Wizja dla Izraela_25.11.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 25 listopada 2011

Wysławiajcie Pana, albowiem jest dobry, Albowiem na wieki łaska jego”  – (1 Krn. 16,34).

WESOŁEGO DZIĘKCZYNIENIA – W ostatni czwartek listopada Ameryka świętuje corocznie święto Dziękczynienia (tzn. dożynki). Wielu hebrajskojęzycznych ludzi wspomina przy tym, że hebrajskie słowo indyk (hodu) współbrzmi ze słowem dziękczynienie (danksagung).  Ale niezależnie od tego gdzie ludzie świętują i pieką świątecznego indyka, jesteśmy przekonani, że mamy za co Bogu dziękować. Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa życzą naszym (amerykańskim) przyjaciołom wspaniałych dożynek w ich życiu.

ROOTS AND REFLECTIONS – Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć nas w naszym (angielskim) programie w God TV, przygotowaliśmy stronę ze wskazówkami http://jnnnews.com/RR2011.pdf

BARAK: „MAM NADZIEJĘ ŻE W IRANIE ZDARZĄ SIĘ KOLEJNE EKSPLOZJE“ – Izraelski minister obrony Ehud Barak wypowiedział się w ostatnią niedzielę na temat tajemniczej eksplozji, która wydarzyła się w sobotę w bazie woskowej. W wywiadzie dla wojskowego radia Barak nie chciał się wypowiadać na temat powodów i skutków. Na pytanie o jej rozmiary odpowiedział: „Nie wiem tego; ale mam nadzieję, że zdarzą się kolejne eksplozje” (Arutz 7).

RZĘSISTY DESZCZ W IZRAELU – Od końca poprzedniego tygodnia nad Izraelem przechodzą burze i spore opady, które nasączą suchą ziemię i podniosą poziom jeziora Genezaret. Mimo tego potrzebujemy jeszcze więcej deszczu zanim poziom wody w jeziorze nie wróci do swojego zwykłego poziomu. Chociaż deszcze są ulewne do niedzieli poziom wody w Jeziorze Genezaret wzrósł o 1 cm, jak podał urząd ds. wody. Kiedy wody z gór zejdą do jeziora w najbliższych dniach urząd spodziewa się, że poziom jeszcze wzrośnie. Wewnątrz kraju i na wybrzeżu  spadło sporo deszczu co było pilnie potrzebne by odbudować poziom wód gruntowych i zaopatrzyć Samarię. (INN) Proszę módlcie się o obfite opady w tym roku. To już był kolejny siódmy rok z suszą w Izraelu.  „Okrywa niebiosa obłokami, Przygotowuje deszcz dla ziemi, Sprawia , że trawa rośnie na górach” Psalm 147,8.

IZRAELSCY EKSPERCI POMOGĄ KENIJSKIM POLICJANTOM W ZAPEWNIENIU BEZPIECZEŃSTWA W MIASTACH – Izrael wysyła ekspertów do Kenii, by pomogli miejscowej policji chronić duże miasta przed terrorem: rząd kenijski wzmógł wysiłki dyplomatyczne, by zwyciężyć grupę terrorystyczną Al Shabaab. Izraelski ambasador, Gil Haskel, powiedział, że izraelskie państwo jest gotowe wysłać specjalistów, by pomóc Kenii ochronić jej miasta przed grożącym terrorem, ponieważ operacje planowane przez Kenię są podobne do operacji Izraela w Libanie i Gazie. Porozumienie podpisane przez premiera Raila Odinga i jego izraelskiego kolegę, jest reakcją na ostrzał artyleryjski przez członków Al Shabaab w Nairobi, Garissie i Manderi, które bronią się przed armią kenijską. Muzułmańscy terroryści wysyłają trenerów do meczetów a potencjalni ich zwolennicy twierdzą, że armia kenijska sprzymierzyła się z Izraelem i wspólnie zwalczają islam (Daily Nation aus Kenia).  Al Shabaab jest organizacją terrorystyczną, która rządzi także w Somalii, u sąsiada Kenii. Grupa kontroluje obecnie spore obszary somalijskiego południa, gdzie stosuje najbardziej brutalny wykład szarijatu. Ta ekstremistyczna islamska grupa zaprzysięgła, że „uwolni” Somalię z chrześcijaństwa. Znana jest z odcinania głów niewinnych chrześcijan. Kenia wysłała w ostatnich miesiącach setki żołnierzy do Somalii, by pojmać bandytów z Al Shabaab, którym też zarzuca się całą serię uprowadzeń w Kenii. Proszę módlcie się o ochronę dla chrześcijan i wszystkich ludzi, którzy są zagrożeni przez te brutalne jednostki terrorystyczne.

IRAN WZYWA IZRAEL DO ATAKU Wysokiej rangi komendant w irańskiej gwardii rewolucyjnej wezwał Izrael by zaczął atak na Iran, żeby Iran swojego wroga „wrzucił do wiadra historii.” Generał brygady Ali Hajizadeh z gwardii rewolucyjnej powiedział irańskiej agencji informacyjnej Fars: „Największym naszym życzeniem jest, żeby zaczęli coś robić, bo my od dawna już zbieramy siły. Chcemy te siły zastosować by wrogów islamu i muzułmanów wrzucić do kubła historii”. Jego komentarze są częścią walki psychologicznej między Izraelem i Iranem przy współudziale różnych przedstawicieli USA. Izraelski prezydent Szimon Peres, który prawie zawsze nawołuje do dialogu bez walki powiedział niedawno, że atak na Iran staje się „coraz bardziej prawdopodobny” (INN).  „I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi-  1. Mojż. 12,3.

IZRAELSKI ATAK OBRONĘ IRANU OŚLEPI I OGŁUSZY Izraelski atak na zakłady atomowe w Iranie nie ograniczy się do nalotów samolotowych, ale również dojdzie do ataku elektronicznego na irańską sieć zaopatrzenia w energię, Internet, sieci telefonii mobilnej i częstotliwości alarmowe, jak opisuje to Eli Lake, korespondent Newsweeka. W poprzednich dziesięciu latach ”Izrael za ogromne miliardy zaopatrzył się w bardzo nowoczesną broń, która umożliwi mu obronne siły Teheranu ogłuszyć i oślepić, jeśliby miałoby dojść do ataku” – twierdzi Lake. Współpracownicy amerykańskich tajnych służb mieli się wypowiedzieć, że Izrael opracował broń, która podrabia sygnał czekania na połączenie, w ten sposób sieć otrzymuje sygnał, że ma przejść w stan uśpienia, które wstrzymuje wszystkie połączenia. Izrael posiada także urządzenia zakłócające pracę urządzeń alarmowych, opowiada Lake. Podczas nalotu na Syrię w 2007 roku, gdzie prawdopodobnie składowane były materiały rozszczepialne, samoloty izraelskie zmyliły radary przeciwnika. Najpierw stworzyły iluzję, jakby w powietrzu nie było żadnych samolotów by w sekundę później sprawić wrażenie, jakby całe  niebo pełne było samolotów – jak opisuje Lake. Izrael pewnie zaatakuje sieci energetyczne, które nie są ekranowane, to znaczy nie odporne są też powiązane z nimi sieci internetowe, co umożliwiło atak słynnego wirusa Stuxnet.  (INN) Żadna broń ukuta przeciwko tobie nic nie wskóra“ – Izajasz 54,17.

SETKI RANNYCH PODCZAS ZAMIESZEK W KAIRZE – Policja w ostatni piątek zastosowała kule gumowe i gaz łzawiący, by udaremnić demonstrantom strajk okupacyjny miasta. Wcześniej odbył się marsz protestacyjny przeciwko siłom bezpieczeństwa. Ostatnie zamieszki wydarzyły się miesiąc przed planowanymi wyborami parlamentarnymi. Demonstranci byli wściekli na projekt ustawy podstawowej; wielu uważa, że wojsko po wyborach utrzymało by zbyt wiele władzy. Agencje informacyjne podały, że w sobotę na placu Tahrir zostało rannych 600 osób. Walki rozpoczęły się gdy wkroczyła policja by udaremnić zajęcie placu przez demonstrantów. Jeden z nich, Ali Abdel Aziz powiedział, że siły bezpieczeństwa uderzyły na demonstrantów by zakończyć strajk siedzących ludzi. „Brutalnie nas napadli i pobili; było im wszystko jedno czy to był mężczyzna, czy kobieta” – opowiedział 32 letni docent agencji informacyjnej. „Ministerstwo spraw wewnętrznych musi za to odpowiedzieć: mieliśmy tylko jedno żądanie: wojsko musi odejść” – powiedział. Ponad ulicami widać było czarny dym, kiedy demonstranci zdobyli pojazd opancerzony i podpalili go. Było sporo doniesień o rannych od kul gumowych; również dwóch dziennikarzy zostało rannych. Tak dużych demonstracji nie było od miesięcy (AFP, Ynet, BBC).  Proszę módlcie się o rannych i żeby na Bliskim Wschodzie rozszerzała się ewangelia, chociaż według słowa Bożego w dniach ostatecznych moce i siły walczyć będą przeciwko niej.

SARKOZY NACISKA NA BEZPRZYKŁADNE SANKCJE – Francja nalega na „bezprzykładne” sankcje przeciw Iranowi i jego programowi atomowemu. Francuzki prezydent Sarkozy powiedział, że Iran intensywnie pracuje nad bronią jądrową i wzbrania się usiąść do pertraktacji, skazując swój naród na izolację. Paryż jest za nowymi bezprzykładnymi sankcjami mającymi skłonić Iran do rozmów. „Francja proponuje Unii Europejskiej i jej krajom członkowskim, USA, Japonii, Kanadzie i innym krajom, by były gotowe zamrozić wszystkie środki Iranu w swoich bankach i postanowiły nie kupować irańskiej ropy od zaraz” – czytamy w wezwaniu. Słowa Sarkozego są dotąd najostrzejszym wezwaniem dla Zachodu do ukarania Iranu za program atomowy i próbą zwolnienia lub wstrzymania go. Wezwanie Sarkoziego można uznać za ostatnie wezwanie Zachodu dla Iranu by uniknąć operacji militarnej (Haaretz).

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.