Wizja dla Izraela_15.07.22

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 15 lipca 2011

Zmęczonemu daje siłę, a bezsilnemu moc w obfitości” (Iz. 40,29).

POZIOM WODY W JEZIORZE GENEZARET SPADŁ O 20 CENTYMETRÓW – Poziom wody w Jeziorze Genezaret (Morze Galilejskie) spadł w ostatnich miesiącach o 20 cm. Obecnie jest tylko 43 centymetry powyżej stanu krytycznego. Oficjalnie mówi się, że poziom ten latem spadnie jeszcze dalej poniżej „czerwonej linii” to znaczy na 213 metrów poniżej poziomu morza. Po osiągnięciu tego stanu nie będzie można pobierać wody z jeziora. Na początku roku wyglądało na to, że sytuacja się poprawi, zimą spadło jednak kolejny raz zbyt mało deszczu. Z powodu trwającej już szósty rok suszy rząd zmuszony był do poboru wody mimo odwrotnych zaleceń (INN). Proszę módlcie się zgodnie z Bożą obietnicą: „Da wam deszcz: wiosenny i jesienny jak kiedyś”.

IZRAELSCY ATLECI WRÓCILI Z OLIMPIADY SPECJALNEJ Z WORKIEM MEDALI – Zespół składający się z 85 izraelskich atletów wrócił w tym tygodniu z paraolimpiady w Atenach z imponującą liczbą 51 medali – 17 złotych, 18 srebrnych i 16 brązowych. Około 7.000 atletów z kilkudziesięciu krajów z urazami umysłowymi walczyło w 21 dyscyplinach sportowych. Izraelscy sportowcy brali udział w zawodach w 21 dyscyplinach; towarzyszył im zespół wspomagający. Z powodu sukcesu nie mającego choćby podobnego przykładu w przeszłości z gratulacjami do Aten zadzwonił prezydent Szimon Perez. Powiedział im, że jest to nie tylko ich osobisty sukces, ale udowadnia, że zdecydowanie i współpraca pozwala przezwyciężyć wiele trudności (Haaretz).

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

RAPORT PALMERA: BLOKADA GAZY JEST LEGALNA – Raport Palmera z flotylli do Gazy z 2010 roku ustalił, że blokada morska Gazy kontrolowanej przez Hamas jest legalna. Raport chwali też izraelską komisję Turkela za jej niezależne dochodzenie z wypadku na statku Mavi Marmara w poprzednim roku. Oczekuje się, że komisja Palmera ostro skrytykuje IHH, bo ta grupa właśnie wysłała statek Mavi Marmara do Gazy. Również turecki rząd dostał za udział w organizacji flotylli, ale także za pobłażliwe kontrole na statkach. Nawet jak okaże się, że rząd izraelski działał zgodnie z prawem międzynarodowym to raport zapewne wspomni, że izraelska marynarka zbyt szybko opanowała sytuację i zastosowała zbyt wiele siły. (INN) IHH jest turecką organizacją humanitarną o radykalnej islamskiej i anty zachodniej orientacji. Wpiera ekstremistyczne islamskie ugrupowania włącznie z Hamasem a nawet globalnie operujące elementy Dżihadu. Atak na Flotylllę do Gazy był wojskową operacją Izraela przeciwko sześciu statkom tzw.”Flotylli Wolności Gazy” na międzynarodowych wodach Morza Śródziemnego dokonanego 31 maja 2010 r. Flotylla organizowana przez ruch „Uwolnić Gazę” i IHH, posiadał środki pomocy humanitarnej, przeterminowane lekarstwa, materiały budowlane i zamierzały przełamać morską blokadę Gazy. 31 maja 2010 na podkład weszło 13 izraelskich komandosów marynarki wojennej i eskortowała statki do kontroli w porcie w Aszdodzie. Na pasażerskim statku Mavi Marmara doszło do użycia siły po zastosowaniu przez aktywistów czynnego oporu. Jego pasażerowie zaatakowali Izraelczyków kijami baseballowymi i metalowymi sztangami. W końcu ostrzelali oni komandosów. Ci z kolei w obronie własnej użyli broni nie zabijającej oraz ostrej amunicji. Zginęło dziewięciu aktywistów a kilkadziesiąt zostało rannych; również siedmiu Izraelczyków odniosło rany. Incydent ten jest jednym z wielu które nadwyrężyły dotąd dobre stosunki z Turkami.

AKTYWIŚCI FLOTYLLI PODDAJĄ SIĘ – Aktywiści drugiej „Flotylli Wolności” wracają do domów. Wielu Amerykanów, którzy w Nowym Jorku weszli na pokład Audacity of Hope opuściło już Grecję. Tam statek został zatrzymany po próbie opuszczenia portu bez zezwolenia. Również Kanadyjczycy opuścili Tahir, statek nazwany tak jak plac w Kairze gdzie rozpoczęła się rewolucja kładąca kres 31 letniemu okresowi panowania reżymu egipskiego prezydenta. Podobnie norwescy aktywiści zapowiedzieli w ostatni piątek, że zamierzają wrócić do domu. Grecja uniemożliwiła skierowanie statków w regiony opanowane przez terrorystów, co stanowiłoby przestępstwo wobec izraelskiego prawa (INN).

IZRAEL PRZESŁUCHUJE PRO PALESTYŃSKICH AKTYWISTÓW – Służby bezpieczeństwa przesłuchało 25 pro palestyńskich aktywistów, którzy 8 lipca próbowali poprzez lotnisko Ben Guriona wjechać do Izraela. Izrael chciał w ten sposób udaremnić falę wjazdów tego typu. Kolejnych 30 jest właśnie przesłuchiwanych. Dziesięciu aktywistów przyleciało samolotem EasyJet, kolejnych 20 liniami Al Italia. Inni jeszcze innymi liniami. Wszystkie samoloty wylądowały w piątkowe popołudnie. Kiedy stało się jasne, że na pokładzie są aktywiści samoloty zostały skierowane do bocznych terminali; policja wzięła je pod swoją ochronę. Dotąd udało się udaremnić wjazd 200 pasażerów do żydowskiego państwa. Zamierzali oni wziąć udział w kampanii „witamy w palestynie” i wizytować w ramach solidarności arabskie tereny. Na liście 342 pasażerów 200 było na czarnej liście. Wszyscy oni mieli w czwartek i piątek wjechać do Izraela: Ministerstwo transportu w czwartek przekazała listy zagranicznym liniom lotniczym. Mimo wysiłków kilku aktywistów przeszło kontrolę graniczną i wjechało do PA. Arabowie twierdzą, że już w piątek dotarło do nich 50 zagranicznych aktywistów (Haaretz, Ynet). „Uderzają na miasto, szturmem zdobywają mur, wpadają do domów i wdzierają się oknami jak złodzieje“ – Joel 2,9.

ZAJĘTE: NIECHCIANI AKTYWIŚCI NIE MOGĄ LECIEĆ DO DOMU –Linie lotnicze mają problem przewieźć do domów licznych pasażerów, którym odmówiono wjazdu do Izraela. „Jest pełnia sezonu i wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Musimy inaczej się przygotować, ale najpierw potrzebujemy instrukcji z izraelskiego urzędu ochrony lotów w kwestii deportacji aktywistów” – stwierdził przedstawiciel linii lotniczych. „Obecnie jesteśmy nieprzygotowani, ani jeśli chodzi o samoloty ani o personel” – dodał (Haaretz).

UTRUDNIENIA LATANIA Z EUROPY PRO ARABSKICH AKTYWISTÓW– Europejskie urzędy udaremniły pewnym pro arabskim sympatykom lot do Izraela i to na życzenie Jerozolimy. Ośmiu aktywistów nie zdołało wejść na pokład samolotu z Paryża do Budapesztu, gdzie mieli dalej lecieć do Izraela. Dwóch holenderskich dziennikarzy nie mogło wejść na pokład samolotu El Al w Amsterdamie, chociaż argumentowali, że chcą tylko napisać o przylocie. Francja ostrzegła już, że Izrael wzmocni swoje kontrole na lotniskach. By uniemożliwić przylot amerykańskich i europejskich anarchistów Izrael dostarczył liniom lotniczym nowe listy osób niepożądanych. Zgodnie z międzynarodowymi porozumieniami linie lotnicze nie mogą wpuścić na pokład kogoś, kto nie zostanie wpuszczony w kraju przylotu (z powodu paszportu, wizy czy innego powodu) (Arutz-7, Haaretz).

NOWE MASOWE PROTESTY – Dziesiątki tysięcy Egipcjan demonstrowało 8 lipca w całym kraju. Żądali reform politycznych, szybszych procesów policjantów i przedstawicieli rządu, odpowiedzialnych za śmierć setek demonstrantów. Protesty wyrażały gniew i strach, że to co zostało osiągnięte w rewolucji wymyka im się z rąk, podczas gdy krajem rządzi armia. Wielu Egipcjan jest już zmęczonych demonstracjami i bitwami, szukają raczej stabilności i spokoju. Ale zarówno demonstranci jak i opozycja twierdzą, że armia reaguje tylko na żądania ulicy (LA Times).

IRAN: REKORD NAJWYŻSZYCH WYROKÓW – Iran według doniesień w pierwszych sześciu miesiącach roku dokonał egzekucji 183 skazanych; kolejnych 130 egzekucji nie zostało ogłoszonych. Amnesty International donosi, że Iran w tym roku osiągnął rekord. Wydaje się, że zabitych zostało w innych okolicznościach jeszcze 300 osób (Fox News).

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

 бесплатно раскрутка сайта в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.