Wizja dla Izraela_26.02.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie. Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny?”  Est. 4,14

PURIM – Skład Józefa i współpracownicy Wizji dla Izraela ślą wszystkim naszym miłym przyjaciołom z daleka i z bliska serdeczne pozdrowienia z okazji Święta Purim. Biblijne święta rozpoczynają się w Jerozolimie w niedzielę wieczorem o zachodzie słońca. Naród żydowski świętuje w czas Purim wyratowanie go przed zagładą w V stuleciu przed Chrystusem za sprawą pięknej i mądrej Żydówki Estery, która została żoną i królową króla Ahaszwerosza. Wielu Żydów żyło wtedy jeszcze pod panowaniem perskim. Haman, najwyższy rangą dworzanin króla, podjął zamiar wytępienia Żydów. Przekonał króla by zgodził się na to morderstwo. Intryga ta została udaremniona przez odważną żydowską królową i jej odważnego wója Mardocheja. Oboje są klasycznym przykładem, że działanie zespołowe i niewzruszona jedność wyratowała Żydów i sprowadziła zniszczenie na tych, którzy ich nienawidzili. Na końcu więc Haman został powieszony a Mardochaj został rzecznikiem Żydów w imperium perskim, a nawet premierem. Iran, wcześniej Persja, jest w przededniu zbudowania bomby atomowej. Ten ekstremistycznie islamski kraj uznaje mini państwo żydowskie za swojego najgorszego wroga, którego nienawidzi. Izrael widzi w Iranie, od kiedy posiadać będzie broń atomową, największe zagrożenie swojego istnienia. Drodzy strażnicy: ruszcie na mury i módlcie się o zwycięstwo Izraela nad tym współczesnym Hamanem.

IRAN ZAMIERZA W GÓRACH ZBUDOWAĆ INSTALACJĘ WZBOGACANIA – Iran chce zbudować ukryte w górach dwie instalacje do wzbogacania Uranu, by były chronione przed atakiem. Irański wiceprezydent Ali Akbar Salehi powiedział, że Teheran zastosuje tam najnowocześniejsze wirówki, które pracują szybciej niż te w starszych zakładach. W ten sposób Iran mógł będzie szybciej wzbogacać Uran i szybciej pozyskać materiał rozszczepialny do budowy broni jądrowej. W poniedziałek USA oznajmiło, że najnowszy plan Iranu jest dowodem, na to że w ogóle nie jest on zainteresowany uznać uwagi społeczności międzynarodowej. (AP)

IZRAEL ŻĄDA EMBARGA NA ROPĘ NAFTOWĄ NAWET BEZ ZGODY ONZ – Premier Benjamin Netanjahu zażądał wprowadzenia ambarga dla irańskiej gospodarki energetycznej od zaraz. Zgoda Rady Bezpieczeństwa ONZ nie jest koniecznie potrzebna. Dążenie Iranu do broni atomowej, mimo różnorodnych sankcji nałożonych przez Radę Bezpieczeństwa prowadzi do tego, że mocarstwa światowe rozmyślają – w odróżnieniu od Izraela, który grozi atakiem wojskowym – nad wprowadzeniem ostrzejszych sankcji uważając opcję militarną za krok ostateczny. Netanjahu powiedział, że jeżeli społeczność światowa rzeczywiście chce powstrzymać Iran nie może używać rozwodnionych lub łagodnych sankcji, a zamiast tego musi użyć efektywnych i bolesnych sankcji, które ograniczą eksport i import paliw do i z Iranu. (Haaretz)

GRUPA OBROŃCÓW PRAW CZŁOWIEKA CHCE ROZWIĄZANIA JAD LACHIM – Jerozolimski Instytut Sprawiedliwości zwrócił się do ministra sprawiedliwości Jehudy Weinsteina. Instytut wnioskuje rozwiązanie organizacji Jad Lachim i zakwalifikowanie jej jako organizacji terrorystycznej. Według instytutu żydowski terrorysta Jack Teitel był przez 5 lat członkiem Jad Lachim. Do wniosku instytutu załączona jest długa lista nielegalnych działań, która ta ultra ortodoksyjna organizacja dopuścić się miała względem mniejszości etnicznych i religijnych. (Ynet) Jad Lachim stała się sławetna poprzez swoje ataki na Żydów mesjanicznych. Teitel – obywatel Izraela w listopadzie został oskarżony o zabicie dwóch Arabów tzw. palestyńskich i usiłowanie zabójstwa w trzech przypadkach min. Ami Ortiza. Nastolatek z rodziny mesjańskich Żydów został w marcu 2008 roku strasznie okaleczony kiedy eksplodowała bomba ukryta w podarowanym mu koszyku. Teitel powiedział, że podrzucił tę bombę, ponieważ członkowie rodziny byli misjonarzami i próbowali przekonać na swoją stronę słabszych wiarą Żydów. Proszę módlcie się by sądy zdecydowały o rozwiązaniu Jad Lachim.

SARKOZY: ZAGROŻENIE TRZECIĄ INTIFADĄ – Rozmowy pokojowe na Bliskim Wschodzie muszą zostać wznowione by zapobiec katastrofie, powiedział Francuzki prezydent w poprzednim tygodniu. „Sądzimy, że zakończenie rozmów wiąże ręce ekstremistom” – powiedział Sarkozy na konferencji prasowej. „Bez rozmów grozi nam jako społeczności międzynarodowej przeżycie trzeciej Intifady.” (Haaretz)

PRÓBA ZAMACHU NA SYNAGOGĘ W KAIRZE – W tym tygodniu ktoś próbował dokonać ataku na największą synagogę w Egipcie. Jak poinformowała egipska policja usiłował on w niedzielę rankiem podpalić ją. Ładunek zapalający rzucił z czwartego piętra sąsiadującego z synagogą hotelu. We wtorek zamachowiec został ujęty. Okazał się on nałogowym narkomanem, który już wielokrotnie odsiadywał karę więzienia za handel narkotykami, ostatnio w 2007 roku. Podejrzanemu, który szybko się przyznał, zarzucano też udaremnione zamachy bombowe organizowane przez islamskie grupy terrorystyczne, w które był zamieszany; celem wtedy był sklep z wideo. (INN)

POLICJA PA ZNISZCZYŁA SKRADZIONE Z IZRAELA SAMOCHODY – W poprzednim tygodniu w tzw. „autonomii palestyńskiej” (PA) policja arabska zniszczyła setki skradzionych w Izraelu samochodów, w miasteczku Jamaen, zamiast oddać je prawowitym właścicielom. Miasto znajduje się w na południe od Szechem w Samarii, kontrolowanej przez PA. Miasto służyło jako ogromna „dziupla“ wielkiej szajki złodziei samochodów; niedawno znaleziono tam prawie 500 skradzionych aut. Co najmniej 941 skradzionych samochodów od stycznia 2010 roku zostało przez policję PA „zajętych” i zniszczonych. (Arutz 7)

CHINY PRODUKUJĄ KOSZERNE MLEKO – W tym tygodniu żydowska gmina w Chinach po raz pierwszy rozkoszowała się koszernym mlekiem. Mleczarnia w Pekinie jako pierwsza zgłosiła gotowość na przyjazd inspektorów, którzy mieli stwierdzić czy mleko spełnia wymogi koszerności. W Chinach mieszka około 10.000 Żydów. Przed trzema laty gmina w Pekinie otworzyła pierwszą koszerną restaurację i rozpoczęła produkcję koszernych wyrobów z mięsa. (INN)

ARCHEOLODZY ODKRYLI BIBLIJNE MURY – Izraelscy archeolodzy oznajmili o odkryciu masywnych murów, które wzniesione zostały 1 X stuleciu przed Chrystusem między Wzgórzem Świątynnym w Jerozolimie i wioską Silwan. Kierownik archeologów dr Eilat Mazar datuje mury na czas króla Salomona i pierwszej świątyni, jaka opisana jest w Biblii. (Haaretz) „Salomon spowinowacił się z faraonem, królem egipskim, biorąc córkę faraona za żonę i sprowadzając ją do Miasta Dawidowego, zanim jeszcze ukończył budowę swojego domu i przybytku dla Pana oraz muru wokół Jeruzalemu”. 1. Królewska 3,1

USA CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ Z SYRIĄ – Obecny prezydent USA Barack Obama znów zaczął zmieniać wytyczoną przez poprzedniego prezydenta Georga W. Busha linię polityczną. Niedawno wyznaczył on Roberta Forda na nieobsadzone od 2005 roku stanowisko ambasadora USA w Syrii. Nominacja ta pasuje do ostatnich gorączkowych działań dyplomatycznych USA; na przykład z syryjskim prezydentem Bashirem Assadem spotkał się i rozmawiał o kwestiach zwalczania terroryzmu Wiliam Burns sekretarz stanu do spraw politycznych. Próba dyskutowania z Damaszkiem o zwalczaniu terroryzmu nie jest trafiona, jak to krótko sformułował jeden z reporterów. Syria nadal nie zamierza zaprzestania popierania terrorystów z Hisb Allachu i Hamasu. Kraj ten nadal znajduje się na liście USA krajów wspierających i finansujących terror. Poza tym Syria jest najbliższym sojusznikiem Iranu. (INN) „Wypowiedź o Damaszku. Oto Damaszek przestanie być miastem, a stanie się kupą gruzów. – Izajasz 17,1

COFNIĘTE OSTRZEŻENIE PRZED WYJAZDAMI – Amerykański departament stanu poinformowało w tym tygodniu, że cofa ostrzeżenie przed wyjazdami do Syrii, które wydane było z powodów bezpieczeństwa. Informacja ta ukazała się po spotkaniu syryjskiego prezydenta z najwyższym rangą przedstawicielem USA, który po 5 latach po raz pierwszy odwiedził Syrię. Rozmowy prowadzone były w duchu „otwartości”. (AP)

SYRIA OSTRZEGA IZRAEL – Syryjski premier Naji al-Otari powiedział w ostatnią sobotę po spotkaniu z francuskim premierem Francois Fillonem w Damaszku, że nowa wojna na Bliskim Wschodzie będzie groźna nie tylko w regionie ale i dla całego świata. W piątek na bilateralnych rozmowach na tematy polityczne, gospodarcze i kulturalne spotkali się prezydent Assad i premier Fillon. Assad zaznaczył przy tym, że Europa musi zmusić Izraela do wypełnienia warunków wstępnych do traktatów pokojowych. (Haaretz) Na początku lutego syryjski minister spraw zagranicznych ostrzegł Izrael, że nowa wojna przeniesie się do miast izraelskich. Minister spraw zagranicznych Izraela Lieberman odpowiedział, że przy kolejnym konflikcie syryjska armia zostanie pokonana i reżim syryjski się załamie. Nie ma potrzeby być prorokiem by zauważyć, że militarny konflikt w regionie wybuchnąć może w każdej chwili.

PROSZĘ POMÓŻCIE IZRAELOWI W TRUDNYCH CZASACH – Proszę wspomagajcie nas nadal by pomagać ofiarom zamachów terrorystycznych, które żyją w biedzie, ludziom starszym i innym potrzebującym rodzinom w Izraelu. Potrzebujemy i cenimy bardzo Waszą pomoc.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.