Informacje o prześladowaniach

  Tłum.: Kinga Stasiewicz

 Izrael- Zachodni Brzeg

Centrum młodzieżowe prowadzone przez misję chrześcijańską w Betlejem napotyka na opór ze strony muzułmańskich sąsiadów oraz władz. Pastor Steven Khoury z Holy Land Missions (HLM) powiedział, że jego ojciec Naim Khoury został wezwany do sądu i ostrzeżony, że prowadzenie misji chrześcijańskiej w mieście  Shepherd’s Field może doprowadzić do kłopotów.

Ale na kłopoty nie trzeba było długo czekać. Liderzy misji  HLM zostali słownie zaatakowani  przez muzułmańskich ekstremistów, którzy przy okazji zniszczyli zamki w budynku. Również zagrozili Pastorowi Naim Khoury podkreślając, że połamią nogi każdej osobie, która przekroczy próg centrum.

Egipt- Koptowie i muzułmanie/sprawa porwania

Napięcia między koptyjskimi chrześcijanami a muzułmanami w Egipcie nasiliły się ostatnio ze względu na przypadek rzekomego porwania dwóch koptyjskich nastolatek, które zostały siłą zmuszone do przyjęcia islamu.

Dwie nastoletnie kuzynki, Nancy Magdy Fathy (14lat) i Christine Ezzat Fathy (16lat) zaginęły 12 czerwca podczas powrotu do domu z kościoła we wsi Nazlet Ebaid. Rodziny nastolatek oskarżyły o porwanie dwóch młodych muzułmanów z sąsiadującej wioski. We wtorek doszło do starć pomiędzy Koptami i policją po tym jak 100 Koptów protestowało przed kwaterą główną służb bezpieczeństwa przeciwko braku zaangażowania policji w sprawę. Dziewczyny zostały później odnalezione w Kairze. Były ubrane w burki i twierdziły, że nawróciły się na islam dobrowolnie.

Prawnik rodziny  powiedział, że nastolatki mogły zostać zmuszone do tego typu wypowiedzi. Od czasu wybuchu egipskiej rewolucji nasiliły się uprowadzenia i przymusowe konwersje na islam chrześcijańskich dziewcząt.

 

Afganistan – egzekucja poprzez ścięcie głowy

W ostatnim czasie w internecie został udostępniony film gdzie czterech afgańskich bojowników w prowincji Herat dokonuje ścięcia głowy człowiekowi uważanego za chrześcijanina. Bojownicy podający się za Talibów pojmali Abdul Latifa w jego wiosce w pobliżu miasta Enjeel. W filmie mężczyźni mają zakryte twarze, cytując wersety koranu przyciskają twarz Latifa do ziemi. Talibowie odczytują akt oskarżenia, który odwołuje się do Sutry 8:12 „Ktokolwiek zmieni religię powinien być stracony”.

Podczas gdy jeden z bojowników wbija nóż w szyję Latifa inni wykrzykują „Allahu Akbar!”(Bóg jest wielki), wykrzykują do momentu aż głowa Latifa zostaje całkowicie odcięta. Następnie ponownie umieszczają głowę na miejscu.

Afgańscy chrześcijanie ostrzegają o tragicznych konsekwencjach dla wierzących jakie nadejdą po opuszczeniu Afganistanu przez amerykańskie wojsko. „Jeśli w Afganistanie zabraknie sił amerykańskich, Talibowie dojdą do władzy . Obaid S. z World Magazine zacytował afgańskiego chrześcijanina „Czeka nas identyczna sytuacja jaką mieliśmy w latach 90tych, kiedy Rosjanie opuścili Afganistan wybuchła wojna domowa, która pochłonęła miliony ofiar”.

Módl się o ochronę dla chrześcijan w Afganistanie. Módl się aby inni chrześcijanie w Afganistanie odnaleźli nadzieję i pokój w Chrystusie, ponieważ spodziewają się  doświadczać coraz więcej przemocy. Módl się aby Bóg udzielił mądrości tym, którzy decydują o przyszłości tego kraju.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.