Wizja dla Izraela_17.01.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 17 stycznia 2014

O, Panie, zmiłuj się nad nami, gdyż w Tobie pokładamy nadzieję. Bądź naszą prawicą każdego poranka i naszym wybawieniem, gdy dni ucisku przyjdą”– Izajasz 33,2.

BYŁY PREMIER ARIEL SZARON POCHOWANY – W poniedziałek odbył się pogrzeb 11. izraelskiego premiera w Knesecie. Ariel Sharon zmarł w sobotę w wieku 85 lat. W uroczystościach żałobnych udział wziął także prezydent Szimon Peres i premier Benjamin Netanjahu, amerykański wiceprezydent Joe Biden i były brytyjski premier Tony Blair. Szaron został pochowany na swojej posiadłości Sycamore Ranch w Negewie obok swojej żony Lily. Premierem został wybrany w 2001 roku, ale na początku stycznia 2006 roku dostał ciężkiego ataku i od tego czasu leżał w śpiączce (INN).

SZARONA „GWIAZDA PÓŁNOCY“ ZAPEWNIŁA PRZETRWANIE PAŃSTWA IZRAEL – Amerykański wiceprezydent Joe Biden w swoim przemówieniu w Knesecie powiedział z okazji uroczystości pogrzebowych Szarona, że był on „gwiazdą północy”, której Izrael i naród żydowski zawdzięcza przetrwanie. Zacytował Szarona: „Przede wszystkim po pierwsze jestem Żydem, a moje myśli wypełnione są troską o przyszłość Żydów.” Dalej Biden mówił: „Jeśli jakiś kraj, który jest tak doświadczony jak Izrael straci kogoś takiego jak Szaron, to jest to śmierć jak we własnej rodzinie”. Premier Netanjahu powiedział zgromadzonym, że Szaron był jednym z największych wojowników narodu żydowskiego i największym żołnierzem Izraelskich Sił Obrony – a do tego jednym z pionierów-założycieli państwa. Dodał: „Jako minister i premier Szaron stał przy naszym prawie do obrony i do życia w spokoju”. Prezydent Szimon Peres wyjaśnił, że Szaron był podporą, na której spoczywało bezpieczeństwo Izraela. Dalej stwierdził: „Twoje ślady można znaleźć na każdym pagórku i w każdej dolinie. Obrabiałeś swój kraj kosą i broniłeś mieczem”. Były brytyjski premier Tony Blair skonstatował podczas uroczystości, że Szaron był człowiekiem wojny i człowiekiem pokoju. „Państwo, za które walczył od 14 roku życia należało obronić. Gdy chodziło o walkę – walczył. Kiedy chodziło o pokój, szukał pokoju“ – powiedział Blair. Przybyli także reprezentanci z Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Czech i Polski. Prezydent USA i przywódcy innych krajów w depeszach wyrażali ubolewanie i współczucie dla Izraela i rodziny Szarona. * Arabowie cieszyli się ze śmierci Szarona. Uważali byłego premiera za najgorszego wroga  (Jerusalem Post).

KILKA GODZIN PRZED POGRZEBEM SZARONA GAZA ODPALIŁA DWIE RAKIETY NA IZRAEL – Izraelskie Siły Obrony (IDF) poinformowały w tym tygodniu, że w poniedziałek rano, kilka godzin przed pogrzebem Szarona z rejonu Gazy wystrzelone zostały dwie rakiety na Izrael. Miejsce gdzie Szaron ma znaleźć miejsce swojego spoczynku jest w zasięgu arabskich rakiet. W przeszłości zdarzało się, że przez kilka dni bez przerwy trwał ostrzał rakietowy. Podczas poniedziałkowego ataku nikt nie został ranny i nie było zniszczeń. System obrony przeciwrakietowej „Żelazna kopuła” został wcześniej zainstalowany na ranczo Szarona w południowym Izraelu, by chronić teren przed pogrzebem. Jeden z przedstawicieli izraelskich sił bezpieczeństwa powiedział, że poinformował Arabów z Gazy by wstrzymali wszelkie ataki rakietowe podczas pogrzebu. * W Gazie rządzi islamski Hamas, który w ostatnich latach walczy z Izraelem zawsze uciekając się do przemocy. „Powiedziano im jednoznacznie, że poniedziałek nie będzie dobrym dniem by wystawiać Izraela na próbę” – stwierdzono (Haaretz, Jerusalem Post).

EGIPT ARESZTUJE 113 ZWOLENNIKÓW BRACTWA MUZUŁMAŃSKIEGO – Przed kilkoma dniami skazano w egipskich sądach 113 zwolenników strąconego prezydenta Mursiego z kilku zarzutów, poczynając od przemocy, po branie udziału w niedozwolonych politycznych demonstracjach. Jeden z sądów w Kairze skazał 63 oskarżonych na kary do trzech lat więzienia i grzywny ok. 5.000 € za udział w protestach w listopadzie. Inny sąd w Kairze skazał 24 zwolenników bractwa za napad na policjantów i przynależność do grupy terrorystycznej. Trzeci sąd skazał 26 studentów uniwersytetu Azhar, gdzie demonstracje odbywały się już wcześniej. Za wandalizm i krwawe zamieszki zostali skazani na 2,5 roku więzienia. W grudniu rząd egipski Bractwo Muzułmańskie zakwalifikował jako organizację terrorystyczną posługującą się przemocą. Teraz po raz pierwszy od strącenia Mursiego w lipcu 2013 r. skazano tak wielu członków organizacji.  Bractwo wspierało Mursiego podczas jego rządów (VOA News). „W swej potędze jest On odwiecznym władcą, a wzrok Jego ogarnia wszystkie narody. Nikt się nie zbuntuje i nie powstanie przeciw Niemu“ – Psalm 66,7.

ANGLIA I WALIA: 10 % WSZYSTKICH DZIECI PONIŻEJ 5 ROKU ŻYCIA MIESZKA W RODZINACH MUZUŁMAŃSKICH – Jak pokazały najnowsze analizy niemal 10% dzieci poniżej 5 roku życia w Anglii i Walii pochodzi z muzułmańskich rodzin. Wśród 3,5 miliona dzieci poniżej 5 lat w Zjednoczonym Królestwie 320.000 było muzułmańskich. Wyniki te pochodzą z porównań wyznania i wieku, które przeprowadził narodowy urząd statystyczny. Badania dzietności ukazały następujący obraz: prawie 10% wszystkich dzieci poniżej 5 lat wychowywane jest na muzułmanów; odsetek ten jest niemal 2 razy większy niż w reszcie brytyjskiego społeczeństwa. U dorosłych powyżej 85 lat muzułmanów jest tylko 0,5%. Ibrahim Mogra, drugi sekretarz generalny rady muzułmanów w Wielkiej Brytanii powiedział: „Nie chcemy by nasi współobywatele byli zatroskani o wzrost tych liczb”. Dodał, że brytyjscy muzułmanie czują się w Wielkiej Brytanii jak w domu (Times of Israel).

CHOMEINI: NAJWIĘCEJ TO USA ŁAMIĄ PRAWA CZŁOWIEKA – Bliskowschodni instytut badań mediów (MEMRI) przetłumaczył przemówienie z zeszłego tygodnia najwyższego religijnego przywódcy Ajatollaha Ali Chomeiniego i zamieścił je w Internecie. W wideo określa on USA jako szatana i uważa, że USA jest krajem, w którym prawa człowieka są bardziej gwałcone niż w jakimkolwiek innym kraju świata. Jego słuchacze wykrzykiwali chóralnie: „Śmierć Ameryce” a Chomeini proklamował: „Uśmieszki wroga trzeba brać poważnie. Nie możemy naszego celu stracić z oczu. Dzisiaj mogą sądzić, że nasz naród ugiął się pod presją sankcji i otoczenia gospodarczego. To błąd”. W przemówieniu tym Chomeini powiedział otwarcie, że pertraktacje z Zachodem o irańskim programie atomowym są tylko częścią taktyki. W ten sposób naciski międzynarodowe zelżą, a Iran zyska na czasie. W poprzednią niedzielę amerykański prezydent Barack Hussein Obama potwierdził, że wypertraktowane w Genewie porozumienie z listopada wejdzie w życie 20 stycznia. Według umowy 6 mocarstw zapewniło dostęp Iranu do 3 miliardów Euro, które obecnie są zamrożone za granicą. Warunkiem jest zamrożenie jego programu atomowego. Sankcje będą wtedy poluźnione.  (Arutz 7)  „Z ich ust nie wyjdzie słowo prawdy, bo ich wnętrze pełne nieprawości. Ich gardło – niczym grób otwarty, a język – zawsze skory do schlebiania”– Psalm 5,10.

WOJNA CZYNI Z SYRII JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH PRODUCENTÓW I KONSUMENTÓW ŚRODKÓW POBUDZAJĄCYCH – Syria stała się jednym z największych eksporterów amfetaminy. Jednocześnie spożycie jej w kraju osiągnęło ogromne rozmiary. Popyt na nią wzrasta ciągle z powodu brutalnej wojny domowej. Załamanie systemu ułatwia pracę wytwórców. Eksperci narkotykowi, handlarze i aktywiści twierdzą, że produkcja środka oferowanego pod nazwą handlową Captagon bardzo wzrosła w 2013 roku. Produkuje się jej więcej niż w innych regionach, jak w np. w Libanie. Reportaże o przechwyceniach i rozmowy z zatrzymanymi ludźmi, którzy nią handlują pozwalają wywnioskować, że sprzedaż wynosi wiele setek milionów dolarów i prawdopodobnie finansuje w ten sposób zakupy broni. Wiele grup zbrojnych bierze też narkotyki na własny użytek, by dłużej utrzymać się na nogach w walce. Z powodu swojego strategicznego położenia na Bliskim Wschodzie Syria od dawna jest ważnym węzłem przerzutu narkotyków do Europy, Turcji i Libanu, do Jordanii, Iraku i krajów Zatoki (CBS).

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYI SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii  www.josephstorehouse.co.uk

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 – Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.