Wizja dla Izraela_22.04.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 22 kwietnia 2011

A gdy Pan będzie przechodził, aby porazić Egipcjan, a zobaczy krew na progu i na odrzwiach, to ominie Pan takie drzwi i nie pozwoli Niszczycielowi wejść do tych domów, aby was zabijał” 2 Mojż. 12,23.

PASCHA 2011 – Paschsa (hebr Pessach), ośmiodniowe święto na pamiątkę wyjścia Żydów z Egiptu rozpoczyna się w tym roku w poniedziałek 18 kwietnia o zachodzie słońca. Przyjaciele i rodziny z całego kraju przybywają do domów, lub zbierają się w hotelach czy gminnych domach zebrań by świętować razem coroczną wieczerzę sederową z pieśniami i opowiadaniami o biblijnym uwolnieniu z egipskiej niewoli pod wodzą Mojżesza, o dziesięciu plagach poprzedzających je i o tym, że lud uszedł śmierci bo na posmarowali odrzwia krwią baranka paschalnego. My Wizja dla Izraela i ze Składu Józefa wysyłamy Wam naszym przyjaciołom z daleka i bliska serdeczne pozdrowienia.

ARABSCY TERRORYŚCI PRZYZNAJĄ SIĘ DO MASAKRY RODZINY FOGLA – BEZ ŻALU – Służby bezpieczeństwa ujęły dwóch mieszkańców wsi Awarta pod Itamar. Obydwaj przyznali się do zamordowania przed miesiącem rodziny Foglów z powodów arabsko-nacjonalistycznych. Obydwaj nie wykazali żadnej skruchy. Shin Bet izraelska służba wywiadu wewnętrznego 17 kwietnia zdjęła tajemnicę, którą objęte było śledztwo. Terroryści Amjad Awad (19) i Hakim Awad (18) pochodzą z Awarta arabskiej wioski niedaleko żydowskiej gminy Itamar, gdzie mieszkała rodzina Fogla. Młodym terrorystom pomagało jeszcze sześciu innych bandytów, czterech z nich było z rodziny Awada. Masakry Foglów dokonano 11 marca w szabatowy wieczór. Terroryści przeskoczyli przez płot samarytańskiej gminy Itamar i wdarli się do domu rodziny Foglów. Rabin Ehud Fogel (36) i jego żona Ruth, którzy się bronili zostali zasztyletowani. Podobnie Arabowie zabili synów Joaba (11) i Elada (4) oraz czteromiesięcznego Hadasa. Dwóch innych synów terroryści nie znaleźli i ci pozostali przy życiu. Najstarsza córka Tamar (12) była poza domem, kiedy mordowano jej rodzinę. Jest niezwykłe, ale rodzina postanowiła opublikować zdjęcia zrobione po zabójstwie by ukazać sytuację Izraela wobec barbarzyństwa Arabów. Rabin Juda Ben-Jishai, pogrążony w żałobie ojciec Ruth Fogel powiedział, że dziadkowie sierot przejmą trudne zadanie wychowania dzieci które przeżyły; mają im pomóc ułożyć sobie życie z sukcesem (INN). Proszę módlcie się o pociechę i siłę dla tych którzy przeżyli i by wszystkie elementy grupy terrorystycznej która dokonała tego brutalnego mordu na rodzicach i dzieciach pociągnięte zostały do odpowiedzialności.

NEKROLOG – Daniel Viflic, 16, który w wyniku ostrzelania autobusu szkolnego przez arabskich terrorystów został ciężko ranny zmarł w niedzielę w szpitalu Soroka w Beerszebie (Haaretz).  Nasze serca są przy rodzinie i przyjacielach tego młodego człowieka, który zmarł w wyniku bezlitosnego ataku terrorystów. Proszę módlcie się o pociechę dla wszystkich, którzy go znali i kochali.

PAŃSTWO „PALESTYŃSKIE” OD WRZEŚNIA – Izraelczycy są zaniepokojeni, bo społeczność międzynarodowa znów próbuje wymusić na Izraelu traktat pokojowy z Arabami. Niecierpliwość świata znajduje pożywkę w zapowiedziach Arabów, że we wrześniu powołają państwo jednostronnie, także bez gotowej umowy pokojowej. Przedstawiciel Arabów tzw. palestyńskich oświadczył, że państwo obwołają jednostronnie i prosić będą ONZ o jego uznanie. 19 kwietnia oświadczono w ONZ, że PA jest zdolna i gotowa funkcjonować jako niezależne państwo i wstrzymywane będzie tylko przez „izraelską okupację”. Podczas konferencji darczyńców w Brukseli 20 kwietnia Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodził się finansować regularnie Arabów pod nadzorem ONZ. Nalegają jednak na Arabów by podpisali traktat pokojowy z Izraelem dodają jednak, że nie będą stały na przeszkodzie jednostronnej deklaracji. Z takim poparciem zdaniem Izraela nawet USA nie będzie mogło przeciwdziałać tym separatystycznym dążeniom. „Obama chce państwa Arabskiego i chociaż nie jest zainteresowany jednostronną deklaracją niepodległości, to nie będzie w stanie w pojedynkę podczas zebrania ONZ temu zapobiec. Inny przedstawiciel USA podkreślił, że USA próbowało w przeszłości zablokować takie działania ale doprowadziło to tylko do spowolnienia procesów, które i tak były nieuchronne. Arabowie wszystko to widzą i wiedzą, że mogą grać teraz o wysoką stawkę i pozostaną nawet ze swoimi bezczelnymi żądaniami. Jeśli o nich chodzi, to nie zgodzą się na żaden kompromis. (Israel Today, Ryan Jones) „Na ten widok rozraduje się serce wasze, a kości wasze nabiorą świeżości jak murawa. Ręka Pana da się poznać Jego sługom, a gniew – Jego nieprzyjaciołom” – Izajasz 66,14.

HAMAS ODPALIŁ 2 RAKIETY I OBWINIA IZRAEL O ZAMORDOWANIE ARRIGONI – Zaledwie godziny po tym jak Hamas oskarżył Izrael o zamordowanie uprowadzonego włoskiego pacyfisty Vittorio Arrigoniego 15 kwietnia w Gazie, eksplodowały dwie rakiety w Aszdodzie i Aszkelonie – zaledwie pięć dni po tym jak Izrael zgodził się na arabskie prośby o zawieszenie broni. Specjaliści od antyterroru mówią, że Hamas uprowadzenie Włocha i zamordowanie członka Al-Kaidy Al-Tahwir Al-Jihad wziął za powód wznowienia ostrzału rakietowego. Arrigoni mieszkał 3 lata w Gazie, po tym jak przybył tam z proarabską łodzią demonstrując przeciw blokadzie. Al-Kaida podejrzewała go o szpiegostwo dla zachodu; w końcu tak długo go torturowała aż zmarł. Krótko po znalezieniu jego ciała w opuszczonym budynku rzecznik Al-Kaidy oświadczył, że Izrael zaaranżował jego mord by odstraszyć pro-arabskie flotylle; Arrigoni sam zorganizował własną (DEBKA).

TUNELOWE RAKIETY DLA HAMASU – Iran buduje specjalne rakiety dla Hamasu, które mogą być szmuglowane przez tunele pod granicą do Gazy – tak wynika z danych WikiLeaks o rozmowach między zastępcą szefa IDF D. Harelem i amerykańskim ambasadorem w Izraelu J. Cunninghamem z 19 lutego 2009 roku. Harel rozmawiał zwłaszcza o irańskiej wersji rakiety kalibru 122 mm, wykoncypowaną specjalnie dla Hamasu; składa się ona z czterech części, które pasują do wąskich tuneli a potem w gazie złożone mogą być w całość. Współpraca w zwalczaniu szmuglu z poprzednim szefem wywiadu egipskiego O.Sulejmanem była lepsza niż z jego następcą egipskim komendantem wojskowym feldmarszałkiem Tantawi (Haaretz).

ACHMADINEDŻAD: IMPERIALIŚCI SIEJĄ REGIONALNE NIEPOKOJE – Przed kilkoma dniami irański prezydent Mahmud Achmadinedżad zarzucił Izraelowi i USA, że sieją niezgodę w Zatoce Perskiej. Powiedział, że wkrótce powstanie nowy Bliski Wschód – bez obecności USA i syjonistycznego reżymu oraz ich sojuszników. Skrytykował również amerykański imperializm w regionie: „Rządy i narody w regionie muszą być czujne, by przezwyciężyć amerykańskie intrygi i nie pozwolić USA na swobodną grę”. Dalej powiedział, że USA są zranione i wkrótce będą skończone. Naród irański i narody w regionie nie są szczęśliwe z egzystencją syjonistycznego reżymu [Izrael], powtórzył Achmadinedżad. Jego lud będzie dalej walczył aż do zwycięstwa nad USA i syjonistycznym reżymem (INN). „Będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół” – 1. Mojż. 22,17.

KRYTYKA RETORYKI OSIEDLEŃCZEJ OBAMY – Amerykański demokratyczny Senator John Kerry krytykował przed tygodniem prezydenta Obamę za to że koncentruje na tym by wymusić na Izrael wstrzymanie budów w Judei i Samarii. Kerry przewodniczący kongresowej komisji stosunków zagranicznych powiedział do uczestników konferencji o polityce bliskowschodniej w centrum Saban, że Obama połowę swojego czasu stracił na publiczne wzywanie Izraela by zastopował wszystkie projekty budowlane. Mantra Obamy przypomina stawianie karety przed koniem. Dlatego, zdaniem Kerry’ego, klucz do rozwiązania konfliktu izraelsko-arabskiego leży w wypracowaniu porozumienia, w którym ustalone będą kwestie bezpieczeństwa i ostateczny przebieg granicy. Stwierdził, że wprawdzie nie sądzi by możliwe było obecnie wypracowanie takiego porozumienia, przekonany jest jednak, że Waszyngton włączy pomoże w ponownym nawiązaniu rozmów. Przewodniczący PA Abbas ostrzegł, że jest „groźnym krokiem” i „błędem” złożenie we wrześniu wniosku w ONZ o uznanie arabskiego państwa tzw. palestyńskiego w granicach z 1948 roku. USA będzie się starać zablokować tę inicjatywę, zanim wymknie się spod kontroli (Arutz-7).

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine .

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение сайта google самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.