Wizja dla Izraela_26.12.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 26 grudnia 2014

Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel“ – Izajasz 7,14.

INDYJSKI PREMIER ŻYCZY IZRAELOWI WESOŁYCH ŚWIĄT ŚWIATEŁ– Indyjski premier Narendra Modi, wysłał na Twitera w poprzedni piątek z okazji świąt Chanuka sformułowane po hebrajsku życzenia dla narodu żydowskiego. Napisał on: „Życzę moim żydowskim przyjaciołom wesołych świąt Chanuki. Oby te świąteczne dni wokół światła przyniosły ludziom pokój, nadzieję i dostatek” (Arutz 7).

STARE SKAŁY ŚWIADCZĄ O KRÓLU DAWIDZIE – Pradawny kamień w Metropolitan Museum of Art jest częścią wystawy pod tytułem: „Od Assyrii po Półwysep Iberyjski na początku naszej ery”. W zbiorach znajduje się najstarsza, jaką dotąd znaleziono, inskrypcja poza Biblią dotycząca domu Dawida. Bez wątpienia znalezisko to jest jednym z najważniejszych odnoszących się do Biblii, zauważył w katalogu do wystawy Eran Arie. Jest on kuratorem w Israelmuseum zajmującym się czasami wczesnego Izraela i Persji. W napisie aramejski król Hazael pyszni się tym, że zabił 70 króli, w tym jakichś jeszcze z Izraela i z domu Dawida. Świadczy to o tym, że dom Dawida był znany w regionie i jego reputacja jako króla nie jest literackim wymysłem powstałym dużo później, stwierdził Ariel. Dowodzi to też prawdziwości biblijnych opisów o Dawidzie i plemieniu Judy, które utworzyło dwór w Jerozolimie (JTA).

IZRAEL ODKRYŁ KOLEJNE DUŻE POLE GAZOWE – Odkryte zostało nowe pole gazowe z ogromnymi ilościami gazu około 150 km od izraelskiego wybrzeża. Jeżeli analizy się potwierdzą chodzi w tym przypadku o trzecie co do wielkości złoże gazu w Izraelu. Według Eyala Schuckera, szefa Israel Opportunity odkrycie dowodzi także wielkich pokładów gazu w basenie Levantu – znanego miejsca na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i istnieją nadzieje na jeszcze większe odkrycia w przyszłości. W wyjaśnieniu dla giełdy w Tel Avivie Schucker powiedział, że ma nadzieję, że rząd zdaje sobie sprawę z możliwości jakie się otworzyły w kwestiach energetycznych i nadal będzie wykazywał aktywność w badaniach tego terenu (INN).  „Niech radują się i weselą Ci, którzy pragną uniewinnienia mojego! Niechaj mówią nieustannie: Wielki jest Pan, który pragnie pokoju sługi swego!“ – Psalm 35,27.

STRZAŁY NA AMBASADĘ IZRAELA W ATENACH – Policja w Grecji bada sprawę napadu z ostrą bronią na izraelską ambasadę, który miał miejsce w poprzednią sobotę tuż przed wschodem słońca; dzięki Bogu nikt nie został ranny i nie powstały też szkody. Jak poinformowała policja czterech mężczyzn na motorach strzelało do budynku ambasady. Pociski tkwią jeszcze w ścianach, a 54 puste łuski leżą 35 m od budynku. Grecki rząd potępił atak. „Każdy atak naruszający serce demokracji, atakuje też serce kraju” – stwierdził rzecznik rządu. Izraelskie MSZ potępiło ostrzał i wezwał społeczność międzynarodową do potępienia podżegania na Izraela. „Atak jest rezultatem antyizraelskiej kampanii nienawiści prowadzonej przez Arabów” – czytamy w wyjaśnieniu ministerstwa. „Taka kampania podżegania prowadzona jest przez prezydenta Mahmuda Abbasa i pro „palestyńskie” organizacje rozsiane na całym świecie”. Dalej – czytamy – Izrael dziękuje greckim urzędom za współpracę w śledztwie tego przypadku (Ynet).

ZBEZCZESZCZONE GROBY W ARGENTYNIE– Członkowie żydowskich gmin w Argentynie krytykują zbezczeszczenie żydowskiego cmentarza w tym południowoamerykańskim kraju. Prezydent izraelsko-argentyńskiego towarzystwa w mieście Santiago del Esterov powiedział w poprzedni poniedziałek, że bezczeszczenie grobów to nie tylko akt wandalizmu. Hernan Kriscautzky określił je jako nieznaną dotąd formą pogardy. W poprzednim tygodniu nagrobki zostały powywracane, kamienie nagrobne zdemolowane. Miasto to znajduje się 800 km na północny- wschód od Buenos Aires, argentyńskiej stolicy. Przypadek bada policja. W Argentynie mieszka największa żydowska mniejszość w krajach latynoamerykańskich. Także nagrobki w innych miastach bywały już zniszczone (Ynet).

DŻIHAD – W Le Figaro opublikowano niedawno całą serię listów Francuzów, którzy przyłączyli się do grupy terrorystycznej Państwo Islamskie i opuścili swoją ojczyznę. Przez listy mamy rzadką okazję by przyglądnąć się życiu nieszczęśliwych wojownikom dżihadu, z których wielu błaga by móc wrócić z powrotem do Francji. Spektrum ich skarg sięga od praktycznych po absurdalne: „Mam już tego dość. Mój I-pod nie działa tutaj. Chcę do domu” – oto jeden z nich, skarżący się na walki w Syrii. „Dotąd nie robiłem nic innego jak tylko rozdawanie ubrań i jedzenia” – oto inny rekrut. To tylko kilka przykładów niezadowolenia. Jeden z wojowników chciał wrócić z Aleppo w Syrii do Francji; jako powód podał jego pracę i nadchodzącą zimę: „Pomagam przy czyszczeniu broni i transporcie trupów z frontu. Rozpoczęła się zima i będzie naprawdę ciężko”. Inny napisał: „Mam już tego dość. Muszę tu myć naczynia“. Do tej pory w Syrii walczyło 376 Francuzów. Spośród 100 najemników którzy wrócili do Francji ok. 76 siedzi już w więzieniu. Mimo wysokiej pewności wylądowania we francuskim więzieniu wielu opuszcza ISIS. [za opuszczenie grupy terrorystycznej zwykle otrzymuje się od dżihadystów kulkę w głowę – przyp. tłum.] (Arutz 7).

KONIEC ARABSKIEGO CYRKU – Po wielotygodniowych, bezsensownych pertraktacjach co do propozycji kompromisowego zapisu, w tym jednej rundy we Francji, ale i w innych krajach europejskich, sformułowania wniosku o rezolucję ONZ w sprawie państwa „palestyńskiego” były tak hardkorowe, że prezydent Obama nie miał nawet najmniejszego zamiaru poprzeć go, ale także dlatego że minimalizowały one jego własne plany. Reszta społeczności międzynarodowej też nie była nimi uszczęśliwiona. Świat chce coś zrobić dla Arabów tzw.”palestyńskich“, ale ich politycy zainteresowani są bardziej działaniem na pokaz niż na wypracowaniu porozumienia pokojowego albo na działaniu dla polepszenia życia ludzi. Rezolucja wręczona Radzie Bezpieczeństwa była tak ekstremalna, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością bez głosowania spocznie na dnie jakiejś szuflady na czas nieokreślony. Według propozycji Izrael miałby się po prostu ugiąć. Kropka. Wniosek ma następującą zawartość: żydowskie państwo ma się w ciągu roku wycofać z całego swojego terytorium, które zdobył w 1967 roku gdy była to kwestia samego istnienia państwa. Arabskie państwo „palestyńskie” nie musiałoby przy tym się rozbrajać. Nie ma żadnych gwarancji dla bezpieczeństwa Izraela. Poza tym Izrael nie musiałby być uznanym jako państwo narodu żydowskiego (Commentary).

RAKIETY HAMASU LĄDUJĄ POZA ESZKOLEM – Po raz trzeci od końca wojny w Gazie latem tego roku w ostatni piątek terroryści wystrzelili rakiety na południe Izraela. Budowane na miejscu rakiety Quassam uderzyły poza terenem jednej z izraelskich wiosek. Nie było poszkodowanych i strat materialnych. Od miesięcy Hamas nadużywa środków przeznaczonych na odbudowę Gazy, by przygotowywać się na kolejną wojnę z Izraelem. Na początku tygodnia z wielką bandą i z ciężką bronią oddziały Hamasu maszerowały ulicami Gazy; było to jasne przesłanie, że Hamas ma zamiar przy kolejnym konflikcie atakować jeszcze mocniej, nawet wtedy gdy Arabowie z Gazy mieliby znosić jeszcze większe cierpienia. Tylko kilka tygodni po wojnie latem arabskie media miały zbadać system tuneli do szmuglu broni przez Hamas. Ich odbudowa już się praktycznie rozpoczęła jak tylko oddziały izraelskie wycofały się poza teren. W takiej sytuacji sąd najwyższy UE ma w tym tygodniu zdecydować, że Hamas zostanie wykreślony z listy organizacji terrorystycznych – to decyzja, która rozczarowuje całe spektrum polityczne Izraela (Israel Today).  Proszę módlcie się nadal o ochroną dla Izraela, zwłaszcza granic na południu oraz o to by Hamas zaprzestał ostrzeliwania swoimi rakietami tych miejscowości.

IZRAELSKIE LOTNICTWO OSTRZELAŁO CELE PO NALOCIE RAKIETOWYM Z GAZY – W ostatni piątkowy wieczór izraelskie lotnictwo wzięło na cel bazy Hamasu w południowej części Gazy – pierwszy raz po wojnie latem. Nalot był reakcją na ostrzał rakietowy Izraela tego samego dnia. Arabowie wystrzeliwali rakiety Quassam z Gazy na izraelskie miejscowości w regionie Eszkolu w pobliżu granicy z Gazą. To trzeci raz od czasu operacji Skała Obrony kiedy Hamas zaatakował Izrael. Rzecznik izraelskich sił obrony (IDF) powiedział, że izraelskie samoloty zaatakowały dotkliwie infrastrukturę terrorystów Hamasu w południowej części Gazy. „IDF nie dopuści do zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa lub pogorszeni jakości życia izraelskich mieszkańców” – stwierdził kapitan Peter Lerner – rzecznik IDF. Terrorystyczny Hamas obarczył Izrael odpowiedzialnością za tę akcję (Times of Israel).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

NIEMCY :     Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

seo раскрутка сайта обучение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.