Codzienne rozważania_20.05.10 Człowiek niezachwiany

James Ryle

Lecz o życiu moim mówić nie warto i nie przywiązuję do niego wagi, bylebym tylko dokonał biegu mego i służby, którą przyjąłem od Pana Jezusa, żeby składać świadectwo o ewangelii łaski Bożej” (Dz. 20:24).

Emerson powiedział: „Bohater nie jest odważniejszy, niż zwykły człowiek; po prostu walczy pięć minut dłużej”.  Wytrwałość w obliczu trudności jest nieodzowną cechą w życiu tych, którzy pozostawiają trwały znak na tym świecie. Paweł miał niezmordowaną elastyczność. Przyglądając się mrocznym perspektywom zbliżających się prześladowań, sam pisze, że „nic z tych rzeczy nie rusza mnie”.

Wrócimy do tego jutro, lecz najpierw spójrzmy na wszystko, co Paweł zniósł gdy z naciskiem podążał wiernie ku Chrystusowi. Oto jego własne świadectwo:

Sługami Chrystusa są? Jako niespełna rozumu to mówię; daleko więcej ja, więcej pracowałem, częściej byłem w więzieniach, nad miarę byłem chłostany, często znajdowałem się w niebezpieczeństwie śmierci. Od Żydów otrzymałem pięć razy po czterdzieści uderzeń bez jednego, trzy razy byłem chłostany, raz ukamienowany, trzy razy rozbił się ze mną okręt, dzień i noc spędziłem w głębinie morskiej.

Byłem często w podróżach, w niebezpieczeństwach na rzekach, w niebezpieczeństwach od zbójców, w niebezpieczeństwach od rodaków, w niebezpieczeństwach od pogan, w niebezpieczeństwach w mieście, w niebezpieczeństwach na pustyni, w niebezpieczeństwach na morzu, w niebezpieczeństwach między fałszywymi braćmi.

W trudzie i znoju, często w niedosypianiu, w głodzie i pragnieniu, często w postach, w zimie i nagości. Pomijając te sprawy zewnętrzne, pozostaje codzienne nachodzenie mnie, troska o wszystkie zbory” (2Kor. 11:23-28).

Theodore Roosevelt powiedział: Nie ma w całej naszej historii człowieka, którego nazwisko godne byłoby zapamiętania, a który prowadził łatwe życie”, najlepiej zaś ujął to psalmista: „Ty w ucisku ulżyłeś mi” (Ps. 4:2). Tak, potrzeba solidnego ciśnienia, aby stworzyć zachwycający diament.

Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek udowodnił prawdziwość starego przysłowia, mówiącego, że dobrego człowieka nie można poniżyć, to był nim właśnie Paweł. Jutro przyjrzymy się czterem rzeczom, które cechowały Pawła jako niezachwianego człowieka. Może się okaże, że można to samo powiedzieć o tobie.

сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *