Wizja dla Izraela_19.12.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 19 grudnia 2014

Ratujesz mnie od zaciekłych nieprzyjaciół, Wynosisz mnie ponad przeciwników, Ocalasz mnie od męża gwałtownego“ –  Psalm 18,49.

WESOŁYCH ŚWIĄT – Dużymi krokami zbliża się już Nowy Rok. My, z Wizji dla Izraela i Składu Józefa modlimy się, żebyście Wy, nasi mili przyjaciele z całego świata mieli serdeczne spotkania w rodzinach, dające do myślenia nabożeństwa i radosny czas. Oby odnowiła się Wasza miłość, wiara i nadzieja, abyście w nadchodzących miesiącach oczekiwali powrotu Króla Królów z jeszcze większą radością. Tym z Was, którzy tak jak my w Izraelu obchodzą Chanukę jeszcze przed 24 grudnia życzymy zastanowienia się nad nadzieją i radością cudów, o których te siedmiodniowe święta przypominają.

DŻIHAD – BANDYCI ZABILI NA ŚWIECIE 5.042 LUDZI W JEDNYM TYLKO MIESIĄCU – Podczas ataków „Świętych Wojowników“ zabitych zostało w listopadzie 5.042 osób. Pokazuje to, że muzułmański ekstremizm jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, chociaż rola Al Kaidy się zmniejszyła, jak wynika z właśnie opublikowanych studiów. W ciągu miesiąca było 664 ataków w 14 krajach, jak relacjonuje BBC. Wojownicy Dżihadu dokonali połowy ataków w Iraku i Syrii. Tylko w tych 308 atakach zginęło 2.206 osób. „Fakty te pokazują jasno, że Dżihad i Al Kaida nie są tym samym” – czytamy w raporcie. „Grupy, które nie są w formalnych związkach z Al Kaidą są odpowiedzialne za 60% aktów przemocy. Wskazuje to raczej na ugrupowanie, które jest bardziej zaciekłe, skomplikowane i bardziej ustosunkowane”. (Times of Israel)

WIKARIUSZ Z BAGDADU DONOSI, ZE ISIS ŚCIĄŁ DZIECIOM GŁOWY – ISIS ściął głowy czterem chrześcijańskim dzieciom w Iraku, ponieważ nie chciały przejść na islam. Donosi o tym brytyjski wikariusz, mieszkający w kraju. Andrew White znany jako „wikariusz z Bagdadu“, powiedział chrześcijańskiej stacji, że morderstwa dokonano w chrześcijańskiej enklawie w pobliżu Bagdadu, którą zajęły oddziały ISIS. ISIS wyrzucił zresztą wszystkich chrześcijan z Iraku. Opowiada on dalej: „Zabili już wielu z nich, dzieci poćwiartowali i odcięli głowy. Potem przenieśli się na północ. To czego dokonali jest obrzydliwe”. White raportuje, że dzieciom, które nie chciały podążać „drogą Mahometa” odcięto głowy. „ISIS przyjechał i powiedział do dzieci: „Powiedzcie, że podążycie za Mahometem” . Cztery dzieci wszystkie poniżej 14 roku życia odpowiedziały: ̀Nie, kochamy Jeszuę. Zawsze kochaliśmy Jeszuę i podążaliśmy za Nim. U nas zawsze był Jeszua ̀. Terroryści odpowiedzieli: ̀Powiedzcie tylko ̀. Dzieci odpowiedziały: ‘Nie, nie możemy tego zrobić.‘ Wtedy odcięli głowy dzieciom. Jak na to zareagować? Można tylko płakać“. White dodał, że ISIS także jemu groził śmiercią. Teraz mieszka w Izraelu na polecebnie arcybiskupa Canterbury. Większość jego współpraciwników nadal jest w Iraku i starają się troszczyć o wypędzonych chrześcijan. (Jihad Watch)  Jak mówi Andrew White, w obliczu takiego horroru i żalu człowiek jest bezsilny. Świadectwo tych dzieci i ich wierność Panu aż do śmierci powinna być dla nas wszystkich wzorem. „Z ucisku i gwałtu wyzwoli ich życie, Bo krew ich jest droga w oczach jego.” – Psalm 72,14

OBLANIE KWASEM JAKO ATAK NA CYWILI W JEROZOLIMIE – W ostatni piątek jeden z terrorystów zbliżył się samochodem do punktu kontrolnego Hussan i zaatakował przechodniów stojących na przystanku autobusowym i oblał kwasem. Ranny w ataku został ojciec ośmioosobowej rodziny w Beitar oraz cztery córki w wieku 8-10 lat. Ranne zostały w nogi. Ojciec, około 40 letni został ranny na twarzy. Szóstą ofiarą był prawdopodobnie tramper; ranny został tylko „lekko”. Pierwszej pomocy udzielono ofiarom na miejscu zanim nie zostały przewiezione na dalsze leczenie do szpitala Hadassah w stolicy. Terrorysta został postrzelony przez służby bezpieczeństwa, jego stan jest krytyczny. Policja graniczna poinformowała, że napastnik miał przy sobie długi śrubokręt i chciał prawdopodobnie zranić więcej osób. (INN)  Proszę módlcie się za ofiary tego najnowszego diabelskiego napadu. Oby zostały pocieszone i zminimalizowany został ich ból. Módlcie się, by dzieci, ojciec i owa czwarta osoba otrzymali uzdrowienie ciała i duszy.

PLANOWANY ATAK TERRORYSTYCZNY W SAMARII – Arabskie auto wjechało w ostatni piątek w zapory betonowe na przystanku okazjonalnych przewozów w pobliżu brygady IDF w Samarii. Arabski kierowca bez powodu przyśpieszył i całym pędem wjechał w przystanek. Dwóch żołnierzy stojących najbliżej pozostało bez obrażeń i to dzięki zaporze, którą właśnie ostawili. Arabski kierowca został lekko ranny. Przypadek badają prokuratura Samarii oraz służby bezpieczeństwa. W izraelskiej armii uważa się, że miał to być atak terrorystyczny. Już w poprzednim miesiącu arabski kierowca wjechał w grupę żołnierzy IDF w Gush Etzion w Judei raniąc ich poważenie. (Arutz 7)

ANKIETA: WIĘKSZOŚĆ ARABÓW JEST ZA TERROREM WOBEC ŻYDÓW – Przeprowadzona w tym tygodniu ankieta wśród Arabów tzw. „palestyńskich” wykazała, że przeważająca większość Arabów w Ziemi Świętej opowiada sią za atakami terrorystycznymi przeciw Żydom by chronić zdominowane przez muzułmanów Wzgórze Świątynne przed wpływami żydowskimi. Wzgórze świątynne jest największą świętością dla Żydów. Ale współczesny islam zaprzecza wszelkim związkom Żydów z tym świętym miejscem. Z kolei muzułmanie twierdzą, że jest to ich święte miejsce. Kiedy Żydzi odwiedzają Wzgórze Świątynne lub kiedy dyskutuje się na ten temat arabscy muzułmanie w regionie uważają to za „prowokację”. Badania arabskiego centrum opinii pokazują, że 86% Arabów uważa, że Wzgórze Świątynne jest poważnie zagrożone przez Żydów. Ok. 80% popiera najnowsze ataki na Izrael, w tym straszliwe masakry w synagogach. Ponad 50% jest za kolejną intifadą. Z tego powodu pewien znany islamski muła w ostatnim miesiącu spontanicznie wzywał na Wzgórzu Świątynnym do „zaszlachtowania wszystkich Żydów”, bo są „najbardziej złymi kreaturami jakie kiedykolwiek mieszkały na ziemi”. Omar Abu Sara wychwalał także ISIS publicznie i wskazywał, że kiedyś pomoże on zniszczyć wszystkich Żydów i ich państwo. (Israel Today) Proszę módlcie się o Boże obietnice przeciw tej fali terroru wobec Izraela.” I już nie będzie się słyszeć o gwałcie w twojej ziemi (…) w obrębie twoich granic, lecz nazwiesz swoje mury zbawieniem, a swoje bramy chwałą.” – Izajasz 60,18

WYSOKIEJ RANGI TERRORYSTA ZMARŁ W WYNIKU ZAMIESZEK Z POLICJĄ- Wysokiej rangi przedstawiciel Arabów tzw. „palestyńskich” Ziad Abu Ein, który był ministrem ds. więziennictwa, zmarł w środę po południu w Judei i Samarii podczas demonstracji i starć z żołnierzami IDF. Abu Ein, 55, zmarł na atak serca na miejscu ale został odwieziony do szpitala. Nagrania z demonstracji pokazują jak leży na ziemi i trzyma się za serce. IDF prowadziło akcję zapewnienia dostępu do izraelskiego osiedla, blokowanego przez 200 demonstrantów. Abu Ein był członkiem rady rewolucyjnej Fatahu został w 1981 roku wydalony z USA i dostarczony do Izraela. W 1979 roku dokonał w Tyberiadzie ataku bombowego gdzie zginęło dwóch kilkunastolatków, a 30 zostało rannych. W 1985 roku został wymieniony za trzech izraelskich żołnierzy, którzy zostali uprowadzeni podczas pierwszej wojny libańskiej i wyszedł na wolność. Autopsji dokonał instytut w okolicy. Udział brali lekarze medycyny sądowej z Izraela i przedstawiciele arabskich medyków z Jordanii. Śmierć Abu Ein spowodowana była zwężeniem tętnic serca i wykrwawieniem się. Zmarły od dłuższego czasu cierpiał na schorzenia serca. Naczynia krwionośne w sercu były w 80% zablokowane przez cholesterol. Stare blizny wskazywały na to, że miał już kilka zawałów serca. Wideo Sky News pokazuje jak lekarze IDF przygotowują mu rękę na zastrzyk, ale Arabowie powstrzymują ich. Dlatego Arabowie twierdzą, że Abu Ein zmarł na skutek działania lekarzy wojskowych. „Powodem śmierci Abi Eina było użycie ciężkiego gazu łzawiącego, użytego przez izraelskie wojsko“ – twierdzi Hussein Al-Scheich, minister spraw wewnętrznych dziennikarzom. To udaremniło odwiezienie go do szpitala, gdzie jego życie mogło być uratowane”. (Times of Israel)

PIĘĆ ZATRZYMAŃ PO POGRÓŻKACH ZNISZCZENIA SYNAGOGI – Francuzka policja zatrzymała pięciu mężczyzn, którzy w Internecie grozili zaatakowaniem Synagogi. Wszyscy zatrzymani pochodzą z ekstremalnie prawicowych kręgów. Mężczyznom zarzuca się wypowiedzi w sieci społecznościowej i zamiar zniszczenia synagogi Grand Motte w południowej Francji. Tego samego dnia policja ujęła trzech kolejnych mężczyzn i dwie kobiety. (Arutz 7)

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.