Wizja dla Izraela_14.11.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 14 listopada 2014

W owym dniu uczynię z Jeruzalemu ciężki kamień dla wszystkich ludów. Każdy, kto go będzie podnosił, ciężko się zrani, gdy zbiorą się przeciwko niemu wszystkie narody ziemi. W owym dniu – mówi Pan – dotknę trwogą wszystkie rumaki, a ich jeźdźców obłędem, lecz nad domem Judy będę miał oczy otwarte, a ślepotą dotknę wszystkie rumaki ludów“ –
Zachariasz 12,3-4.

BRAK POROZUMIENIA Z IRANEM – Trwające dwa dni rozmowy w Omanie między ministrem spraw zagranicznych USA Johnem Kerry, a jego irańskim kolegą Javadem Zarifem nie doprowadziły do decydującego przełomu. Nie było także porozumienia w kwestii ograniczenia irańskiego programu atomowego do 24 listopada, które wyznaczono jako datę graniczną rozmów. Nadal istnieją „poważne różnice” między tym czego chce Waszyngton i tym czego chce Teheran, jak powiedział jeden z dyplomatów amerykańskich. Rozmowy mają być wznowione 18 listopada w Wiedniu. To mniej niż tydzień przed terminem zakończenia pertraktacji, na który zgodziły się obie strony. Wtedy to miałyby zostać poluzowane sankcje w zamian za ograniczenie programu atomowego (Wall Street Journal).

USA POTĘPIA TWETA KHOMEINIEGO PRZECIW IZRAELOWI – USA potępiło pełne nienawiści uwagi Ajatollacha Ali Khomeiniego, najwyższego przywódcy Iranu przeciw Izraelowi. W całej serii tweetów [informacji przekazywanych przez Tweetera – przyp.MWN] wysłanych przez Khomeiniego w sobotę czytamy, że „jedynym wybawieniem dla Izraela byłaby jego likwidacja”. Dodał do tego przesłania 9 punktowy plan zniszczenia Izraela. „Uwagi o Izraelu przekazywane przez Tweetera pochodzące od najwyższego przywódcy religijnego Iranu, potępiamy bardzo ostro” – stwierdziła na konferencji prasowej Jen Pisaki rzeczniczka amerykańskiego MSZ. „Uwagi te są odrażające i uwłaczające. Cała społeczność międzynarodowa powinna potępić takie słownictwo.” W poprzednim miesiącu najwyższy muła irański zarzucił Izraelowi, że nie zna granicy jeśli chodzi o grozę i okrucieństwo; depcze on wszystkie prawa człowieka i całą etykę. Khomeini określił ponadto Izrael jako „nielegalnego bękarta”, a USA jako „śmieszny kraj”, któremu nie można ufać. W poniedziałek premier Benjamin Netanjahu opowiedział pięciu ministrom o tweecie Khomeiniego. „Iran nie ogranicza się. Bez przerwy wzywa do zniszczenia Izraela; na całym świecie sponsoruje terror i oszukuje jak to widać w raporcie IAEO międzynarodową społeczność sprawie swojego programu atomowego” – powiedział Netanjahu i dodał: ”Irańskiemu reżymowi terrorystycznemu nie wolno pozwolić by stało się mocarstwem atomowym. Wzywam mocarstwa światowe: ewentualnego porozumienia nie zawierajcie pochopnie, żeby nie pozwolić Iranowi na szybki dostęp do broni atomowej” (INN).

ARAB TZW. PALESTYŃSKI ZASZTYLETOWAŁ KOBIETĘ NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM – 26-letnia kobieta z Tekoa Dalia Lemkus została zasztyletowana w wejściu do Alon Schewut w mieście Gusch Etzion. Terrorysta, Maher al-Hashlamun, próbował najpierw przejechać ją na przystanku; spowodował jednak wypadek kiedy ją potrącił. Wtedy wysiadł z samochodu i wbił jej nóż i dwom innych przechodniom zanim został zastrzelony przez ochroniarzy. Haschlamun, 30 lat mieszkał w Hebronie i był członkiem Islamskiego Dżihadu; między 2000 i 2005 siedział w Izraelu w więzieniu. Lemkus była już raz atakowana nożem przez arabskiego ekstremistę w 2006 roku (Ynet).

ŻOŁNIERZ IDF ZASZTYLETOWANY W ATAKU W TEL AVIVIE – 20 letni żołnierz armii izraelskiej (IDF) został w poniedziałek śmiertelnie raniony podczas napadu terrorystycznego w pobliżu dworca w Tel Avivie. Był wielokrotnie pchnięty nożem. 50 letni mężczyzna który sprzeciwił się terroryście został lekko ranny i został na miejscu zaopatrzony. Napastnik został aresztowany. Według doniesień jest to 18 letni Arab tzw. palestyński z Nablusu, który nielegalnie wdarł się na terytorium Izraela. Żołnierz Almog Schiloni i Dalia Lemkus byli dziesiątą i jedenastą izraelską ofiarą w ostatnich 6 miesiącach. Tylko w ostatnim miesiącu zabite zostały 4 osoby; łącznie w roku 2012 i 2013 było to 5 ofiar, zabitych przez Arabów z Judei i Samarii. W ostatnim miesiącu rannych zostało ponad 100 Izraelitów w napadach arabskich terrorystów (Times of Israel, Ynet).

PODPALENIE KOSZERNEJ RESTAURACJI W PARYŻU – W końcu ostatniego tygodnia w 17 dzielnicy Paryża podłożono bombę zapalającą pod żydowską restaurację. Krótko przed tym grupa młodych muzułmanów przejechała przed restauracją wyzywając ludzi od „brudnych Żydów”. Oni na to nie zareagowali. Kilka minut później słychać było głośny dźwięk kiedy ładunek eksplodował w drzwiach budynku. Goście opowiadają, że widzieli grupę islamistów uciekających po eksplozji bomby. Pracownikom udało się ugasić ogień. Drzwi do restauracji zrobione były z bezpiecznego szkła i to prawdopodobnie przyczyniło się do tego, że nikt z gości nie ucierpiał. Wezwano policję; część śledztwa objęło ogląd zapis z kamer monitorujących. Restauracja jest koszerna i chętnie korzystają z niej miejscowi Żydzi (INN).

ATAK NA ŻYDOWSKIEGO NASTOLATKA PO ATAKU NA RESTAURACJĘ – Kilka godzin po ataku na koszerną restaurację w Paryżu grupa francuskich wyrostków zaatakowała żydowską szkołę. Atak ten miał miejsce w prywatnym gimnazjum Progress, które znane jest z tego, że uczęszcza do niego wielu Żydów. Nastolatek stał z grupą przyjaciół w pobliżu szkoły, kiedy ruszyło na niego 15 młodocianych w wieku 16-19 lat. W momencie tym chłopak nosił kippę, jak poinformowało Narodowe Biuro Obserwacji Akcji Antysemickich. Napastnicy zaatakowali pięściami nie nazwane imiennie ofiary i używali łokci zanim uciekli. Nastolatek został przebadany i zwolniony z lekcji, by dalej wyleczyć się w domu. Mniej jak 12 godzin wcześniej zaledwie 6 km dalej arabscy wandale próbowali podpalić koszerną restaurację. Policja nadal bada oba przypadki (Israel National News).

PODRĘCZNIK BEZPIECZEŃSTWA DLA ŻYDOWSKICH STUDENTÓW Hillel International, największa na świecie żydowska organizacja studencka rozdawała na uczelniach w zeszłym tygodniu broszury pokazujące jak rozpoznawać sytuacje zagrożenia i jak im zapobiegać. Hillel wysłała broszury do różnych uczelni w całym kraju. Alpha Epsilon Pi, znana organizacja studencka też je rozdaje. W 10 stronicowym zeszycie zawarte są uwagi ogólne jak taka, by po ciemku nie powinno się chodzić pojedynczo, a kiedy podchodzi się do drzwi żeby je otworzyć w ręku już powinno się trzymać klucz [żeby ewentualne się nim obronić – przyp. MWN]. Są też uwagi jak meldować policji kampusu kiedy odkryje się podejrzane lub niczyje pakunki (Arutz 7).

WYSOKA PRZEDSTAWICIELKA UE ŻĄDA PODZIAŁU JEROZOLIMY– W ostatnią sobotę dyplomatka UE wezwała do ustanowienia „państwa palestyńskiego“. Akurat atmosferę podgrzało zabicie Araba z izraelskim paszportem przez izraelską policję w wyniku rozruchów w Jerozolimie. Federica Mogherini, od 1 listopada nowa komisarz zagraniczna UE, następczyni Catherine Ashton, powiedziała, że świat nie może pozwolić na nową wojnę w Gazie, kiedy darczyńcy obiecali wpompowanie Arabom miliardów po wojnie Izraela przeciw arabskim terrorystom. „Potrzebujemy palestyńskiego państwa – jest to realny i wspierany przez wszystkie kraje Unii cel” – stwierdziła Mogherini podczas wizyty w Gazie, która po trzech konfliktach w ciągu sześciu lat jest zrujnowana. Potem powiedziała w Ramallah, że Jerozolima musi zostać podzielona. „Uważam, że Jerozolima powinna być stolicą dwóch państw”. Podjęła więc drażliwy temat, który blokuje rozmowy pokojowe od dziesięcioleci. „Jerozolima nie jest tylko pięknym miastem, ale może też pokazać, że może zostać z szacunkiem i w pokoju podzielona” – powiedziała. „To przesłanie nie jest dla ludzi, którzy tu mieszkają, ale jest to przesłanie dla reszty świata. To nie jest tylko kwestia czysto arabsko-izraelska, ale to kwestia globalna”. Wizyta Mogherini była w czasie największych napięć między Izraelem a Arabami a w niektórych dzielnicach do starć dochodziło codziennie (Arutz 7).
Błędna logika Mogherini i UE jest wręcz nieprawdopodobna: czyim błędem jest, że Gaza ciągle zbiera zniszczenie? Organizacja terrorystyczna Hamas sama przyniosła zniszczenie swojej ludności, poprzez nieustanne ataki na żydowskie państwo i zmuszenie go do obrony i kontruderzenia. Po każdym konflikcie w Gazie świat daje miliardy na społeczeństwo terrorystów, które tych miliardów używa do uzupełniania arsenałów broni do atakowania Izraela, zamiast ich użyć do budowy mieszkań i zaspokojenia potrzeb swoich obywateli. Rozwiązaniem nie jest ustępowanie terrorystom i spełnianie żądań, które zagrażają egzystencji Izraela. Czy Izrael ma oddać ziemię by islamiści lepiej i z bliska atakować mogli izraelskie firmy, lotniska i duże centra miejskie? Czy terroryści mają być za to nagradzani? Czy ich wściekli bandyci mają nadal płacić swoim samobójcom by niszczyli kraj. Jaki kraj na ziemi zgodziłby się na taki podział stolicy – i jeszcze mydlić oczy światu że wilki i owce mogą żyć „w pokoju i szacunku”? Nasuwa się dręczące pytanie, czy światowi politycy, których obchodzi Bliski Wschód są po prostu głupi czy specjalnie ogłupieni przez Arabów.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topodin.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.