Kierowca Arafata usłyszał: „Musisz kochać Żydów”.

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

16 luty 2010

Dan Wooding

Załozyciel ASSIST Ministries

TOKYO, JAPAN (ANS) –– Tass Saada urodził się w kłebiącej się Strafie Gazy, wychował w Arabii Saudyjskiej i w Katarze. Od wczesnych lat nauczył się nienawidzić Żydów i chrześcijan i już wtedy był o krok od tego, aby zostać wyszkolonym snajperem i kierowcą założyciela OWP, Jassera Arafata.

Taas Saada

Toss dla 'zabawy’ wrzucał do chrześcijańskich kościołów w Jordanie granaty. Zabijanie izraelskich żołnierzy w odwet za „okupowanie” palestyńskiej ziemi było również częścią jego życiowego celu.

To, na czego sobie Tass nie przyswoił, stało się, gdy wyemigrował do Ameryki, gdzie spotkał bystrego biznesmena, który powiedział temu grzecznemu Palestyńczykowi, że ma „koneksje”. Saada tak bardzo chciał wiedzieć więcej, że nie mógł spać z powodu zainteresowania. Nie był jednak przygotowany na odpowiedź, którą otrzymał. Ten biznesmen powiedział mu, że ma relację z Jezusem Chrystusem. Padając na kolana, kiedyś morderca, wiedział, że jest to właśnie Ten, o którym napisano w Koranie, i którego szukał przez całe swoje życie. Nagle wszystko stało się jasne dla tej poszukującej duszy, ale był pewien „haczyk”, który sprawiał, że Tass niemal zrezygnował.

„Musisz kochać Żydów. – powiedział ten chrześcijanin. – Musisz kochać Żydów”. Od tej chwili nienawidzący Żydów, Tass Saada, syn Ismaela, zaczął odczuwać taką miłość do synów Izaaka, że nigdy już nie zawrócił do przeszłości i nie spojrzał wstecz na swoje życie pełne przemocy i nienawiści.

Dziś Tass prowadzi wyjazdy z młodzieżą do Jerycha i do Gazy oraz wielu innych krajów. Czuje, że skoro kiedyś szkolił młodych ludzi w nienawiści to teraz chce pokazać współczesnej młodzieży, drogę do pokoju, który przewyższa wszelki rozum.

W Ameryce stał się znanym biznesmenem i wierzącym w Jezusa Chrystusa, lecz czuł, że potrzebuje zrobić więcej. Sprzedając cały swój wartościowy majątek i mienie nabyte w Stanach Zjednoczonych, swoją przyszłość umieścił w następnym pokoleniu.

Jaser Arafat

Prowadzi teraz humanitarną pracę, zwaną „Hope for Ismael” (Nadzieja dla Ismaela), napisał popularną książkę (wraz z Dean Merrill) na temat swych doświadczeń pt.: „Once an Arafat Man: The True Story of How a PLO Sniper Found a New Life.”

(„Kiedyś człowiek Arafata: prawdziwa historia o tym, jak snajper OWP znalazł Nowe Życie”).

Podróżuje po całym świecie, dzieląc się swoją historią miłości i przebaczenia przez Jezusa Chrystusa. Podzielił się też swoją historią na początku tego roku z tysiącami delegatów konferencji „Global Mission Consultation” w Tokio.

Udzielił również kilku wywiadów dla międzynarodowych telewizji HFHFC International oraz OLI Production’s.

David Sullivan w czasie kręcenia wywiadu z Taaas'emDavid Sullivan w czasie kręcenia wywiadu z Tass Saada do programu „Principles of Leadership”. Inni goście występujący w 52 częściowej serii „God’s Smuggler”: brat Andrew, były arcybiskup Canterbury, George Carey, założyciel Youth with a Mission, Loren Cunningham, założyciel Operation Mobilization, George Verwer, „Wikary Bagdadu”, Canon Andrew White, telewizyjny kaznodzieja, Andrew Wommack, Anne Graham Lotz, córka ewangelisty Billy Graham oraz były szef armii brytyjskiej generał, Sir Richard Dannatt.

„Principles of Leadership” zostały wprodukowane przez OLI Production, brytyjski oddział

Harvest Fields Commissioning International. Misją HFC International, zarejestrowanej brytyjskiej organizacji charytatywnej jest wzbudzanie i zachęcanie kościołów i przywódców w ponad 46 krajach, na wszystkich 5 kontynentach do pracy w kościołach, oraz charytatywnych i humanitarnych grupach pomocy. Adres striny: www.principles.tv.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.