Wizja dla Izraela_14.09.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 14 września 2012
Bo powstają przeciwko mnie pyszni, a gwałtownicy czyhają na moje życie; nie mają Boga przed swymi oczyma. Oto Bóg mi dopomaga, Pan podtrzymuje me życie” (Ps. 54,5-6).

ZAMIESZKI W ŚWIECIE ARABSKIM PO AMERYKAŃSKIM FILMIE – We wtorek w tym tygodniu wybuchły krwawe zamieszki w świecie islamu. Powodem jest 14 minutowa zajawka filmu nakręconego prawdopodobnie w USA. Chodzi o satyrę islamskiego proroka, która opublikowana została w YouTube, ale większą uwagę zwróciła po pokazaniu jej fragmentów w egipskiej telewizji a antyislamscy aktywiści zrobili mu reklamę. W położonym na wschodzie Libii mieście Bengazi demonstracje we wtorek przerodziły się w akty przemocy, co doprowadziło do śmierci amerykańskiego ambasadora Christophera Stevensa i trzech innych Amerykanów. Demonstranci szturmowali konsulat. Także przed ambasadą w Kairze trwały burzliwe demonstracje. Od tego czasu zanotowano mniejsze i większe protesty w Izraelu, Gazie, Libii, Egipcie, Jemenie, Sudanie, Tunezji, Maroku, Iraku, Iranie i wśród muzułmanów – w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru. Na całym świecie obowiązuje podwyższony stan gotowości w amerykańskich przedstawicielstwach (Haaretz, Ynet).

USA DO KAIRU: CZYTAMY TAKŻE WASZE WIADOMOŚCI NA TWITTERZE – Podczas gdy egipscy demonstranci walczyli przed ambasadą USA z siłami bezpieczeństwa miała miejsce jeszcze inna konfrontacja między ambasadą a Bractwem Muzułmańskim w Internecie, jak napisała państwowa gazeta egipska Al Ahram Online. Oficjalny angielskojęzyczny kanał Bractwa powtórzył oficjalny komunikat swojego wiceprzewodniczącego Khairat El-Shatera, który powiedział, że jest mu lżej, dlatego, że żaden współpracownik ambasady w Kairze nie odniósł obrażeń, i wyraża nadzieję, że nie ucierpią stosunki amerykańsko-egipskie. Tymczasem: „Między innymi arabskojęzyczny kanał Twittera i oficjalna strona chwaliła demonstracje i wezwała do „marszu milionów” w piątek” – jak donosi pewien raport medialny. Arabski artykuł na stronach internetowych Bractwa opatrzony był tytułem „Egipcjanie powstają by bronić proroka”. Amerykańska ambasada widziała w tym sprzeczność i odpisała na Twitterze: „Dziękujemy. Nie czytaliście swoich własnych arabskich meldunków na Twiterze? Mam nadzieję, że wiecie, że my je też czytamy”. Prezydent Egiptu Mohammed Morsi jest politycznym przywódcą Bractwa Muzułmańskiego  (INN).

ONZ MA NOWE TAJNE INFORMACJE O IRANIE – Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) otrzymała w ostatnich miesiącach nowe i znaczące informacje od wywiadu o tym, że Iran poczynił znaczne postępy w kierunku budowy bomby atomowej. Z jednej strony wzmocniło to pozycję Izraela, z drugiej strony wiadomości te nie mogły przyjść w gorszym momencie, jak obecnie, przynajmniej dla amerykańskiego prezydenta Obamy. Szef IAEA, Yukiya Amano wezwał Iran by bez zwłoki udostępnił dla inspekcji bazy Parchin, gdzie najnowocześniejsze narzędzia wywiadowcze udowodniły tajemniczą działalność, chociaż przypuszcza się, że Teheran usunął te maszyny i wyczyścił teren. Amano powiedział, że obie strony podczas całej serii wizyt i rozmów kręciłyby się tylko w kółko. „To jest frustrujące, bo jeśli Iran się nie włączy, nie możemy rozpocząć całego procesu by dać odpowiedzi na nurtujące jeszcze pytania, włącznie z możliwym zakresem wojskowym programu atomowego” (AP, Arutz-7).

ŻADNEJ CZERWONEJ LINII – Premier Benjamin Netanjahu powiedział we wtorek, że jeżeli mocarstwa unikać będą postawienia Iranowi ultimatum, nie będę mogły żądać od Izraela wstrzymania się z atakiem. „Świat mówi do Izraela: ‘czekajcie, jeszcze jest czas’. Ja pytam jednak: ‘Czas na co? Dokąd czekać?‘ Ci w społeczności międzynarodowej, którzy unikają postawienia Iranowi czerwonej linii nie mają moralnego prawa stawiania czerwonej linii Izraelowi“ – powiedział. „Co Iran uczyni, jeśli będzie wiedział, że nie ma owej czerwonej linii? Dokładnie to co teraz. Pracuje nadal bez zakłóceń nad budową broni atomowej” (Reuters).

BAN KI-MOON CHCE LIKWIDACJI BLOKADY W GAZIE, BY ZMNIEJSZYĆ CIERPIENIA – Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon zażądał od Izraela w przemówieniu komisji praw człowieka ONZ w Genewie zniesienia blokady Gazy. Tematowi Gazy i Arabów tzw. palestyńskich poświęcił 169 słów z przemówienia składającego się z 1.528 słów. 153 słowa poświęcił na krwawe masakry w Syrii. Poza tym Ban nie wspomniał nawet Iranu; ani łamania praw człowieka, ani groźby ludobójstwa pod adresem Izraela. W sierpniu sekretarz sprzeciwił się prośbie Izraela i USA, by zignorował konferencję państw niezaangażowanych (NAM) w Teheranie – konferencji służącej reżymowi irańskiemu, która umocnić miała jego legitymację na całym świecie. „To odzwierciedla niezdecydowanie ONZ i zgadza się z jej kursem” – stwierdził przedstawiciel izraelskiego rządu. Chciałbym powiedzieć, że byłem mile zaskoczony, ale tak nie było”  (Jerusalem Post).

BIAŁY DOM DAJE ACHMADINEDZADOWI GLOBALNY MEGAFON – Kilka dni po rocznicy zamachu 11 września, irański prezydent Mahmud Achadinedżad pojedzie do Nowego Jorku. Po przybyciu otrzyma platformę by wezwać do przemocy i wrogości – w ONZ, zaledwie parę kilometrów od miejsca gdzie przed 11 laty stały dwie wieże Światowego Centrum Handlu. Oto człowiek jawnie opowiadający się za ludobójstwem bezwstydnie próbuje dokonywać zamachów terrorystycznych na amerykańskiej ziemi i uprowadzać Amerykanów za granicą, który poza tym brutalnie traktuje swoich obywateli, finansuje terror na całym świecie i buduje bombę atomową. To trzeba sobie zadać pytanie: po co dawać mu do ręki globalny megafon? (Fox News).

IRAŃSKI PASTOR JOSEF NADARKHANI PO ZWOLNIENIU ZNÓW W DOMU – Irański pastor Josef Nadarkhani, który skazany został na karę śmierci i stał się symbolem prześladowanych chrześcijan mógł w ostatnią niedzielę ponownie uściskać swoją żonę i dzieci, po tym jak nagle wypuszczono go z więzienia. „Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie swoimi modlitwami” – powiedział przez tłumacza. 35 letni pastor wyglądał na zmęczonego, powiedział jednak, że nawet za kratami jego wiara się sprawdziła. „Przeżywałem szczególną Bożą obecność przy moim boku”. Sąd w jego rodzinnym mieście Rash w irańskiej prowincji Gilan wydał wyrok uniewinniający z zarzutu propagandy antyislamskiej. Okazał się jednak winny ewangelizacji muzułmanów; skazany na trzy lata więzienia, już jednak je odsiedział. Pojawiły się zdjęcia jak jego żona i dwóch jego młodych synów biegną do niego z kwiatami, kiedy otworzyły się drzwi niesławnego więzienia, w którym spędził ponad 1.000 dni. „To są wysłuchane modlitwy” – powiedział Firouz Khandschani, przyjaciel i członek rady irańskich kościołów domowych. Uwolnienie było końcem tortury, która trwała trzy lata. (Worthy News) W czasie gdy tak mało pozytywnych informacji dochodzi z Iranu Wizja dla Izraela cieszy się jak tysiące innych ludzi, którzy modlili się o uwolnienie pastora Josepha, o to cudowne zakończeni tej historii. Proszę módlcie się nadal o bezpieczeństwo, o żniwo na polu misyjnym, na którym pastor Joseph siał ze łzami a teraz on i jego rodzina mogą już z tego się cieszyć.

IZRAEL ZNÓW JEST SAMOTNY – Były izraelski ambasador w USA, Salman Schowal, powiedział, że izraelskie i amerykańskie interesy, jeśli chodzi o Iran, są rozbieżne: „Musimy się przyzwyczaić, że my – jak zwykle – jesteśmy osamotnieni.” Obecna sytuacja przypomina czasy wojny sześciodniowej, kiedy USA także nie poparły Izraela. Rząd Johnsona powiedział nawet bez ogródek państwu żydowskiemu, że jeżeli Izrael przejmie inicjatywę i aktywnie zaatakuje Egipt, sam będzie musiał ponieść konsekwencje, mimo tego, że Egipt blokując cieśninę Tiran rozpoczął działania wojenne. Schowal dodał, że wybory w USA i pytanie o to jak uderzenie Izraela wpłynie na kampanię prezydenta Obamy jest obecni jego największą troską. (INN) „Wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia: Ja cię uwolnię, a ty Mnie uwielbisz!“ – Psalm 50,15.

RIVLIN: IZRAEL JEST GOTOWY SAMODZIELNIE SPRZECIWIĆ SIĘ IRANOWI– Izrael weźmie swoją obronę w swoje ręce, powiedział Ruben Rivlin we wtorek po sporze między Izraelem i USA z powodu Iranu. „Najnowszy rozwój wypadków, na który musimy być gotowi jest taki, że znów zostawieni jesteśmy sami” – powiedział. „Odpowiedzialność za przygotowania do sytuacji, że świat stoi i się przygląda, ponosi premier” – przyznał. „Przeszłość uczy nas, że my sami musimy wziąć swój los we władne ręce a nie polegać na tym, że ktoś inny wykona nasze zadania”. Izrael nie próbuje w tej sytuacji postępować nieumiarkowanie lub agresywnie, stwierdził Rivlin (INN).

SUKKOT – Będziecie od 2 do 4.10 w Izraelu na święcie Sukkot? Albo planujecie uczestnictwo na Święcie Namiotów w Londynie w Centrum Emmanuel od 19 do 20.10 albo też przyjedziecie na obie te okazje. By się zgłosić i otrzymać informacje dzwoń do Londynu pod +44 (0) 1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.