Wizja dla Izraela_15.04.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 15 kwietnia 2011

Twoje potężne berło niech Pan rozciągnie z Syjonu: Panuj wśród swych nieprzyjaciół!” – Psalm 110,2

BARAK: ŻELAZNA KOPUŁA TO 100% SUKCES – Minister obrony Ehud Barak powiedział w tym tygodniu w Aszkelonie wobec grupy bojowej Iron Dome Battery. „Jesteśmy tu by przyglądnąć się ostatniemu osiągnięciu izraelskiej technologii: wyjątkowemu osiągnięciu, które pozwala dosięgnąć rakiety w powietrzu i bezpośrednio je zestrzelić.” Dodał jeszcze, że zadziwiająca jest celność, niemal 100%. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i potrzeba więcej zasobów i wojsk obrony, ale jesteśmy na dobrej drodze”. (Arutz 7) „Oto wstydem i hańbą się okryją wszyscy rozjątrzeni na ciebie. Unicestwieni będą i zginą ludzie kłócący się z tobą” – Izajasz 41,11.

MINISTER OKREŚLA TERRORYSTÓW Z HAMASU JAKO BARBARZYŃCÓW, KTÓRYCH TRZEBA ŚCIGAĆ – Minister bezpieczeństwa publicznego Isaak Acharonowitsch i minister spraw zagranicznych Danny Ajalon spotkali się w tym tygodniu z premierem Benjaminem Netanjahu; wszyscy z niepokojem patrzą na grupy terrorystyczne Hamasu w Gazie. Acharonowitsch określił postępowanie Hamasu jako „barbarzyńskie” a Ajalon powiedział, że terroryści rozumieją tylko przemoc. Acharonowitsch odwiedził gminy w pobliżu Gazy, podczas gdy terroryści nadal ostrzeliwali Izrael. Odwiedził też okolice miasta Ofakim na Negevie, gdzie uderzyła rakieta Grad. „Nie ma immunitetu dla nikogo w Gazie i dla wszystkich musi być jasne, że ich będziemy ich ścigać aż ich dopadniemy, jednego po drugim. Wiemy już jak dostać ich w podziemnych kryjówkach” – wyjaśnił Acharonowitsch. Ostatnim przystankiem ministra był szpital w Beerszebie. Tam odwiedził Daniela Viflica, ciężko rannego po wystrzeleniu pocisku przeciwpancernego przez terrorystów na autobus szkolny, w którym się znajdował. „Zachowanie Hamasu jest barbarzyńskie” – powiedział w szpitalu. „Każdy wie, że żółty kolor autobusu na całym świecie oznacza pojazd do przewozu dzieci. Celować do dzieci jest odrażającym przestępstwem, przekraczającym wszelkie granice” (INN).

INTENCJE MODLITEWNE ZA OFIARY ATAKU NA SZKOLNY AUTOBUS – Rodzina 16 letniego Daniela Viflica poprosiła opiniuję publiczną o modlitwą za ich syna. Daniel został ciężko ranny ostatniego tygodnia kiedy terroryści z Gazy wystrzelili pocisk pancerny na szkolny bus, którym jechał w pobliżu kibucu Salat. Walczy właśnie o przeżycie w centrum medycznym Soroka w Beerszebie; na ciele ma wiele ran zwłaszcza na głowie. Jego stan jest ciężki i nie polepsza się” – oznajmił profesor Saul Sofer ze szpitala Soroka. „Zwykle nie używamy takich słów, ale on ma śmiertelne obrażenia. Mamy nadzieję ale jesteśmy realistami i wiemy, że takie rany są bardzo niebezpieczne”. Daniel który mieszka w Ramat Beit Schemesch chciał odwiedzić swoich dziadków w zachodniej części Negevu. Właśnie w tej drodze jego bus został trafiony odłamkiem rakiety. Kierowca, przyjaciel rodziny, został trafiony odłamkiem w nogi o ma średniociężkie obrażenia (INN, Jerusalem Post). Proszę módlcie się o życie i szybkie dojście do zdrowia Rafaela Daniela Aryeh z Itamar.

PRZEŁOM W PRZYPADKU MASAKRY RODZINY FOGEL – Współpracownicy IDF i Shin Beit (izraelski wywiad) są przekonani, że są tuż przed przełomem w śledztwie w przypadku odrażającego mordu rodziny Fogel w Itamar w poprzednim miesiącu. Terroryści brutalnie zabili rabina Udi Fogela i jego żonę Ruth oraz ich sześć małych dzieci. Eksperci bezpieczeństwa są przekonani, że ich mordercy pochodzą z sąsiedniej miejscowości Awarta pod Itamar. W ciągu ostatnich tygodni eksperci przebadali tysiące próbek DNA i zebrali odciski palców mieszkańców, także kobiet (INN). Nadal się módlcie by sprawcy tej masakry stanęli przed sądem.

ARABIA SAUDYJSKA OBAWIA SIE DRUGIEJ FUKUSHIMY JEŚLI W MAJU URUCHOMIONY BĘDZIE DRUGI ZAKŁAD W IRAŃSKIM BUSCHEHR – Przedstawiciel Arabii Saudyjskiej w Kuwejcie ostrzegł USA, że jest bardzo prawdopodobne iż kiedy nowy reaktor atomowy w Busher w Zatoce Perskiej uruchomiony będzie planowo w następnym miesiącu, zaraz wyleci w powietrze. Uważa on, że cały region zatoki cierpieć będzie wskutek katastrofy atomowej jak ta w Fukushimie. Na działanie promieniowania radioaktywnego narażone będą miliony ludzi. Trwają rozmowy między Saudyjczykami i Amerykanami o aktualnym kryzysie w stosunkach wzajemnych i król Abdullach zażądał by Waszyngton natychmiast włączył się w sytuację i nie dopuścił do otwarcia nowych irańskich zakładów (DEBKA).

URZĄD ANTYTERRORYSTYCZNY OSTRZEGA IZRAELITÓW PRZED ZAMACHAMI ZA GRANICĄ – Terroryści coraz częściej skłaniają się do organizowania zamachów na Żydów i izraelskie instytucje za granicami, ostrzegł Urząd Antyterrorystyczny. Zwłaszcza Środkowy Wschód, Grecja i Turcja są terenami gdzie takie ataki mogą się zdarzyć. Ostrzeżenie to pojawiło się parę dni przed świętem Paschy, czasem kiedy wielu Izraelczyków ma wakacje. „Z powodu tego co wydarzyło się w Gazie terroryści chcą dokonywać zamachów za granicą na Izraelczyków i izraelskie cele kiedy jest czas wolny” – czytamy w wyjaśnieniu. Także Indie i Tajlandia są krajami, w których mogą się zdarzyć ataki. Dlatego Izraelczycy muszą szczególnie być ostrożni przy wyjazdach za granicę zwłaszcza w miejscach gdzie jest wielu turystów na przykład centra zabawowe i hotele (Haaretz).

IZRAELSKA DELEGACJA WRACA Z JAPONII – Zespół lekarzy wojskowych (IDF) po dwóch tygodniach od trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii wrócił do domu. Opatrzyli 220 ludzi. Sprzęt medyczny lekarze oddali japońskim kolegom (Israel Today).

ANKIETA – Pewna ankieta pokazała, że młodzież w Izraelu posiada nastawienie narodowe i nie oczekuje pokoju. Pytanych było około 1.200 Żydów i 400 Arabów (ale nie z terenów kontrolowanych przez PA). Dla jednej trzeciej 18-21 letnich Żydów w Izraelu Syjonizm jest najważniejszym celem państwa; przed rokiem było to tylko 18%. Tylko 14 % żydowskiej młodzieży uważa demokrację za najważniejszy cel państwa; ponad 40% identyfikuje się z partiami nacjonalistycznymi, kolejne 20% sympatyzuje z „umiarkowaną prawicą”, z lewicą tylko 11%. Aż 35% arabskiej młodzieży nie znała swoich politycznych poglądów (cztery razy więcej niż Żydów). 42% Arabów odpowiedziało, że ich najważniejszym celem jest posiadanie szczęśliwej rodziny a 3% chciałoby coś zrobić dla ogółu w przeciwieństwie do 65% i odpowiednio 8% młodych Żydów. Prawie 75% młodych Żydów uważa, że bezpieczeństwo musi „zawsze” lub „prawie zawsze” być stawiane ponad ideami demokracji (INN).

WIZYTA Z EUROPY W BIBLIJNYM ZOO W JEROZOLIMIE – Ponad 100 managerów wiodących ogrodów zoologicznych z całej europy spotkało się w ostatni piątek w Jerozolimie. To był pierwszy raz kiedy europejskie stowarzyszenie ogrodów zoologicznych i akwariów spotkało się na konferencji w Izraelu. Dyrektor ZOO Shai Doron powiedział, że bardzo się cieszy, że może być gospodarzem spotkania. Wśród gości byli managerowie z Londynu, Amsterdamu, Zurichu i Kopenhagi, gdzie ostatnio otwarte warte 40 milinów Euro nowe wybiegi dla słoni. Jerozolimskie ZOO chociaż jest relatywnie małe znane jest w świecie z tego, że stara się zachować gatunki ginących zwierząt poprzez hodowlę i wypuszczanie na wolność do ich naturalnego środowiska szczególnie zagrożonych gatunków (Haaretz).

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine.

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.