Wizja dla Izraela_20.05.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: post@visionfuerisrael.org · Web: visionfuerisrael.org

 

Piątek, 20 maja 2011

Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość” Kolosan 3,12

W DNIU NAKBY IZRAELICI POWINNI POKAZAĆ FLAGĘ – 15 maja na terenie tzw. autonomii „palestyńskiej” był dniem demonstracji z okazji dnia „nagba” (dosł. dzień katastrofy), którym to Arabowie nazywają rocznice założenia państwa Izrael. Żydzi w całym kraju reagują przypływem uczuć syjonistycznych. Według nich prawdziwą katastrofą była śmierć 6 milionów Żydów podczas holokaustu, której można byłoby uniknąć gdyby żydowskie państwo istniało już wcześniej. Tak więc Żydzi przyozdabiali swoje domy i auta izraelską flagą. Przedstawiciel samorządu mieszkańców Samarii rozdawał flagi kierowcom na skrzyżowaniu (INN).

NETANJAHU: ABBAS PRZEKRĘCA HISTORIĘ – Premier Netanjahu skrytykował 17 maja przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa po opublikowaniu artykułu w New York Times. „Artykuł jest jawnym zafałszowaniem faktów historycznych, które są znane i udokumentowane. … to byli Arabowie, którzy sprzeciwiali się planowanemu podziałowi na dwa państwa podczas gdy Żydzi się na to zgodzili.” Netanjahu nawiązał do uwag Abbasa, według którego ostatnim razem na temat powstania „palestyny” w ONZ mowa była na Zgromadzeniu Ogólnym, kiedy społeczność międzynarodowa zastanawiała się czy kraj powinien być dzielony. W listopadzie 1947 roku Zgromadzenie Ogólne dało swoje zalecenia i wyraziło zgodę. Krótko potem „elementy syjonistyczne” wyrzuciły Arabów by zapewnić większość żydowską w przyszłym państwie Izrael; w odpowiedzi na to zaatakowały Izrael państwa arabskie. Rozpoczęła się wojna i kolejne ucieczki. We wstępie do artykułu Abbas pominął niewygodne kwestie i nie napisał, że po pierwsze świat arabski sprzeciwił się podziałowi, a po drugie większość żyjących w Izraelu Arabów posłuchało swoich przywódców i wysiedliło się z terenu Izraela. Według nich mogliby powrócić po paru dniach i zniszczeniu żydowskiego państwa. Abbas przemilczał również fakt, że narody arabskie zaatakowały Izrael na następny dzień po ogłoszeniu deklaracji powstania. Netanjahu dodał, że po artykule Abbasa można byłoby dojść do wniosku, że przywódcy arabscy w powołaniu państwa „palestyńskiego” widzą raczej środek by konflikt z Izraelem trwał nadal, zamiast go zakończyć. (INN) „Bo On wie, którzy ludzie są fałszywi, widzi niegodziwość i bierze ją poważnie” – Hiob 11,11.

RZĄD HAMASU I FATAHU – Rozmowy między Hamasem i Fatahem w celu wypracowania wspólnego rządu rozpoczęły się w Kairze 16 maja, po tym jak Egipt zatroszczył się by oba ugrupowania zakopały topór wojenny. Dyskutowano o powołaniu rządu tymczasowego do zjednoczenia rządzonej przez Fatah Samarii i Judei (tzw. Zachodni Brzeg Jordanu) z kontrolowaną przez organizację terrorystyczną Hamas strefą Gazy. Kolejnymi tematami są wybory w 2012 roku. Znany Izraelowi układ został przygotowany w tajemnicy. Netanjahu określił pakt jednościowy jako „śmiertelny cios dla pokoju” i „zwycięstwo terroru”. Zastępca Abbasa Mahmud Zahar powiedział niedawno, że Hamas gotów jest zaakceptować państwo w granicach sprzed 1967 roku, ale Izraela nigdy nie zaakceptuje, ponieważ celem Hamasu jest „wyzwolenie” wszystkich Arabów tzw. „palestyńskich”. (Haaretz) Proszę módlcie się nadall przeciw zjednoczeniu tych którzy nienawidzą Izraela i dążą do jego zniszczenia.

USA ZARZUCA SYRII PODŻEGANIE DO INCYDENTÓW GRANICZNYCH Z IZRAELEM – Biały Dom oskarżył w tym tygodniu Syrię o podżeganie do śmiertelnych potyczek między izraelskimi żołnierzami a syryjskimi demonstrantami. W ten sposób Damaszek chce odwrócić uwagę od brutalnego tłumienia demonstracji w Syrii. Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział, że Izrael ma prawo udaremniać nielegalne przekraczanie granicy. Syryjskie media pisały, że izraelscy żołnierze zabili dwóch Syryjczyków po tym jak dziesiątki Arabów wdarły się na „okupowane” przez Izrael Wzgórza Golan – wzdłuż granicy, na której przez dziesięciolecia panowała idealna cisza. Waszyngton winę za zamieszki przypisał syryjskiemu prezydentowi Basharowi al-Assadowi (Reuters).

WAQF – WYKOPALISKA NA WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM ZNISZCZĄ ZNALEZISKA ARCHEOLOGICZNE – W dorocznym raporcie państwowy kontroler wykazał szereg braków podczas nadzoru prac muzułmańskiej fundacji WAQF na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Z tego powodu uszkodzeniu uległo wiele cennych znalezisk. Jedyny opublikowany fragment raportu zawierał niepokojące wnioski – mianowicie, że nadzór nad pracami wykonanymi przez WAQF na Wzgórzu Świątynnym był problematyczny, zwłaszcza w miejscu znanemu jako stajnie Salomona. Te wykopaliska nie były wykonane we współpracy z odpowiednimi urzędami, które zapewniają poprawne i zgodne z prawem ich prowadzenie. Brakowało także odpowiednich pozwoleń i licencji. „Stosowanie ciężkich maszyn do prac uszkodziło wiele znalezisk – stwierdził kontroler. „Zachowanie antycznych przedmiotów z Wzgórza Świątynnego i uniemożliwienie ich zniszczenia jest obywatelskim obowiązkiem o najwyższej wadze” (Haaretz).

BELGIJSCY ŻYDZI ZASZOKOWANI ZDANIEM MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI BY ZAPOMNIEĆ O NAZISTOWSKIEJ PRZESZŁOŚCI – Belgijski minister sprawiedliwości Stefaan De Clerck zszokował niedawno gminę żydowską kiedy powiedział, że popiera inicjatywę by amnestią objąć kolaborantów nazistowskich z czasów II Wojny Światowej. Rząd zrobiłby dobrze gdyby zapomniał i nazistowskiej przeszłości. Podczas debaty telewizyjnej De Clerck powiedział, że kraj nie powinien koncentrować się na przestępstwach, które wydarzyły się w odległej historii. De Clerck jest członkiem flandryjskiej partii chrześcijańsko-demokratycznej, która posiada większość i tworzy belgijski rząd. (Haaretz) „Wrzawa dochodzi aż do krańców ziemi, gdyż Pan ma spór z narodami, spiera się z wszelkim ciałem; bezbożnych podda pod miecz – mówi Pan – Jeremiasz 25,31.

ELEKTRYCZNE SAMOCHODY OD LIPCA DO KUPIENIA– Better Place ujawnił cenę elektrycznego Renault Fluence ZE, za którą sprzedawany będzie w Izraelu od lipca – mianowicie 123.000 nowych izraelskich szekli (ok. 24.600 €). To jest trochę więcej niż auto na gaz tej samej klasy. Założyciel Better Place Schai Agassi podał do wiadomości, że na początku oferowanych będzie pięć pakietów wyposażenia, których ceny zależne będą od ilości przejechanych kilometrów przez klienta. Każdy pakiet zakłada instalację stacji ładowania akumulatorów u klienta w domu, nieograniczoną ilość akumulatorów na wymianę i cztery lata nieograniczonego dostępu do stacji ładowania Better Place’a. Oszczędność nie jest duża w porównaniu do samochodów na benzynę, ale Better Place musi wydać miliony na budowę infrastruktury (Haaretz).

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine

ONZ NIE ZAMYKA GRANIC PODCZAS ARABSKIEGO „DNIA GNIEWU” – To Hamas stał za zamachem na przejściu Erez z Gazą, rząd syryjski organizował szkolenie i pranie mózgów setek syryjskich Arabów atakujących przejście Majdal Shams na Wzgórzach Golan; Hisb-allah zapłacił za to i organizował zamachy od Strony Libanu. Nie istnieje żadne zdjęcie oddziałów pokojowych ONZ w pobliżu granic Izraela UNIFIL i UNDOF, które by próbowały powstrzymać nielegalne wkroczenie na teren Izraela. Nie było widać żadnych międzynarodowych misji ocalenia pokoju i ochrony Izraelskiej suwerenności i bezpieczeństwa. (Daily Alert) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo na wszystkich granicach Izraela – tak żeby żadne wrogie siły czy terroryści mogli wedrzeć się do kraju.

INTEL ZDECYDOWAŁ SIĘ NA IZRAEL JAKO MIEJSCE PRODUKCJI NOWEGO PROCESORA „IVY BRIDGE”– W izraelskim mieście Kirjat Gat znajduje się fabryka Intela. Na całym świecie są tylko 2 miejsca gdzie produkowany będzie nowy rewolucyjny procesor do zastosowań 3D o nazwie „Ivy Bridge“; według Intela wyprodukowany w technologii 22 nanometrów. Dla porównania ludzki włos ma grubość 60.000 nanometrów. Jeden nanometr to 1 miliardowa część metra. Producent mikroprocesorów mówi, że jest to „najważniejszą technologiczną zapowiedzią roku”. Intel wyda 1,9 mld € na modernizację fabryki w Kirjat Gat leżącym między Beerszebą a Tel Avivem. Nowe procesory mają także bardziej kompleksową strukturę warstwy krzemowej jak dotychczas. Szef Intela Paul Otellini powiedział, że ta rewolucyjna technologia powiększa jeszcze wyprzedzenie wobec innych konkurentów na rynku komputerowym na świecie (INN, Wikipedia).

POMÓŻ NAM POMAGAĆ – Vision für Israel i Joseph-Lagerhaus wspierają potrzebujących osoby prywatne i instytucje charytatywne finansowo i w zaopatrzeniu medycznym i na inne sposoby. Dlatego kierujemy się z pilnym apelem do naszych stałych przyjaciół i darczyńców by wspierali naszą służbę miłosierdzia. Szczegółowe informacje pod tym adresem internetowym http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub telefonicznie w naszym biurze w Monachium +49 89-566 595. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dla szerszego poglądu podajemy, że w Izraelu potrzebujących jest 1 77 miliona i połowa wszystkich dzieci, co najmniej 850.000 dzieci żyje w biedzie. Opublikowany raport z 26 grudnia 2010 pokazuje, że w ostatnim roku 5.000 dzieci kradło jedzenie; 2.500 zmuszonych było żebrać a 5.000 zbierało resztki jedzenia. Kolejne 110.000 nie jadło obiadu w szkole. 110.000 nie uczyło się tak dobrze jak wcześniej, ponieważ miało problemy w rodzinie a 260.000 poszło do szkoły w rozlatujących się butach. Około 480.000 dzieci nie było u dentysty. Starszym mieszkańcom żyjącym poniżej minimum też nie idzie lepiej. Około 71% nie było w stanie zapłacić za przepisane lekarstwa. Było ich 115% więcej niż przed rokiem. Dwie trzecie starszych nie wychodziło z domu z braku pieniędzy. Raport podaje, że 75% potrzebujących musiało nie raz rezygnować z posiłków – było to 21% więcej jak przed rokiem. Około 7% bało się że umrą z głodu, około 75% izraelskich organizacji pomocowych podało, że o porcję żywieniową prosiło 27% więcej osób niż poprzednio.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.