Wizja dla Izraela_21.08.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

ŹRÓDŁO:
Vision für Israel e.V.  ·
Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964

eMail:  Info@VisionfuerIsrael.de

Web:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek,
21 sierpnia 2009

„Powiedział im też podobieństwo o tym, że powinni zawsze się modlić i nie ustawać.”
Łukasz 18,1

NETANJAHU ZSZOKOWANY LINCZEM NA ŻYDZIE

Premier Benjamin Netanjahu powiedział w poprzednią sobotę, że jest zszokowany linczem na 59 letnim Żydzie dokonanym przez bandę pijanych arabów w piątek wieczorem. Ofiara i jego rodzina siedziała akurat na ławce przy ulicy w północnej części Tel Avivu kiedy przechodziła grupa młodych arabów. Arabowie powiedzieli coś o 25 letniej córce Leonarda Karpa. W ciągu sekundy atak werbalny przekształcił się w mord. Matka i córka zdołały uciec. A jednak niektórzy mężczyźni dogonili ich i pobili. Inni bandyci skoncentrowali się na ojcu. Kiedy rodzina z policją wróciła na miejsce z matką i córką ojca już nie było. Później znaleziono jego ciało w wodzie w pobliskiej elektrowni. Policja zatrzymała dziesięciu podejrzanych, zgodnie z zeznaniami 17 latka, który był razem z napastnikami. (INN)
Proszę módlcie się o rodzinę Leonarda karpa i za to by odpowiedzialni za ten brutalny mord zostali pociągnięci do odpowiedzialności.


NAJMNIEJSZY LASER NA ŚWIECIE

Najnowszy laser o najbardziej wąskim strumieniu światła (tylko jedna dziesiąta długości fali), pokazano ostatnio pod nazwą SPASER. Ma on doniosłą światową rolę jak stwierdził Mark Stockman z uniwersytetu stanowego w Atlancie (Georgia), który razem z Davidem Bergmanem z uniwersytetu w Tel Avivie są twórcami koncepcji jego konstrukcji. W przyszłości kiedy laser zostanie udoskonalony będzie można budować dziesięć razy bardziej czułe mikroskopy, które pozwolą obserwować tak małe obiekty jak  DNA. Podobnie można sobie wyobrazić komputery i inne urządzenia elektroniczne, które dane w formie wiązki światła przerabiać będą tysiące razy szybciej niż obecnie robią to mikroprocesory z sygnałem elektrycznym. Oprócz tego budowane będą mogły być bardziej efektywne kolektory słoneczne. Profitować także może nanolitografia, która umożliwi drukowanie wzorów wielokrotnie cieńszych od włosa. (INN)

IZRAEL WYSYŁA POMOC WYPADKOWĄ NA TAJWAN

Po tajfunie Morakot najbardziej zabójczym jaki notowany został na Tajwanie, Izrael wysłał ładunki z pomocą do najbardziej dotkniętych rejonów. Izraelskie ekipy dotarły szybko na miejsca tragedii. (Jerusalem Post)
Zawsze izraelskie grupy ratownicze są pierwszymi na świecie, które najszybciej docierają z pomocą do miejsc katastrof.


WSPANIAŁE IZRAELSKIE WINA

Nowoczesne technologie pochodzące z krajów producentów win pomogły izraelskim winom znaleźć miejsce na regałach sklepów od Paryża do Nowego Jorku. Robert Parker najbardziej wpływowy krytyk win na świecie chwalił 40 izraelskich win. 14 rodzajom wina przyznał 90 na 100 możliwych punktów.
(Haaretz)

OBAMA WIDZI POSTĘP W KWESTII OSADNICTWA

Amerykański  prezydent Obama powiedział w poprzedni wtorek, że stwierdził nową gotowość ze strony Izraela w związku z żądaniem zatrzymania działalności budowlanej na spornych terenach. Godziny przedtem minister izraelskiego rządu oznajmił, że wstrzymano udzielanie pozwoleń na budowy od czasu objęcia urzędu prawicowego rządu Benjamina Netanjahu przed pięcioma miesiącami. Netanjahu bronił się przed naciskami Obamy by zamrozić wszystkie budowy, przez co spowodował największe od dziesięcioleci perturbacje w stosunkach izraelsko-amerykańskich. (Haaretz)
„Gdy wypędzę ludy przed tobą i rozszerzę granice twoje, nikt nie pokusi się o ziemię twoją,…“ – 2. Mojż 34,24


HUCKABEE: ROZWIĄZANIE DWA PAŃSTWA NIE JEST REALISTYCZNE

Arabowie tzw. Palestyńscy mają wprawdzie prawo do posiadania własnego państwa, nie jednak w granicach Izraela, stwierdził były gubernator Arkansas Mike Huckabee, który kandydował na stanowisko prezydenta USA w 2008 roku. Miało to miejsce na spotkaniu w Jerozolimie w poprzedni wtorek. „Społeczność międzynarodowa uznała, że Izrael ma prawo do istnienia i do posiadania ziemi Izraela” – oznajmił Huckabee, który odwiedził
właśnie Izrael. Zalecił by międzynarodowa społeczność rozważyła, gdzie miałoby być budowane państwo Arabów. „Czy miałoby się to stać w sercu
ojczyzny Żydów? Trzeba to praktycznie uznać za nierealne”, powiedział Huckabee. (Jerusalem Post)

„Czy nie tak jest z domem moim u Boga? Wszak przymierze wieczne zawarł ze mną.“ – 2. Samuela 23,5


TRZEBA PRZECIWDZIAŁAĆ ARABSKIM KRYMINALISTOM

W poprzedni poniedziałek znany naukowiec Arje Ratner stwierdził, że Izrael musi zająć stanowisko z powodu wysokiej stopy działań kryminalnych wśród Arabów. Profesor Ratner specjalizujący się w badaniach kryminalistycznych powiedział, że studia na uniwersytecie w Hajfie pokazały, że choć Arabowie wśród dorosłej ludności Izraela stanowią zaledwie 15%, to przypada na nich 42,7 % czynów karalnych. „Nikt nie chce przytaczać tych cyfr bo są niewygodne. Ale powinny one być uznane za czerwone światło ostrzegawcze”, powiedział. (Arutz-7)

HAMAS WYKRADA CEMENT PRZEZNACZONY DLA ODBUDOWY GAZY DO BUDOWY TUNELI DLA SZMUGLU

Minister obrony Ehud Barak zarządził, że do Gazy nie pojedzie żaden transport cementu. Pod naciskiem USA Barack zezwolił na wjazd do Gazy 300 ton cementu i dużej ilości stalowych rur, mimo obaw że Hamas zużyje te materiały do budowy tuneli przemytniczych i do budowy kolejnych rakiet
typu Kassam. Cement przeznaczony był dla systemów kanalizacyjnych i dla budowy młyna i dla innych projektów. Zamiast tego Hamas zagarnął część ładunku do budowy tuneli dla szmuglowania do Gazy broni i amunicji oraz do sprzedaży tej pomocy na czarnym rynku, który stanowi największą część gospodarki w Gazie. (INN)

„Lecz jeżeli nie usłuchają, zginą od śmiertelnego pocisku i umrą, nie wiedząc jak i za co.“ – Hiob 36,12


BRYTYJSKIE KĄPIELISKA AKCEPTUJĄ MUZUŁMAŃSKIE NORMY UBIERANIA

Duża ilość brytyjskich kąpielisk żąda obecnie od niemuzułmanów ubierania się jak muzułmanie, chociaż kobiety i tak kąpią się oddzielnie od mężczyzn. Według nowych przepisów nikt nie będzie się mógł kąpać bez „Burkini” (odzienia zakrywającego całe ciało). Według osób odpowiedzialnych zarządzenie to wchodzi w życie by muzułmanie nie czuli się obrażeni. Mężczyźni muszą być z kolei ubrani od pępka do kolan. (INN)

IZRAELSCY NAUKOWCY WYKRYLI MOŻLIWOŚCI FAŁSZOWANIA DNA

Izraelscy naukowcy udowodnili, że istnieje możliwość fałszowania dowodów DNA i podważyli w ten sposób dowodową wartość DNA w procesach sądowych. W swoich testach naukowcy sfabrykowali ślady krwi i śliny zawierające DNA różnych osób. Poza tym naukowcy z bazy danych wyciągnęli jakiś profil DNA i spróbowali go odtworzyć, tak by odpowiadał temu profilowi bez badania próbek pobranych od badanej osoby. Wydawca tych studiów powiedział, że zgodnie z tymi badaniami dane z miejsca zdarzenia mogą zostać sztucznie sfabrykowane. Potrafiliby to studenci biologii pierwszego roku – powiedział dr Dan Frumkin. (Haaretz)

ARABOWIE Z KRAJOW ZATOKI PERSKIEJ KUPUJĄ PRYWATNĄ ZIEMIĘ W GALILEI

Bogaci inwestorzy z krajów Zatoki Perskiej uzbierali spore sumy pieniędzy by zakupić setki hektarów ziemi rolnej w Galilei od prywatnych właścicieli, którzy z powodu kryzysu musieli zaprzestać działalności rolniczej. Szef lewicowej partii Meretz – Haim Oron powiedział, że reforma rolna wprowadzana przez Netanjahu jest błędem; proponuje ona sprywatyzowanie państwowych zasobów ziemi. Na początku miesiąca Kneset przyjął odpowiedni projekt ustawy. (Haaretz)

W krajach arabskich włącznie z Jordanią za sprzedaż ziemi Żydom grozi każdemu kara śmierci.


AKCJA TORNISTER

Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak Bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu. Ufamy więc, że pomożecie nam zebrać odpowiednie środki. Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym.

KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU

Serdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na Święto Namiotów od 4 do 7 października 2009 oraz towarzyszącą świętu wycieczkę po Izraelu. Jako mówcy i prowadzący uwielbienie zgłosili się już Barry & Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen. Bliższe informacje pod tym adresem internetowym: http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/

Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *