Codzienne rozważania_19.07.10 Gdy księgi zostaną zamknięte, tam w górze

James Ryle

Tak więc pocieszajcie jedni drugich tymi słowy” (1Tes. 4:18)

Jako mały chłopiec obserwowałem i słuchałem z wielkim wrażeniem i otwartymi oczyma, całkowicie pochłonięty, gdy chór wyśpiewywał co niedziela pieśń na czas składania ofiary tuż przed kazaniem pastora. Nie zawsze rozumiałem o czym śpiewali, lecz zawsze fascynowało to, że śpiewali z takim zapałem i radością. Pewnej niedzieli pastor miał głosić na temat Drugiego Przyjścia Chrystusa, ze szczególnym naciskiem na Wesele Baranka.

„Baranek się żeni? – pomyślałem sobie. – To kazanie będzie świetne!”

Chór powstał w odpowiednim momencie i zaśpiewał w najlepszym swoim wykonaniu stary Gospel: „When the Roll is Called Up Yonder!” („Kiedy księga zostanie odczytana, tam w górze”). 

Byłem tak skupiony na tej Uczcie Weselnej, że gdy usłyszałem jak to śpiewają pomyślałem: „Gdy księga, tam w górze, zostanie zamknięta, ja tam będę”. (Tak właśnie mój umysł działa.)

Po latach, gdy dorosłem, odkryłem, że jest wiele różnych punktów widzenia na Drugie Przyjście, niektóre sensowne, inne bez sensu, lecz bez względu na poglądy, jakich się ktoś trzyma, co do jednego zgadzają się wszyscy: Jezus wróci.

A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana. – pisze Paweł. – … Ponieważ Sam Pan zstąpi z nieba;… wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, a potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie z Panem; i tak już zawsze będziemy z Nim” (1 Tes. 4: 15, 16, 17)

Parafraza „The Message” przekłada to tak: „Och, będziemy chodzić w powietrzu! A wtedy będzie wspaniałe ponowne zjednoczenie z Mistrzem” (1Tes. 4:18).

Zbliża się dzień, w którym ta nadmiernie rozdęta pompa i warunki tego sypiącego się świata rozpadną się jak mgła na wietrze. Zabrzmi trąba i głos z nieba wstrząśnie ziemią. Wtedy Pan, Sam Jezus, zstąpi i zabierze nas ze Sobą, będziemy świętować Jego triumf i chwałę na Weselu w Obecności Jego Ojca!

Coraz bardziej pragnę tych dni? A co z tobą? Czy mogę zapytać, jeśli nie jest to zbyt zuchwałe pytanie: „Gdy księgi zostaną zamknięte, tam w górze,… czy będziesz tam?”продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.