Wizja dla Izraela_19.07.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 19 lipca 2010

Ratuj nas, Boże zbawienia naszego, zgromadź nas i wybaw spośród narodów, abyśmy wielbili święte imię Twoje i dumni byli z Twej chwały” (1Krn. 16,35)

LIBIJSKI OKRĘT PRZYMOCOWAŁ W EGIPCIE – W środę zażegnano nowy kryzys na morzu, kiedy wyczarterowany przez Libię statek z pomocą humanitarną postanowił nie przełamywać blokady morskiej Gazy i zacumował w egipskim porcie El-Arisch. Strona egipska podała, że ładunek statku: żywność i lekarstwa dostanie się do Gazy drogą lądową. Organizacja sponsorująca wynajęcie statku do środy utrzymywała, że dopłynie do Gazy i nie spełni żądań Izraela by skierować się albo do Egiptu, albo do izraelskiego Aszdodu. Izraelscy żołnierze byli gotowi wejść na pokład i przejąć dowodzenie statku, gdyby załoga wdarła się na drogę morską do Gazy. (Israel Today)

MASY TURYSTÓW – Wizyty turystów chrześcijan z Florydy powodują, że naród żydowski pobije w tym roku rekord. Członkowie zborów z południowej Florydy podróżują masowo częściowo z powodu stabilnego bezpieczeństwa, ale także żądają od swoich pastorów nawiązywania relacji z krajem Jeszui. Ci podróżnicy powodują kolejne wyjazdy i widać, że potencjalnie Izrael w tym roku odwiedzą nigdy nie widziane tłumy ludzi. W maju po raz kolejny przyjechało więcej turystów niż kiedykolwiek wcześniej, co potwierdza miejscowy urząd statystyczny. (BCN)

ARABSKO-IZRAELSCY NAUKOWCY CHCĄ WYKRYWAĆ RAKA PRZEZ BADANIE ODDECHU – Dr Hossam Haick, 35, arabski chrześcijanin z Nazaretu pracuje nad „elektronicznym nosem” do wczesnego wykrywania różnych rodzajów raka. „Nasza trafność diagnoz jest bardzo dobra. Przy wykrywaniu raka piersi uzyskujemy 89% trafność. Raka płuc we wczesnej fazie wykrywać możemy wręcz ze 100% skutecznością, nawet jeżeli póki co testów klinicznych jest zbyt mało… Z pomocą badania oddechu z powodzeniem wykrywać możemy pięć rodzajów raka”. Po swoim doktoracie dr Haick ukończył jeszcze Kalofornijski Instytut Technologiczny (Caltech) a na koniec wrócił do Izraelskiego Instytutu Technologicznego (Technion). „Urodziłem się tu i czuję się związany z Izraelem. Chcę udowodnić innym ludziom w społeczności arabskiej, że nic nie jest niemożliwe.” (Daily Alert, Haaretz) „Rozgłaszajcie Jego chwałę wśród narodów, Jego cuda – wśród wszystkich ludów!“ – Psalm 96,3

HAMAS WYSYŁA PACJENTÓW DO IZRAELA – Szpital Ichilov w Tel Avivie każdego miesiąca leczy do 100 pacjentów z Gazy a Hamas często pośredniczy między mieszkańcami z Gazy a szpitalami izraelskimi, jak podał 8 lipca dyrektor Ichlov profesor Gabi Barabash. Na leczenie do Izraela obok pacjentów z Gazy przyjeżdża również wielu obywateli innych krajów arabskich, nawet z tych, z którymi Izrael nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych. Weług Barabasha są oni profesjonalnie zaopatrywani, a ich osoby towarzyszące nieodpłatnie otrzymują zakwaterowanie i wyżywienie. W szpitalu Ichlov wszyscy pacjenci traktowani są jednakowo, przy czym nie jest to jedyny szpital, gdzie tak się dzieje. W całym Izraelu są szpitale, które codziennie odsyłają ludzi znów zdrowych do Gazy po terapii często groźnych chorób. Profesor potępił jednocześnie Hamas, który pracę izraelskich lekarzy wykorzystuje dla swoich celów propagandowych, ale sam nic w zamian nie robi. „Nadszedł czas by Hamas coś dla nas uczynił: chcemy jednego z naszych synów, który trzymany jest bez opieki lekarskiej, w zamian za setki ludzi co miesiąc, którzy ratowani są w izraelskich szpitalach” – powiedział Barabash. (INN) „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.“ – Mateusz 5,7

NETANJAHU PROSI BILA CLINTONA I BARAKA OBAMĘ O POŚREDNICTWO W PRZYPADKU SCHALITA – Izraelski premier Banjamin Netanjahu prosił byłego prezydenta USA Billa Clintona by pełnił rolę mediatora w celu uwolnienia uprowadzonego izraelskiego żołnierza Gilada Szalita. Netanjahu podczas wizyty w Waszyngtonie spotkał się krótko z Clintonem i zaproponował, by ten podczas wizyty w Gazie przedyskutował z wysokiej rangi terrorystami z Hamasu sprawę uwolnienia Shalita za setki arabskich więźniów. Gilad Shalit został uprowadzony w 2006 roku przez arabskich terrorystów i od czterech lat jest więziony. Netanjahu powiedział swoim ministrom, że rozmawiał także z Obamą by „zastosował swoje wpływy i wszystkie stojące w jego dyspozycji środki” by uwolnić Shalita. (Haaretz)

NETANJAHU: ZATRZYMANIE BUDÓW NIC NIE DAŁO – Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział 8 lipca, że zatrzymanie budów żydowskich osiedli w Samarii i Judei nie przyniosło oczekiwanego celu, mianowicie by skłonić Arabów do rozmów pokojowych. „Postanowiłem, inaczej niż poprzednie rządy, zatrzymać budowy osiedli na dziesięć miesięcy, by zachęcić Arabów do podjęcia rozmów pokojowych” powiedział radzie stosunków międzynarodowych w Nowym Jorku. „Teraz przeszło już siedem miesięcy a oni jeszcze nic nie podjęli. Nie można wisieć na trapezie [cyrkowym] wyciągnąć rękę, a po drugiej stronie nie ma kogoś kto by cię złapał”, dodał. (AFP)

ARABOWIE ŻĄDAJĄ INWAZJI NA IZRAEL – Przywódca Arabów tzw. palestyńskich Mahmud Abbas, którego społeczność międzynarodowa określiła jako umiarkowanego, niedawno podczas spotkania z żurnalistami pokazał swoje prawdziwe oblicze. Jest jak najbardziej za długotrwałą ofensywą przeciw żydowskiemu państwu. Podczas spotkania na szczycie Ligii Arabskiej w Libii powiedział, że jest nadal za wojną z Izraelem, ale nie może jej prowadzić w pojedynkę. „Nie jesteśmy w stanie kontrolować Izraela militarnie, a ta kwestia ma być dyskutowana na szczycie” – powiedział Abbas. „Tam skierowałem się do krajów Arabskich i zaproponowałem: „Jeśli chcecie wojny z Izraelem i będziecie wszyscy z nim walczyć, to jestem za tym. Tyle, że tzw. palestyńczycy nie będą walczyć sami bo nie są do tego zdolni.” Kraje arabskie na Bliskim Wschodzie dotychczas trzy razy próbowały zniszczyć militarnie Izrael, ale za każdym razem traciły terytoria na rzecz państwa żydowskiego. (Israel Today) Abbas jest tak zwanym umiarkowanym przywódcą terrorystów i jest finansowo i militarnie wspierany przez USA.

EGIPT I JORDANIA ZANIEPOKOJONE IRAŃSKĄ BOMBĄ ATOMOWĄ – Niedawno izraelska delegacja odwiedziła Jordanię i Egipt by na najwyższym poziomie przedyskutować szeroką gamę tematów technicznych i z zakresu bezpieczeństwa, włącznie z atomowym zagrożeniem ze strony Iranu. Pewien przedstawiciel powiedział, że w obu krajach istnieje pilna konieczność zatrzymania irańskich zamiarów zbrojeniowych. „Wprawdzie Jordania i Egipt nie mogą wiele zdziałać, ale ważne jest by Europa i USA słyszały o tym, że oba te kraje są zaniepokojone w kwestii irańskiego programu atomowego” – podano oficjalnie. (Jerusalem Post)

OSTRZEŻENIE PRZED FALĄ UPAŁÓW – Minister zdrowia ostrzegł, że podczas weekendu będzie bardzo gorąco i zalecił picie wystarczającej ilości napojów. Osoby z dolegliwościami zdrowotnymi nie powinny podejmować niepotrzebnego wysiłku. Wszystkim mieszkańcom zalecono by pozostali w domach i włączyli klimatyzację. Oczekuje się, że nadal będzie gorąco. (INN)

OBAMA NA DYSTANS – Czas pracuje przeciw prezydentowi USA Barackowi Obamie, który wydaje się „separować” od Izraela. Tak sytuację określił 7 lipca Aaron David Miller były amerykański pośrednik. Uważa on, że dotąd nie istnieje właściwa strategia amerykańska wobec Bliskiego Wschodu. Republikanie zarzucili Obamie niegrzeczne traktowanie izraelskiego premiera podczas jego wizyty w USA i poparli Izrael w jego incydencie z flotyllą tureckich terrorystów. Miller powiedział także, że Obama trzyma dystans, podczas gdy wcześniejsi prezydenci George Bush i Bill Clinton byli praktycznie zakochani w Izraelu. (INN)

IZRAELSCY FILHARMONICY ZA SHALITEM – Słynny dyrygent Zubin Mehta będzie prowadził koncerty orkiestry filharmonicznej poza Gazą i żądał by Hamas zezwolił czerwonemu krzyżowi odwiedzić Shalita. Mehta powiedział, że będzie chciał dodać odwagi mieszkańcom Gazy by wywarli wpływ na Hamas i by pozwolił na wizytę Czerwonego Krzyża. Koncert odbędzie się w czasie 12 dniowego marszu do Jerozolimy, podczas którego ponawiane będą żądania uwolnienie Shalita. (INN) Proszę módlcie się dalej, by Bóg wkroczył i uprowadzony żołnierz IDF Gilad Shalit w cudowny sposób został uwolniony.

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10.

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZESNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. Więcej informacji na http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNраскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.