30 lesbijek zostało zapłodnionych nasieniem jednego dawcy

Oryg.:
http://www.news.com.au/adelaidenow/story/0,22606,24465265-5006301,00.html

Oddawanie spermy nie jest dostatecznie uregulowane prawnie.
„Szczodrzy dawcy” powołujący do życia zbyt wiele dzieci.
Ryzyku kazirodztwa, gdy dzieci nie znają swojego ojca.

NIEUREGULOWANE prawnie oddawanie spermy prowadzi do niezwykłych sytuacji, w których dzieci lesbijek w Adelaide mieszają się towarzysko, stwarzając ryzyko kazirodztwa.

Jeden z głównym ekspertów w dziedzinie techniki reprodukcji – Andrew Dutney –powiedział, że w jednym ze z nanych przypaków, około 30 lesbijek, zostało zapłodnionych spermą jednego i tego samego mężczyzny, jak przekazuje Advertiser. Te matki zorganizowały piknik ze wszystkimi swoimi dziećmi wzbudzając obawy, że mogą związać się ze swoim pół rodzeństwem, nie zdając sobie sprawy z tego, że są powiązani.
W innym przypadku, ze spermy jednego mężczyzny urodziło się 29 dzieci, z których większość mieszała w Adelaide. Nie mają pojęcia o tym, kto jest ich przyrodnim rodzeństwem, wzbudzając obawy, że w tak „wielkim wiejskim mieście” jakim jest Adelaide, mogą przypadkowo popełnić kazirodztwo.

W Południowej Australii (SA) standardową praktyką stało się identyfikowania dawców spermy, co spowodowało, że mężczyźni zaczęli unikać klinik reprodukcjach.
Leczenie płodności generalnie nie obejmuje homoseksualistów, ponieważ prawo mówi, że jest to wyłącznie dla niepłodnych par oraz ludzi wysokiego ryzyka przekazania poważnego defektu.
W połączeniu te czynniki zmuszają wielu ludzi chcących mieć dzieci do szukania pomocy gdziekolwiek indziej – nawet przez „turkey basters” (gruszki), przypadkowy seksu, czy też chętnych znalezionych przez internet.

Dr Dutney, były prezes SA Council on  Reproductive Technology (Południowoaustralijskiej Rady TechnologiiReprodukcji) i profesor teologii na Flinders University, powiedział, że regulacje prawne w Południowej Australii były wadliwe i powinny być uchylone razem, pozostawiając medycznym jednostkom reprodukcyjnym przestrzeganie krajowych wskazówek etycznych.
Podał przykład tego „bardzo szczodrego” dawcy spermy, aby podkreślić fakt, że jeśli ludziom nie udostępni się reprodukcyjnej technologii, zmusza to ich, aby zająć się tym samemu i pozyskiwać dzieci poza normalnym systemem. Te dzieci urodziły się około dekady temu, co znaczy, że osiągną wiek dojrzały w ciągu kilku następnych lat.

„Skutek naszych prawnych decyzji tutaj, w Południowej Australii, jest taki, że pojawiają się niekontrolowane ciąże z dawców, podczas gdy dzięki mniej obciążającemu systemowi, widocznych byłoby o wiele więcej rodziców i dzieci. – powiedział prof. Dutney. – Obecnie mamy taką sytuację, że … przez utrzymywanie osobnej legislacji w Południowej Australii, kliniki muszą naruszać krajowe zasady. To prawodawstwo gwarantuje anonimowość dawców, podczas gdy zgodnie z zasadami w krajowym kodeksie moralnym, udostępnia się dzieciom dostęp do tej wiedzy”

Leonie Hewitt jest matką jednego z tych dzieci z Adelaide z drugiego przykładu. Jest również rzecznikiem prasowym mającego swoją siedzibę w Sydney Donor Conception Support Group of Australia (Australijskiej grupy wsparcia dawców poczęcia).

Mówi ona, że w tym wszystkim ludzie muszą uznać „ludzkie prawa” dzieci. „Musi być spójna krajowa polityka prawna” – powiedziała. – Musimy chronić ludzi, którzy są poczęci z dawców bez względu na to czy to w zwykłych, czy homoseksualnych rodzinach.
Musimy chronić te dzieci. Musimy zharmonizować ogólnokrajowe prawodawstwo, które chroni prawa człowieka”.

  – – – – – –

Artykuły o podobnej treści:

Dziecie dawcy nasienia zabierają głos

Kobieta szuka tożsamości ojca, anonimowego dawcy spermy

Odważny nowy świat nie zważa na prawa dzieciраскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.