Wizja dla Izraela_27.03.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 27 marca 2015

 „Słuchajcie Mnie, znawcy sprawiedliwości, narodzie biorący do serca moje Prawo! Nie lękajcie się zniewagi ludzkiej, nie dajcie się zastraszyć ich obelgami!“ –  Izajasz 51,7.

SIEDMIORO RODZEŃSTWA ZMARŁO W POŻARZE NA BROOKLYNIE – Zepsuta płyta kuchenna, którą włączono w poprzedni sabat, by utrzymywać ciepłe jedzenie wywołała pożar podczas którego zginęło 7 dzieci jednego z domów na Brooklynie. Rzecznik straży pożarnej, Daniel Nigro powiedział, że było to czterech chłopców i trzy dziewczynki w wieku od 5 do 15 lat. Jedna kobieta i nastolatka przeżyły tylko dlatego, że wyskoczyły z 1. piętra.  Ich stan był krytyczny. Kobieta ta (45) jest prawdopodobnie matką ósemki dzieci. Ojcu nic się nie stało, ale na początku trudno go było zlokalizować. „To tragedia tej rodziny. To tragedia naszej gminy“ – stwierdził Nigro. „To najgorsza tragedia w ostatnich siedmiu latach z powodu pożaru“. Pierwsze zgłoszenie straż otrzymała około 0:23 o pożarze w jednopiętrowym ceglanym domu w Midwood, Brooklyn. W miejscu tym mieszkają prawie wyłącznie ortodoksyjni Żydzi; praktycznie nie ma przestępczości. Ludzie są sobie bardzo bliscy. Pożar gasiło 100 strażaków i po godzinie pożar był pod kontrolą, a ratownicy próbowali pomóc ofiarom. (Fox) Prosimy o wstawienie się za matkę i jedyne dziecko, które przeżyło. Módlcie się by ojciec, matka i córka doznały pocieszenia także u innych z rodziny, przyjaciół i członków żydowskiej gminy.

LAPID DO NETANJAHU: WYZNACZ INNYCH TRZECH MINISTRÓW – Jair Lapid, szef liberalnej partii Jesch Atid („Jest przyszłość“), wezwał w zeszłym tygodniu premiera Netanjahu by nie mianował na ministrów szefa partii Szaas Ariego Deri. W 1999 roku był on oskarżony za korupcję i skazany na dwa lata więzienia. Po wyroku Derii odsiedział prawie dwa lata w więzieniu. „Czy nie trapią pana przemyślenia, żeby nie powierzyć tak ważnego ministerstwa komuż takiemu, by zarządzał miliardowym budżetem?“ – napisał Lapid na swoim Facebooku. Deri chce rządzić ministerstwem spraw wewnętrznych, jak to było już poprzednio. Lapid zacytował sentencję wyroku przeciw Deriemu: „Tu chodzi nie tylko o błąd młodego człowieka, który nie oparł się pokusom, jakie niosą z sobą funkcje rządowe, ale o styl życia opartego na łapówkach. Brał łapówki przez pięć lat podczas których piastował ważne funkcje. Okres pięciu lat wskazuje na to, że oskarżony chciał się wzbogacić korzystając ze swojego stanowiska“. Lapid dalej pisze: „Panie premierze, proszę nie dawać publicznych pieniędzy komuś takiemu. To są pieniądze ludności Izraela“. * Ultraortodoksyjna partia Szaas podczas ostatnich wyborów uzyskała 7 miejsc i chce być częścią prawicowej koalicji rządowej tworzonej przez Netanjahu.  (Jerusalem Post) Proszę módlcie się żeby tylko prawi mężczyźni i kobiety otrzymali główne ministerstwa w nowym rządzie. Arje Deri zawsze udowadniał, że nie jest prawym człowiekiem. Proszę módlcie się żeby ministerstwo spraw wewnętrznych nie zostało mu powierzone. Gdyby ultraortodoksyjna partia Szaas otrzymała to ministerstwo, byłoby to bardzo złe dla ludzi, którzy wierzą w Jeszuę i zgłaszają się na kilkumiesięczną służbę w Izraelu na zasadzie wolontariatu w różnych projektach humanitarnych. Ci wolontariusze byliby szykanowani i byłoby im trudno dostać wizę, gdyby kontrolę nad ministerstwem SW sprawowali ultraortodoksi.

ZAĆMIENIE SŁOŃCA – Jonathan Cahn jest mesjanicznym Żydem, autorem, Rabinem i pastorem. Jego książki dostały się na listę bestsellerów w Nowym Jorku. Również i on był wśród oglądających ostatnie zaćmienie słońca w poprzedni piątek. Ale dla niego było to coś więcej niż tylko zjawisko astronomiczne. „20 marca jest dokładnie środkiem roku nazywanego Szmitta“ –mówi Cahn chrześcijańskiemu czasopismu Charisma News (to jest rok szabatowy). Przed zaćmieniem powiedział: „20 marca będzie całkowite zaćmienie. Co czyni sprawę jeszcze bardziej interesującą to fakt, że jest to pierwszy dzień  żydowskiego miesiąca Nisan, a więc zdarzy się w początku żydowskiego kalendarza świąt, które Mojżesz dostał na Synaju. Jest to też dzień wielkiego otwarcia przybytku przymierza Mojżesza, podczas którego spadł ogień z nieba na ołtarz. Ale to jeszcze nie wszystko! We wszystkich synagogach w tym tygodniu czytane są nauczania Tory z 2 księgi mojżeszowej 1-5. Są tu wymienione wszystkie wydarzenia, które tego dnia (1 dnia Nisan) się wypełnią.“ Cahn cofa się jeszcze do 1. Mojż. „W pierwszej księdze mojżeszowej napisane jest, że Bóg stworzył ciała na niebie jako miarę  czasu. Po hebrajsku nazywa sią to „Moedem“. Dalej Cahn kontynuuje: „Moedem znaczy także czas wyznaczony przez Boga, lub dzień święty. Dlatego należy zauważyć, że wszystkie te znaki „Moedem“ zdarzają się na niebie dokładnie w połowie roku Szmitta na ziemi“. * Niektórzy mówią o nowym początku dla Izraela w obliczu krótkiego okresu po wyborach. W Pesach (Pascha) 4 kwietnia wydarzy sią zresztą 3. całkowite zaćmienie księżyca, które przypadnie dokładnie na wielkie święto żydowskie Paschy.  Dla przypomnienia: pierwsze w tej serii było zaćmienie księżyca w Pesach 2014 roku, drugie w następujących po nim święcie namiotów, a czwarte nadejdzie w Sukkot tej jesieni. (Charisma)

KERRY: TO ZALEŻY OD IRANU I JEGO ZAAKCEPTOWANIA POROZUMIENIA– Krótko przed upływem ostatecznego terminu doszło do pewnych znaczących uzgodnień amerykańskich i irańskich negocjatorów. Prezydent Iranu stwierdził nawet, że koniec jest na wyciągnięcie ręki. Rohani powiedział, że termin 31. marca dla przejściowego uregulowania jest całkowicie realny. Ostateczne porozumienie ma być gotowe latem. Zachód ma poluzować sankcje. Minister stanu (MSZ) USA John Kerry wypowiadał się po sześciodniowych rokowaniach w Lozannie bardziej ostrożnie. Podczas rozmów uczyniono „wielkie postępy“ ale przy ważnych kwestiach pozostało jeszcze sporo rozbieżności. „Mamy więc okazję zająć się nimi poważniej“- stwierdził Kerry. Nalegał na Iran by „podjął podstawowe decyzje”, by pokazać światu, że Teheran nie jest zainteresowany bronią atomową. Do mizernych efektów przyczyniły się bardzo rozbieżne stanowiska. Według Francuzów do prawdziwego porozumienia droga jest jeszcze daleka. Na dodatek grupa Irańczyków na demonstracji w sobotę wykrzykiwała „śmierć Ameryce”; najwyższy „duchowy” przywódca Ajatollach Ali Komenei, przyłączył się do tych głosów. Zarzucił USA, że wywiera naciski gospodarcze i używa „szykan” by podburzyć swoich ludzi przeciwko islamskiemu rządowi Iranu. Powtórzył, że Teheran nie ugnie się pod naciskami Zachodu w rokowaniach. (Newsmax)

FRANCJA: POROZUMIENIE Z IRANEM MUSI ZAKAZAĆ BRONI JĄDROWEJ – Francuzki minister spraw zagranicznych powiedział 21 marca, że jego kraj chce porozumienia z Iranem w kwestii jego programu atomowego pod ostrymi warunkami i gwarancjami, że Teheran nie będzie w stanie zbudować bomby atomowej. Iran i sześć mocarstw, to znaczy USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Związek Sowiecki i Chiny wstrzymały rokowania 20 marca i zechciały ponownie spotkać się w tym tygodniu by kontynuować rozpoczęte rozmowy o badaniach atomowych i o złagodzeniu sankcji. Francja stawiała ostrzejsze warunki jak wszystkie inne kraje zachodnie. W trakcie rokowań francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius zadzwonił do swojego zespołu, by upewnić się, że żadne dalsze kompromisy nie będą nadal rozmydlały efektów. W ostatnią sobotę Europejczycy spotkali się z amerykańskim MSZ Kerrym, by stworzyć jakiś most porozumienia. Sami oni określili termin politycznego porozumienia na 30 czerwca, kiedy umowa ma zostać podpisana. (Reuters) Proszę módlcie się w tym tygodniu, by nie nastąpiły żadne ustępstwa z oszustami politycznymi w Iranie. To co powstało jako propozycja jest bardzo złe.

NAZWISKA PONAD 100 ŻOŁNIERZY USA, KTÓRYCH CHCĄ ZABIĆ W INTERNECIE – Grupa terrorystyczna ISIS opublikowała listę 100 członków rodzin amerykańskiej armii z ich adresami i zdjęciami w Internecie i wezwała „swoich braci” z Ameryki by zabiła te rodziny. Pentagon poinformował, że chce sprawdzić sprawę opublikowania danych w Internecie. Wiele z nich jest zresztą i tak publicznie dostępnych. (Jerusalem Post)

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 27 marca 2015

 

„Słuchajcie Mnie, znawcy sprawiedliwości, narodzie biorący do serca moje Prawo! Nie lękajcie się zniewagi ludzkiej, nie dajcie się zastraszyć ich obelgami!“ –  Izajasz 51,7

SIEDMIORO RODZEŃSTWA ZMARŁO W POŻARZE NA BROOKLYNIE – Zepsuta płyta kuchenna, którą włączono w poprzedni sabat, by utrzymywać ciepłe jedzenie wywołała pożar podczas którego zginęło 7 dzieci jednego z domów na Brooklynie. Rzecznik straży pożarnej, Daniel Nigro powiedział, że było to czterech chłopców i trzy dziewczynki w wieku od 5 do 15 lat. Jedna kobieta i nastolatka przeżyły tylko dlatego, że wyskoczyły z 1. piętra.  Ich stan był krytyczny. Kobieta ta (45) jest prawdopodobnie matką ósemki dzieci. Ojcu nic się nie stało, ale na początku trudno go było zlokalizować. „To tragedia tej rodziny. To tragedia naszej gminy“ – stwierdził Nigro. „To najgorsza tragedia w ostatnich siedmiu latach z powodu pożaru“. Pierwsze zgłoszenie straż otrzymała około 0:23 o pożarze w jednopiętrowym ceglanym domu w Midwood, Brooklyn. W miejscu tym mieszkają prawie wyłącznie ortodoksyjni Żydzi; praktycznie nie ma przestępczości. Ludzi są sobie bardzo bliscy. Pożar gasiło 100 strażaków i po godzinie pożar był pod kontrolą, a ratownicy próbowali pomóc ofiarom (Fox). Prosimy o wstawienie się za matkę i jedyne dziecko, które przeżyło. Módlcie się by ojciec, matka i córka doznały pocieszenia także u innych z rodziny, przyjaciół i członków żydowskiej gminy.

LAPID DO NETANJAHU: WYZNACZ INNYCH TRZECH MINISTRÓW – Jair Lapid, szef liberalnej partii Jesch Atid („Jest przyszłość“), wezwał w zeszłym tygodniu premiera Netanjahu by nie mianował na ministrów szefa partii Szaas Ariego Deri. W 1999 roku był on oskarżony za korupcję i skazany na dwa lata więzienia. Po wyroku Derii odsiedział prawie dwa lata w więzieniu. „Czy nie trapią pana przemyślenia, żeby nie powierzyć tak ważnego ministerstwa komuż takiemu, by zarządzał miliardowym budżetem?“ – napisał Lapid na swoim Facebooku. Deri chce rządzić ministerstwem spraw wewnętrznych, jak to było już poprzednio. Lapid zacytował sentencję wyroku przeciw Deriemu: „Tu chodzi nie tylko o błąd młodego człowieka, który nie oparł się pokusom, jakie niosą z sobą funkcje rządowe, ale o styl życia opartego na łapówkach. Brał łapówki przez pięć lat podczas których piastował ważne funkcje. Okres pięciu lat wskazuje na to, że oskarżony chciał się wzbogacić korzystając ze swojego stanowiska“. Lapid dalej pisze: „Panie premierze, proszę nie dawać publicznych pieniędzy komuś takiemu. To są pieniądze ludności Izraela“. * Ultraortodoksyjna partia Szaas podczas ostatnich wyborów uzyskała 7 miejsc i chce być częścią prawicowej koalicji rządowej tworzonej przez Netanjahu.  (Jerusalem Post) Proszę módlcie się żeby tylko prawi mężczyźni i kobiety otrzymali główne ministerstwa w nowym rządzie. Arje Deri zawsze udowadniał, że nie jest prawym człowiekiem. Proszę módlcie się żeby ministerstwo spraw wewnętrznych nie zostało mu powierzone. Gdyby ultraortodoksyjna partia Szaas otrzymała to ministerstwo, byłoby to bardzo złe dla ludzi, którzy wierzą w Jeszuę i zgłaszają się na kilkumiesięczną służbę w Izraelu na zasadzie wolontariatu w różnych projektach humanitarnych. Ci wolontariusze byliby szykanowani i byłoby im trudno dostać wizę, gdyby kontrolę nad ministerstwem SW sprawowali ultraortodoksi.
ZAĆMIENIE SŁOŃCA – Jonathan Cahn jest mesjanicznym Żydem, autorem, Rabinem i pastorem. Jego książki dostały się na listę bestsellerów w Nowym Jorku. Również i on był wśród oglądających ostatnie zaćmienie słońca w poprzedni piątek. Ale dla niego było to coś więcej niż tylko zjawisko astronomiczne. „20 marca jest dokładnie środkiem roku nazywanego Szmitta“ –mówi Cahn chrześcijańskiemu czasopismu Charisma News (to jest rok szabatowy). Przed zaćmieniem powiedział: „20 marca będzie całkowite zaćmienie. Co czyni sprawę jeszcze bardziej interesującą to fakt, że jest to pierwszy dzień  żydowskiego miesiąca Nisan, a więc zdarzy się w początku żydowskiego kalendarza świąt, które Mojżesz dostał na Synaju. Jest to też dzień wielkiego otwarcia przybytku przymierza Mojżesza, podczas którego spadł ogień z nieba na ołtarz. Ale to jeszcze nie wszystko! We wszystkich synagogach w tym tygodniu czytane są nauczania Tory z 2 księgi mojżeszowej 1-5. Są tu wymienione wszystkie wydarzenia, które tego dnia (1 dnia Nisan) się wypełnią.“ Cahn cofa się jeszcze do 1. Mojż. „W pierwszej księdze mojżeszowej napisane jest, że Bóg stworzył ciała na niebie jako miarę  czasu. Po hebrajsku nazywa sią to „Moedem“. Dalej Cahn kontynuuje: „Moedem znaczy także czas wyznaczony przez Boga, lub dzień święty. Dlatego należy zauważyć, że wszystkie te znaki „Moedem“ zdarzają się na niebie dokładnie w połowie roku Szmitta na ziemi“. * Niektórzy mówią o nowym początku dla Izraela w obliczu krótkiego okresu po wyborach. W Pesach (Pascha) 4 kwietnia wydarzy sią zresztą 3. całkowite zaćmienie księżyca, które przypadnie dokładnie na wielkie święto żydowskie Paschy.  Dla przypomnienia: pierwsze w tej serii było zaćmienie księżyca w Pesach 2014 roku, drugie w następujących po nim święcie namiotów, a czwarte nadejdzie w Sukkot tej jesieni (Charisma).

KERRY: TO ZALEŻY OD IRANU I JEGO ZAAKCEPTOWANIA POROZUMIENIA– Krótko przed upływem ostatecznego terminu doszło do pewnych znaczących uzgodnień amerykańskich i irańskich negocjatorów. Prezydent Iranu stwierdził nawet, że koniec jest na wyciągnięcie ręki. Rohani powiedział, że termin 31. marca dla przejściowego uregulowania jest całkowicie realny. Ostateczne porozumienie ma być gotowe latem. Zachód ma poluzować sankcje. Minister stanu (MSZ) USA John Kerry wypowiadał się po sześciodniowych rokowaniach w Lozannie bardziej ostrożnie. Podczas rozmów uczyniono „wielkie postępy“ ale przy ważnych kwestiach pozostało jeszcze sporo rozbieżności. „Mamy więc okazję zająć się nimi poważniej“- stwierdził Kerry. Nalegał na Iran by „podjął podstawowe decyzje”, by pokazać światu, że Teheran nie jest zainteresowany bronią atomową. Do mizernych efektów przyczyniły się bardzo rozbieżne stanowiska. Według Francuzów do prawdziwego porozumienia droga jest jeszcze daleka. Na dodatek grupa Irańczyków na demonstracji w sobotę wykrzykiwała „śmierć Ameryce”; najwyższy „duchowy” przywódca Ajatollach Ali Komenei, przyłączył się do tych głosów. Zarzucił USA, że wywiera naciski gospodarcze i używa „szykan” by podburzyć swoich ludzi przeciwko islamskiemu rządowi Iranu. Powtórzył, że Teheran nie ugnie się pod naciskami Zachodu w rokowaniach (Newsmax).

FRANCJA: POROZUMIENIE Z IRANEM MUSI ZAKAZAĆ BRONI JĄDROWEJ – Francuzki minister spraw zagranicznych powiedział 21 marca, że jego kraj chce porozumienia z Iranem w kwestii jego programu atomowego pod ostrymi warunkami i gwarancjami, że Teheran nie będzie w stanie zbudować bomby atomowej. Iran i sześć mocarstw, to znaczy USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Związek Sowiecki i Chiny wstrzymały rokowania 20 marca i zechciały ponownie spotkać się w tym tygodniu by kontynuować rozpoczęte rozmowy o badaniach atomowych i o złagodzeniu sankcji. Francja stawiała ostrzejsze warunki jak wszystkie inne kraje zachodnie. W trakcie rokowań francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius zadzwonił do swojego zespołu, by upewnić się, że żadne dalsze kompromisy nie będą nadal rozmydlały efektów. W ostatnią sobotę Europejczycy spotkali się z amerykańskim MSZ Kerrym, by stworzyć jakiś most porozumienia. Sami oni określili termin politycznego porozumienia na 30 czerwca, kiedy umowa ma zostać podpisana (Reuters). Proszę módlcie się w tym tygodniu, by nie nastąpiły żadne ustępstwa z oszustami politycznymi w Iranie. To co powstało jako propozycja jest bardzo złe.

NAZWISKA PONAD 100 ŻOŁNIERZY USA, KTÓRYCH CHCĄ ZABIĆ W INTERNECIE – Grupa terrorystyczna ISIS opublikowała listę 100 członków rodzin amerykańskiej armii z ich adresami i zdjęciami w Internecie i wezwała „swoich braci” z Ameryki by zabiła te rodziny. Pentagon poinformował, że chce sprawdzić sprawę opublikowania danych w Internecie. Wiele z nich jest zresztą i tak publicznie dostępnych (Jerusalem Post).

SYRYJSCY I IRACCY CHRZEŚCIJANIE PROSZĄ I MIĘDZYNARODOWĄ POMOC – Po ucieczce przed atakami terrorystów ISIS, iraccy i syryjscy chrześcijanie proszę o pomoc. 17 marca znaleźli się w jednym z kościołów w Bejrucie. Zebrali się tam by odebrać żywność i inną pomoc humanitarną. W poprzednim miesiącu ISIS zaatakował syryjską prowincję Al-Hasaka i cały szereg wsi z asyryjskimi chrześcijanami i wziął co najmniej 220 zakładników.   (Ynet) Proszę módlcie się, żeby syryjscy i iraccy chrześcijanie spotkali się ze sprawiedliwością. Zwróconych jest przeciw nim wiele karabinów. Oby byli prowadzeni przez Ducha Pana – Izajasz 59,19 .

POMAGAJCIE NAM DALEJ w naszej służbie miłosierdzia dla ludzi w Izraelu. Jesteśmy wdzięczni za każdą modlitwę i każdą finansową pomoc dla potrzebujących w Izraelu, zwłaszcza w czasie najważniejszych świąt. Nasze konta:

Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

C – Po ucieczce przed atakami terrorystów ISIS, iraccy i syryjscy chrześcijanie proszę o pomoc. 17 marca znaleźli się w jednym z kościołów w Bejrucie. Zebrali się tam by odebrać żywność i inną pomoc humanitarną. W poprzednim miesiącu ISIS zaatakował syryjską prowincję Al-Hasaka i cały szereg wsi z asyryjskimi chrześcijanami i wziął co najmniej 220 zakładników.   (Ynet) Proszę módlcie się, żeby syryjscy i iraccy chrześcijanie spotkali się ze sprawiedliwością. Zwróconych jest przeciw nim wiele karabinów. Oby byli prowadzeni przez Ducha Pana – Izajasz 59,19

POMAGAJCIE NAM DALEJ w naszej służbie miłosierdzia dla ludzi w Izraelu. Jesteśmy wdzięczni za każdą modlitwę i każadą finansową pomoc dla potrzebujących w Izraelu, zwłaszcza w czasie najważniejszych świąt. Nasze konta:

Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNa

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.