Wizja dla Izraela_29.07.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 29 lipca 2011

 „Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą” – Izajasz 60,2.

 PERES DO KRÒLA NORWEGII: MASAKRA ZRANIŁA SERCA W IZRAELU – Prezydent Szimon Peres rozmawiał telefonicznie w niedzielę z norweskim królem Haraldem V i wyraził mu współczucie z powodu masakry w Norwegii w ostatni piątek, która spowodowała śmierć 76 osób. „W Izraelu podczas weekendu śledziliśmy, co się stało w Norwegii i raniło to nasze serca” – tak Peres powiedział do króla. Dodał: „To jest tragedia, która dotyka każdego człowieka i porusza go”. Także premier Netanjahu wypowiedział się w niedzielę o masakrze; Izrael może dobrze się wczuć w tę sytuację. „Przestępstwo to zaszokowało nas do głębi” – powiedział Netanjahu podczas posiedzenia gabinetu. „Coś podobnego przeżyliśmy z innej strony i wiemy jak to boli rodziny i cały naród. Chcę wyrazić współczucie moje własne, w imieniu państwa, rządu i ludzi w Izraelu norweskiemu narodowi, państwu i rządowi.” Norweski ekstremista Anders Behring Breivik, 32, odpowiedzialny jest za dwa zamachy terrorystyczne. Po tym jak zabił 7 osób w zamachu bombowym w Oslo pojechał do Utoya gdzie ostrzelał zebranie młodych ludzi na obozie letnim partii pracy; łącznie zabił 76 osób (Haaretz).

NAJWIĘKSZE KŁOPOTY SPRAWIA IZRAELCZYKOM GOSPODARKA – Rośnie liczba Izraelczyków niezadowolonych z polityki socjalnej i gospodarczej rządu i przewyższa liczbę zatroskanych polityką międzynarodową. Pokazała to przeprowadzona w końcu czerwca ankieta uniwersytetu w Tel Avivie („Indeks wojny-pokoju“). 62 % Izraelczyków odpowiedziało, że rząd „pracuje źle” lub „bardzo źle”; 80% odpowiedziało, że sytuacja socjalno ekonomiczna jest „bardzo niepokojąca” lub „rzeczywiście niepokojąca”, podczas gdy „tylko” 71% uważa międzynarodową sytuację wokół Izraela za „niepokojącą” lub „bardzo niepokojącą” (Haaretz).

DZIESIĄTKI TYSIĘCY MASZEROWAŁO ULICAMI TEL AVIVU W PROTEŚCIE PRZECIW WYSOKIM CZYNSZOM I BRAKOM MIESZKAŃ – Czynsze i ceny nieruchomości w metropolii Tel Avivu są tak samo wysokie jak w innych miastach europy czy USA, tylko że tam zarabia się dwa razy więcej niż w Izraelu. W sobotę w Tel Avivie odbyła się wielka demonstracja przeciwko wysokim czynszom i ogólnym brakiem dostępnych mieszkań; demonstranci logicznie wznieśli „miasteczka namiotowe” w całym kraju. Przyłączyli się ludzie klasy średniej, studenci, ludzie którzy przeżyli Holokaust. Przemaszerowali z miasteczka namiotowego na Bulwarze Rothschilda do Muzeum Tel Avivu. Podczas przemówień wzywano rząd do długofalowego rozwiązania problemów mieszkaniowych. Premier Netanjahu skrytykował ministrów z Likudu; nie próbowali rozwiązać kryzysu zanim nie zaczęły się protesty . „Dajcie mi propozycje rozwiązań” – powiedział i dodał, że problemy te rozwiązać trzeba wspólnie (Haaretz).  Proszę módlcie się o rząd, by znalazł rozwiązanie ekstremalnego braku mnieszkań i czynszów których nie można zapłacić.  

 „GENERACJA Z OSLO“ WSTĘPUJE DO WOJSKA – 24 lipca rozpoczęła się rekrutacja do Izraelskich Sił Obrony (IDF) na rok 2011. Młodzi ludzie wstępujący do wojska urodzili się w lecie i jesieni 1993 roku, kiedy premier Rabin podpisywał w atmosferze napięć porozumienie pokojowe z Arafatem przewodniczącym PLO. Kiedy „Pokolenie z Oslo” miało trzy latka dzicy terroryści z Hamasu zaczęli wysadzać w powietrze autobusy z mężczyznami, kobietami i dziećmi. Kiedy mieli siedem lat Arafat rozpoczął wojnę terrorystyczną, którą wielu określiło mianem „wojny z Oslo”, w czasie której zamordowano ponad 1000 Izraelczyków, w większości zwykłych mieszkańców, rannych były tysiące. Rozlew krwi był największy w 2002 i 2003 roku i zelżył nieco dopiero w 2005 roku. PLO chciało złamać ducha Izraela; żaden Izraelczyk nie miał się poczuć bezpieczny. Teraz pokolenie to jest pełnoletnie i zmotywowane walczyć z wrogiem. Według IDF ich motywacja jest taka sama jak w 2010 roku: 73,3% powołanych, krórzy nadają się do wojsk liniowych chce służyć jako żołnierze frontowi. Około 95% z tych którzy w 2010 chcieli służyć w wojskach liniowych tak zostało przydzielonych  (INN). „I jeńcy mocarza zostaną odbici i łup wymknie się tyranowi, gdyż Ja rozprawię się z twoimi przeciwnikami“ – Izajasz 49,25.

FIZYK ATOMOWY ZASTRZELONY W TEHERANIE – Uzbrojony motocyklista zabił zeszłej soboty irańskiego fizyka jądrowego. Pół oficjalna agencja informacyjna podała, że chodzi o 35 letniego profesora Dariousha Rezaeia, pracującego w irańskim programie atomowym; zastrzelony został przed swoim domem w Teheranie. W ostatnich latach wielu naukowców jądrowych zginęło w zamachach. Iran winę przypisuje Izraelowi i USA; oba kraje podejrzewają Iran, że pod przykrywką produkcji energii elektrycznej rozwijają badania nad bronią atomową (Haaretz).

ONZ: SYRYJSKI UCISK MOŻE BYĆ POTRAKTOWANY JAK ZBRODNIA PRZECIW LUDZKOŚCIEksperci ONZ od badania zbrodni przeciw ludzkości przyznali, że syryjski rząd może być o to oskarżony, ponieważ nadal występuje przeciw nieuzbrojonym demonstrantom. Współpracownicy ONZ śledzą rozwój wypadków w Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie, gdzie masowe niepokoje wstrząsnęły rządami kilku krajów. Mówi się, że syryjscy żołnierze strzelają do cywili, dowolnie zabijają i zatrzymują mieszkańców często wyciągając ich z domów. Mnożą się relacje, że wielu ludzi zaginęło a aresztanci byli torturowani. Grupy obrońców praw człowieka donosiły, że setki demonstrantów od początków protestów zostało zabitych; demonstranci domagają się od rządu prezydenta Baszara Assada przeprowadzenia demokratycznych reform (Haaretz).

ERDOGAN: ŻADNEJ NORMALIZACJI BEZ PRZEPROSIN I ODBLOKOWANIA GAZY – Turecki premier Recep Tayyip Erdogan powiedział 23 lipca że jego kraj znormalizuje swoje stosunki z Izraelem dopiero kiedy Izrael przyzna się do zabicia dziewięciu pro arabskich Turków (podczas zatrzymania Mavi Marmara w ostatnim roku). Erdogan dodał, że Izrael musi wypłacić pełne odszkodowanie rodzinom i zakończyć blokadę Gazy. Popiera Arabów tzw. palestyńskich i ich sprawę. Turcja będzie głosować za uznaniem PA za państwo we wrześniowym głosowaniu w ONZ. Uważa także, że cały świat powinien żądać zakończenia blokady. Izrael ma także uznać fakt, że Wschodnia Jerozolima jest stolicą Arabskiej „Palestyny” (Haaretz).  Ze względu na Syjon nie będę milczał i ze względu na Jeruzalem nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie jak pochodnia“ Izajasz 62,1.

WŁOCHY STANĘŁY PO STRONIE IZRAELA I ZBOJKOTUJE 3. KONFERENCJĘ W DURBAN – Włoski minister spraw zagranicznych Franco Frattini zapowiedział 22 lipca, że Włochy postanowiły nie brać udziału w 3. Konferencji w Durban z powodu jej antyizraelskiego charakteru. Podniósł, że Izrael w poprzednich konferencjach był oskarżany zamiast poświęcić je walce z rasizmem, dyskryminacją i nienawiścią wobec obcych. Frattini przypomniał, że Włochy od 2009 roku nie uczestniczą w spotkaniach w Durban właśnie z tych powodów. Włochy popierają stanowisko USA, Kanady i Izraela; wszystkie te kraje odmówiły udziału w 3. Konferencji w Durban jak w 2009 roku. Wtedy dziewięć krajów odmówiło udziału: Polska, Izrael, USA, Niemcy, Australia, Kanada, Włochy, Holandia i Nowa Zelandia  (Arutz-7).

PRZYWÓDCA ISLAMSKIEGO DŻIHADU ZMARŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM W GAZIE – Czterech członków brygady Al-Quads zostało zabitych 22 lipca wskutek wypadku samochodowego ich auta z ciężarówką w Gazie. Al-Quads potwierdziło, że Abu Fadi Razayna był przywódcą grupy, w której byli zabici. Brygady al-Quads są militarnym skrzydłem Islamskiego Dżihadu (Haaretz).

WIĘCEJ GAZU NA POLACH TAMAR U WYBRZEŻY HAJFY – Odkryto leżące głębiej pokłady gazu w złożach Tamar u wybrzeża Hajfy. Wynika tak z raportu Delek Drilling and Avner Oil Exploration opublikowanego w poprzedni czwartek. Znaczenie nowego odkrycia wiąże się z wielkością złoża oraz szacunkami dalszych pokładów w innych częściach Morza Śródziemnego, które nie są jeszcze odkryte (Haaretz).

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich”, – Przysłów 29,7

ZWRÓĆCIE UWAGĘ – następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.6.2012 pod nazwą „Podróż do czterech mórz“.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

оптимизация и seo

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.