Wizja dla Izraela_31.08.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 31 sierpnia 2012

Słuchaj Izraelu! Ruszacie dziś do walki przeciwko waszym nieprzyjaciołom. Niechaj nie upada wasze serce, nie bójcie się, nie trwóżcie się i nie lękajcie się ich, gdyż Pan, Bóg wasz, idzie z wami, aby walczyć za was z waszymi nieprzyjaciółmi, by was wybawić“ – 5Moj. 20,3-4.

STANLEY FISCHER WŚRÓD NAJLEPSZYCH BANKIERÓW – Angielski miesięcznik Global Finance wybrał szefa banku Izraela Stanleya Fischera jako jednego z najlepszych sześciu bankietów świata. Otrzymał on stopień „A”. Od 1994 roku pismo przyznaje punkty od A do F szefom banków centralnych 50 z najbardziej wpływowych krajów; i to dotyczy kontroli nad inflacją, osiągnięciami wysokiego wzrostu gospodarczego, stabilności waluty i zarządzania odsetkami. Już w 2011 Fischer uzyskał ocenę „A”. Wydawca Global Finance, Joseph Giarraputo, powiedział: „”W najtrudniejszych latach szefowie banków centralnych wystawieni byli na ciężką próbę”. (Jerusalem Post) „Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość“ – Jeremiasz 29,11.

3,5 MLN. TURYSTÓW W IZRAELU – Izraelski minister turystyki Stas Miseschnikow przejął swój urząd przed niemal 4 latami, kiedy branża przeżywała trudne czasy. Wtedy do kraju przyjechało 2,7 mln. Turystów i istniały obawy, że nastąpi stagnacja. W 2011 roku przyjechało 3,5 mln. odwiedzających; a tym roku liczba ta jeszcze wzrośnie. Większość przyjeżdża z powodów duchowych. W ministerstwie panuje przekonanie, że także w przyszłości miliony turystów przyjedzie z tego samego powodu. (Jerusalem Post). „Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą“ – Izajasz 60,2.

IRAN OTWIERA SPOTKANIE 120 KRAJÓW – MIMO IZOLACJI PRZEZ ZACHÓD– W ostatnią niedzielę Iran powitał delegacje 120 krajów rozwijających się na szczycie, który ma dowieść, że Waszyngtonowi nie udało się odizolować Iranu od reszty świata. Podczas ceremonii otwarcia ruch krajów niezaangażowanych (Non-Aligned Movement, NAM) w Teheranie, irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi powiedział, że ma nadzieję, że będzie ono znakiem solidarności względem sankcji zachodnich, które miały być karą za jego program atomowy. Zachodni dyplomaci próbowali zminimalizować znaczenie szczytu jak również fakt, że Iran przejmie przewodnictwo w NAM na trzy lata. NAM zostało założone w 1961 roku jako przeciwwaga wielkich mocarstw, które zdominowały międzynarodowe kontakty. 80 krajów przysłało na szczyt ministrów, a 50 krajów nawet przywódców. Wśród gości był przewodniczący ONZ Ban Ki Moon i nowy prezydent Egiptu Mohammed Morsi, pierwszy egipski prezydent od rewolucji islamskiej w 1979 roku, który odwiedza Iran (Haaretz).

440 OSÓB ZABITYCH W SYRII W SOBOTĘ – Syryjscy rebelianci podali w poprzednią niedzielę, że w upływających 24 godzinach zabitych zostało 440 osób. Wśród zabitych były dziesiątki kobiet i dzieci. Około 310 osób straciło życie w Damaszku, z tego 200 w zaledwie jednej dzielnicy Darya. Od początku sierpnia według rebeliantów zabito 3.700 osób (INN).

MASOWE UCIECZKI Z SYRII – Ponad 200.000 Syryjczyków uciekło z kraju od początku najgorszej wojny domowej w marcu 2011 roku, co podał najwyższy komisarz ONZ ds. uchodźców. W ostatni weekend przekroczyło granice 2.200 Syryjczyków, dużo jak jeszcze nigdy wcześniej. Turcja przyjęła już 78.000 Syryjczyków, którzy tam schowali się przed niebezpieczeństwem; tylko w ostatnich trzech weekendach było to szacunkowo 34.000 osób. Łącznie od początku wojny uciekło z Syrii 202.512 osób; codziennie przybywają nowi do Libanu, Iraku i Jordanii. Turcja stwierdziła, że chce przyjąć łącznie 100.000 osób (Arutz-7).

SUPERMARKETY TRACĄ PROFITY – Przychody grupy Co-op w pierwszych miesiącach 2012 roku spadły o 55%. Sprzedaż w supermarketach grupy do 30 czerwca zmalała o 1,2 %. Wynik przedsiębiorstwa spadł o 16%. Banki grupy przeżyły załamanie o 67,9%. Co-op jest jedną z największych sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii. W kwietniu zmieniła ona swoją strategię i odtąd bojkotuje wszystkie firmy, które swoje produkty sprowadzają z osiedli na zachodnim brzegu Jordanu. Od roku 2009 grupa wzbrania się przed bezpośrednim importem z tych osiedli. Nowa strategia rozciągnięta została także na kontakty izraelskich dostawców, o których wiadomo, że współpracują z producentami z osiedli. Szef Co-op Peter Marks odpowiedzialnością za straty obarczył pogodę oraz „najgorsze warunki gospodarcze w ostatnich 40 latach” (Jewish Chronicle). może zła pogoda nie jest jedynym problemem Co-op. „I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę!“ – 1. Mojż. 12,3.

IRAN: WSZYSCY MAMY ODPOWIEDZIALNOŚĆ WSPIERANIA SYRII – Iran przyznaje się do odpowiedzialności za wspieranie rządu syryjskiego prezydenta Bashara Assada, podczas gdy ten walczy z uzbrojonymi powstańcami, jak stwierdził ostatnio szef tajnych służb irańskich jednostek elitarnych „Obrony rewolucji”. „Nie możemy dopuścić, by linia obrony została przełamana”, powiedział Hussein Taeb, szef tajnych służb. Teheran wspiera Assada, chociaż społeczność międzynarodowa jego postępowanie wobec powstańców ostro krytykuje. Iran traktuje jego rząd jako część frontu antyzachodniego, do którego należy też libańska grupa terrorystyczna Hisb-Allah. Teheran zarzuca zachodnim mocarstwom w regionie, jak Turcja i Katar, że wspiera rebeliantów i że mogą strącić Assada. Parlamentarna komisja z Iranu chce na dwa dni odwiedzić Syrię by wzmocnić stosunki bilateralne (Jerusalem Post). Od dawna Iran i Syria wspierają grupy terrorystyczne jak Hamas, atakujący regularnie południe Izraela i Hisb-Allah wysyłający tysiące rakiet i innych pocisków spadających na duże miasta żydowskiego państwa. Teheran i Damaszek zaopatrują te grupy terrorystyczne w materiały treningowe, pieniądze i amunicję.

IRAN DOMAGA SIĘ BY SYRIA DAŁA BROŃ HISB-ALLAHOWI – Jednostki w Teheranie wywierają naciski na prezydenta Bashara Assada by oddał część swojej broni chemicznej terrorystom z Hisb-Allahu, jak doniosła izraelska gazeta Maariw. Gazeta powołała się na informacje wywiadowcze z USA i ich sojuszników. Raport na ten temat ujrzał światło dzienne po wyjaśnieniu prezydenta Baracka Obamy. Powiedział on, że jeśli reżym Assada przemieści lub zastosuje broń chemiczną USA zmieni swój sposób myślenia w kwestii wejścia militarnego w walki między rządem w Damaszku, a wojskami opozycji (Arutz-7).

MOFAS DO HAMASU: NA WASZYCH RĘKACH JEST KREW OFIAR NALOTÓW RAKIETOWYCH – W ostatnią niedzielę Arabowie z Gazy odpalili rankiem rakiety na Shaar HaNegev. Dwie rakiety uderzyły w fabryki na miejscu, zraniły dwóch Izraelczyków i spowodowały znaczne straty. Jedna z fabryk była już wcześniej uszkodzona przez ostrzał z Gazy. Trzecia rakieta uderzyła wprawdzie w tej samej okolicy, ale nie spowodowała strat. Krótko przed atakiem rakiet ogłoszono alarm o stopniu czerwonym. W czasie niedzieli przywódca opozycji Saul Mofas wypowiedział się podczas wizyty w szpitalu Barsillai w Aszkelonie o rakietach, które spadają na Negev. W swoich komentarzach zwrócił się bezpośrednio do Hamasu i powiedział: „Mam przeslanie dla przywódców Hamasu: Jeśli tym dzieciom choćby włos z głowy spadnie, ich krew oblepi wasze ręce. Rok szkolny zacznie się jak zwykle. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie dzieciom na południu bezpieczeństwa, którego potrzebują” (Jerusalem Post). Proszę módlcie się na początku nowego roku szkolnego o miasta i wsie Izraela. Oby dzieci w drodze do szkoły, na podwórkach i w ich klasach byli chronieni i ocaleni. Proszę módlcie się by komórki terrorystyczne w Gazie opanował strach i zamieszanie po zastanowieniu się co może przynieść atakowanie państwa żydowskiego.

AKCJA TORNISTER – Wizja dla Izraela od 1998 roku przeżywa radość, gdy widzi jak cieszą się izraelskie dzieci, gdy otrzymują tornistry i pomoce szkolne w nowym roku szkolnym. Od tego czasu mogliśmy pomóc 166.000 osobom potrzebującym i żydowskim oraz arabskim dzieciom. Radość zaraża, gdy się obserwuje, jak promienieją radością buzie dzieci podczas rozpakowywania tornistrów. Prosimy Was pilnie o datki, które nas tak cieszą. Więcej informacji: www.visionfuerisrael.de/schulranzen.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI

продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.