Wizja dla Izraela_26.07.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

 800px-Panorama_Jerozolimy

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 26 lipca 2013

Pomnij, o Panie, na zniewagę sług Twoich: noszę w mym zanadrzu całą wrogość narodów“– Psalm 89,51.

NETANJAHU GRATULUJE ZJEDNOCZONEMU KRÓLESTWU NARODZIN POTOMKA – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek wieczorem: „Moja żona Sarah i ja gratulujemy księciu Williamowi i księżnej Cambridge narodzin syna. W imieniu wszystkich obywateli Izraela życzę królowej Wielkiej Brytanii, księciu Charlesowi i wszystkim mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa ‚Mazel Tov‘“ (Arutz 7).

UE ZAKAZUJE MILITARNEGO SKRZYDŁA HISB-ALLAH – By uniknąć zaszeregowania rezydującego w Libanie Hisb-Allahu do grup terrorystycznych, w poniedziałek Unia Europejska zawarła kompromis, który na listę wpisuje wojskowe skrzydło organizacji. Rada 28 ministrów spraw zagranicznych UE nie doszła jednak do jednomyślności, choć większość jednak była za takim rozwiązaniem. Izraelski minister spraw zagranicznych Zeev Elkin powiedział, że ten wynik jest efektem wieloletniej pracy jego ministerstwa razem z ministrami innych krajów europejskich. Uważa się, że także decyzja popieranego przez Iran Hisb-Allahu włączenia się w wojnę domową w Syrii po stronie reżymu Assada, przyczyniła się do tego, że te kraje w Unii, które dotąd były przeciw tej klasyfikacji, mogły nabrać przekonania o jej słuszności. Izrael wywierał naciski na UE by całą organizację wpisać na listę terrorystycznych. Decyzja w tym tygodniu przynajmniej w części była sukcesem; będzie mieć dalekosiężne skutki gospodarcze, jak na przykład odmowa wydania wiz niektórym osobom i zamrożenie zagranicznych aktywów grupy (Arutz 7).

NETANJAHU: SKRZYDŁO POLITYCZNE TEŻ JEST NA CZARNEJ LIŚCIE – Premier Netanjahu z radością powitał w poniedziałek decyzję UE, by wpisać militarne skrzydło Hisb-Allahu na listę organizacji terrorystycznych. Dodał jednak: „Jeśli chodzi o Izrael, Hisb-Allah jest jedyną organizacją, w której nie można oddzielnie traktować żadnych skrzydeł.” Hisb-Allah rządzi w dużej części Libanu stosując terror. Liban został przekształcony w irański protektorat i zgromadził dziesiątki tysięcy rakiet. Składowane one są w centrach mieszkalnych i mają zostać wystrzelone na miasta Izraela. Premier podziękował 28 krajom i wyraził nadzieję, że decyzja ta pozwoli na zdecydowane działania przeciw organizacji. (Jerusalem Post) Drodzy wstawienniczy wykorzystajcie to pęknięcie aż siła tej organizacji terrorystycznej nie zostanie całkowicie zniszczona. Módlcie się, aby także polityczne skrzydło Hisb-Allahu zostało uznane przez UE za terrorystyczne. Pozwoliłoby to na wprowadzenie sankcji i kar przeciw tej brutalnej organizacji.

NIEMCY DYSTANSUJĄ SIĘ OD DECYZJI UE – Z powodu „kontrowersyjnych unijnych dyrektyw“ zakazujących współpracy z izraelskimi firmami i organizacjami za Zieloną Linią, Niemcy zdystansowały się w tym tygodniu od tych zaleceń. Rzecznik CDU powiedział: „Izrael jest uznanym administracyjnym władztwem w tym regionie i bez projektów rozwojowych jak energia słoneczna, lub stacje uzdatniania wody nie mogą zostać zrealizowane“ (Jerusalem Post). Proszę módlcie się żeby narody europejskie doszły do sensownego wniosku, że decyzja z poprzedniego tygodnia nie może działać. Spowoduje powstanie nieskończonych przeszkód biurokratycznych i powstaną finansowe szkody dla Izraela i dla Europy. Poza tym przez zamknięcie wielu izraelskich przedsiębiorstw w Judei, Samarii i we Wschodniej Jerozolimie oraz na Wzgórzach Golan spowoduje duże bezrobocie zatrudnionych tam obecnie Arabów.

MOŻLIWE ROZMOWY POKOJOWE – Izraelczycy i Arabowie studzili w poniedziałek nadzieje na możliwość szybkiego spotkania ich przedstawicieli z administracją w Waszyngtonie. Obie strony uważają, że podpisanie traktatu pokojowego, lub tylko poczynienie kroków w tę stronę, będzie wymagało „nadzwyczajnych wyzwań”. Palestyńczycy uważają, że pertraktacje mogą się rozpocząć dopiero wtedy, gdy na początku ustalone zostanie powstanie państwa Arabskiego w granicach sprzed 1967 roku. (Reuters) Proszę módlcie się żeby zarówno tzw. Palestyńczycy jak i politycy jak John Kerry, zrozumieli, że Izrael nie może w żadnym przypadku zaakceptować takich granic, bo takie żądanie jest nierealne.

WYPUSZCZENIE POLLARDA, JEŚLI IZRAEL WYPUŚCI TERRORYSTÓW – Do „gestów dobrej woli“, które USA zaproponowały Izraelowi przed podjęciem rozmów pokojowych należy wypuszczenie terrorystów z izraelskich więzień. Byłby to nie pierwszy raz, ale premier chce teraz coś w zamian. Izrael byłby gotów wypuścić terrorystów, by znów podjąć rozmowy z Arabami, jeżeli USA wypuści ze swojego więzienia Jonathana Pollarda. USA naturalnie od razu to odrzuciło. Czy dalej będą jakieś rozmowy nie jest znane. W poniedziałek przedstawiciel PA wyjaśnił, że nie ma żadnych nowych informacji na temat rozmów z Izraelem (INN).

ARCHEOLODZY ODKRYWAJĄ PAŁAC KRÓLA DAWIDA – Jak podano w poprzedni czwartek, wspólne wykopaliska Uniwersytetu Hebrajskiego z Jerozolimy i Izraelskiego Urzędu ds. Starożytności doprowadziły do odkrycia dwóch największych dotąd budowli z czasów Królestwa Judy. Naukowcy jeden z budynków zidentyfikowali jako Pałac Króla Dawida a drugi jako królewski magazyn. Prace wykopaliskowe trwały 7 lat a artefakty dokumentują zabudowania państwowe i organizację zarządzającą i techniczną podczas panowania Króla Dawida. Miejsce wykopalisk, wzgórze, nazwane zostało „Chirbet Keijafa“ i położone jest 30 km na południowy zachód od Jerozolimy. Z powodu znaczenia tego biblijnego odkrycia izraelski urząd starożytności współpracuje z urzędem parków narodowych. Razem będą mogły zablokować budowę nowego osiedla w pobliżu, uznając okolicę za park narodowy (Jerusalem Post).

IZRAEL NA SZCZYCIE WALKI ZE ŚLEPOTĄ – Nowe studia amerykańskiego czasopisma na temat okulistyki pokazują, że w ostatnich 10 latach Izrael uczynił bardzo dużo zapobiegając ślepocie swoich obywateli. W roku 1999 notowano 33,8 przypadków ślepoty na 100.000 mieszkańców. Do roku 2010 liczba ta spadla o połowę do 14,8. Sukces Izraela nie ma podobnego na całym świecie, jeśli chodzi o wykluczenie czterech najważniejszych przyczyn niedowidzenia oraz prewencyjnego badania mieszkańców, zwłaszcza słabszego widzenia spowodowanego wiekiem, cukrzycą i kataraktą (Israel 21C) .

UCHWALONO PROJEKT USTAWY DLA HEREDYCKICH ŻYDÓW – We wtorek tego tygodnia Kneset uchwalił projekt tzw. „Ustawy Perry’go” 64 głosami przeciw 21, która przewiduje pociąganie mężczyzn heredyckich (ortodoksyjnych) do wojska. Projekt został przyjęty w pierwszym czytaniu; musi jednak być jeszcze dwa razy głosowany zanim wejdzie w życie. Głosowanie odbyło się o 5 rano, po całonocnej dyskusji. W trakcie debaty minister finansów Yair Lapid zwrócił się do heredyckich członków Knesetu i przypomniał im fragment z Tory, który mówi, że tydzień składa się z sześciu dni przed sabatem. Sarkastycznie dodał, że tam nie ma: „Masz sześć dni siedzieć nic nie robiąc, a świat będzie ci służył jak osioł”. W ten sposób Lapid nawiązał do nauk rabina Abrahama Kooka, która określa dzisiejszą generację jako „mesjańskiego osła pociągowego”, po którym to bezpośrednio nadejdzie Mesjasz. Parlamentarzyści Knesetu ze „Zjednoczonych Żydów Tory” wzięli nożyce i pocięli swoje ubrania, tak jak robią Żydzi, kiedy umrze ich najbliższy członek rodziny. Krzyczeli oni: „To jest ciemny dzień w izraelskim Knesecie” (Arutz 7).

PIERWSZA OPERACJA GŁOWY Z ROBOTEM USUNĘŁA GUZA – Lekarza Szpitala Rambam w Hajfie usunęli niedawno guza dużego jak piłka tenisowa. Guz znajdował się między końcem czaszki a szczęką 70 letniej kobiety. Dotąd pozwolono by mu dalej rosnąć zamiast operować, bo zwykła operacja wymagałaby ingerencji w gardło, przepiłowanie szczęki i możliwe, że i czaszki. Ale wielkość guza stanowiła zagrożenie dla życia. Przy użycia robota Da Vinci który używany jest już przy operacjach prostaty i innych, lekarze mogli wprowadzić mikroskopijnie małe narzędzia, kamerę i odsysacz – bez uszkodzenia nerwów lub naczyń krwionośnych. Już w 48 godzin po operacji pacjentka mogła pić i bez przeszkód mówić, nie potrzebuje też żadnych innych zabiegów. Taka operacja była pierwszą tego rodzaju w Izraelu i na całym świecie [jak wiadomo taki sam aparat używany jest we Wrocławiu – przyp.tłum.] (INN).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

качественная раскрутка сайтов оптимизация сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.