Wizja dla Izraela_18.10.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

 800px-Panorama_Jerozolimy

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Nie zapomnij o krzyku Twoich przeciwników; zawsze się podnosi zgiełk powstających na Ciebie“ – Psalm 74,23.

IZRAELCZYCY ZAMORDOWANI W ATAKU TERRORYSTYCZNYM W DOLINIE JORDANU – W poprzedni czwartek Izrael po raz kolejny został wstrząśnięty, kiedy pewien mężczyzna Izraelczyk został zamordowany w ataku terrorystycznym na wioskę w północnej części doliny Jordanu i to jeszcze na oczach jego żony. Wystraszona kobieta uciekła i powiadomiła izraelskie służby ochrony, że jej mąż porucznik IDF został zamordowany przez dwóch Arabów tzw. Palestyńskich siekierami i łomami. 61 letnia ofiara wyszła na dwór po usłyszeniu podejrzanych odgłosów. Jego żona musiała oglądać przez okno jak dwóch napastników zaatakowało męża. Obydwaj uciekli po dokonaniu swojego strasznego dzieła. Ten najnowszy zamach jest jednym z całej serii ataków, których dokonano w ostatnim czasie zarówno przeciw ludności cywilnej jak i żołnierzom IDF. Jak poinformowały służby bezpieczeństwa Izrael schwytał trzech Arabów palestyńskich podejrzanych o udział w tej strasznej zbrodni. Oficjalnie podano, że „Shin Bet we współpracy z Armią i Policją ujął różnych mężczyzn zamieszanych w morderstwo w Sarya Ofer”. Według Shin bet Odeh Farid Harub, 18, i Bashir Ahmed Harub, 21 przyznali się do zabicia porucznika w jego położonym na uboczu domu w dolinie Jordanu. (Israel Today) Wasze intensywne wstawiennictwo ma decydujące znaczenie by zakończyć ten okropny terror. Proszą módlcie się o rodziny które przez te skrytobójcze ataki straciły swoich bliskich i przyjaciół zwłaszcza o Monique, wdowę z Sarya Ofer.

ODKRYTY KOLEJNY TUNEL PRZEMYTNICZY – Żołnierze Izraelskich Sił Obrony (IDF) odkryli niedawno tunel wykopany przez terrorystów z Gazy. Prowadził on z Gazy w pobliże izraelskiego terenu. Dopiero cztery dni po tym odkryciu można było informować media. Terroryści w widoczny sposób chcieli go używać do zakrojonego na wielką skalę szmuglu i do ataków, a być może uprowadzeń Izraelczyków do Gazy by wymienić ich na odsiadujących w izraelskich więzieniach bandytów i morderców arabskich. Terroryści wielokrotnie usiłowali uprowadzać Izraelczyków i dokonać takiej wymiany. Tunel jest długi na 2,5 km i zaopatrzony w różnych miejscach w ładunki wybuchowe. Wykopano też wyjścia prowadzące w różnych kierunkach. Specjalna jednostka IDF przekopywała się przez tunel by rozbroić wszystkie ładunki (INN).

NETANJAHU: FALA TERRORU ZAKŁÓCIŁA SPOKÓJ W NAJSPOKOJNIEJSZYM ROKU OD 2003 – Względny spokój w „najspokojniejszym roku od ponad 10 lat” został zakłócony w poprzednim tygodniu przez aktywność terrorystów. Stwierdził tak premier Benjamin Netanjahu na posiedzeniu rządu w ostatnią niedzielę po odkryciu tunelu. „Chciałbym pochwalić IDF za odkrycie tunelu” – powiedział. „To część naszej polityki: agresywne postępowanie wobec terrorystów poprzez eliminację we współpracy z wywiadem, z działalnościami które przejawiamy lub na które reagujemy i naturalnie w ramach operacji „słupy obrony” – stwierdził Netanjahu (Jerusalem Post).

NETANJAHU NIE BLEFUJE – Premier Benjamin Netanjahu „nie blefuje“ w kwestii uderzenia na Iran, jeżeli ta Republika Islamistyczna nadal prowadzić będzie swój program atomowy. „Netanjahu nie blefuje. Myśli, że Irańczycy są jak Niemcy podczas II Wojny Światowej, a w opisywaniu historii jest też miejsce na humor, ponieważ teraz żyje w Izraelu 6 milionów Żydów” – stwierdził emerytowany przedstawiciel Armii. Netanjahu nowego prezydenta Iranu Rohaniego w poprzednim miesiącu określił jako wilka w owczej skórze, któremu nie wolno uwierzyć. Jednocześnie premier powiedział dziennikarzom, że popiera dyplomatyczne wysiłki Obamy wzglądem Rohaniego. Przedstawiciel ów powiedział także że wywiad izraelski wychodzi z założenia że Arabia Saudyjska nie będzie zwlekać ani chwili by kupić broń jądrową lub sama ją zbuduje, kiedy posiądzie ją Iran. Mogłoby to wywołać wyścig zbrojeń nuklearnych w tak niestabilnym regionie. Sankcje są ważne, powiedział i ostrzegł, że Iran będzie próbował uzyskać złagodzenie w naciskach ekonomicznych robiąc minimalnie ustępstwa (Jerusalem Post).

NOWE PRAWO: SZEŚĆ MIESIĘCY WIĘZIENIA Z POWODU WYKLUCZENIA KOBIET – Izraelska komisja prawna uznała w ostatnią niedzielę projekt nowego prawa w Knesecie. Według niego wprowadzone mają zostać ostrzejsze kary, jeśli jakiejś kobiecie odmówi się jej praw. Nowe prawo jest potrzebne, ponieważ kobiety są zmuszane siedzieć z tyłu w autobusie jeśli przejeżdża on przez ortodoksyjne dzielnice jak Beit Szemesz. W wielu przypadkach kobiety były nagabywane, przeklinane a nawet pobite kiedy siadały z przodu. Kneset wprawdzie uchwalił już przepisy przeciwko takiemu traktowaniu ale nowe przepisy zostaną wzmocnione i przewidują ostrzejsze kary przy recydywie. Prawo obowiązuje wszystkie służby jak kierowcy autobusów, managerów w firmach i w innych zawodach, w których ludzie kontaktują się z publicznością, lub zostają im udostępniane miejsca publiczne. „Musimy jasno i zdecydowanie występować przeciw taki przypadkom” – stwierdziła minister sprawiedliwości Zippora („Tzipi”) Malka Livni (Arutz 7).

ISRAEL – PRZYKŁAD WOLNOŚCI I RÓWNEGO TRAKTOWANIA KOBIET W MORZU ZNIEWOLENIA – Jedną z największych różnic między Izraelem a jego sąsiadami jest traktowanie praw kobiet. Od długiego czasu Izrael przyznaje obywatelkom niezależnie od pochodzenia etnicznego czy religii wolność wyznania, wolny dostęp do zawodu czy kształcenia i zatrudnienia. Nie ma również przepisów przeciw jakiemukolwiek ubiorowi. Kobiety w świecie arabskim posiadają niewiele z tych wolności zabezpieczonych prawnie jak w Izraelu. W Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodu lub posiadać praw wyborczych, albo chodzić po ulicy bez nakrycia wszystkiego (a więc włosów, kostek i przegubów rąk). W Iraku kobiety nie mogą posiadać własności i dziedziczą mniej niż połowę tego co jej brat, tylko z powodu płci. Kiedy kobieta w Syrii chciałaby się rozwieść z powodu gwałtu oznacza to dla niej skomplikowany proces sądowy który normalnie trwa trzy lata, podczas gdy mężczyźnie wystarczy, że trzy razy powie, że niniejszym się z nią rozwodzi. W całym regionie są jeszcze gorsze rzeczy – „Przestępstwo z powodu małżeństwa”, przez co kobieta lub żeński członek rodziny może zostać zabity kiedy zachodzi podejrzenie popełnienia rzekomego przestępstwa seksualnego. Przy takich oskarżenia nie potrzeba wielu dowodów; stwierdzenie takiego faktu nie jest zbyt ważne i nie bada się takich przypadków ani nie ściga sądownie. Wiele kobiet w tych krajach ma do czynienia z domową przemocą, której w regionie nie uważa się za przestępstwo i o której się nie mówi. Izrael i w teorii i praktyce jest wzorem w respektowaniu praw kobiet w całym regionie (IFCJ).

UPROWADZENIE – Uzbrojeni mężczyźni uprowadzili zespół siedmiu współpracowników Czerwonego Krzyża, kiedy w poprzednią niedzielę ok 10:30 przejeżdżali z konwojem humanitarnym w północnej Syrii. Poinformował o tym przedstawiciel Czerwonego Krzyża w Damaszku. To jest najnowsze uprowadzenie w tym wstrząsanym przez wojnę domową kraju, Narodowości uprowadzonych dotąd nie podano. Kto za tym stał, również nie jest jasne, chociaż Al-Kaida groziła już uprowadzeniami w Syrii (CBS).

WIĘCEJ ATAKÓW NA EGIPSKICH KOPTÓW – Koptyjscy chrześcijanie w Egipcie od czasu obalenia prezydenta Mohammada Mursiego doświadczają coraz więcej przemocy. Wynika to z ostatniego raportu Amnesty International. Podczas ataków na osoby w budynkach kościelnych są zabici i ranni. „Przeżywamy obecnie nie notowaną dotąd falę przemocy związanej w wyznaniem, teraz wobec Koptów“ – stwierdził Nicholas Piachaud, członek AI w Afryce Północnej. Od obalenia Mursiego miało miejsce ponad 200 ataków. Doświadczamy również, że siły bezpieczeństwa czynią z Koptów kozła ofiarnego.” Według raportu AI najnowsze ataki biorą się z postępowania wobec zwolenników Bractwa Muzułmańskiego i protestów sprzed 2 miesięcy. Bractwo zaatakowało Koptów z zemsty, ponieważ uważają, że chrześcijanie koptyjscy stali za obaleniem Mursiego. W międzynarodowych mediach nic się prawie o tym nie mówi. Koptowie mieszkają w Egipcie od założenia Aleksandrii w I wieku n.e. i należą do najstarszych kościołów chrześcijańskich w regionie (Ynet). Proszę módlcie się o koptyjskich chrześcijan w Egipcie i na Bliskim Wschodzie, którzy coraz częściej padają ofiarami islamskiej przemocy.

NOWA MUZYKA – Posłuchajcie izraelskich piosenek u Was w domu czy aucie. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal „Day 7” możecie zamówić w www.josephstorehouse.co.uk

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

что такое раскрутка сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.