Wizja dla Izraela_28.12.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 28 grudnia 2012

Od Pana pochodzi zbawienie. Błogosławieństwo Twoje nad narodem Twoim” – Psalm 3,9.

HISB-ALLAH WALCZY W SYRII DLA ASSADA – Jak podali obrońcy praw człowieka z ONZ libańska grupa terrorystyczna Hisb-Allah i jej oddziały w Syrii walczą po stronie rządowej. Potwierdzenie udziału Hisb-Allahu w wojnie domowej zwiększa obawy że reżym może przekazać im broń chemiczną. Na początku grudnia izraelski ambasador w Waszyngtonie Michael Oren ostrzegł, że Izrael może wkroczyć, gdyby Syria pozwoliła by broń chemiczna wpadła w ręce Hisb-Allahu. (Jerusalem Post)

IZRAEL WZYWA ONZ DO POTĘPIENIA ZBROJENIA HISB-ALLAHU – Izraelski wysłannik ONZ Ron Prosor, wezwał pilnie Radę Bezpieczeństwa w ostatni czwartek do potępienia zbrojenie się Hisb-Allahu. Ta libańska grupa terrorystyczna ma w arsenale dziesiątki tysięcy rakiet, które sięgnąć mogą Izraela. Prosor powiedział, że te zbrojenia „są jawnym pogwałceniem embarga ONZ na broń. Te zbrojenia to bezczelne złamanie rezolucji nr 1701, a Hisb-Allah powiększył swój arsenał, jak nigdy przedtem. W Libanie na składach posiada 50.000 śmiercionośnych pocisków. Tej broni jest więcej nawet niż posiada jej niejeden kraj NATO” – dodał Prosor. „Rakiety te mogą dosięgnąć każdego miejsca w Izraelu, a nawet jeszcze dalej. „Już od dawna Izrael skarży się, że embargo na broń nie zostało zrealizowane. Wzywam Radę Bezpieczeństwa i wszystkich odpowiedzialnych członków społeczności międzynarodowej by dali jasny sygnał, że nie będą tolerować tego nagłego dozbrajania się. Podjęte muszą być konkretne kroki natychmiast. Pierwszym logicznym krokiem byłoby wciągnięcie Hisb-Allahu wszędzie na świecie na ważne listy grup terrorystycznych, także na terenie UE” – stwierdził Prosor. Hisb-Allah powiększa zwłaszcza bronie rakietowe bo potrzebowałby je w przypadku kolejnej wojny z Izraelem (Reuters).

ABBAS PROSI ONZ O PIERWSZY KROK BY ZALAĆ IZRAELA ZAGRANICZNYMI ARABAMI – Przewodniczący Autonomii tzw. Palestyńskiej (PA) Mahmud Abbas prosił ONZ by podjął pierwsze kroki w celu zalania Izraela zagranicznymi Arabami. Proponuje teraz ONZ-owi przesiedlenie syryjskich „uchodźców” na tereny PA. Tym najnowszym dyplomatycznym trikiem mógłby Izrael być przedstawiany jako ten zły. Abbas prosił sekretarza generalnego Ban Ki-moona by pomógł arabskim uchodźcom z Syrii, którzy cierpią w tym krwawym konflikcie, żeby wrócili na byłe tereny Arabskie. Na stronie internetowej WAFA należącej do PA można przeczytać, że w 10 syryjskich wioskach żyje 450.000 „syryjskich uchodźców”. Największą wioską jest Yarmouk, która w poprzednim tygodniu zaatakowała oddziały syryjskiego prezydenta Bashara Assada. Najprawdopodobniej Abbas chce posłużyć się syryjsko-arabskimi uciekinierami by wrócić do starych żądań powrotu 5 milionów zagranicznych Arabów do Izraela i nie tylko do Gazy, Samarii i Judei. Arabowie, którzy wchodzą w rachubę to potomkowie około 750.000, którzy w czasie wojen opuścili teren Izraela. Wtedy Jordania i inne bliskowschodnie kraje obiecały, że szybko będą mogli wrócić do Izraela. Wychłodziły z założenia, że państwo żydowskie szybko zostanie zniszczone. Poza tym ONZ potomków tych Arabów nigdy nie oceniało jako „uciekinierów”. We wszystkich innych sytuacjach za uchodźców uważa się tylko tych, którzy opuścili miejsce swojego zamieszkania; ich dzieci i wnuki są obywatelami państwa, w którym żyją. (Arutz 7) Proszę módlcie się, by ta podstępna taktyka przewodniczącego PA Abbasa została pokrzyżowana ze wszystkich stron. Nie chce on żadnych sensownych rokowań z żydowskim państwem, a raczej coś wręcz przeciwnego.

ARABOWIE TZW. PALESTYŃSCY PLANUJĄ IZOLACJĘ IZRAELA – PA chce wprowadzić wielotorową strategię zmierzającą do izolacji Izraela. Należy do tego również zwracanie się do sądów międzynarodowych i unikanie dyskusji w kwestiach bezpieczeństwa. Przedstawiciel Arabów powiedział w jednym z wywiadów, że chce nalegać na nowe rozmowy – i to po wyborach w Izraelu 22 stycznia. Jednak jako warunek wstępny stawia kwestię zamrożenia osadnictwa. Izraelski premier Netanjahu, który pozostanie na stanowisku po wyborach odrzuca wstrzymanie budownictwa, ponieważ Arabowie w 2010 pomimo wstrzymania budów przez 9 miesięcy nie chcieli rozmawiać o pokoju i pożegnali się, ponieważ premier nie chciał przedłużyć tego moratorium na kolejne 10 miesięcy. Jeżeli Izrael nie ugnie się pod tymi warunkami PA chce oskarżyć Izrael przed zagranicznymi sądami o przestępstwa wojenne, żądać sankcji przeciw Izraelowi, zorganizować masowe demonstracje i wypowiedzieć współpracę w sprawach bezpieczeństwa na zachodnim brzegu Jordanu (AP, JTA). „Kładę się, zasypiam i znowu się budzę, bo Pan mnie podtrzymuje. Wcale się nie lękam tysięcy ludu, choć przeciw mnie dokoła się ustawiają“ – Psalm 3,6-7.

SZEF ONZ OSTRZEGA IZRAEL: PLANY BUDOWLANE TO NIEBEZPIECZNA DROGA – 19 grudnia ONZ wezwał Izrael do porzucenia planów budowy tysięcy mieszkań na terenie Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy. Ostrzegł, że plany te mogłyby pogrzebać wszelkie nadzieje na pokój. „Jestem głęboko zaniepokojony rosnącą aktywnością budowlaną i osadnictwem w zachodnim brzegu Jordanu, a zwłaszcza wokół Jerozolimy. Plany te zagrażają staraniom powstania prawdziwego arabskiego państwa” – skarżył się Ban Ki-moon. „Wzywam Izrael by odstąpił od tej groźnej drogi, która minimalizuje szanse na wznowienie dialogu i pokojową przyszłość zarówno Arabów jak i Izraela”. Mimo wzrastającej międzynarodowej krytyki zatwierdzenia planu budowlanego w Samarii i Judei premier Netanjahu powiedział w wywiadzie w TV 21 grudnia , że nie jest zainteresowany tym co ONZ ma w tej sprawie do powiedzenia. „Żyjemy w żydowskim państwie, a Jerozolima jest stolicą Izraela. „Ściana płaczu” nie jest terenem okupowanym. Będziemy budować w Jerozolimie bo mamy do tego prawo. Nie interesuje mnie co ONZ ma w tej sprawie do powiedzenia” (Arutz 7).  Proszę módlcie się, o to by Izrael był zdecydowany budować te pilnie potrzebne mieszkania dla swoich mieszkańców i użyje swoich uprawnień do rozbudowania kwitnących żydowskich dzielnic mimo jednostronnego oburzenia społeczności międzynarodowej.

ANKIETA – 76 % wszystkich Izraelczyków (83% Żydów) wierzą, że wycofanie się do granic sprzed 1967 roku i podział Jerozolimy nie spowoduje zakończenie konfliktu z Arabami; takie wyniki dała ankieta przeprowadzona 20 grudnia. 61% całego żydowskiego społeczeństwa uważa, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo Izraela dające się obronić granice są ważniejsze od paktu pokojowego. 78% wszystkich Żydów podaje, że głosowaliby inaczej gdyby ich partia miała zamiar oddać niepodległość Wschodniej Jerozolimy. 59% wszystkich Żydów tak samo uważa o dolinie Jordanu (Jerozolimskie Centrum Spraw Publicznych).

OSKARŻONY ARABSKO-IZRAELSKI NASTOLATEK – Prokuratura 19 grudnia oskarżyła nastolatka, który w listopadzie podłożył bombę w autobusie w Tel Avivie, o próbę wielokrotnego zabójstwa i o wspieranie wroga w czasie wojny. Mohammed Mafarji osiemnastolatek, został oskarżony przez sąd grodzki w Tel Avivie o to, że 21 listopada w autobusie linii 142 podłożył bombę i zranił 27 osób. Był to ostatni dzień operacji „obłoki obrony” przeciw terrorystom z Gazy. Arabski młodzieniec, który przez łączenie rodzin mieszkał na zachodnim brzegu Jordanu posiada izraelskie obywatelstwo i dlatego może odpowiadać przed izraelskim sądem. Mafarji podłożył ładunek ponieważ działał na zlecenie terrorystów z Gazy, stwierdziła prokuratura (Times of Israel).

POZIOM JEZIORA GENEZARET BARDZO ZADOWALAJĄCY – Izrael oczekuje w tym obfitującym w opady sezonie tyle deszczu, że jezioro osiągnie poziom, jakiego nie było od 10 lat. Dr Amir Givati z izraelskiego Urzędu Gospodarki Wodnej twierdzi, że o tej porze spodziewać się można jeszcze sporych opadów przynajmniej w północnej części Izraela. Obecnie jednak nawet przy przeciętnych opadach oczekuje się podwyższenia poziomu do 210,8 m nad poziomem morza. Po siedmiu latach suszy to niespodziewany wzrost. „Widzieć o tej porze wartko płynący Jordan to fenomen, który występuje tylko co 20 lat” – powiedział Givati. (Israel Today) Proszę módlcie się nadal o obfite opady w Izraelu w tym czasie deszczów.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży, „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo:     polly @     archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNaracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.