Wizja dla Izraela_15.11.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

 

Wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia: Ja cię uwolnię, a ty Mnie uwielbisz!“ – Psalm 50,15.

WEDŁUG EKSPERTÓW IZRAEL MA WIELE POWODÓW DO SCEPTYCYZMU W KWESTII ROZMÓW O IRAŃSKIM PROGRAMIE ATOMOWYM – Olli Heinonen, były zastępca szefa Międzynarodowej Agencji Atomowej (IAEA) wyraził się bardzo wyraźnie o zagrożeniu jakie wynika nawet z mało wzbogaconego uranu w Iranie: „Mogę sobie wyobrazić obawy premiera Netanjahu. Iran posiada niemal 7 ton tego materiału. Były amerykański inspektor IAEA David Albreight prowadzi obecnie Instytut Wiedzy o Bezpieczeństwie Międzynarodowym (ISIS). Przy obecnej ilości uranu nawet bez zwiększenia ilości wirówek Iran mógłby mieć broń atomową w ciągu miesiąca, jak wynika ze studiów ISIS. Według Albrighta Teheran może obiecywać wiele, ale w dotrzymaniu słowa nie jest tak dobry. Tak było już w 2005 roku: same puste obietnice, a na końcu Iran zamierzał dalej używać swoich wirówek, praktycznie bez ograniczeń“ (Time).

CHOMEINI KONTROLUJE OGROMNE 70 MILIARDOWE (W EURO) IMPERIUM – Najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Ali Chomeini kontroluje imperium biznesowe warte około 70 mld € – i jest to więcej niż wynosi roczny eksport ropy naftowej. Takie fakty podaje agencja Reutera opierając się na danych za ostatnie 6 miesięcy. Setad – niemal nieznana nikomu organizacja Chomeiniego utrzymuje przy władzy dotychczasowych przywódców i posiada dobre kontakty ze wszystkimi branżami irańskiej gospodarki. Tak jest np. w zakresie finansów, w petrochemii, telekomunikacji przy produkcji pigułek antykoncepcyjnych, a nawet hodowli strusi. Setad stał się imperium ponieważ systematycznie okrada tysiące obywateli z ich własności; w tym członków mniejszości religijnych, szyitów, biznesmenów i Irańczyków żyjących za granicą. Śledztwo Reutersa ukazuje ogromne portfolio posiadanych nieruchomości przez Setad, częściowo otrzymanych przez nieuczciwe machinacje sądów, które poświadczały, wbrew faktom, że są one opuszczone. W efekcie organizacja posiada sądownie poświadczony monopol na obrót nieruchomościami na potrzeby najwyższego przywództwa, także za pomocą zmuszenia prawowitego właściciela do opłacenia okupu. Reporterzy Reutersa naliczyli prawie 300 nieruchomości, które Setad sprzedał tylko w maju; warte były wiele milionów Euro (Jerusalem Post).

JAALON: TO NIE JEST CZAS ZNOSZENIA SANKCJI – Podczas gdy Iran się zgodził na inspekcje ONZ w różnych instalacjach atomowych, a brytyjski rząd znów nawiązał stosunki dyplomatyczne z Islamską Republiką, izraelski minister obrony mówi, że świat stoi u progu „popełnienia historycznego błędu”. Jaalon ostrzegł przed poluźnieniem sankcji. „Widzieliśmy na własne oczy: sankcje nie działają jak wcześniej. Giełdy rosną, kurs riala rośnie. Do Iranu zbliżają się Chińczycy z zamiarem odnowienia kontraktów, które stracili w 2010 roku“. Jaalon ostrzegł, że Iran, o ile ma możliwość wzbogacania uranu swój program wznowić może bardzo szybko (Jerusalem Post). Drodzy wstawiennicy, każdy by chciał by ta walka była już za nami, a stanie się to wtedy gdy zakończy się atomowy program Iranu. Niektórzy chętnie by uwierzyli, że ta Islamska Republika przekształci się w cudowny sposób w miłujący pokój organizm, jeśli tylko dostanie jeszcze kolejne szanse. Wszyscy są już tą sprawą znudzeni; na to liczą niektórzy rozmówcy. Teraz powstała wielka pokusa na pochopne i szybkie półrozwiązanie, żeby wszyscy poszli do domu i skoncentrowali się na innych tematach. Ale dotąd nie ma żadnego sygnału potwierdzającego gotowość irańskiego przywództwa do współpracy, choć sankcje jeszcze są w mocy. Podobnie Iran nie rezygnuje z zabójczej retoryki wobec USA i Izraela. Co może się stać kiedy sankcje i kary dla Iranu koncentrującego się na programie atomowym zostałyby poluźnione? Odpowiedź brzmi: Teheran chce zbudować broń jądrową i kiedyś też jej użyć. Proszę przyłącz się do naszej walki i módl się wytrwale. Korzystaj z autorytetu Imienia Jeszua. Machinacje tych którzy chcą zła i popierają duże organizacje terrorystyczne muszą się skończyć. Iran jest zaciekłym wrogiem Izraela i USA.

FRANCJA: IZRAEL ZAATAKUJE IRAN – W ostatni weekend francuscy politycy ostrzegli, że Zachód ryzykuje, że zdenerwuje Izraela, jeśli ten kiepski dael z Iranem zostanie podpisany. Na kanale drugim izraelskiej telewizji podano, że Meyer Habib członek francuskiego parlamentu zadzwonił do Ministra Spraw Zagranicznych Francji kiedy ten znajdował się w Genewie na rozmowach Zachodu z Iranem. Pilne przesłanie Habiba: „Znam Netanjahu. Jeśli nie zajmiecie jasnego stanowiska zaatakuje Iran”. Ani Netanjahu ani przedstawicielom Izraela nie wystarczy to o czym teraz się dyskutuje; od Teheranu nie żąda się wyłączenia choćby jednej wirówki. Jak Izrael wielokrotnie informował, nie może dopuścić do zbudowania broni atomowej przez Iran. To nie są puste pogróżki, jak stwierdził Habib. Zachód musi postępować ostrzej by uniknąć wojny, powiedział francuskiemu ministrowi spraw zagranicznych Laurentowi Fabiusowi (Israel Today).

SYRYJSCY BOJOWNICY DŻIHADU ZABRANIAJĄ ŚPIEWU I TAŃCA NA WESELACH – Najważniejsza gałąź Al Kaidy w Syrii nazywająca się Islamskim Państwem Iraku i Lewantu (ISIL) szturmowała w Aleppo budynek, w którym bawili się goście weselni i rozkazali wyłączenie muzyki i zaprzestania śpiewu. Jeden z przywódców ISIL ostrzegł mieszkańców miejscowości, że wszyscy zostaną aresztowani jeśli jeszcze raz poważą się zamawiać orkiestrę na wesela; to jest niemoralne. W mediach pisze się, że syryjscy aktywiści są coraz bardziej ostrożni kiedy wypowiadają się o ISIS. Wpływy grupy rosną na terenie, w którym brakuje kontroli państwa. Obserwatorzy obawiają się, że praktyki Al Kaidy i innych ugrupowań terrorystycznych zostaną wykorzystane przez reżym do wywołania wrażenia, że walczy z terroryzmem. Przed rokiem różne islamskie grupy terrorystyczne wyszły z syryjskiej rady narodowej wspieranej przez Zachód. Ogłosiły one Aleppo niezależnym miastem islamskim. Bandyci z Dżihadu wprowadzili w życie „prawo” szariatu. Dla przestępców oznaczać to może często karę śmierci. Niedawno rebelianci stojący blisko z Al Kaidy w Syrii ostrzegli przed odarciem z szacunku proroka Mahometa. Ci którzy tak uczynią zostaną ścięci. W trwającej w Syrii wojnie domowej zarówno strona rządowa jak i rebelianci popełniają straszne zbrodnie (INN). „Ustała wesołość bębenków, ucichła wrzawa hulających, umilkł wesoły dźwięk cytr“ – Izajasz 24,8.

IZRAELSKA POMOC NAPŁYWA NA FILIPINY – Od poniedziałku do zniszczonych rejonów Filipin napływa pomoc z Izraela. Na początku tygodnia w Manili lądowały samoloty z grupami poszukiwawczymi, pięciu współpracowników zespołu medycznego obrony narodowej oraz przedstawiciele ministerstwa spraw zagranicznych. Ich misja: mają ocenić sytuację na miejscu i zadecydować jak mogliby najlepiej pomóc i wykorzystać swoje doświadczenie i sprzęt w działaniach poszukiwawczych i ratowniczych. Grupa frontu narodowego Armii Izraelskiej wysłała do tego zadania rezerwistów i sprzęt. Misja Izraela będzie się koncentrować na budowie szpitala polowego, w którym pomocy udzielić będzie można setkom rannych (Ynet). Proszę módlcie się nadal za poszkodowanych w tej katastrofie i tych którzy przeżyli na Filipinach i za wszystkich, którzy zostali tam wysłani dla pomocy medycznej i by znaleźli słowa pocieszenia.

PAŹDZIERNIK 2013 – REKORDOWY MIESIĄC W TURYSTYCE – W ostatnim miesiącu padł w Izraelu rekord bo w październiku przybyło do kraju 339.000 turystów. To jest 14% więcej niż przed rokiem. Jeszcze nigdy w ciągu jednego miesiąca nie przyjechało ich więcej. Ostatni rekord padł w październiku 2010 roku. Wtedy było o 4% więcej odwiedzających. Dane te podało ministerstwo turystyki w ostatni poniedziałek (Arutz 7). „I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu.“ – Izajasz 60,3

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o datkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.