2 zabitych i 14 rannych w atakach na domy chrześcijan w Iraku

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

1 stycznia 2011

Jeremy Reynalds -senior korespondent ASSIST News Service

BAGDAD (ANS) – Jak przekazuje urzędnik MSW Iraku, co najmniej dwie osoby zostały zabite a 14 rannych w czwartkowej fali ataków bombowych, których celem stały się domy chrześcijan w Bagdadzie. Jak podaje Jomana Karadsheh z CNN, powołując się na słowa tego urzędnika, ataki wyglądały na skoordynowana akcję, ponieważ wszystkie miały miejsce w ciągu jednej godziny. Materiał wybuchowy zostawiano na zewnątrz w ogrodach co najmniej sześciu domów wzdłuż rozrastającej się stolicy Iraku.

CNN stwierdziła, że nie jest jasne czy wszystkie ofiary były chrześcijanami, lecz najnowsze ataki są kopią porannych ataków bombowych na chrześcijańskie domy w Bagdadzie z 10 listopada. Według CNN na wschodzie, w Nowym Bagdadzie, zabito co najmniej dwie osoby a trzy zostały ranne. W centrum Bagdadu, w dzielnicy Karrada, trzy osoby zostały ranne. W domach we wschodnim Bagdadzie były dwie eksplozje również w ogrodach. W Yarmouk, ranny został mężczyzna, a w Amerija dwoje ludzi. W południowym rejonie, w Dora, trzy osoby zostały ranne, gdy w ogrodzie wybuchła bomba. Jak podaje CNN w południowo zachodnim sąsiedztwie Sajdija bomba została zdetonowana po tym, gdy gospodarz otworzył drzwi domu po usłyszeniu dzwonka. Dwie osoby zostały ranne w tym ataku.

CNN stwierdziło, że te akty przemocy są ostatnio skierowane przeciwko chrześcijańskiej mniejszości w Iraku, który jest w przeważającej części muzułmański. Ataki w Bagdadzie i Mosulu na północy wywołały wielki strach wśród chrześcijańskich społeczności i spowodowały, że wiele osób opuszcza swoje domy udając się do innych części Iraku i innych krajów.

CNN przekazało, że sporo chrześcijan mówiło, że z powodu gróźb bojowników z ostatnich tygodni, wytonowali bożenarodzeniowe obchody w tym roku.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.