Ostrzeżenie! Pod żadnym pozorem nie czytaj tego postu

phildrysdale

Phil Drysdale

do_not_push_the_button_large

Nie przyciskać

Nie powinno ciebie tu być, lecz nie mogłeś się sprzeciwić. Jak mogłeś?

To taka bolesna prawda, czyż nie? Faktem jest, że robimy te rzeczy, o których powiedziano nam, że nie wolno. Nie tylko to, te rzeczy, o których wiemy, że powinniśmy je robić, bardzo często ignorujemy najbardziej.

Dlaczego nie potrafimy postępować zgodnie z przepisami?

Odpowiedź jest prostsza niż może ci się wydawać.

Ponieważ nie zostaliśmy stworzeni do życia zgodnego z przepisami.

Zostaliśmy stworzeni do trzymania się Boga.

Zaraz, na samym początku, w Ogrodzie, Bożym zamiarem dla człowieka było to, aby chodził z Nim. Czy zauważyłeś kiedykolwiek to, że Bóg nie chciał, aby Adam i Ewa znali różnicę między dobrem, a złem?

Właśnie tak, u Boga sprawą nie było to czy oni będą czynić dobrze bądź źle, Bóg nie chciał, aby wiedzieli o tym, co dobra, a co złe.

Życie opierające się na tym, co dobre i co złe zawsze prowadzi do upadku. Nigdy nie miałeś żyć w ten sposób. Twoim przeznaczeniem było być świątynią Boga; chodzenie w duchu. Tak, jak zaprezentował nam to Jezus – robić wyłącznie to, co Ojciec robi, mówić wyłącznie to, co Ojciec mówi.

Poświęć chwilę, aby się nad tym zastanowić, jak wiele z decyzji, które podejmujesz jest kierowana tym co dobra, a co złe.

Porównaj to z tym, ile decyzji podejmujesz opierając się na tym, co czujesz, że Bóg mówi.

Czy nie jest to przerażające?

Wszyscy wpadamy w tą pułapkę, więc nie pozwalaj sobie na to, aby popadać w potępienie czy cokolwiek w tym rodzaju. Nie to jest moim celem, na pewno. Zadaj sobie raczej to pytanie…

W jakich dziedzinach mojego życia przeżywałbym więcej wolności, gdybym przestał poddawać się rządom tego, co dobre i złe, a bardziej skupił swoją uwagę na tym, co Bóg do mnie mówi?

– – – – – – –

If you want to delve more deeply into this topic I recommend these resources.

Video – Christians are not under the law

Article – What’s the role of the law in the New Covenant?

аудит сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.