Wizja dla Izraela_29.01.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 29 stycznia 2010

„Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę”  Izajasz 62,2.

POWITANIE BOHATERÓW PO POWROCIE Z HAITI – Team izraelskich sił zbrojnych, który wysłany został przed dwoma tygodniami tuż po straszliwym trzęsieniu ziemi na Haiti wrócił do domu. Zespół 200 ratowników został powitany jak bohaterowie. Na powitanie po lądowaniu pospieszyli premier Benjamin Netanjahu, minister obrony Ehud Barak i głównodowodzący Izraelskich Sił Obrony (IDF) Gabi Ashkenazi. „Daliście nadzieję innym ludziom i dobrze zaprezentowaliście państwo Izrael i jego armię” – powiedział Netanjahu wobec całego zespołu. Lekarze wojskowi w niecałe dwa tygodnie udzielili pomocy 960 osobom, przeprowadzili 294 operacje ratowania życia i przyjęli poród 16 dzieci. Pomoc Izraela znalazła oddźwięk w przeszło 10 dużych stacjach, w tym Fox News, AP, Sky News, CBS, ABC i NBC. (INN) „Gdyż byłeś schronieniem słabemu, schronieniem ubogiemu w jego niedoli, ucieczką przed powodzią, cieniem przed upałem.“ – Izajasz 25,4

IZRAELCZYCY CHCĄ ADOPTOWAĆ – Organizacje humanitarne podały w poprzednim tygodniu, że zamierzają zorganizować opiekę dla 200 dzieci. W ramach pomocy dla projektu IDF pomoże przy budowie infrastruktury, która zapewnić ma bieżącą pitną wodę, generator prądu, namioty i niezbędne zaopatrzenie medyczne. Wielu Izraelczyków chciałaby pomóc w uzdrawianiu złamanych serc małych Haitańczyków i to poprzez adopcję. Co najmniej 30 par już zgłosiło się do Urzędu ds. Adopcji w Ministerstwie Pomocy Socjalnej by wyrazić chęć adopcji dzieci, które w trzęsieniu ziemi straciły rodziców. (INN)

NETANJAHU: NOWE ZAGROŻENIE DLA IZRAELA – W poprzednią środę z okazji Międzynarodowego Dnia Holokaustu odbyły się uroczystości w byłym obozie śmierci w Auschwitz w Polsce. Premier Netanjahu, który był głównym mówcą na uroczystości powiedział: „Wspominamy tych, którzy zamarzli, zostali zagazowani lub zostali spaleni w krematoriach. Pamiętamy też o tej jednej trzeciej ze „sprawiedliwych narodów”, które ryzykowały narażając własne życie, życie swoich dzieci i rodziny by ratować życie innym, pamiętamy, że byli to Polacy. […] Zawsze będziemy pamiętali co uczynił nam Nazistowski Amalek i nie zapomnimy by przygotować się do nowego Amaleka, który wkroczył na scenę historii i ponownie grozi zniszczeniem Żydów” – tak Netanjahu wskazał na Iran. (Ynet) „Uznajcie moc Boga! Majestat jego jest nad Izraelem, A moc jego w obłokach.“ – Psalm 68,34

NAJWYŻSZY IRAŃSKI MUŁA ZAPOWIEDZIAŁ ZNISZCZENIE IZRAELA – W środę na stronie internetowej Ajatollaha Ali Khomenejego znalazły się jego słowa „Z pewnością nadejdzie dzień, kiedy narody regionu przeżyją zniszczenie syjonistycznego reżimu”. Ajatollah jest najwyższym duchowym przywódcą w Iranie. Irański prezydent Ahmadinedżad już wcześniej często zapowiadał, że Izrael jest skazany na „wymazanie z mapy świata”, a Holokaust określił jako mit. (AFP) „Jakże jest rozbity i strzaskany młot całej ziemi! Jakże stał się Babilon przedmiotem zgrozy wśród narodów!Babilon zdobyty, Bel zhańbiony, Marduk rozbity, zhańbione jego posągi, rozbite jego bałwany!“ – Jeremiasz 50,23

OBAMA: IRAN DROGO ZAPŁACI ZA BLOKOWANIE ROZMÓW O JEGO BRONI ATOMOWEJ – W środę amerykański prezydent Barak Obama podczas swojej pierwszej przemowy do narodu powiedział, że nałoży karę na Iran, ponieważ ten odmawia współpracy ze wspólnotą międzynarodową w kwestii broni atomowej. Obama ostrzegł Iran w swojej przemowie, że ten musi się liczyć z konsekwencjami. Tego samego dnia podano w Waszyngtonie, że trwają przygotowania do wprowadzenia „surowych” sankcji wobec Iranu. (Haaretz)

EKSPERCI: NIE OCZEKUJCIE ZBYT WIELE OD OBAMY – Joram Ettinger, były konsul w USA powiedział, że Izrael nie może oczekiwać, że Waszyngton postawi się Iranowi. „Prezydent Obama postanowił osiągnąć postęp przez rozmowy i pertraktacje. Nie podejmie żadnych kroków zanim nie poradzi się społeczności międzynarodowej, która jest przeciw militarnej ingerencji” – powiedział Ettinger. (Arutz-7)

DOKUMENTY WSKAZUJĄ NA HANDEL UE Z IRANEMPodczas gdy europejskie państwa mówią o wprowadzeniu ostrzejszych sankcji wobec Iranu, opublikowany niedawno dokument Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec wskazuje na doskonałe kontakty handlowe nie tylko Niemiec ale i Włoch, Francji, Holandii i Belgii. Europa udaje zaangażowanie w zahamowaniu programu atomowego Iranu, podczas gdy fakty wskazują na ożywiony handel z tą islamską republiką. W ostatnich latach wymiana handlowa z Iranem wyniosła 65 miliardów €. Dopiero przed kilkoma dniami kanclerz Angela Merkel stwierdziła, że nadszedł czas nałożenia nowych sankcji na Iran. Podobnie Francja żąda by Iran zaprzestał swojego programu atomowego grożąc ostrymi sankcjami, jeżeli Iran tego nie uczyni. Oficjalne pismo Ministerstwa Spraw Zagranicznych wskazuje na te kraje, które pielęgnują znaczące kontakty handlowe. (Ynet)

GESTY DOBREJ WOLI WZMAGAJĄ TERROR – Komisarz policji David Cohen powiedział w środę, że coraz to nowe gesty dobrej woli mające wzmocnić pozycję przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa prowadzą do wzmożenia ataków terrorystycznych przez obrzucanie samochodów Żydów kamieniami, co prowadzi do wypadków samochodowych, oraz innych aktów przestępczych. Minister obrony Ehud Barak, pod wpływem nacisków amerykańskich, zgodził się na zlikwidowanie 150 posterunków kontrolnych na granicy i zlikwidowanie patroli wojskowych. Amerykanie żądają dalszej redukcji; w ten sposób Abbas miałby być zmuszony do rozmów, by PA przekształciła się w państwo z Jerozolimą jako stolicą. Szef policji powiedział, że ilość ataków ulicznych w Samarii i Judei drastycznie wzrosła. (Arutz 7) „bezbożny osacza sprawiedliwego, i tak prawo bywa łamane.“ – Habakuk 1,4b

IRAKIJSCY ROBOTNICY USZKODZILI GROBOWIEC PROROKA EZECHIELA – Jak niedawno podało radio wojskowe, irakijscy robotnicy przy renowacji pobliskiego meczetu zeszlifowali starożytne napisy na kamiennym grobowcu proroka Ezechiela. Grobowiec znajduje się na południe od Bagdadu. Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie regularnie odwiedzali to miejsce. Profesor Samuel Morre z uniwersytetu hebrajskiego, który sam urodził się w Bagdadzie powiedział, że szkody historyczne są niepowetowane. „Są tacy muzułmanie, którzy próbują usunąć ślady hebrajskiego pochodzenia grobowca. Dla Żydów to jest najbardziej święte miejsce w Babilonie” – stwierdził profesor. (Haaretz)

BARAK W TURCJI BY POŁATAĆ STOSUNKI – Izraelski minister obrony Ehud Barak spotkał się ze swoim tureckim odpowiednikiem w poprzednią niedzielę, by podreperować i tak napięte stosunki między dwoma onegdaj sprzymierzonymi krajami. Uległy one jeszcze pogorszeniu, kiedy w poprzednim tygodniu po dyplomatycznej wojnie Izrael został zmuszony przeprosić za potraktowanie tureckiego ambasadora. Zastępca izraelskiego ministra spraw zagranicznych Danny Ajalon ochrzaniał tureckiego ambasadora Oguz Celikkola z powodu jego antysemickich wypowiedzi i to publicznie na żywo w programie telewizyjnym tureckiej stacji. Turcja jest wprawdzie w większości muzułmańska, ale od 1996 roku uważała się za sojusznika Izraela. Stosunki między krajami pogarszają się ciągle od izraelskie ofensywy antyterrorystycznej w Gazie przed rokiem, którą Turcja krytykowała w najostrzejszym tonie. (Haaretz) Turecki premier Recep Tayyip Erdogan wielokrotnie krytykował Izrael za jego stosunek do Arabów tzw. palestyńskich, chociaż ci z Gazy nieustannie ostrzelują izraelskie osiedla w południowym Negevie. W poprzednim roku codziennie zdarzały się trzy do czterech ataków rakietowych, praktycznie jeden atak co sześć do ośmiu godzin. Z powodu tych arabskich ataków umierali ludzie, niszczone były domy i dobytek. Poza tym ataki te powodują każdego dnia nieustanny stres w życiu młodszych i starszych mieszkańców Izraela.

POMOC DLA IZRAELA W POTRZEBIE – Narodowy instytut ubezpieczeń opublikował listopadowy raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

Nasze konta:

Niemcy:

Vision für Israel e.V.

SEB-Bank München

Konto: 1480 4332 00

BLZ: 700 101 11

Pozostałe kraje Eurropy:

Vision für Israel e.V.

SEB-Bank München

BIC (Swift-Adresse): ESS EDE 5F700

IBAN: DE 29 700 101 11 1480 4332 00

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение сайтов самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *