Wizja dla Izraela_19.08.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 19 sierpnia 2011

Tamci podnoszą swój głos, weselą się nad wyniosłością Pana; wykrzykujcie radośnie od zachodu,  aż do krańców wschodu oddajcie chwałę Panu, na wyspach morskich imieniu Pana, Boga Izraelskiego!– Izajasz 24,14-15

ZNOWU ZABICI W KONFLIKCIE BLISKOWSCHODNIM – Ilość zabitych w ataku terrorystycznym z 18 sierpnia na południu Izraela wzrosła do ośmiu. Zamordowanych zostało sześciu cywili, jeden żołnierz i jeden policjant. Trzydzieści osób zostało rannych, niektóre z nich nadal są w stanie bardzo ciężkim. Tego samego wieczora wystrzelona została z Gazy rakieta, która została przechwycona przez system obrony „Iron Dome“. W odpowiedzi na ataki na południe Izraela izraelskie lotnictwo dokonało nalotów na siedem celów: w części północnej na fabrykę broni oraz dwa centra Hamasu, a w południowej dwa tunele przemytnicze jeden tunel dla terrorystów i jedno centrum Hamasu. Zarejestrowano trafienia bezpośrednie a przy różnych trafieniach nastąpiły wybuchy wtórne świadczące o istnieniu składów amunicji. Według arabskich źródeł zginął jeden terrorysta oraz 13 latek który trafiony został w sąsiednim budynku odłamkiem oraz 7 dalszych osób. Kierowca autobusu Benny Belevsky (60) prawdopodobnie wyratował swoich pasażerów od najgorszego. Kiedy autobus dostał się pod ostrzał kierowca zachował spokój, dodał gazu tak że trafiło go tylko kilka kul. Pasażerowie opowiadali, że ogniem próbowali odpowiedzieć żołnierze izraelscy znajdujący się w autobusie. Jedna kobieta, która jechała samochodem ze swoimi dziećmi do Ejlatu opowiedziała, że widziała egipskiego żołnierza, który leżał na ziemi i nagle zaczął strzelać do przejeżdżających. Jej małe dzieci zostały ciężko ranne od odłamków (NAI).

NOWE ATAKI – W piątek premier Netanjahu odwiedził rannych żołnierzy w klinice uniwersyteckiej Soroka w Beer Szebie. Powiedział: „Wszyscy którzy nas atakują będą musieli słono za to zapłacić”. Dalej dodał: „Zabicie przywódców organizacji terrorystycznej, która dokonała zamachu jest tylko pierwszą reakcją Izraela”. Podczas ataku 18 sierpnia w Ejlacie zabitych zostało 8 osób; Netanjahu powiedział wtedy „Wszyscy widzieliśmy dziś próbę jak wojna terrorystyczna poprzez ataki z Synaju ma zostać zintensyfikowana. Jeśli ktoś myśli, że Izrael to zaakceptuje, myli się”. Do zabitych przywódców zamachu należy członek „palestyńskiego” Ruchu Oporu (PRC) Kamal Nirab, który według Shin Beit izraelskiego wywiadu wewnętrznego osobiście planował i nadzorował ataki na Izrael (Jerusalem Post, News.de).

SYRYJSKA MARYNARKA BOMBARDOWAŁA MIASTO NA WYBRZEŻU; OBAMA ZATROSKANY PRZEMOCĄ – Syryjskie okręty marynarki wojennej ostrzelały poprzedniej niedzieli gęsto zaludnione osiedla w Latakia, najważniejszego portowego miasta wybrzeża. Co najmniej 6 osób zginęło od ostrzału artyleryjskiego. Amerykański prezydent Obama w następstwie tego telefonicznie przedyskutował sytuację osobnymi połączeniami z brytyjskim premierem Cameronem i saudyjskim królem Abdullahem. Obama i Abdullah dali wyraz zaniepokojeniu tym, że syryjski prezydent Bashar Assad używa wojska przeciw pokojowym demonstrantom; zgodzili się, że należy przemocy zaniechać natychmiast. W poprzedni piątek USA wezwało inne kraje by nie kupowały w Syrii ani gazu ani ropy. Abdullach odwołał w poprzednim tygodniu ambasadora z Syrii i tak skrytykował Damaszek jak jeszcze żaden inny polityk z regionu.  (Haaretz)

DEMONSTRACJE W SYRII MOGĄ PROWADZIĆ DO WOJNY W REGIONIE – Siłowe podejście Syrii wobec demonstrantów trwa nieprzerwanie nadal i może być stopniem wstępnym do regionalnego konfliktu, który mógłby zaangażować Turcję, Iran, Arabię Saudyjską i resztką państw Zatoki Perskiej. Tysiące Egipcjan podpisało petycję domagającą się usunięcia ambasadora syryjskiego z kraju. W ostatnich dniach Turcja powołała tysiące żołnierzy z rezerwy i wysłała ich w pobliże granic z Syrią. Oficjalnie Turcja podaje, że jej armia wzdłuż granicy znajduje się w stanie najwyższej gotowości. Chce być przygotowana na masowy napływ syryjskich uciekinierów na jej granice po ewentualnym ataku NATO. Kilka godzin po wizycie tureckiego ministra spraw zagranicznych w Damaszku stało się jasne, że ultimatum tureckiego premiera Erdogana spotkało się z obojętnością, gdy nadeszły wieści o kolejnym ataku syryjskiej armii na miasto Homs.  Demonstracje i rozlew krwi trwały także w końcu poprzedniego tygodnia. 13 demonstrantów zostało zabitych przez służby bezpieczeństwa. W mieście Dir al-Zur strzelali oni z ostrej amunicji do tysięcy wiernych, którzy wyszli z piątkowych modłów z meczetów. Podczas gdy Turcja przygotowuje się na najgorsze Iran wzbrania się podawać jakiekolwiek informacje na ten temat, a rząd ostrzegł, że Syria może się stać centrum międzynarodowej wojny. Iran w ostatnich tygodniach przesłał Syrii ok. 3,5 miliarda €. Według źródeł Irackich również od Iraku Iran zażądał pomocy dla Syrii w wysokości ok. 7 miliardów €. W ten sposób w konflikt uwikłane są: Iran, Turcja, Arabia Saudyjska i inne państwa regionu a syryjskie demonstracje tworzą potencjał konfliktu w regionie i nie są już więcej wewnętrzną sprawą Syrii (Haaretz).

WDOWA PODEJMUJE WALKĘ Z BBC – Sześć lat walczył Steven Sugar samotnie przeciw BBC. Chciał ją zmusić do opublikowania raportu wewnętrznego z konfliktu na Bliskim Wschodzie; ukazywał on, że BBC była wroga wobec Izraela. Pana Suger zapewniono o tym, że zostanie przesłuchany przed sądem ale w wieku 61 lat zmarł na raka. Teraz z kolei wdowa po nim Fiona Paveley weszła w ślady męża w walce by przedstawić sądowi najwyższemu 20.000 stronicowy dokument. BBC wydało dotąd 300.000 € na adwokatów i inne koszty procesu by uniknąć ujawnienia dokumentów i przekazania jej opinii publicznej (Telegraph, UK).  Proszę módlcie się by Fiona Paveley wygrała ten przypadek i ujawniła antyizraelskie nastawienie BBC.

IZRAEL NIE BĘDZIE PRZEPRASZAŁ ZA WYPADEK FLOTYLLI – Premier Benjamin Netanjahu poinformował minister spraw zagranicznych Hillary Clinton, że Izrael nie będzie przepraszał za przejęcie flotylli do Gazy w 2010 roku. Dziewięciu proarabskich aktywistów zginęło podczas wypadku. Podczas rozmowy telefonicznej we wtorek Netanjahu powiedział, że Izrael nie ma zamiaru przyjmować tej propozycji by poprawić swoje stosunki z Turcją (Haaretz). W raporcie ONZ na temat incydentu czytamy, że blokada Gazy przez Izrael jest legalna a Jerozolima nie jest winna odszkodowania za przejęcie statku Mavi Marmara, jak słychać było w kręgach dyplomatycznych. Osoby odpowiedzialne w Jerozolimie, które widziały projekt raportu twierdzą, że Turcja została w nim ostro skrytykowana, że nie podjęła wystarczających kroków by zatrzymać flotyllę. A jednak jednostki specjalne Izraela użyły zbyt dużo siły; Izrael jednak ciągle na nowo powtarzał, że jego żołnierze zostali zaatakowani i tylko się bronili.   

IZRAEL NIE UNIKNĄŁ OGÓLNOŚWIATOWEGO KRYZYSU – Rzecznik Knesetu Ruben Rivlin powiedział w poniedziałek na specjalnym posiedzeniu komisji finansów: „Perturbacje w naszej gospodarce są minimalne w porównaniu z  tym co wydarzyło się na świecie”. to przynajmniej w części może być prawdą. Ale komisja prosiła premiera by był obecny na tym specjalnym posiedzeniu. Netanjahu poprosił jednak by komisja zebrała się w jego biurze i to bez prasy. W ten sposób uniknął potencjalnej pułapki, którą próbowała zastawić opozycja by przed kamerą przedstawić jego zamieszanie. Premier powiedział członkom komisji: „Izraelowi jest z każdym miesiącem ciężej sprostać finansowym obciążeniom, a rozdźwięk w społeczeństwie jest coraz większy. Z jednej strony trzeba przezwyciężyć podziały i ulżyć życiu ludzi, zwłaszcza klasy średniej, ale z drugiej strony należy chronić gospodarkę i siłę Izraela” (Arutz7).

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

SUKKOT W LONDYNIE – To święto namiotów odbędzie się 28 i 29 października. Przygotowują się już Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band by być z Wami w piątek wieczór aż do późnych godzin w sobotę. Bądźcie z nami w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Informacje szczegółowe pod angielskim numerem telefonu+49- 01793-862121.

 PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich”, – Przysłów 29,7

ZWRÓĆCIE UWAGĘ – Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.6.2012 pod nazwą „Podróż do czterech mórz“.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

[by zrezygnować w subskrypcji wyślij tę wiadomość do nadawcy]

seo russia

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.