Wybuch bomby w Aleksandrii zabił 7 Koptów

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

31 grudnia 2010

Wybuch bomby umieszczonej w samochodzie zabił siedmiu chrześcijan z Aleksandryjskiego Kościoła Koptyjskiego

Dan Wooding

Założyciel ASSIST Ministries

ALEXANDRIA, EGIPT (ANS) – Agencja BBC przekazuje informację o tym, że wybuch bomby samochodowej przed kościołem w Aleksandrii zabił 7 osób i zranił 24, jak mówi minister spraw wewnętrznych.  „Wybuch został spowodowany przez samochodową bombę i uderzył w ludzi wychodzących z noworocznego nabożeństwa w kościele al-Qidiseen tuż po północy. – przekazuje BBC. – Sekciarskie nastroje rosły ostatnio w Egipcie”.

„Po wybuchu, rozgniewani chrześcijanie podobno rzucali kamieniami w policję i skierowali się do pobliskiego meczetu, weszli do środka i po wyrzucali księgi na ulice” – jak podaje Associated Press”.

BBC informuje dalej, że burmistrz Aleksandrii, Gen Adel Labib, powiedział w egipskiej telewizji, że pojawiały się ostatnio groźby ataków na kościoły, lecz starał się pomniejszyć jakiekolwiek możliwości pojawienia się sekciarskich motywacji niedzielnego ataku.

Sekciarska przemoc.

Lokalny kapłan powiedział, że ilość zabitych mogła być znacznie większa, gdyby wybuch nastąpił kilka minut później, gdy większa ilość osób wychodziła z kościoła, informuje reporter BBC, Khaled Ezzelarab, z Kairu. Po wybuchu widziano chrześcijan śpiewających obok spalonego samochodu przed kościołem: „Ofiarujemy nasze dusze i krew dla Krzyża”. Chrześcijanie z Koptyjskiego Ortodoksyjnego Kościoła stanowią około 10% głównie muzułmańskiej populacji Egiptu.

Raport BBC przekazuje dalej: „Wzrost politycznego znaczenia islamu oraz zaniedbania rządu w sprawie zajęcia się sprawami Koptów, którzy twierdzą, że są dyskryminowani, rozpaliły tylko podziały, jak mówią analitycy. Po pojawieniu się informacji o nawróceniu się z islamu na chrześcijaństwo dwóch egipskich kobiet, aby mogły rozwieść się z mężami, Al-Qaeda w Iraku również prowadzi kampanię przeciwko chrześcijanom”.

Aleksandria to drugie co do wielkości miasto w Egipcie liczące około pół miliona mieszkańców było już świadkiem sekciarskiej przemocy w przeszłości.

Jak informuje BBC : „W 2006 roku nastąpiło zderzenie między Koptami a muzułmanami po tym, gdy jeden z wierzących został zasztyletowany w wyniku ataku napastników z nożami na trzy miejskie kościoły”.

стоимость поисковой оптимизации

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.