Brat Radek Siewniak, który w czasie misyjnego pobytu w Nepalu osobiście poznał pastora Prema Tamang zorganizował zbiórkę pieniędzy dla ludzi, w tym wielu wierzących, którzy w Nepalu i Pakistanie znaleźli się w związku zdziałaniami rządów ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa COVID – 19, znaleźli się tragicznej sytuacji – całkowicie pozbawieni środków do życia. Nepal należy do najuboższych krajów świata (na 8 miejscu), gdzie pracuje się na dniówki, aby wracając z pracy zaopatrzyć rodzinę.
Z pieniędzy, które otrzymałem do tej pory wysłałem do pastora 800 zł. W związku z tym, że biura Western Union są często też pozamykane została uruchomiona możliwość przekazywania przez WU pieniędzy bezpośrednio na konto (tzw. private walet).
Obecnie można przekazać pieniądze na pomoc przez akcje na zrzutka.pl (link poniżej) bądź, jak wcześniej, na moje konto.
Piotr Zaremba
Kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu, w tym Nepal i Pakistan, wielokrotnie cierpiały z powodu wojen, zawieruch polityczno-społecznych, kryzysów gospodarczych a także wyniszczających chorób.
W obecnej sytuacji na świecie, kiedy niemalże każdy kraj dotknięty jest w większym lub mniejszym stopniu pandemią koronawirusa, kraje takie jak Nepal czy Pakistan cierpią dodatkowo z powodu wprowadzonych w nich obostrzeń tyczących się życia codziennego.
Niemożność wykonywania pracy w sytuacji, w której większość osób utrzymuje się z tak zwanych dniówek (czyli wynagrodzenia wypłacanego codziennie za przepracowane godziny lub wykonane zadania), a także brak zgromadzonych wystarczających oszczędności, by zrobić zapasy jedzenia i podstawowych środków do życia, sprawiają że wielu Nepalczyków i Pakistańczyków dotkniętych zostało już teraz problemem głodu, pogarszania się stanu zdrowia schorowanych członków rodzin (ze względu na brak środków na zakup potrzebnych lekarstw) i rosnącym zadłużeniem związanym z niemożnością regulowania na bieżąco opłat za mieszkanie.
Czas kwarantanny w tych krajach to dla ich mieszkańców – a w szczególności chrześcijan, będących marginalizowaną i dyskryminowaną grupą społeczną – nie tylko walka o uniknięcie zarażenia wirusem, ale dużo bardziej o przetrwanie i godne życie teraz i po zakończeniu epidemii.
Pragniemy wesprzeć potrzebujących w Nepalu i Pakistanie – z racji współpracy z konkretnymi osobami w obu krajach znamy bieżące potrzeby i wiemy, komu i w jaki sposób jesteśmy w stanie realnie pomóc.
Na co zbieramy finanse?
- zakup żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin w Pakistanie i Nepalu
- zakup leków dla potrzebujących chorych w Pakistanie i Nepalu
- monitorowane wsparcie finansowe dla najbardziej zadłużonych (opłaty czynszowe, media) w Pakistanie