Wizja dla Izraela_27.05.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 27 maja 2011

Zbawienie Izraela w Panu, zbawienie wieczne, nie będziecie zawstydzeni ani nie doznacie hańby na wieki wieków“  (Iz. 45,17)

NETANJAHU OPISUJE PRZED AMERYKAŃSKIM KONGRESEM WIZJĘ POKOJU NA BLISKIM WSCHODZIE – Izraelski premier Benjamin Netanjahu przemawiał 24 maja przed kongresem USA i mówił o wizji pokoju na Bliskim Wschodzie, przy czym dało się słyszeć o „daleko idącym kompromisie“ ze strony Izraela, pod warunkiem, że Arabowie uznają państwo Żydowskie. W przemówieniu, które proizraelscy posłowie przyjmowali z owacją na stojąco, Netanjahu powtórzył, że nie ma powrotu do granic sprzed 1967 roku i że nie da się ich obronić . Wykluczył również możliwość powrotu uchodźców arabskich do Izraela i podział Jerozolimy. Dalej powiedział, że zdaje sobie sprawę, że dla prawdziwego pokoju Izrael będzie musiał oddać część biblijnych żydowskich terenów (Washington Post). Niemieckie tłumaczenie całego przemówienia pod: http://berlin.mfa.gov.il

ŻADNEGO KOMPROMISU DLA JEROZOLIMY, W SPRAWIE UCHODŹCÓW LUB OBECNOŚCI NAD JORDANEM – Netanjahu powiedział, że plan pokojowy z tzw. „Palestyńczykami” musi gwarantować obecność izraelskiej armii nad Jordanem. Nadto wykluczyć należy powrót uchodźców arabskich, zapisać i nadać Jerozolimie statut niepodzielnej stolicy Izraela. Mimo tego jak powiedział premier w kongresie USA niektóre żydowskie osiedla nie znajdą się w granicach państwa izraelskiego. Izrael wymaga z powodu swojej wielkości nadzwyczajnych zabezpieczeń swoich granic, stwierdził Netanjahu, które arabowie muszą zdemilitaryzować. Premier przywitany został gorąco w kongresie; 24 parlamentarzystów stojąc oklaskiwało premiera  (JTA). „Panie, Ty dasz nam pokój“ – Izajasz 26,12

OSIEDLEŃCY: NIE BĘDZIEMY ŻYĆ W PALESTYŃSKIM PAŃSTWIE! – Żydowscy osadnicy, którzy mieszkają za granicą z 1967 roku martwią się po tym jak premier Netanjahu powiedział, że Izrael będzie musiał oddać część starych biblijnych terenów. Możliwość, że żydowskie osiedla leżeć mogą w państwie „palestyńskim” wywołała gniew. „To jest masowe samobójstwo. Oni nas po prostu zniszczą“ zauważył jeden z mieszkańców. „W psalmach napisane jest, że nie należy ufać człowiekowi i my też nie ufamy, że Netanjahu przyniesie nam rozwiązanie. Według ostatniego przemówienia dopuszczalne będzie oddanie starożytnych żydowskich ziem a to jest złem w naszej opinii. Mam nadzieję, że tego planu nie zrealizuje” – powiedział dalej. „To nie jest tylko moja ojczyzna. Chodzi o ziemię przeszłych pokoleń, która należeć będzie także dla przyszłych. Nikt nie ma prawa komuś jej oddawać” (Ynet). Proszę módlcie się za odważnych izraelskich osadników. Niech ich nadzieje się spełnią, że ich domy i ich rodziny będą częścią Izraela.

OBAMA DO ARABÓW: SZUKAĆ NIEPODLEGŁOŚCI W ONZ JEST BŁĘDEM – W środę amerykański prezydent cofnął kilka swoich propozycji ze swojego niepopularnego przemówienia na temat rozwiązania konfliktu arabsko-żydowskiego, w którym okazał się związany z dążeniami arabskimi. Później mówił, że błędem byłoby gdyby arabowie dążyli do uzyskania poparcia ONZ dla niezależności swojego państwa. Podczas wizyty u brytyjskiego premiera Davida Camerona prezydent Obama powiedział, że „Palestyńczykom” należy powiedzieć, że mają też odpowiedzialność. Obama stwierdził, że konflikty powstają w czterech punktach: granicach, bezpieczeństwa Izraela, kwestii uchodźców arabskich i Jerozolimy. Ostatnie dwa punkty są bardzo emocjonujące i ich rozwiązanie będzie wiązało się z „rozdarciem serca”. Podczas wspólnej konferencji prasowej z Cameronem Obama stwierdził. ”Dla „Palestyńczyków“ byłoby błędem szukać pomocy w ONZ zamiast siąść do stołu rokowań“. Dodał, że grupa terrorystyczna Hamasu, który niedawno pogodził się z „partnerem pokojowym” Izraela nie jest równorzędnym partnerem do rokowań, dopóki nie wyrzeknie się pomocy i nie uzna Izraela  (Jerusalem Post).

HANIJA: ZNISZCZYMY OKUPACJE – Reakcją na wypowiedzi premiera Netanjahu w Waszyngtonie, że Mahmud Abbas (przewodniczący PA) powinien porozumienie Fatah-Hamas podrzeć na kawałki, była reakcja Ismaela Hanii (z Hamasu): „Na kawałki podrzemy okupantów”. Poparł także naruszenie granic Izraela w czasie protestów w dniu gniewu. Hanija wezwał demonstrantów by nadal przybywali. (Jerusalem Post) „Konia przygotowują na dzień bitwy, lecz zwycięstwo zależy od Pana“ – Przysłów 21,31.

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, cardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine

HIGHTECH Z IZRAELA WZMACNIA USA – Produkty hightech z Izraela znajdują się w każdym amerykańskim samolocie wojskowym i pomaga USA walczy z terroryzmem, stwierdził generał Chris Sheppard głównodowodzący amerykańskich oddziałów F-16. Izraelskie technologie poczynający od systemów zabezpieczeń a na nowoczesnych urządzeniach medycznych kończąc pomagają także, wszędzie chronić ludzi przed terrorem a nie tylko życie amerykańskich mieszkańców i żołnierzy. USA walczy właśnie z nową taktyką wroga stosującego metody walki partyzanckiej i kryjącym się za plecami cywili. „Izraelskie technologie znacznie zwiększyły nasze możliwości na polu walki” – stwierdził Sheppard (INN).

IZRAEL WYBUDUJE NAJWIĘKSZĄ INSTALACJĘ ODSALANIA WODY– Minister finansów Jubal Steinitz podpisał w poniedziałek porozumienie zezwalające na budowę i uruchomienie instalacji odsalania wody niedaleko Aszdodu. Kiedy będzie gotowa będzie produkować 65% odsalanej wody w całym kraju. Cały projekt, największy na świecie, kosztować ma 81 milionów €. Gotowy będzie w 2013 roku. (Jerusalem Post)

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

ZAROBKI TERRORYSTÓW Z PA – Opublikowane w kwietniu przepisy PA przyznają każdemu rezydującemu w Izraelu „palestyńczykowi“ a także każdemu osadzonemu miesięczną pensję. Chociaż ani UE ani USA specjalnie nie płacą terrorystom, to jednak ich dary i pomoc idzie do wspólnego budżetu PA i stąd pieniądze te trafiają dalej do terrorystów (PMW).

GOSPODARKA IZRAELA – Jak podało centralne biuro statystyczne gospodarka wzrosła w 1. kwartale 2011 o 4,7%. W 4. kwartale 2010 było to 7,6%, a w trzecim 4,8%  (Ynet).

 

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 продвижении

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *