Wizja dla Izraela_30.01.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 30 stycznia 2015

Ale Pan jest ze mną jak groźny bohater; dlatego moi prześladowcy padną i nie będą górą. Będą bardzo zawstydzeni, że im się nie powiodło, w wiecznej hańbie, niezapomnianej“-  Jeremiasz 20,11

ZGŁOSZENIA NA PASCHĘ – Od teraz można się meldować. Podczas paschy świętujemy wyprowadzenie ludu Bożego z Egiptu. Rozpoczynamy od uczty paschalnej (seder) podczas której wypowiadamy specjalne modlitwy, razem jemy, mamy społeczność dziękując Bogu za to że nas wyzwolił, za to wyjście historyczne i to dzisiejsze. W tym roku możesz nam towarzyszyć 28 marca 2015 w Londynie w Emmanuel Centre. Gośćmi w Westminster są Barry i Batya Segal. Wśród mówców będą Andrew White i Alistair Scott, uwielbienie poprowadzi Moriah Band. To będzie radosne święto, w którym wspominamy naszą historię i dziękujemy Bogu za ratunek. Telefoniczne zgłoszenia 0044-1793-862121.

URATOWANI Z HOLOKAUSTU W AUSCHWITZ – Około 300 uratowanych z obozu koncentracyjnego w Auschwitz zebrało się właśnie tam we wtorek na 70 rocznicy wyzwolenia przez rosyjskie wojsko. Podczas uroczystości obecni byli wszyscy najważniejsi politycy z całego świata,

BYŁY DORADCA OBAMY: NIGDY NIE BYŁ „WYSTRACZAJĄCO TWARDY“ WOBEC IRANU – Dennis Ross, znawca Bliskiego Wschodu i były negocjator pokojowy skrytykował prezydenta USA Baracka Obamę, że nie jest wystarczająco twardy wobec Iranu zwłaszcza w obliczu ciągnących się rozmów w sprawie irańskiego programu atomowego i ostatniego puczu w Jemenie. Sojusznicy Ameryki w regionie, zdaniem Rossa, są coraz bardziej zniecierpliwieni coraz większymi wpływami Iranu w Libanie. Syrii, w Iraku i Jemenie, gdy ich zdaniem – Waszyngton coraz bardziej się wycofuje. „Te podwójne obserwacje: brak postępu w rozmowach atomowych i agresywne postępowanie Iranu w regionie, nie są przypadkowe. Są silnie ze sobą powiązane i dla prezydenta Obamy powinny być lekcją: zastój w rozmowach nie da się przezwyciężyć tak długo jak długo Waszyngton wycofuje się z różnych coraz nowszych konfliktów w regionie, a zwłaszcza teraz kiedy zagrożony jest Jemen, a w rodzinie królewskiej w Arabii Saudyjskiej po śmierci Abdullacha kraj nie może się pozbierać”. Ross wyraził się źle o Obamie i jego europejskich sojusznikach ponieważ w trakcie rozmów uczynili bardzo duże ustępstwa. Były pertraktator pokojowy powiedział, że państwa zachodnie zgodziły się na wzbogacanie uranu, ilość wirówek nieznacznie zmalała, wszystkie instalacje pozostaną nierozebrane, a po pewnym czasie Iran będzie w stanie nadal pracować nad bonią atomową pełną parą. Ross podkreślił: „Historycznie rzecz ujmując Republika Islamska dopasowała swoje postępowanie tylko dlatego, że jej politycy uznali, że drożej będzie nie zgadzać się na żadne rozmowy”. Zamiast robić kolejne ustępstwa zachód powinien pokazać Iranowi, że stracić mogą jednak więcej, jeśli nie podpiszą porozumienia (Jerusalem Post).  Proszę módlcie się by Bóg Izraela wdrożył swoją strategię by usunąć atomowe zagrożenie dla Izraela i całego reionu.

CELEM IRANU POZOSTAJE CAŁKOWITE ZNISZCZENIE IZRAELA – W poprzednim tygodniu jeden z wysokiej rangi irańskich generałów powtórzył, że „całkowite zniszczenie” żydowskiego państwa jest nadal najważniejszym celem militarnym Republiki Islamskiej. „Irańska armia będzie swoje wparcie dla muzułmańskich bojowników w regionie tak długo rozszerzać, aż spersonifikowane zło będzie wykasowane w regionie” – powiedział szef islamskiej gwardii rewolucyjnej generał Mohammed Ali Jafari, przy czym rzecz dotyczyła Izraela. Kilka dni zaledwie po wypowiedzi Jafariego izraelski premier Netanjahu miał wystąpić przed kongresem USA by przekonać Stany Zjednoczone do wzmocnienie sankcji przeciw Iranowi. Jego wystąpienie uznano za kontrowersyjne. Izrael jest nadal jak już i wcześniej przekonany, że Iran nadal buduje broń jądrową skierowaną na Izrael (Israel Today).

ONZ OBRADUJE PRZECIW ANTYSEMITYZMOWI – W ostatni czwartek odbyło się pierwsze w historii Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych poświęcone walce ze światowym antysemityzmem. Spotkanie zorganizowały kraje Zachodu by zająć się „alarmująco nagłym wybuchem globalnego antysemityzmu”. Izraelski ambasador ONZ Ron Prosor powiedział w swoim wystąpieniu: ”Walka z antysemityzmem musi w każdym kraju być priorytetem, bo co z nienawiści zaczyna się od Żydów nie skończy się na Żydach. Historia zawsze pokazywała że kiedy Żydzi nie są bezpieczni w swoim kraju w niebezpieczeństwie jest cały świat”. Dalej kontynuował: „Musimy się na stałe czuć zobowiązani wobec żyjących w Europie Żydów. Dni kiedy Żydzi byli ofiarami przeminęły. Nigdy nie będziemy bezradni i nigdy nie będziemy bezgłośni. Dzisiaj mamy państwo Izrael, które trwa na warcie. Widzieliśmy jak wiele zła może wyrządzić człowiek. Dlatego też musimy być czujni“ (Ynet, Time).

PRZEDSTAWICIEL UE: BEZ ŻYDÓW EUROPA NIE MA PRZYSZŁOŚCI – Europa bez swoich Żydów nie ma przyszłości, wyjaśnił wysoki przedstawiciel UE przed kilkoma dniami i powtórzył to co mówili politycy z Wlk. Brytanii i Francji po zamachach na supermarket koszerny w Paryżu 9 stycznia. „Jeśli nie ma przyszłości dla Żydów w Europie to nie ma dla Europy przyszłości” – stwierdził Frans Timmermans, pierwszy wiceprezydent Komisji Europejskiej. „Jeśli UE ma przetrwać to tylko pod warunkiem, że wszystkie grupy, które należą do Europy w Europie znajdą swoje miejsce”. Prześladowanie Żydów zawsze było wskazówką, tego że sama Europa stoi przed problemami, dodał. Niemal trzy czwarte wszystkich francuskich Żydów, którzy odpowiedzieli w ankiecie z 2013 roku, stwierdzili, że zastanawiają się czy wyjechać. W Anglii 45% Żydów martwiło się bo na dłuższą metę nie widzą swojej przyszłości w Wielkiej Brytanii. Po opublikowaniu tych danych w żydowskiej gazecie w Wlk.Brytanii brytyjski premier David Cameron napisał: „Robi się źle kiedy wyobrażam sobie, że Żydzi znów nie czują się bezpiecznie w Europie. To narusza wszystkie nasze zasady, za którymi stoimy”. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się o żydowską społeczność w Europie i reszcie świata. Oby wołanie Ducha Świętego słyszał i by wróciła do Izraela.

NAPADY NA ŻYDÓW W LONDYNIE PODWOIŁY SIĘ – Znaczone nienawiścią napady na Żydów podwoiły się w zeszłym roku, twierdzi Scotland Yard, urząd policji w Londynie i okolicach. Między kwietniem 2014 a końcem grudnia 2014 było 299 aktów o podłożu antysemickim. Był to wzrost o 128% w stosunku do porównywalnego okresu w 2013 roku. Niemal dwie trzecie wszystkich Żydów mieszka w Londynie i okolicach. W poprzednim tygodniu brytyjska policja poinformowała, że po atakach w Paryżu zwiększyła częstotliwość patroli w zamieszkałych przez Żydów dzielnicach (JTA).

HOLENDERSCY ŻYDZI CHCĄ ŻOŁNIERZY W OKOLICY SYNAGOG – Żydzi w Holandii proszą rząd , by pozwolili stacjonować żołnierzom w pobliżu synagog, podobnie jak dzieje się to już we Francji i Belgii. Ich pismo poszło do burmistrzów i oficjalnych urzędów. „Teraz kiedy żydowskie miejsca ochraniane są przez wojsko w Belgii i Francji dlaczego nie może tak być w Holandii?” – czytamy w oficjalnym piśmie wspólnoty holenderskich Żydów. „Chodzi przecież o takie samo zagrożenie”. Niektóre holenderskie synagogi są już chronione przez policję, inne nie. Z różnych miejsc słychać, że już chodzi mniej osób do synagog, bo nadal czują się zagrożeni (Jerusalem Post).

SZKOŁY BĘDĄ STREFAMI „JUDENFREI“ – Urząd do walki z antysemityzmem w Belgii ostrzega, że szkoły prywatne staną się strefami bez Żydów, ponieważ żydowskie dzieci czują się molestowane i przestaną do nich chodzić. Joel Rubinfeld, przewodniczący ligi przeciw antysemityzmowi poinformował, że jedyna do tej pory uczennica w Emile Bockstael-Schule w Brukseli właśnie opuściła szkołę. Jej współuczennice groziły jej kiedy na facebooku „wywiesiła” żydowską flagę. „Szkoła jest więc „judenfrei” – stwierdził Rubinfeld. Powiedział on, że coraz więcej rodziców dzieci w Belgi czuje się zmuszonych by wziąć swoje dzieci z prywatnych szkół. Sarah, ostatnia żydowska uczennica w całej szkole pokazała w Internecie swoje zdjęcie jak trzyma w rękach flagę Izraela i belgijską. Otrzymała 288 obraźliwych komentarzy w tym także pogróżki od kolegów klasowych i od innych, których sama nawet nie zna. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się o ochronę żydowskich uczniów przed przemocą antysemityzmu i nadużyciami w szkołach i innych instytucjach na całym świecie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

seo оптимизация цена

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.