Wizja dla Izraela_23.11.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 23 listopada 2012

Ratuj mnie od wrogów moich, Boże mój! Obroń mnie przed przeciwnikami moimi! Ratuj mnie od złoczyńców i wyzwól mnie od morderców!” – Psalm 59,2-3

ZAMACH TERRORYSTYCZNY W TEL AVIVIE – Terrorysta ukrył bombę w autobusie w Tel Avivie w środę koło południa, a ta eksplodowała. Trzy osoby zostały ciężko ranne, dwie z nich musiały być operowane. Nikt nie zginął mimo, że w pobliżu sądów, banków i dużych sklepów zawsze jest dużo Izraelczyków. Do pobliskiego szpitala przewieziono 21 osób, większość z nich z mniejszymi obrażeniami. Inni  po przeżytym szoku znaleźli się pod opieką terapeutów. Naoczny świadek powiedział, że terrorysta wszedł do autobusu, położył podejrzany pakunek i od razu uciekł. Dotąd żadna grupa nie wzięła odpowiedzialności za zamach, a jednak Hamas i islamski Dżihad zagrozili, że są gotowi w każdej chwili w całym Izraelu przeprowadzać ataki. W TV pokazano zdjęcia z autobusu; eksplozja zniszczyła okna, a ramy zostały powyginane. Obrazki przypominają sceny z 2 intifady. W czasie zamachu minister spraw zagranicznych Clinton rozmawiała z premierem Netanjahu. Celem tego spotkania było zatrzymanie przelewu krwi w Gazie i wokół niej, które w ostatnich tygodniach bardzo wzrosło. Rzecznik prasowy Netanjahu poinformował wtedy o zamachu. Arabowie w Gazie świętowali zamach. (Arutz 7) Proszę módlcie się za ofiary tego brutalnego ataku na autobus ze środy. Niechaj ci, którzy odnieśli rany zostali całkowicie uzdrowieni, ci którzy przeżyli szok niech doznają pocieszenia. Oby ci, którzy zorganizowali ten atak zostali ujęci i postawieni przed sądem. Proszę módlcie się o ochronę dla mieszkańców miast.

IZRAEL ZAPOWIADA ZAWIESZENIE BRONI – HAMAS STRZELA DALEJ – Prezydent USA Obama rozmawiał w środę wieczorem z premierem Netanjahu i prosił go o przyjęcie zawieszenia broni z Hamasem i dochowanie go. Netanjahu zgodził się na to i razem z ministrem spraw zagranicznych Liebermanem ogłosili tę decyzję na konferencji prasowej. Mimo to Hamas nadal strzelał; syreny było słychać o 21:15 w Aszkelonie i innych miejscach. Netanjahu powiedział: „Przed ośmiu dniami Izrael rozpoczął operację „kolumna obrony” po wzroście natężenia ostrzału ze strony Gazy. Organizacje terrorystyczne założyły, że zrezygnujemy z odpowiedzi militarnej. Mylili się. Wyeliminowaliśmy kilku wysokich przywódców. Zniszczyliśmy tysiące takiet także nakierowanych na południe – podobnie jak te wycelowane w środek kraju. Uderzyliśmy także w centrum kontroli w Gazie. Dodał, że Izrael i USA chcą nadal aktywnie działać w celu zlikwidowania przemytu broni z Iranu do strefy. Na wspólnej konferencji prasowej w Kairze egipski minister spraw zagranicznych Mohammed Kamel Amr powiedział swojej amerykańskiej koleżance Hillary Clinton, że wrogie działania zostaną przerwane o godz. 21:00. Biuro Netanjahu zgodziło się na to, zostawiło sobie jednak możliwość większego użycia siły jeśli Hamas nie będzie się trzymał porozumienia o wtrzymaniu walk (Arutz 7).

RAKIETY Z GAZY UDERZYŁY W POŁUDNIOWY IZRAEL – Wiele rakiet uderzyło w środę po 21:00 na południowe tereny Izraela, to znaczy już po wejściu w życie porozumienia o wstrzymaniu walk. IDF trzymało się porozumienia. W Eszkol, Zederot, Aszkelonie i Scha’ar HaNegev wyły syreny. Rakiety rzeczywiście uderzyły w Eschkol i Scha’ar HaNegev, ale nie spowodowały strat. Krótko po 22:00 syreny włączyły się w Aschdod i Kirjat Malachi. System obrony „żelazna kopuła” wychwyciła rakiety nad Ashdodem. Po 22:30 dało się słyszeć syreny znów w Aschdod, Gan Yanve i Gederze. Rzecznik IDF generał brygady Joab Mordechai oznajmił, że zawieszenie broni weszło w życie zgodnie z wytycznymi władz państwowych o godz. 21:00. „IDF zaprzestała ostrzeliwania Gazy i otworzy ogień tylko wtedy gdy nasze oddziały będą zagrożone.” Dodał jeszcze, że dopiero w czwartek podjęta będzie decyzja czy wysłać już rezerwistów do domów. „Cele operacji zostały osiągnięte. Hamas doznał silnych strat … Jeśli przywódcy organizacji znów wyjdą ze swoich kryjówek zobaczą rozmiar zniszczeń” (Ynet).  Proszę módlcie się o pociechę dla tych, którzy w ostatnich dniach silnie cierpieli pod ostrzałem ataków terrorystycznych wojowników dżihadu ze strefy Gazy. Dla wielu Izraelczyków wygląda na to, że nie osiągnięto maksymalnych celów w zwalczaniu terrorystów – oby ich serca nie zatwardziły się i nie były napełnione nienawiścią i zrozumiałą goryczą, bo to byłoby największym zwycięstwem zła.

HAMAS OGŁASZA ZWYCIESTWO, GAZA WIWATUJE – Po ogłoszeniu zawieszenia broni w środę wieczorem, szef Hamasu Chalid Mashal na konferencji prasowej oznajmił. „Po ośmiu dniach Allah wstrzymał wyciągniętą swoją rękę przeciw Gazie; oni [Izraelici] byli zmuszeni zgodzić się na nasze warunki” – stwierdził Machal. „Izrael nie osiągnął żadnego celu” – powiedział dziennikarzom w hotelu w Kairze. Podziękował Egiptowi jako pośrednikowi w rozejmie jak i Iranowi, który cały czas zaopatrywał Hamas w broń podczas konfliktu, jak to sfomułował. Arabowie wyszli w Gazie na ulice by świętować rozejm; strzelali przy tym w powietrze i śpiewali piosenki zwycięstwa. Głośne strzały ich świętowania słychać było w całym mieście. Mieszkańcy strzelali także fajerwerkami gdy na niebie były jeszcze izraelskie drony. „Ruch oporu zwyciężył”- krzyczeli niektórzy Arabowie, niektórzy wykrzykiwali „Allah jest wielki” (INN). „Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością: Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną, serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego, składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi” – Przysłów 6,19-19.

RAKIETY Z LIBANU – Jak podał przedstawiciel libańskich sił zbrojnych w środę wieczorem w izraelską granicę z Libanem uderzyło pięć rakiet. „Dwie rakiety zostały zestrzelone, jedna wylądowała na terenie Libanu, inne trafiły w terytorium Izraela” – powiedział informator, który chciał pozostać anonimowy. Początkowo nie było od razu jasne gdzie wylądowały obie rakiety. W poniedziałek odkryto dwie wyrzutnie typu katiusza skierowane na Izrael w południowo-libańskim Mazra’at Halta, około 4 km od granicy z Izraelem. Przedstawiciel armii Libańskiej powiedział, że rakiety (które wcześniej zostały przez armię skutecznie rozmontowane) są gotowe do użycia, zaopatrzone w bezpieczniki czasowe i mogły zostać w zdalny sposób wystrzelone na Izrael. Dalej powiedział, że rezydujący w Libanie terroryści zawsze gdy „są ataki ze trony Gazy” wystrzeliwują rakiety na Izrael. Szef Hisb-Allahu Hassan Nasrallah obiecał w poniedziałek że jego szyicka grupa wspomoże terrorystów Hamasu w Gazie podczas operacji „Kolumna obrony”; uważa on, że jego grupa nie zostanie dotknięta z powodu różnic doktrynalnych i w sytuacji wojny w Syrii. Podczas przemówienia do zwolenników w Bejrucie Nasrallah powiedział: „Iran, Syria i Hisb-Allah nie zapomną po porostu ludzi w Gazie i ich oporu”. To jest ich obowiązek religijny, moralny i humanitarny. * W środę podano, że syryjscy rebelianci w okolicy Aleppo powołali islamskie państwo. Islamska frakcja stojąca za tym krokiem jest przeciwna koalicji opozycyjnej, popieranej przez Zachód. Tymczasem w walkach w Syrii zginęło ponad 40.000 Ludzi (Arutz 7). Islamskie państwo w Syrii byłoby znacznie gorsze niż reżym Bashara al-Assada.

ZNERWICOWANI UCHODŹCY W HALI ODLOTOW LOTNISKA BEN GURIONA – Ataki rakietowe na południe jak i centrum żydowskiego państwa pokrzyżowały plany wielu przedsiębiorstw i instytucji, które liczyły na swoich zagranicznych przedstawicieli, obsługujących długotrwałe kontrakty. Einat Gez jest bizneswoman firmy Relocation Jobs, która zajmuje się ściąganiem wysoko wykwalifikowanej siły roboczej do Izraela. Szacuje się, że z 5.000 fachowców, którzy zatrudniani są przez zagraniczne firmy, około 200 wróciło już do swoich krajów. Jeśli ogłoszony w środę rozejm nie byłby dotrzymywany, wychodzi ona z założenia, że wiele setek tych fachowców do obecnego weekendu także odleci. Pierwsi, którzy wyjechali byli ci z południa Izraela. „Mieszkający tu obcokrajowcy boją się – to wszystko trafiło ich jak grom z jasnego nieba” – powiedziała. „Ci z centrum kraju zostali przez wystrzeliwane rakiety wytrąceni z równowagi – i to ma długofalowe skutki. Wielu z nich nie wróci i będzie trudno znaleźć nowych, którzy ich zastąpią. Może trwać nawet do roku by ci, którzy pozostali znów nabiorą pewności, tak samo jak było to przed czterema laty podczas operacji „płynny ołów” – powiedziała Gez (Haaretz).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.