Wizja dla Izraela_19.03.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Zamiar Pana trwa na wieki; zamysły Jego serca – poprzez pokolenia”  Psalm 33,11.

USA ROZMIESZCZA SWOJE RAKIETY NA WYPADEK ATAKU – USA rozmieszcza swoje 387 rakiet o działaniu penetrowania bunkrów w swoich bazach na wyspie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. Według źródeł brytyjskich kroki te służą przygotowaniom do możliwego ataku na instalacje atomowe Iranu. Ani USA ani Izrael nie wykluczają użycia wojska jeśli zawiodą środki dyplomatyczne w tym wieloletnim już sporze. Dan Plesch dyrektor centrum studiów nad dyplomacją międzynarodową w Anglii: „Przygotowują się już by zniszczyć Iran. Już teraz bombowce USA są w stanie namierzyć i zniszczyć w parę godzin 10.000 celów w Iranie.” Plesch jest współautorem niedawno opublikowanego studium o przygotowaniach USA do ataku na Iran. Ostateczna decyzja o zaatakowaniu bądź nie leży wyłącznie w ręku prezydenta Baraka Obamy. Według Plescha może się zdarzyć, że Obama zdecyduje się zaatakować, poniewaś uzna, że lepiej będzie kiedy uczyni ten krok USA, a nie Izrael. (Haaretz) „Dmijcie w róg na Syjonie, a wołajcie na górze mej świętej“ – Joel 2,1

MITCHELL PRZESUWA WIZYTĘ W IZRAELU Z POWODU ROSNĄCEGO NAPIĘCIA – Amerykański specjalny wysłannik George Mitchell przesunął planowaną na miniony tydzień wizytę w Izraelu. Miał przyjechać w czwartek, ale nie przyjechał, prawdopodobnie z powodu decyzji Izraela budowy 1.600 nowych mieszkań dla Żydów na terenie Jerozolimy, do którego roszczą sobie pretensje Arabowie. Ten nowy projekt został ogłoszony w poprzednim tygodniu podczas wizyty wiceprezydenta USA Joe Bidena. Amerykanie uznali go za jawną obrazę. Minister stanu Hillary Clinton zadzwoniła następnego dnia do izraelskiego premiera Netanjahu by go osobiście zrugać. Izraelscy i amerykańscy przyjaciele Izraela oskarżają rząd Obamy o stosowanie takiej wrogiej retoryki. Według amerykańskich mediów prezydent Obama sam dyktuje reakcję na politykę Izraela i określa zasady według których USA będzie działał aż Netanjahu nie wykreśli planów budowy nowych mieszkań. A tego chcą Arabowie. Nie chcą przystąpić do nowych rokowań, aż do czasu zaprzestania działalności budowlanej. (Israel Today)

NETANJAHU: IZRAEL BĘDZIE NADAL BUDOWAŁ W JEROZOLIMIE – Premier Netanjahu powiedział w poniedziałek w Knesecie swojemu brazylijskiemu koledze Lula da Silva: „Witamy w zjednoczonym Jeruzalemie, stolicy Izraela, wiecznego miasta i państwa Biblii”. Dalej powiedział, że żaden rząd w ostatnich 40 latach nie akceptował ograniczeń budowlanych w Jerozolimie. „W tym okresie każdy rząd zezwalał na budowy na przedmieściach Jerozolimy a więc w Gilo, w Ramot, w Neve Yaakov, w Ramat Eschkol, na Wzgórzach Francuskich, w Pisgat Zeev, w Ramat Shlomo i innych miejscach. Stworzenie tych żydowskich przemieści nie przeszkadzało Arabom we Wschodniej Jerozolimie, ani ich nic nie kosztowało…. wszystko jedno jakie polityczne różnice będą mogły w tym parlamencie zaistnieć jeśli chodzi o status miasta, te wszystkie nowe dzielnice w traktacie pokojowym będą musiały być uznane za część Izraela.“ (Daily Alert) „Bo się rozprzestrzenisz na prawo i lewo, twoje potomstwo posiądzie narody oraz zaludni opuszczone miasta.“ – Izajasz 54,3

MARZENIA O WOLNEJ PALESTYNIE“ – Brazylijski prezydent Luiz Inacio Lula da Silva powiedział w środę, że popiera walkę „palestyńczyków” o wolną Palestynę. Silva odwiedził grób zmarłego arabskiego terrorysty Jasira Arafata i złożył na nim wieniec – mimo krytyki z Izraela. W dzień wcześniej brazylijski przywódca nie chciał odwiedzić grobu założyciela syjonistycznego państwa Izrael Teodora Hrzla. (Haaretz)

WIĘCEJ POLICJI PO ZAMIESZKACH – Tysiące policjantów i jednostki specjalne patrolowały w środę ulice żydowskiej stolicy, z obawy przed „dniem zemsty” ogłoszonym przez Arabskich wandali. Podczas zamieszek we wtorek po części zamaskowani Arabowie rzucali kamieniami, podpalali opony i kontenery na śmieci a nawet strzelali do policjantów. Zamieszki te miały miejsce w muzułmańskiej części Starego Miasta i innych miejscach Wschodniej Jerozolimy. Ponad 100 osób zostało rannych. (Jerusalem Post)

NA NOWO OTWARTA SYNAGOGA – Zana Hurva-Synagoge w żydowskiej części Starego Miasta w Jerozolimie została odbudowana i po 62 latach ponownie służy jako dom modlitwy. Swego czasu największa synagoga została zniszczona przez jordańsko-arabski legion podczas wojny niepodległościowej w 1948 roku. (Jerusalem Post) „Chciałbym zawsze mieszkać w Twoim przybytku, uciekać się pod cień Twoich skrzydeł.“ – Psalm 61,5

NIEMAL 1/4 NIE STAĆ NA UBEZPIECZENIE CHOROBOWE – Niedawno opracowana ankieta wykazała, że rosnąca część Izraelitów jest zdania, że ubezpieczenie chorobowe jest zbyt drogie. W ankiecie instytutu Myers-JDC-Brookdale w 2009r. 24 % pytanych odpowiedziało, że te koszty są obciążające. Przed dwoma laty takiego zdania było 22%. Dotyka to przede wszystkim ludzi z małymi dochodami i pacjentów z chorobami chronicznymi. W ostatnich 10 latach dopłaty do ochrony zdrowia w Izraelu podwoiły się. (Haaretz)

SYRIA: NETANJAHU ZAPRZĘGA KONIA OD TYŁU – Niedawno syryjski minister finansów Walid Moallem powiedział, że Izrael musi najpierw zadeklarować wycofanie się ze Wzgórz Golan do granicy sprzed 1967 roku, zanim możliwe będą jakiekolwiek rokowania z Izraelem. Było to reakcją na wypowiedź Netajahu, że gotowy jest bez żadnych warunków wstępnych spotkać się z syryjskim prezydentem Assadem. Syryjski minister spraw zagranicznych powiedział, że „nie ma powodu siodłać konia od tyłu. Izrael musi się wycofać, zanim będzie się spotykał z Syryjczykami”. (Haaretz) Izrael zajmuje Wzgórza Golan i farmy Szaba, które Syria podczas wojny 1967 roku przegrała z Izraelem. Na Wzgórzach istnieją tuziny żydowskich osiedli, w których mieszka 30.000 Żydów. Założyli sady i winnice i hodują bydło. Świeże owoce i warzywa dla Izraela pochodzą głównie z tego terenu. Woda deszczowa ze Wzgórz Golan stanowi 1/3 całego izraelskiego zaopatrzenia w wodę. Jedyny ośrodek sportów zimowych też leży na Wzgórzach. Jest to także dobry punkt obserwacyjny na północny Izrael i południową Syrię. Jest to ważne dla bezpieczeństwa Izraela ponieważ można obserwować militarne posunięcia Syrii.

PA ZNISZCZYŁA 20 TON PLASTIKU Z ŻYDOWSKICH OSIEDLI – Tzw. autonomia „palestyńska” (PA) nadal bojkotuje towary wyprodukowane w Judei i Samarii. Agencja informacyjna WAFA osiadła na terenach arabskich relacjonuje, że „urzędnicy celni” PA zniszczyli 20 ton siatek plastikowych przeznaczonych do pakowania żywności. Przed dwoma tygodniami PA skonfiskowała i zniszczyła materiały czyszczące z Karnei Schomron. Ich wartość wyniosła ok. 3.900 €. PA bojkotuje produkty wytworzone w izraelskich miejscowościach, podczas gdy izraelski rząd próbuje pomóc gospodarce PA w ramach polityki „gospodarczego pokoju” forsowanej przez premiera Netanjahu. (INN) „Nawet ten, kto w pracy opieszały, jest bratem niszczyciela.“ – Przysłów 18,9

CZŁONEK KNESETU: JEŚLI PA CHCE BOJKOTU TO MY TEŻ MOŻEMY BOJKOTOWAĆ – Członek Knesetu Uri Ariel powiedział w parlamencie, że Izrael powinien w odpowiedzi na bojkotowanie towarów z Judei i Samarii odpowiedzieć bojkotem ze swojej strony. Powiedział on, że jeżeli rząd nie zareaguje na bojkot PA to on wezwie obywateli Izraela by nie kupowali arabskich towarów i wyrzucili z pracy arabskich robotników. Zasłużony polityk wzbudził w Knesecie dyskusję zwłaszcza kiedy okazało się, że PA założył „fundację narodowej dumy i godności”, która ma się koncentrować na niszczeniu żydowskich produktów. Uri Ariel przypomniał także, że uważany za umiarkowanego arabski premier Salam Fajad brał niedawno udział w ceremonii palenia produktów wytworzonych przez Żydów, przy czym PA wskazała odpowiedzialnego za to by izraelskie produkty nie były nigdy używane. (INN)

POLICJANCI RANNI PODCZAS ZAMIESZEK NA WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM – W poprzedni piątek policjanci szturmowali Wzgórze Świątynne by powstrzymać młodych arabskich bandytów od obrzucania kamieniami przechodniów. Arabowie obrzucali także policjantów i trafili jednego z policjantów w bramie miejskiej Mugrabiego na Starym Mieście. Policja przejęła kontrolę na Wzgórzu Świątynnym używając granatów wywołujących szok elektryczny. Co najmniej 20 policjantów zostało rannych. W poprzednim tygodniu zamieszki te jeszcze eskalowały po tym kiedy rząd ogłosił, że grób Racheli i groby Patriarchów są dziedzictwem narodowym Izraela. (Ynet)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Potrzebujemy pilnie artykuły higieniczne dla naszego Składu Józefa. Jeżeli macie jeszcze miejsce w swojej walizce bylibyśmy ogromnie wdzięczni gdybyście byli w stanie je przywieźć.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *