Zniszczone dwa budynki kościelne

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA
Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

22 sierpnia 2011

Gospel for Asia

 

Azja Południowa (ANS) Jeden ze wpieranych przez Gospel for Asia misjonarzy ucierpiał w czasie ataku na jego budynek kościelny, a drugi był świadkiem zniszczenia swego kościoła.
Zniszczony kościół

 
Dziesiątki kościołów, podobnie jak ten na zdjęciu, zostało zniszczonych przez ekstremistów w stanie Orissa, w Indiach. Największe takie zdarzenie miało miejsce w pierwszym tygodniu sierpnia.

Pierwszy incydent miał miejsce 25 czerwca. Gdy pastor Chandan Dutta przybył (następnego dnia), aby poprowadzić nabożeństwo zauważył, że wszystkie szyby w budynku zostały wbite, podobnie było z drzwiami, przez które wandali usiłowali wyważyć. Chandan przekazał informacje lokalnej policji, lecz sprawcy nie zostali zidentyfikowani.

Nie jest to pierwszy przypadek w służbie Chandana. W 2009 roku rozwścieczony tłum ok. 200 ludzi wziął go do sąsiedniej religijnej świątyni, oskarżając o zmuszanie ludzi do nawracania na chrześcijaństwo i żądając, aby odpowiadał na różne religijne pytania dotyczącego jego działalności. Zdarzenie miało miejsc po tym, gdy pastor rozdał kilka traktatów. W czasie tego nielegalnego sądu w świątyni, Chandan dzielił się ewangelią, mówiąc o miłości Jezusa na podstawie Ps. 23 i Ewangelii Jana.

Jego oskarżyciele puścili go tamtego dnia, lecz ostrzegli go, aby nie głosił ewangelii ani nie wręczał więcej traktatów. Pomimo takiego traktowania wielu ludzi, dzięki służbie Chandana, nadal zwraca się do Chrystusa.

Pastor prosi o modlitwę, aby jego przeciwnicy nie przeszkadzali w służbie, lecz aby w pojęli miłość jaką Bóg ich kocha. Prosi również o modlitwę, aby mógł przenieść swój osobisty dobytek w pobliże kościoła, żeby lepiej strzec zabudowań.
Kolejny kościół zniszczony w Orissa

W Indiach został zniszczony kolejny kościół. Tym razem było to około 300km na północny wschód od Kadhamal, gdzie w 2008 roku wybuchły rozruchy przeciw chrześcijanom. Wśród chrześcijan istnieje przekonanie, że zniszczenie tego kościoła było kierowane przez antychrześcijańskiego przywódcę, który ma silne powiązania z tradycyjnymi religiami w tym rejonie. Zostali zdenerwowani tym, że ludzie z różnych kast spotykali się razem na nabożeństwach. Zabudowania kościelne zostały postawione na ziemi przekazanej przez mężczyznę z kasty Dalitów („niedotykalnych”), co również ich złościło. To szczególne ugrupowanie mocno trzyma się tradycyjnej segregacji kastowej, pomimo że ten system został prawnie zakazany ponad 60 lat temu.

Kierownictwo GFA w Orisa prosi o modlitwę za wierzących, którzy stracili swój kościół, aby trwali w jedności i oddaniu Panu. Proszą również o mądrość i zaopatrzenie potrzebne do remontu budynku.

Orissa jest bardzo trudnym dla misjonarzy stanem. W 2008 roku to samo antychrześcijańskie ugrupowanie wzbudziło rozruchy, gdy ich przywódca został zamordowany. Zabili setki chrześcijan i spalili tysiące kościołów, domów i sklepów/warsztatów itd., należących do chrześcijan.


See how GFA-supported missionaries are helping rebuild Orissa.

http://www.gfa.org/persecution/rebuild-orissa/


topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *