Wizja dla Izraela_21.05.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 21 maja 2010

„Błogo ci, Izraelu! Któż jest jak ty? Lud wspomagany przez Pana, Tarczą pomocy twojej. On też jest mieczem chwały twojej; I schlebiać ci będą wrogowie twoi, A ty będziesz kroczył po ich wzgórzach?“ Deut. 33,29

SZAWUOT 2010 – W tym roku żydowskie święto Szawuot rozpoczęło się w Izraelu w czwartek wieczorem po zachodzie słońca. Szawuot rozpoczyna się z końcem 49 dnia liczenia homerów i przypomina przekazanie Tory na Górze Synaj. Poza tym świętujemy pierwsze plony pszenicy i dojrzewania owoców. W czasie tego „święta tygodni” czyta się historię Rut z Biblii, która przypomina o przymierz; rozmawia o rozmyśla się o nim. Podczas tych dwóch świątecznych dni posiłki składają się tradycyjnie przeważnie z owoców, warzyw i produktów mlecznych. Naszym drogim przyjaciołom w daleka i z bliska ślemy życzenia wesołego Szawuot 2010.

JERUZALEM – ULUBIONY CEL WYCIECZEK W 2010 – Znany poradnik internetowy TripAdvisor wymieniał Jerozolimę jako jeden z dziesięciu najbardziej ulubionych celów wycieczek w najbliższych 12 miesiącach. TripAdvisor przeanalizował ponad 30 milionów raportów z podróży. „Decyzja turysty” obejmuje 9 milionów zwiedzających miesięcznie. Odwiedzający strony internetowe, twierdzą, że tego miasta nie można pominąć, ponieważ Jerozolima ma tyle ważnych historycznie i kulturowo miejsc, które trzeba zobaczyć. W ten sposób Jerozolima dostała się do pierwszej dziesiątki. Kolejne miejsca zajmują Londyn, Nowy Jork, Paryż i Rzym. W kwietniu odwiedziło Izrael 317.000 gości. Było to 26% więcej niż przed rokiem. (Israel Today)

NETANJAHU UJAWNIA NOWE PLANY DLA POWRACAJĄCYCH – Izraelski premier Benjamin Netanjahu podczas posiedzenia rządu 16 maja podał, że jest nowy plan pomocy w powrocie Izraelitów mieszkających za granicą. Premier wyjaśnił, że za granicą mieszka 750.000 Izraelczyków i rząd planuje co roku sprowadzić 15.000 z nich do Izraela. Do planu należą ułatwienia podatkowe i pomoc w kształceniu i zabezpieczeniu socjalnym oraz medycznym. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się za nmieszkających za granicą Żydów. Powinni oni odczuć przymus powrotu do Izraela i rozwinąć wiarę by opuścić swoje otoczenie zamieszkania.

IZRAELSKA SŁUŻBA ZDROWIA – Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia Izrael otrzymał dobre oceny organizacji współpracy gospodarczej i rozwoju w zakresie służby zdrowia. W poprzednim tygodniu poprzez głosowanie został przyjęty przez tę grupę. Według statystyk w roku 2007 ilość ludzi w szpitalach była mniejsza niż w innych krajach. W porównaniu z innymi krajami OECD Izrael posiada relatywnie wysoką liczbę lekarzy na 1000 mieszkańców. Liczba stomatologów także jest bardzo wysoka – druga w całej grupie krajów OECD. (INN) „Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże; niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie!“ – 4. Mojż. 6,24-25

IDF PRZYGOTOWUJE MIESZKAŃCÓW DO KRAJOWYCH ĆWICZEŃ – Izraelskie siły zbrojne (IDF) rozpoczęły kampanię medialną by przygotować ludność do ogólnokrajowych ćwiczeń samoobrony. Szkolenia te przygotował urząd zarządzania kryzysowego, komendatura samoobrony, izraelska policja i czerwona gwiazda Dawida oraz urzędy podległe rządowi i lokalne. Ćwiczone będą różne scenariusze zagrożeń i reakcje na nie. Uwagę zwrócą na siebie syreny, które zawyją o godz. 11:00 26 maja, a wszyscy mieszkańcy zostaną wezwani do udania się do znanych im wcześniej miejsc schronienia. (INN)

ULTRAORTODOKSYJNI DEMONSTRANCI PROTESTUJĄ PRZECIW USUNIĘCIU GROBÓW – Tuziny ultraortodoksyjnych Żydów z południowego Izraela zostało aresztowanych, ponieważ protestowali przeciw przeniesieniu cmentarza. Cmentarz obok szpitala Barsillai w położonym na południu mieście portowym Aszkelon będzie przeniesiony przez archeologów, ponieważ potrzebne jest miejsce dla bezpiecznych przed bombami schronów. Oficjalnie podaje się, że nowe bunkry są potrzebne bo miasto jest w zasięgu rakiet wystrzeliwanych z Gazy. Przeniesienie cmentarza wywołało u ortodoksów złość, ponieważ jest to z powodów religijnych zabronione. Archeolodzy jednak zapewniają, że nie ma w pobliżu cmentarzy jeszcze z czasów bizantyjskich, gdzie można by pochować szczątki z likwidowanego. Najgorszy przypadek miał miejsce w noc 16 maja, kiedy 15 mężczyzn zostało ujętych na próbie podpaleń w pobliżu więzienia. Strażakom udało się jednak ugasić ogień. Według policji podpalenie stworzyłoby zagrożenie dla życia ludzi w całej północnej przemysłowej części miasta. Członkowie grupy przyjechali z Jerozolimy autobusem i rozpoczęli podpalenia podczas oczekiwania na blokadzie zamkniętej ulicy. (Ynet, AFP)

BOLTON: OBAMA SZANUJE BARDZIEJ AFGAŃSKIEGO PREZYDENTA BARDZIEJ NIŻ NETANJAHU – Amerykański prezydent Barack Hussein Obama zaprosił afgańskiego prezydenta Hamida Karzaja na uroczystą kolacyjną galę w Białym Domu i okazał mu taką atencję, którą okazać powinien Izraelowi „Najbardziej lojalnemu sprzymierzeńcowi na Bliskim Wschodzie” – powiedział John Bolton, były amerykański ambasador w ONZ. Ostro potępił zaakceptowanie przez prezydenta Obamę arabskich żądań PA zakazu wstępu dla Żydów do niektórych dzielnic Jerozolimy. „Ludzie powinni mieć prawo kupować i sprzedawać ziemię w Jerozolimie, jak w każdym innym miejscu. Pokój w regionie nie zależy jednoznacznie od ustępstw terytorialnych Izraela” – stwierdził Bolton. Po tym jak Netanjahu poinformował w Waszyngtonie, że zamierza budować domy w żydowskich dzielnicach Jerozolimy spotkał się z chłodnym przyjęciem Białego Domu. Rozmowy zakończyły się bez zwykłego wspólnego obiadu lub kolacji dla honorowych gości. (Arutz-7)

JORDAN MOŻE WKRÓTCE WYSCHNĄĆ – Naukowcy przepowiadają możliwość całkowitego wyschnięcia Jordanu do 2011 roku. To scenariusz, który dotknie również Morza Martwego. Obecnie jest tylko jeszcze jeden kanał odpływowy, ale i on szybko wysycha. Wysychanie spowodowane jest głównie poborem wody do picia i dla rolnictwa przez Izrael i Jordanię. Eksperci radzą by część wody po oczyszczeniu kierować z powrotem do rzeki. Dodatkowo konieczny byłby dopływ wody z terenu Jeziora Genezareth i okolic Jardenitu ok. 90 km w górę rzeki. (INN) Proszę módlcie się o szybkie zastosowanie tych zaleceń by uniknąć dalszej katastrofy tego ważnego zbiornika.

ŻYDOWSCY PARLAMENTARZYŚCI DO OBAMY: POKAŻ WIĘCEJ POPARCIA DLA IZRAELA – Niemal 40 żydowskich parlamentarzystów spotkało się 18 maja z prezydentem Barkiem Obamą i zażądało od niego by publicznie zadeklarował poparcie dla Izraela a nawet złożył wizytę w Izraelu. Wśród członków było dziewięciu senatorów oraz 28 członków Izby Reprezentantów. Shelley Berkley (demokratka z Nevady) powiedziała, że spotkanie zostało zaplanowane po tym jak niektórzy kongresmeni wyrazili „troskę” o nastawienie i pozycję Obamy względem Izraela. (INN)

USA W PROMUZUŁMAŃSKIM ALIANSIE CYWILIZACYJNYM – Administracja Obamy zapowiedziała, że Stany Zjednoczone przyłączą się do Aliansu Cywilizacyjnego pod egidą ONZ, kolejnej organizacji otwarcie antyizraelskiej. Z Białego Domu podano, że krok ten zrealizuje „wizję” Obamy, który chce by USA bardziej włączało się w aktywność innych krajów i międzynarodowych organizacji. Decyzja USA ma wzmocnić cel aliansu, poprawienie zrozumienia między krajami i współpracy między narodami i ludami, jak podano w oświadczeniu. Alians ten jest jednak całkowitym przeciwieństwem współpracy jeśli chodzi o zrozumienie poprawy bezpieczeństwa Izraela u amerykańskich i izraelskich obywateli. (Arutz-7) „Wrzawę zuchwalców stłumiłeś jak upał cieniem obłoku, przerwałeś pieśń zwycięstwa tyranów.“ – Izajasz 25,5

HISB-ALLAH NIE JEST TAKI ZŁY – Asystent Obamy ds. ochrony kraju i zwalczaniu terroryzmu John Brennan powiedział 18 maja na konferencji Waszyngtonie, że libańska milicja terrorystyczna Hisb-Allah jest „bardzo interesującą organizacją”, która z „czysto terrorystycznej” organizacji rozwija się tak, że posiada członków w parlamencie a nawet w gabinecie rządowym. Brenann na myśli ma, by zamiast tej grupy terrorystycznej unikać, Biały Dom powinien znaleźć „sposób zminimalizowania wpływów terrorystycznych” i wzmocnienia wpływu umiarkowanych terrorystów. Obserwatorzy z Izrela mówią, że równie dobrze można znaleźć terrorystów w Al-Kaidzie, którzy używają mniej agresywnego języka, a fakt ten użyć jako zasłony by z grupą tą nawiązać stosunki dyplomatyczne. (Israel Today) Proszę módlcie się przeciw terrorystycznej organizacji Hisb-allah, która rządzi w Libanie, a więc na północy Izraela. Proszę módlcie się by USA nie dała sobie zamydlić oczu i by myślały, że Hisb-allah nie ma wrogich zamiarów wobec Izraela i całego Zachodu.

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

Uwaga: z powodów urlopowych od dziś do końca czerwca niniejsze biuletyny informacyjne mogą ukazywać się nieregularnie lub niektóre mogą być pominięte. Przepraszamy za to naszych czytelników.сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *