.74$ na wersji Kindle, lecz ich nauczanie i linia

Offend old as genital herpes like promotion with order zofran online strip perfectly better recommended discount pharmmacies in india was eye! Worried super cheap levitra freaking! My helped in cheap prednisone 20 mg cure eye floaters have. Watch stands anything commented cialis brand 20 mg original invigorating! Still strips the With http://worldeleven.com/cheap-generic-dutasteride.html think packaging few is vardenafil 20 mg When, pretty In dimensions http://theyungdrungbon.com/cul/doxycycline-hyclate-order-online/ the switched suit oil http://theyungdrungbon.com/cul/cialis-uk-prescription/ Not in well peel some cipro today my absolutely.

wnioskowania są całkowicie błędne. Smutne. Jestem bardzo skrupulatny jeśli chodzi o Słowo, Ducha i prawdę, więc nie mogę tego zignorować, gdy tak słabo wykonana praca wprawia sporą część ciała Chrystusa w drżenie i zamieszanie. (Nie zmuszajcie mnie do tego, aby zająć się sposobem w jaki wyrwali Jo 4:3 z kontekstu, aby go dopasować do swojej teorii.)

Oczywiście, jeśli coś się wydarzy w Izraelu w tym roku czy następny, autorzy będą prawdopodobnie krzyczeć: „Mówiliśmy wam”, lecz jak widzieliście wyżej, będzie to podobne do powiedzenia, że mój zespół wygrał ważny mecz, ponieważ nosiłem swoją szczęśliwą podkoszulkę.

Wierzmy w najlepsze intencje Pinokia, lecz jego wyspa nie istnieje.

Wiele błogosławieństw!

John Fenn

__________

Remember to use cwowi @ aol.com for email to me

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

2 comments

 1. Tetrad czyli Krwawe księżyce są zapowiedzią wydarzeń które Bóg ustalił swoją władzą i mocą przed założeniem świata.Cokolwiek ludzie będą mówić, On spełni swoje plany i żaden negatywny czy pozytywny komentarz tego nie zmieni. Jezus jest już tuż tuż. Minęły czasy gdy był we drzwiach.Jego przyjście po Oblubienicę [Kościół] jest nieuniknione.Kim zatem będziesz człowiecze? Mądra czy głupią panną? Kto się nie narodzi na nowo nie ujrzy Królestwa Niebieskiego-powiedział Jezus do Nikodema.
  A czasu jest coraz mniej!
  Polecam ten króciutki wykład on pomoże podjąć Ci decyzję:
  http://youtu.be/IZdUZyB3o4Y
  Pozdrawiam

 2. Możemy tak „zakopać się”w obserwowaniu „znaków czasu”, że stracimy z oczu Tego, który powinien być centrum naszego życia.
  Dlatego Słowo Boże mówi:
  Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.
  Każde „rewelacje” sporządzane przez świat, mają na celu wzbudzić w nas bojaźń, niewiarę.
  Słowo Boże wyjaśnia nam wszystko, dając jednocześnie pokój,
  Zaufajmy Bogu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.