Wizja dla Izraela_28.08.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

ŹRÓDŁO:
Vision für Israel e.V.  ·
Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de
·  Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek,
28 sierpnia 2009

„Błogosławiony ten, który zważa na biednego, Wyratuje go Pan w czasie niedoli! Pan ustrzeże go i zachowa przy życiu, Szczęśliwy będzie na ziemi; I nie wyda go na pastwę nieprzyjaciół jego”
Psalm 41,2-3

IZRAEL ŻEGNA TEDA KENNEDY’EGO JAKO WIELKIEGO PRZYJACIELA

Prezydent Schimon Peres w imieniu Izraela wyraził wielki smutek z powodu śmierci senatora USA Teda Kennedy’ego, który zmarł we wtorek w nocy w wieku 77 lat z powodu raka. Peres powiedział, że Kennedy był wysoko cenionym politykiem i dodał, że jego śmierć była dla każdego wrażliwego człowieka wielką stratą. „Kennedy był jednoznacznym, przyjacielem Izraela – i tam gdzie mógł pomagał nam” dodał Peres. (Haaretz)

IZRAELSKA FIRMA: ZAKOŃCZONE SUKCESEM TESTY SZCZEPIONKI PRZECIW ŚWIŃSKIEJ GRYPIE

Izraelska firma biotechnologiczna BiondVax powiadomiła, że zakończyła testy na szczurach szczepionki przeciw świńskiej grypie. Przedsiębiorstwo zastrzega, że nie posiada jeszcze dowodów, że środek będzie równie skuteczny w przypadku ludzi. Przedstawiciel BiondVax powiedział, że testy na pięciu szczurach bazowały na próbkach wirusów pobranych od ludzi. Firma koncentruje się obecnie na produkcji serum skutecznego we wszystkie pory roku i aktywujące ludzki system immunologiczny i to na długie lata: ma działać na znane i przyszłe szczepy wirusów grypowych. (INN)
„Służcie Panu, Bogu waszemu, a On pobłogosławi chleb twój i wodę twoją. Oddalę też choroby spośród ciebie“ – 2. Mojż. 23,25


IZRAEL CHCE SYMULOWAĆ TRZĘSIENIA ZIEMI NA PUSTYNI NEGEV

Geofizyczny Instytut Izraela zamierzał wywołać sztuczne trzęsienie ziemi w czwartek w południowym Negevie. Eksperyment we współpracy z Uniwersytetem z Hawajów miał na celu lepsze zrozumienie dźwięków towarzyszących trzęsieniom. Ma też pomóc naukowcom dokładniej wykalibrować instrumenty sejsmiczne w Izraelu i dokładniej prognozować i ostrzegać przed trzęsieniami. Wyniki eksperymentów mają być dostępne dla całego świata naukowego oraz poszerzyć i wnieść nową wiedzę do badania fal dźwiękowych rozchodzących się w atmosferze i samych trzęsień ziemi. (INN)


MORZE MARTWE WŚRÓD FINALISTÓW SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA NATURY

Morze Martwe weszło do grona 7 spośród 14 finalistów wybranych ze zgłoszonych 2010 cudów świata natury. We wtorek ogłosili to organizatorzy konkursu. To słynne słone i najniżej położone na ziemi jezioro znalazło się w gronie takich znanych cudów jak dżungla amazońska, Wyspy Galapagos, Grand Canyon czy Wielka Rafa Koralowa. (Reuters)

„Wysławiajcie Pana, wzywajcie imienia jego, Ogłaszajcie wśród ludów dzieła jego. Śpiewajcie mu i grajcie, Opowiadajcie o wszystkich cudach jego!” – 1. Kronik 16,8-9


IZRAEL POMOŻE MIESZKAŃCOM WYSP PACYFIKU

Izraelscy eksperci próbować będą pomóc mieszkańcom wysp Pacyfiku w walce z nadwagą. Dotyczy to także tych z cukrzycą. Początek programu przewidziano na Wyspach Samoa. Ich mieszkańcy uzależnieni są wprost od fast foodów. Wyspy Oceanu Spokojnego walczą z wysokim wskaźnikiem zachorowań na cukrzycę oraz bardzo wysoką nadwagą wśród dzieci i dorosłych, tak że trzeba amputować kończyny, leczyć serce oraz niedomagania nerek. Około 23% ludzi na Samoa cierpi na cukrzycę a 57% ludzi po 25 roku życia jest ekstremalnie otyłych. Izraelscy eksperci mówić będą o stylu życia i odżywiania. (Ynet)


GUBERNATOR FLORYDY: MODLITWY POD ŚCIANĄ PŁACZU ZAPOBIEGAJĄ CYKLONOM

Gubernator Florydy Charlie Crist powiedział, że jego modlitwy wtykane w szczeliny ściany płaczu spowodowały, że w ostatnich dwóch sezonach Florydę nie nawiedził żaden cyklon. Cris, który jest metodystą powiedział, że był w Izraelu w 2007 roku. W Ścianie Płaczu umieścił małą karteczkę z modlitwą: „Kochany Boże, proszę ochroń Florydę przed sztormami i innymi nieszczęściami”. Crist oświadczył, że dzięki temu jego stan nawiedzany tak często przez huragany i tajfuny, tym razem został oszczędzony. Przy czym choćby pomiędzy rokiem 2004 a 2005 było osiem tajfunów. W ostatnim roku napisał znowu tę samą modlitwę, której kartkę w mur wetknął dla niego Nan Rich, który pojechał do Ziemi Świętej. Trzecią modlitwę umieszczą tam jego przyjaciele w tym roku. (INN)
„uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem.“ – 1. Mojż. 12,2


NETANJAHU:JEROZOLIMA NALEŻY DO NAS

Izraelski premier Netanjahu powiedział w tym tygodniu, że Izrael w żadem sposób nie zaakceptuje ograniczenia swojej suwerenności nad Jerozolimą. „Jerozolima nie jest osiedlem. Jest suwerenną stolicą państwa Izrael”, powiedział premier podczas spotkania w Wielkiej Brytanii we wtorek.Jego wypowiedź była reakcją na naciski Obamy, który żąda żeby część Jerozolimy przypadła w udziale Arabom i by Izrael zaprzestał budowy osiedli dla Żydów w tej części. (Israel Today)

„Niech przylgnie język mój do podniebienia, Jeślibym nie pamiętał o tobie, Jeślibym nie wyniósł Jeruzalemu Nad największą radość moją” – Psalm 137,6


PREMIER ARABÓW TZW. PALESTYŃSKICH: DO ROKU 2011 UTWORZYMY PAŃSTWO

Tzw. Autonomia palestyńska PA oświadczyła w poprzedni wtorek, że w ciągu dwóch następnych lat utworzy de facto swoje państwo, nawet wtedy gdy rokowania pokojowe zakończą się niepowodzeniem. Do tego państwa należeć będą siły bezpieczeństwa, urzędy publiczne i szybko rozwijająca się gospodarka. W 65 stronicowym dokumencie wyglądającym jak plan na liście życzeń wymienia się międzynarodowe lotnisko w dolinie Jordanu oraz połączenia kolejowe z krajami sąsiednimi. Poza tym plan przewiduje duże ułatwienia dla zagranicznych inwestorów. (Haaretz)


IRAN MIANUJE TERRORYSTÓW I POKAZUJE SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE

Izraelki minister obrony Ehud Barak skrytykował mianowanie nowego ministra obrony w rządzie Ahmadinedżada, ponieważ nowy minister uwikłany był w atak terrorystyczny w Buenos Aires na centrum żydowskie. Według Baraka świat musi wyciągnąć z tego wnioski i ponownie sprawdzić intencje rządu w Teheranie po tym mianowaniu. Nominację tą skrytykowały także Argentyna i USA. (INN)


WYNIKI ANKIETY: 50 % WSZYSTKICH IZRAELITÓW GOTOWYCH ZAAKCEPTOWAĆ PREMIERA HOMOSEKSUALISTY

Opublikowana w ostatni czwartek ankieta pokazała, że połowa z ankietowanych gotowa jest „uznać pedała za premiera”. Około 25% odpowiedziało, że gotowa byłaby zaakceptować pedała ministra, a 19% już jest na to gotowa. Taka sama grupa osób odpowiedziała, że nie jest na to gotowa. W ankiecie 13% osób odpowiedziało na pytanie „być może gotowa”, 7% nie miało zdania w tej kwestii a 11% nie wybrało żadnej opcji. (Yediot Aharonot)

„Przez wzgląd na moje imię powstrzymywałem swój gniew i przez wzgląd na moją cześć oszczędzałem cię, aby cię nie zniszczyć.“ – Izajasz 48,9


ZWÓJ TORY SPADŁ NA PODŁOGĘ W WIELKIEJ SYNAGODZE

W poprzednią sobotę na zakończenie sabatu po czytaniu zwój tory wypadł ze świętej arki, w której jest przechowywany. Rabin synagogi powiedział, że wszyscy obecni w tym czasie w synagodze muszą pokutować i pościć jeden dzień. (INN)

Proszą módlcie się za Izrael, żeby pogrążył się w pokucie jak pisze prorok Zachariasz: „Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.” – Zachariasz 12,10

AKCJA TORNISTER

Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu. Ufamy więc, że pomożecie nam zebrać odpowiednie środki. Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym.


KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU

Serdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na Święto Namiotów od 4 do 7 października 2009 oraz towarzyszącą świętu wycieczkę po Izraelu. Jako mówcy i prowadzący uwielbienie zgłosili się już Barry & Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen. Bliższe informacje pod tym adresem internetowym: http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/

Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.