Wizja dla Izraela_23.01.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 23 stycznia 2014

Albowiem nie mamy boju przeciwko krwi i ciału, ale przeciwko księstwom, przeciwko zwierzchnościom, przeciwko dzierżawcom świata ciemności wieku tego, przeciwko duchownym złościom, które są wysoko“ –
Efezjan 6,12.

NOŻOWNIK W AUTOBUSIE W TEL AVIVIE – Arabski terrorysta ugodził nożem 13 osób w autobusie. Około 7:15 Hamza Matrouk 22 latek z miasta Tulkarem wsiadł do autobusu nr 40 w Tel Avivie i natychmiast zaczął zadawać rany nożem kierowcę i 12 pasażerów i od razu uciekł. Izraelski policjant, który znajdował się w pobliżu postrzelił go i zatrzymał. Cztery ofiary znajdowały się w stanie krytycznym, trzy w stanie średnim, pozostałe zostały lekko ranne. Niektóre osoby musiały być poddane terapii z powodu szoku którego doznały. (Ynet) Proszę módlcie się o tych którzy zostali ranni w tym strasznym ataku albo przeżyli szok. Oby oni sami i ich bliscy doznali obfitego miłosierdzia, uzdrowienia i pocieszenia.

IZRAELSKA KOBIETA WALCZY O ŻYCIE PO ATAKU NOŻOWNIKA – 69 letnia kobieta która została ranna w środowym ataku walczy ożycie. Kierowca autobusu, Herzl Biton, 62, musi oddychać sztucznie. Jego stan jest krytyczny, ale stabilny. Przeżył kilka ran w okolicy żołądka. Biton nie poddawał się bez walki: ostro hamował kiedy napastnik chciał przejść do tylnej części autobusu i przewrócił się. W ten sposób wielu pasażerów mogło uciec. Także stan 25 letniego Daniela Felaha jest krytyczny. On także został ranny w brzuch. Inny mężczyzna otrzymał ciosy w żołądek. Jedna kobieta musiała być operowana z powodu ran na szyi (Ynet).

„RZUCIŁEM W TERRORYSTĘ TORNISTREM I WYBIŁEM SZYBĘ“ – Liel Suissa, ósmoklasista z Bat Jam był w środę w drodze do szkoły kiedy nastąpił atak. „Siedziałem w autobusie i usłyszałem nagle krzyki. Terrorysta ruszył do kierowcy i ciął go nożem. Coś tam wykrzykiwał. Widziałem jak zadawał ciosy nożem. Rzuciłem się z innymi pasażerami do tyłu by uciec. Wtedy doszedł i do nas. Wybiłem okno łokciem u wygramoliłem się na zewnątrz”. Suisa dodał: ”Rzuciłem moją torbą w terrorystę, kiedy szedł do nas, żeby nie podszedł bliżej. Kierowca ostro zahamował kiedy terrorysta szedł do nas do tyłu. Terrorysta przeleciał w powietrzu, a ja wybiłem łokciem szybę i wyszedłem. Kierowca otworzył drzwi. Terrorysta podążył za nami. W ręce miał jeszcze nóż. Pobiegłem za kilka samochodów zanim przybył ktoś z ochrony. Pokazałem mu gdzie uciekł. Później dowiedziałem się, że został postrzelony w nogę. Na początku bardzo się denerwowałem, ale później mi przeszło. Było to jak w filmie, jakby to nie było realne. Było mocno stresujące” (Ynet).

TERRORYSTA DOWIEDZIAŁ SIĘ WSZYSTKIEGO Z INTERNETU“ – Terrorysta Hamza Matrouk nauczył się wszystkiego z Internetu, jak zeznał podczas przesłuchania. Obejrzał wiele filmów o islamskiej teologii i anty izraelskiej oraz antysemickiej filozofii, razem z instrukcją jak zaatakować Żydów. W Internecie jest sporo takich filmów. Organizacja Obserwacji „palestyńskich” Mediów przetłumaczyła jeden z nich gdzie umundurowane małe dzieci noszą broń i wykonują ćwiczenie wojskowe. Widać jak dzieci maszerują i symulują atak na „wroga.” Są wzywani by mieć przy sobie nóż, oraz by nosili przy sobie pistolety maszynowe żeby zaatakować Izraela. Inne wideo pokazuje n.p. jak przecinać ludziom szyję lub jak zadawać ciosy w bok lub w jakie miejsce uderzać ba zabić. Po ataku w środę mieszkańcy Tulkarem wychwalali terrorystę, którego określili jako „prawdziwego mężczyznę” i „bohatera”. Także Izzat al-Risheq, członek biura politycznego Hamasu powiedział, że atak był „aktem bohaterstwa“ (Ynet, INN, Haaretz).

DEMONSTRACJA W GAZIE PRZECIWKO FRANCJI WYWYŻSZA ISIS – Hamas dał zgodę na demonstrację salafickich bojowników w poniedziałek w Gazie, gdzie dano wyraz poparciu dla Państwa Islamskiego (ISIS) oraz radość ze śmiertelnych ataków trzech islamistów we Francji. Na ich plakatach pokazano portrety trzech bandytów oraz spaloną flagę Francji przed francuskim centrum kulturalnym. Masy wrzeszczały: „Możecie czekać na kolejnych bohaterów islamu, wy wyznawcy krzyża”. „Islam każe nam: „Ukarać i zabić tych, którzy obrażają islamskiego proroka Mahometa”, stwierdził Abu Abdallah al-Makdissi. Wielu demonstrantów miało mundury, które przypominały te z państwa islamskiego (Reuters).

MINISTROWIE EU WZYWAJĄ DO SOJUSZU ANTYTERRORYSTYCZNEGO – W poniedziałek ministrowie UE rozważali konieczność powołania sojuszu razem z innymi krajami muzułmańskimi by zwalczać rosnący terror muzułmański. Europa nadal znajduje się w najwyższym stopniu gotowości po morderczych zamachach we Francji i akcjach w Belgii. Podczas gdy żołnierze patrolują ulice wokół kwatery UE w Brukseli, 28 krajów członkowskich Unii zastanawia się jak można udaremnić ataki kiedy do Europy będą wracać z Syrii i Iraku zahartowani w wojnie obywatele UE. Podczas rozmów, które odbyły się dwa tygodnie po zamachach we Francji obecny był także sekretarz Ligii Arabskiej. Po krwawych łaźniach przestępcy wskazywali na inspirację terrorystycznej Al Kaidy i ISIS. Unijna minister spraw wewnętrznych Federica Mogherini wyjaśniła dziennikarzom: „Musimy poprawić sposób współpracy z krajami arabskimi ale i wewnętrznie. Zagrożenie terrorem nie jest tylko takie jak w Paryżu ale także wyłania się z wielu innych krajów świata”. Szczególnie Belgia zaangażowana jest w to by Europa działała wspólnie. Spotkanie w poniedziałek ma być przygotowaniem do szczytu 12 lutego poświęconego walce z terroryzmem. Dotąd wiele krajów ociągało się z otwarciem dla innych krajów swoich tajemnic wywiadowczych oprócz najbliższych sojuszników, obawiając się niebezpiecznego wycieku tajemnic (Arutz 7).

PROKURATOR NIE ŻYJE – W niedzielę znaleziono argentyńskiego prokuratora Albettrto Nismana z raną postrzałową i martwego w jego apartamencie w Buenos Aires. Zarzucał on prezydent pani Cristinie Ferneandez tuszowanie i ukrywanie irańskich pomocników podczas najgorszego zamachu w Argentynie w roku 1994. Początkowo wskazywano na brak oznak działania osób trzecich. Jego ciało znaleziono kilka godzin przed przesłuchaniem w parlamencie i zajęciem stanowiska w sprawie ataku bombowego na Centrum Żydowskie w Buenos Aires. Na pięć dni przed śmiercią Nisman zarzucił prezydentowej i ministrowi spraw zagranicznych Hectorowi Timermanowi układanie się z Iranem i uchronienie kilku oficjalnych przedstawicieli przed oskarżeniem. Podczas zamachu zginęło 85 osób a ponad 200 było rannych, 25.12.2007 roku Nisman – sam Żyd, w centrum Jerozolimskim mówił o ukrywaniu. Członkini kongresu Patrizia Bullrich z opozycji mówiła, że Nisman mówił jej że grożono mu kiedy krytykował panią prezydent. Izraelskie MSZ wyraziło swoje „głębokie ubolewanie” z powodu śmierci Nismana i nazwało go odważnym, rzetelnym prawnikiem, który zdecydowanie pracował nad zidentyfikowaniem terrorystów i ich mocodawców. Nisman przed 10 laty został przez zmarłego w międzyczasie małżonka obecnej prezydent Nestor Kirchner, upoważniony do zbadania ataków bombowych w Buenos Aires w 1994 roku na Centralę żydowskiej gminy w międzyczasie kompletnie zrujnowanej. Argentyna posiada jedną z największych społeczności żydowskich poza Izraelem. * Tymczasem pani prezydent stwierdziła, że ona sama nie wierzy w samobójstwo Nismana (CBS, Deutsche Welle).

100 PRAWNUKÓW – Izraelczyk Michael Mittwoch (92) i jego żona Marion (90) świętowali ostatnio narodziny ich setnego prawnuka. Po ucieczce z nazistowskich Niemiec rodzina Mittwochów wyjechała do Izraela, a oni sami pobrali się jako pierwsza para w Kibucu Lavi. Wszystkie dzieci, wnuki i prawnuki mieszkają w Izraelu. (Ynet)  „Wsadziłeś człowieka na głowę naszę; weszliśmy byli w ogień i w wodę, wszakżeś nas wywiódł na ochłodę“ – Psalm 66:12.

ZNALEZISKO – Przed 15 laty miała zostać rozbudowana cytadela Dawida. Wtedy jednak pod odkrytymi warstwami archeolodzy znaleźli opuszczony budynek obok muzeum Starego Miasta w Jerozolimie. W czasach Ottomanów służyło ono za więzienie; po nich na tym miejscu panowali Brytyjczycy. Ale podczas dalszych badań znaleziono coś zadziwiającego, jak się przypuszcza – resztki pałacu, w którym rozgrywały się niektóre ważne sceny z Nowego Testamentu: przesłuchanie sądowe Jeszui. Lata po zakończeniu wykopalisk i po spowodowanych wojną opóźnieniach i braku pieniędzy kosztowne znaleziska zostały upublicznione w ramach zwiedzania muzeum z przewodnikiem. (Worthy News)

WPISZ SOBIE W KALENDARZU – W roku 2015 zaplanowaliśmy wiele wydarzeń. Od 22 do 30 kwietnia organizujemy naszą Roots & Reflections-Tour na temat: „Podróż przez Izrael – czas nauki i czas modlitwy”. Będziemy świętować 67 rocznicę istnienia nowoczesnego państwa Izrael: w wieczór rozpoczęcia podróży i w wieczór jej zakończenia. Będziemy w budynku w Tel Avivie gdzie podpisano deklarację powstania. Odwiedzimy plażę z możliwością kąpieli; pójdziemy od Karmelu do Jordanu. Można pojechać osiołkiem koło Kfar Kedem. I odwiedzimy Wzgórze Świątynne. Pieszo zobaczymy mur Jerozolimy, pójdziemy do Muzeum Biblii i zejdziemy drogą krzyżową ze Starego Miasta. Przeżyjemy Jerozolimę nocą ale zaplanowaliśmy jeszcze wiele innych atrakcji w czasie tej wspaniałej podróży podczas której będziemy wiele się modlić i wiele uczyć. Szczegóły można uzyskać na stronie   http://visionfuerisrael.org/termine/

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNраскрутка сайта seo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.