Wizja dla Izraela_30.03.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 Piątek, 30 marca 2012

 „Bo to dla Pana dzień pomsty, rok odwetu dla Obrońcy Syjonu“ – Izajasz 34,8.

GLOBALNY MARSZ NA JEROZOLIMĘ – W piątek 30 marca może stać się niebezpiecznym dniem dla żydowskiego państwa. Dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nienawidzą Izraela zamierzają dostać się do granic Izraela i dotrzeć do Jerozolimy. Atak ten planowany jest od miesięcy – przez tzw. Arabów palestyńskich, Arabów antyizraelskich i ludzi z islamskiego dżihadu i podobnych grup, w tym Bractwa Muzułmańskiego oraz terrorystów popieranych z Iranu. Organizacje terrorystyczne jak Hisb-Allah i Hamas należą do tych, które chcą świętą stolicę judaizmu, Jerozolimę zdobyć i przekształcić w posiadłość islamską; Jerozolima jest dla nich miastem muzułmańskim, które zwą al-Quds. Planowane są marsze z Jordanii i Egiptu oraz z Libanu i z terenów kontrolowanych przez Arabów. Z wielu zarządzanych przez nich terenów, Arabowie chcą przez kilka przejść granicznych dostać się do Jerozolimy. Organizatorzy i przywódcy tego „dnia ziemi” i „globalnego marszu na Jerozolimę obiecali, że demonstracje w ten piątek odbędą się bez przemocy. Przyglądamy się szerokiemu frontowi grup, organizacji i sponsorów biorących w tym udział. Jak mogło dojść do tak dziwnych sojuszy i jak wierzyć, że nie będzie przemocy, a demonstranci kierować się będą rozsądkiem, jeżeli celem jest przekazanie przesłania co do żydowskiej stolicy? Tak zwane pokojowe marsze, demonstracje i działania zawierają zawsze wszystko co może doprowadzić do katastrofy. Oczywiście Izrael nie może pozwolić tak dużej masie ludzi i obcokrajowców dotrzeć do Jerozolimy. Żołnierze IDF zajęli pozycje i rozkaz zapobieżenia jakimkolwiek rozruchom i próbom przekraczania granicy. Wojsko dostało polecenie zapobiegania jakimkolwiek naruszeniom suwerenności Izraela, a demonstrantów możliwie łagodnie odeprzeć od granicy. My z Wizji dla Izraela mamy prośbę do wszystkich naszych wiernych wstawienników o modlitwę by duchy przemocy i terroru nie osiągnęły swoich celów.

IRAN PLANOWAŁ ZBOMBARDOWANIE IZRAELSKICH STATKÓW W KANALE SUESKIM Z egipskiego raportu prasowego z soboty wynika, że ujętych zostało dwóch Egipcjan pod podejrzeniem planowanego zamachu na izraelskie statki na kanale Sueskim. Podejrzani przyznali się, że wskazówki otrzymali od irańskich agentów i poprosili jeszcze inną osobę by im pomogła w zamachu. Za 50 milionów egipskich funtów (ok. 6 mln €). Planowane było wystrzelenie rakiety z gospodarstwa rolnego w stronę statku. Izrael ostrzegł, że Iran buduje infrastrukturę terroru na egipskiej ziemi, by być przygotowanym na atak na Izrael. Wysokiej rangi ekspert izraelski ostrzegł, że na Synaju i w strefie Gazy aktywni są eksperci wojskowi Iranu. „Na Synaju aktywnych jest kilka grup terrorystycznych” – wyjaśnił, w tym miejscowych Beduinów, którzy przyjęli ideologię globalnego Dżihadu. Są też organizacje i grupy tzw. palestyńskich Arabów wspierane przez Teheran i próbujące rekrutować terrorystów, szkolić ich – nie tylko na Synaju, ale w całym Egipcie. „Przyłączają się do nich globalne organizacje terrorystyczne z Iraku, Afganistanu, Jemenu i Arabii Saudyjskiej” – twierdzi ekspert.  Dodał, że wiele tych grup arabskich wykorzystuje półwysep Synaj jako wygodnie położone miejsce dla swoich działań i ostrzegł, że Libia stała się wielkim arsenałem broni, skąd broń szmugluje się do strefy Gazy i Egiptu (Haaretz, INN). To niebezpieczny rozwój sytuacji dla państwa żydowskiego. Takie wiadomości dowodzą po raz kolejny, że to Iran wspiera globalne organizacje Dżihadu. Proszę módlcie się, by odkryte i zniszczone zostały enklawy terroru . Proszę módlcie się  by przemytnicy broni zostali pociągnięci do odpowiedzialności za swoje mordercze zamiary. 

DZIESIĄTKI FRANCUSKICH MUZUŁMANÓW WYSZKOLONYCH PRZEZ TALIBANÓW – Pakistański wywiad poinformował w poprzednią sobotę że dziesiątki francuskich muzułmanów zostanie wyszkolonych przez talibów w północnozachodnim Pakistanie. Obecnie sprawdza się, czy Mohammed Morah, morderca z Tuluzy, jak się przypuszcza, był z innymi francuskimi muzułmanami w grupie szkoleniowej. Wyjechał on do Pakistanu w 2011 roku i powiedział, że wyszkolony został przez Al Kaidę w górskim regionie Warisistanu. Merah został zabity w strzelaninie z policją w poprzedni czwartek podczas szturmowania domu, który zajął 32 godziny wcześniej (Haaretz).

ZBEZCZESZCZONE GROBY W NICEI – Zbezczeszczono ponad 30 żydowskich grobów na cmentarzu we francuskiej Nicei. Zdarte zostały gwiazdy Davida ze świeczników. Uszkodzone zostały tylko groby żydowskie. Burmistrz Nicei powiedział, że ten przypadek trudno zbagatelizować.

NETANJAHU POTĘPIA SPRAWDZANIE OSADNIKÓW – Rada ONZ do spraw przestrzegania praw człowieka w ostatni czwartek dokonała inspekcji osiedli żydowskich na terenach pod tymczasową administracją PA. Dokonało się to z inicjatywy PA. Na forum 36 krajów głosowało na „tak”, w tym Chiny i Rosja; jeden głos był przeciwny (USA), 10 krajów wstrzymało się od głosu, jak np. Hiszpania i Włochy. Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział tego samego jeszcze dnia: „To oszukańczy komitet – zawsze z automatyczną większością przeciw Izraelowi. Ta rada powinna się wstydzić. Do dzisiaj rada powzięła 91 decyzji, 39 dotyczyło Izraela, trzy Syrii i jedna Iranu.” Członek Knesetu Zeew Bielski z Kadimy skrytykował głosowanie: „Komitet nie ma nic wspólnego z prawami człowieka, to wstyd dla międzynarodowego urzędu. Jest sytuacją absurdalną, że Syria codziennie morduje dziesiątki swoich obywateli, podczas gdy rada decyduje o potępieniu Izraela zamiast Syrii.” W piątek minister spraw zagranicznych Avidgor Lieberman powiedział, że być może ambasador Izraela przy radzie bezpieczeństwa ONZ zostanie odwołany i zerwane zostaną wszelkie kontakty z radą (AP, INN).

SYRIA: 38 ZABITYCH PODCZAS WALK ULICZNYCHW ostatnią sobotę siły bezpieczeństwa zabiły w Syrii 38 osób, jak poinformowała Al-Arabija powołując się na świadków. Były to 3 kobiety, 2 dzieci i 3 kolejnych osób cywilnych zabitych w torturach. Rezydująca w Anglii organizacja „Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka” donosiła, że syryjscy żołnierze wspierani przez 26 czołgów szturmowali miasto Saraqeb w północno zachodniej części kraju. Jest to część większej akcji w których reżym chce dotrzeć do „terenów opanowanych przez rebeliantów.” W ostatnich 13 miesiącach reżym prezydenta Bashara al-Assada broniąc własnej władzy zabił, torturował, zamykał w więzieniach  dziesiątki tysięcy Syryjczyków w tym kobiety i dzieci (Ynet).

EU WPROWADZA SANKCJE DLA ASSADA I JEGO ZONY I KREWNYCH – Ministrowie spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej wprowadzili w poprzednią sobotę sankcje przeciw Asmie Assad, urodzonej w Wlk. Brytanii żonie syryjskiego prezydenta. Nie wolno jej wjeżdżać do żadnego unijnego kraju; zamrożono także wszelkie składniki jej majątku. Ministrowie wprowadzili takie same sankcje wobec matki Assada, szwagierki i ośmiu jego ministrów.  To już kolejny krok mający doprowadzić do końca rozlewu krwi. W tysiącach przejętych i opublikowanych przez opozycję E-mailach można przeczytać, że pani Assad kocha drogie meble, biżuterię i buty z domu  Christian Louboutina. W jednym z maili zamawia meble i świecznik o wartości ok. 35.000 € w boutiku w Paryżu. „Jak nie uszło to Państwa uwadze mamy pewne wskazówki jak pani Assad wydaje pieniądze. Może to właśnie było powodem dla którego wprowadziliśmy ostrzejsze sankcje” – stwierdził francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppé (Bloomberg).

IZRAEL DOSTARCZA PALIWA DO ELEKTROWNI W GAZIE – W poprzedni piątek Izrael w obliczu katastrofalnego zaopatrzenia w paliwa wysłał 450.000 litrów diesla do Gazy. Ze strony arabskiej daje się słyszeć, że PA po raz pierwszy chce zapłacić za paliwo. W ostatnich latach rządząca w Gazie organizacja terrorystyczna Hamas szmuglowała paliwo przez system tuneli pod granicą z Egiptem. Egipt w ostatnich tygodniach położył temu kres. (Ynet)

BĄDŹCIE Z NAMI W LONDYNIEGdybyście nie mogli być w Izraelu na święcie namiotów  od 2 do 4 października, zaplanujcie chociaż udział w obchodach święta w Londynie w Centrum  Emmanuel od 19 do 20.10. Lub przyjdźcie na obie te uroczystości! By się zameldować i otrzymać dalsze informacje dzwońcie do Londynu pod numer telefonu +44 (0) 1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIEVision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта веб дизайн

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.