Wizja dla Izraela_16 oraz 23.08.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Powiedzcie małodusznym: Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto – pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by zbawić was“ –Izajasz 35,4.

PA ZABRANIA ŻYDOM DOSTĘPU DO ŚCIANY PŁACZU – W ostatni weekend gwardia przewodniczącego PA stwierdziła, że ściana płaczu jest miejscem arabsko/islamskim. Ale jednak ściana płaczu jest pozostałością po świątyni w Jerozolimie. Została ona zniszczona przez Rzymian w roku 70. Przez prawie 2000 lat Żydom nie wolno było modlić się na wzgórzu świątynnym, najświętszym miejscu judaizmu. Zamiast tego modlili się pod murem, który stał się miejscem świętym. Tam co roku modlą się miliony Żydów. Ponieważ nadal nie mogą modlić się na wzgórzu świątynnym, ściana płaczu stała się najważniejszym miejscem gdzie oddaje się Bogu cześć. Arabowie nazywają ścianę płaczu „Al-Buraq” i przeczą żydowskim korzeniom Jerozolimy i uważają, że ściana nie ma nic wspólnego z żydowską świątynią i to wbrew jasnym dowodom. Arabowie uważają także, że Mahomet uwiązał tam swojego tajemniczego uskrzydlonego rumaka Buraqa wiele setek lat później, kiedy według islamskiej legendy – został na tym stworzeniu przeniesiony z Mekki do Jerozolimy i z powrotem. A jednak Jerozolima nie jest ani razu wspomniana w Koranie (Jerusalem Post).

PA CHCE NA PLACU OBOK ŚCIANY PŁACZU W JEROZOLIMIE BUDOWAĆ BLOKOWISKA – W wyemitowanym powtórnie dokumentalnym programie PA wyrażono pogląd, że PA zniszczy plac przed ścianą płaczu by budować tam blokowiska. W filmie nazywa się modlących w najświętszym miejscu judaizmu Żydów „grzesznikami i brudasami”. PA odrzuca dowody na żydowski charakter tego miejsca i uważa, że tylko oni sami mają do niego prawo nazywając je „świętym miejscem islamu”. Pozarządowa organizacja Palestinian Media Watch, która wyłapuje akty podżegania, antysemityzm i propagandy antyizraelskiej PA w arabskich mediach podkreśla, że to tylko kilka z wielu przykładów na to, że PA zaprzecza prawom Żydów do Jerozolimy i Izraela – co z kolei pozwala PA odmawiać prawa do istnienia Izraela. (PMW) „W owych dniach Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie mieszkała bezpiecznie. To zaś jest imię, którym ją będą nazywać: Pan naszą sprawiedliwością“ – Jeremiasz 33,16.

——————

TERRORYŚCI, KTÓRZY ZABILI SENIORÓW SIEKIERĄ MAJĄ WYJŚĆ NA WOLNOŚĆ – Siedemnastu terrorystów skazanych za morderstwo Izraelczyków, w tym trzech, którzy zabijali seniorów siekierami, należy do 26 terrorystów, którzy zostali 13 sierpnia wypuszczonych z więzienia. Jednym z nich jest Salah Achmed Mughdad, morderca jednego z tych co przetrwali Holokaust Izraela Tennenbauma. Został odnaleziony martwy 14 czerwca 1993 roku w hotelu w Natanji, gdzie pracował jako wartownik. Wypuszczono także Barbakha Rajab Madhata, który 21 stycznia 1994 roku zamordował 61 letniego Mojżesza Bekera, kiedy przyszedł do swojego ogrodu i napadnięty został od tyłu przez trzech bandytów muzułmańskich. Jego mordercy spali na miejscu i czekali swoją ofiarę. Napadli na niego i zasztyletowali nożycami do cięcia drzew. Innym wypuszczonym bandytą jest Abdel Josef zabójca Ian Seana, co miało miejsce w 1983 roku. Innym zabitym był Feinberg, prawnik, który wiele lat współpracował z firmami w Gazie i zamordowanym został podczas rozmowy biznesowej. Terroryści szturmowali pokój konferencyjny i wrzeszczeli, że przyszli zabijać Żydów. Chwilę później zabili Feinberga siekierą i pistoletem. Wśród uwalnianych terrorystów są ludzie, którzy zabijali Izraelczyków siekierami, nożami i z broni palnej. * Uwalniając 26 terrorystów Izrael czyni gest dobrej woli [nieoczekiwany wcale przez PA – przyp.tłum.] przed rozmowami z PA (INN). Proszę módlcie sią o rodziny ofiar brutalnych terrorystów. Oni i wielu innych w Izraelu odczuwa nieopisany smutek i złość, że ci którzy zamordowali ich bliskich wychodzą na wolność – jako gest pokojowy…

SKAZANI MORDERCY Z PA ZARABIAJĄ 2.500 EURO MIESIĘCZNIE – Zastępca ministra spraw zagranicznych Zeev Elkin użył w niedzielę w reakcji na uwalnianie morderców ostrych słów pod adresem swojego rządu: „Jestem rozgniewany na taki sposób rozumowania, że uwolnienie terrorystów ma przynieść pokój, ale budowanie przedszkoli widocznie nie służy pokojowi”. W ten sposób odniósł się do międzynarodowej krytyki żydowskich planów budowlanych w Jerozolimie, Judei i Samarii. „Jeśli Autonomia Palestyńska jako pierwszego kroku przed rozmowami żąda wypuszczania morderców, to widać już jakie są ich priorytety”. Elkin zaznaczył, że najwyższe uposażenia od PA dostają terroryści w izraelskich więzieniach. Miesięcznie terroryści dostają pomiędzy 2.150 do 2.500 Euro. Co gorsze, stwierdził Elkin, terroryści, którzy popełnili najgorsze morderstwa dostają największe pieniądze. To jest najbardziej pouczające przesłanie – odrzekł sucho. Gdyby ktoś w USA wpadł na pomysł, by uwalniać terrorystów Al Kaidy, w zamian za umowy z Afganistanem, nikt nie brał by tego poważnie pod uwagę. „Jeśli międzynarodowa społeczność w swojej zakłamanej obłudzie pochwyci pomysły Arabów, to powstanie bardzo duży problem” (Arutz 7). Rozmowy pokojowe mają ruszyć 14 sierpnia. Proszę módlcie się, by rząd Izraela nie dał się zmusić do czegokolwiek przez rząd USA i innych krajów, co prowadziłoby do ciążących ustępstw wobec Arabów, którzy i tak nadal będą najgorszymi wrogami Izraela.

JAALON: ŻELAZNA KOPUŁA OCHRONI MIESZKAŃCÓW EJLATU – 13 sierpnia minister obrony Moses Jaalon zapewnił mieszkańców Ejlatu, że mimo ostrzału rakietowego z Synaju nie potrzebują zmieniać swojego trybu życia. System przeciwrakietowy przechwycił właśnie jedną rakietą stamtąd. Grupa obrony przeciwrakietowej musiała zostać aktywowana o 1 w nocy. Stacjonuje ona na wybrzeżu Morza Czerwonego. To był pierwszy raz użycia Żelaznej Kopuły w tym rejonie. Odpowiedzialność z atak wzięła grupa terrorystyczna powiązana z Al-Kaidą. Nie było doniesień o rannych i szkodach. * Ejlat leży na południu Pustyni Negev i jest jedynym portem Izraela z dostępem do Morza Czerwonego. Przy dobrej widoczności można dostrzec wybrzeże czterech krajów: Izraela, Egiptu, Jordanii i Arabii Saudyjskiej (Jerusalem Post, Haaretz, Wikipedia).

IZRAEL POMOŻE OFIAROM SYRYJSKIEJ WOJNY – 13 letni Zeinah był akurat w drodze do supermarketu w jego wsi w Syrii, kiedy usłyszał głośny wybuch. „Kiedy obudziłem się kilka godzin później zorientowałem się, że jestem w Izraelu” – powiedział. Izrael i Syria od dziesięcioleci są wrogami. Ale od stycznia tego roku około setka Syryjczyków w tym dzieci, została przetransportowana na leczenie do szpitali w Izraelu. Dr Zeev Zonis, szef intensywnej opieki w szpitalu dziecięcym w zachodniej Galilei powiedział: „Dla Syryjczyków po tej stronie granicy są groźne monstra – Żydzi. Prawdopodobnie naoglądali się propagandy, na przykład takiej, że Żydzi kroją Arabów na kawałki i jedzą. Dlatego bardzo się boją, szczególnie jak są sami.” Sara Paperin, która w szpitalu odpowiada za kontakty zagraniczne, dodała: „kiedy przyjeżdżają dzieci jasne jest, że nie są zwolennikami Assada ani rebeliantami. To są dzieci, które zostały ofiarami przemocy i trzeba je leczyć z największą starannością” (The Independent, UK).

IZRAELSCY WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ NEPALCZYKOM DŁUŻEJ ŻYĆ – Dziesiątki dobrowolnych pomocników z Izraela odwiedziło niedawno trudno dostępne wsie w Nepalu, gdzie ludzie zwykle umierają bardzo wcześnie. Na przykład w Mahda Besi żyją oni 20 lat krócej niż w Izraelu. Głównym powodem jest używanie drewna do gotowania. Dym, który unosi się nad wsiami i w domach szkodzi gotującym matkom jak i dzieciom w ich obejściu. Izraelski zespół ma oryginalne rozwiązanie. W wielu gminach postawili agregaty do wytwarzania biogazu z odchodów krowich. Tak więc mieszkańcy mogą gotować nie szkodząc środowisku. Innym rozwiązaniem jest stawianie kominów żeby dym z ogniska nie snuł się w mieszkaniach. Te proste i tanie sposoby poprawią poważnie jakość życia na wsiach. Izraelscy wolontariusze pracowali w Mahda Besi cztery lata i uczyli ludzi i doradzali w różnych dziedzinach jak rolnictwo, kształcenie, zdrowie i higiena i wzmocnienie roli kobiet. (Israel Today) „Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem. – 1. Mojś. 12,2.

Piątek, 23 sierpnia 2013

„Rządcom ziem odbierze rozsądek, po bezdrożach pozwoli im błądzić!“ – Hiob 12,24

ISLAMSCY TERRORYŚCI ZAMORDOWALI 15 EGIPSKICH POLICJANTÓW NA SYNAJU – Islamscy terroryści zaatakowali w poniedziałek dwa mikrobusy z policjantami w północnej części Półwyspu Synaj i 25 z nich zamordowali z zimną krwią. Zmusili kierowców do zatrzymania się, wyjścia z aut, następnie ustawili w szeregu zanim zabili. Początkowo utrzymywano, że policjanci zostali zabici przez granat z napędem rakietowym. * W poprzedni wtorek terroryści zamordowali na Synaju siedmiu egipskich policjantów. Uzbrojeni ludzie zaatakowali ich w mieście El-Arish, jak podał oficjalny komunikat (AP, Arutz-7).

POJMANY NAJWYŻSZY PRZYWÓDCA BRACTWA MUZUŁMAŃSKIEGO – Egipskie tajne służby i państwowa telewizja poinformowały o aresztowaniu duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego. Mohameda Badiego ujęto we wtorek w jego mieszkaniu w Nasr City, jednej z dzielnic Kairu. W miejscu tym zwolennicy strąconego prezydenta Morsiego protestowali siedząc przez sześć tygodni; w ostatnim tygodniu zgromadzenie zostało rozpędzone przez siły bezpieczeństwa. Morsi długo był przywódcą Bractwa. Badie i jego wpływowy zastępca siedzą w areszcie i z końcem miesiąca staną przed sądem. Zarzuca się im zabicie w czerwcu ośmiu demonstrantów przed budynkiem Bractwa w Kairze. Badie w przeszłości nawoływał do dżihadu przeciw Izraelowi (AP, INN).

ERDOGAN PRZYPISUJE WINĘ IZRAELOWI ZA STRACENIE MORSIEGO I ZAMIESZKI W EGIPCIE– Turecki premier Recep Erdogan oświadczył we wtorek, że za strąceniem Morsiego w Egipcie stoi Izrael. Te oskarżenia w oczach Izraela nie zasługują na uwagę, jak stwierdził rzecznik Izraelskiego MSZ Yigal Palmor. Inny przedstawiciel Izraela powiedział, że w przypadku Erdogana jest tylko jedno słowo: „nonsens”. Turecki premier już wielokrotnie w przeszłości wypowiadał się antyizraelsko i antysemicko. Tym razem Erdogan na spotkaniu partyjnym w Ankarze rzekł: „Kto stoi za puczem? Izrael” (Jerusalem Post).

ISLAMIŚCI PLANUJĄ ZAMACHY NA CENTRA IZRAELCZYKÓW I ŻYDÓW ZA GRANICĄ – Islamskie grupy planują ataki na żydowskie i izraelskie cele na całym świecie, tak poinformowała jednostka antyterrorystyczna przy premierze Netanjahu. Izraelczycy powinni przede wszystkim unikać wycieczek na Synaj, do Maroka, Tunezji, Egiptu i kilku krajów środkowoafrykańskich. Istnieje także „potencjalne i trwałe” zagrożenie w Turcji. Kraj ten w poprzednim roku znów stał się celem wycieczek z Izraela, kiedy stosunki Ankary i Izraela lekko się poprawiły. Na Półwyspie Synaj zagrożenie jest „konkretne i bardzo duże”, podobnie jak w Czeczenii i Południowej Tajlandii przy granicy z Malezją. Jadący di Egiptu i Jordanii muszą być przygotowani na „prawdziwe i konkretne” ataki. Prawdopodobne ataki wyszłyby ze strony Hisb-Allau i Iranu jak twierdzi jednostka przy premierze. (INN) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo żydowskich turystów, przebywających za granicą, zwłaszcza teraz prze żydowskimi świętami. Módlcie się proszę o udaremnienie ataków.

KRÓL JORDANII: PRZEMOC ZNISZCZY ŚWIAT ISLAMU – Przemoc związana z różnicami etnicznymi i wyznaniowymi, która istnieje w wielu arabskich krajach, może doprowadzić do zniszczenia Islamu. Opinię taką wyraził król Jordanii Abdullach II. Wypowiedź ta padła na konferencji religijnych uczonych w Ammanie, w których udział brali klerycy sunnici i szyici i chrześcijanie. Konferencja koncentrowała się nad tym jak kraje muzułmańskie mogą chronić ludzi a także obrońców praw człowieka. „Demokracje osiąga się, kiedy wszyscy mają wrażenie, że mają swoich prawdziwych przedstawicieli. Obecnie przemoc rządzi w wielu arabskich i muzułmańskich krajach. W Egipcie zabija się setki ludzi podczas walk rządu wojskowego ze zwolennikami Bractwa. Wojna w Syrii coraz bardziej przesuwa się w stronę konfliktu religijnego z walczącymi sektami. Napięcia między sunnitami i szyitami są również w Iraku, Jemenie, Bahrajnie i innych krajach na Bliskim Wschodzie. (Arutz 7)

IZRAELSKIE KOLEJE – Narodowy komitet ds infrastruktury przyjął projekt odnowienia całej sieci elektrycznej na kolei. Według tego projektu ma także powstać połączenie kolejowe i drogowe południowego Negevu z północną Galileą. Minister transportu Izrael Israel Katz podkreślił, że poprawiona zostanie szybkość, częstotliwość i punktualność pociągów, znacznie zmniejszy się też zanieczyszczenie środowiska i hałas pociągów. (INN)

2700 LETNI HEBRAJSKI NAPIS – Podczas swoich prac w Jerozolimie archeolodzy odkryli 2700 letni napis na skorupie glinianej. Fragment tekstu przypomina imię Zachariasza, syna Benajasa, ojca proroka Jehiela, który wspominany jest w 2 księdze kronik 20,14. (Times of Israel) W 2 Ksiądze Kronik 20 jest relacja o tym, jak Juda za czasów króla Joszafata zaatakował Moabitów, Ammonitów i Edomitów. Król zwołał post przed Jahwe i modlił sią przed całym ludem do Boga. Duch Jahwe zstąpił na Jachiela, syna Zahariasza, syna Benajasa; proklamował Słowo Boże: I rzekł on: Wszyscy mieszkańcy Judy i Jerozolimy, i ty, królu Jozafacie, słuchajcie uważnie! Tak do was mówi Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tego wielkiego mnóstwa, albowiem nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg. Jutro zejdźcie przeciwko nim! Oto wstępować będą na wzgórze Sis, a znajdziecie ich na końcu doliny przed pustynią Jeruel. Nie wy będziecie tam walczyć. Jednakże stawcie się, zajmijcie stanowisko, a zobaczycie ocalenie dla was od Pana, o Judo i Jerozolimo! Nie bójcie się i nie lękajcie! Jutro wyruszcie im na spotkanie, a Pan będzie z wami!” Następnego dnia Joszafat wyruszył z ludem, wezwał ich by ufali Bogu i poprowadził ich w uwielbieniu. Lud zobaczył jak jego wrogowie nawzajem się pozabijali. W wielkiej radości wrócili do Jerozolimy. Królestwo Joszafata miało od tego czasu spokój. Przeczytajcie 2 Księgę Kronik 20:14-25. Co za zwycięskie Słowa dla ludu Izraela dzisiaj!

ODKOPANO OGROMNY 1000 LETNI SZPITAL W JEROZOLIMIE – Otwarto dla zwiedzających 1000 letni szpital użytkowany w czasach krzyżowców; wcześniej prowadzono tam prace wykopaliskowe i badawcze. Miejsce to znajduje się w środku dzielnicy chrześcijańskiej na Starym Mieście w Jerozolimie. Większa część budynku nie została odkopana. Według ekspertów sporo informacji można znaleźć w pisanych źródłach z tego czasu. Piszą one o dobrze rozwiniętym szpitalu, tak że jeśli chodzi o jego wielkość i jakość nic mu nie brakowało. Szpital użytkowany był przez chrześcijański zakon religijno-wojskowy. W przypadkach wyjątkowych przyjąć mógł 2000 pacjentów z różnymi przypadkami chorobowymi, podobnie jak to jest dzisiaj. Jednocześnie budynek służył jako sierociniec. (INN)

TAJEMNICE SFINKSA W IZRAELU – Miejsce Tel Hazor na północy Izraela już od długiego czasu jest skarbnicą dla archeologów. Ale najnowszego odkrycia 4000 letniego sfinksa nikt nie oczekiwał. W niespotykany sposób odkopano go daleko od egipskich granic. Łapa statuy ustawionej na podstawie została odkopana, znaleziono na niej hieroglify wskazujące na króla zwanego Mykerinos. Ten faraon rządził od 2500 r przed Chrystusem i nadzorował budowę piramid w Gizeh, gdzie też złożone było później jego ciało. „Coś takiego znajduje się tylko raz w życiu” – powiedział Amnon Ben-Tor – szef wykopalisk. „To jest największy monumentalny okaz rzeźby egipskiej, jaki kiedykolwiek został odkryty na terenie wschodniej części morza Śródziemnego.” Ben-Tor wyjaśnił, że sfinks został specjalnie uszkodzony, jak dziesięć innych egipskich monumentów. „Kiedy upadały miasta odrąbywano statuom głowy i ręce.” (CNN)

ŚWIĘTO NAMIOTÓW W IZRAELU – W tym roku uroczystości święta namiotów Wizji dla Izraela w Jerozolimie odbędą się 22 do 24 września. Odwiedź naszą stronę internetową www.succotcelebration.com by zdobyć dalsze informacje. Do dynamicznych, napełnionych Duchem mówców i prowadzących uwielbienie należą Lance Lambert, Chuck Cohen, Israel Pochtar, Naim Khoury, Albert Veksler, Barry i Batya Segal oraz grupa uwielbienia For His Name’s Sake. Wykłady konferencji tłumaczone będą na niemiecki. Proszę meldujcie się w naszym biurze w Monachium, jeśli będziecie potrzebowali tłumaczenia.

W LONDYNIE– Jeśli nie w Izraelu to w Londynie! Przyjedźcie na święto namiotów od 27-28 września do Centrum Emmanuel. Do mówców należą m.inn. Myles Munroe, Barry i Batya Segal. Inne informacje: www.josephstorehouse.co.uk lub zadzwoń do Wlk. Brytanii pod nr tel. 0044-(0)1793-862121.

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYA SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii www.josephstorehouse.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.