AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU_18.12.09

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V.  Tel. (D) 089-566 595   Fax. (D) 089-5464 5964

eMail:  Info@VisionfuerIsrael.de    Web:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 18 grudnia 2009

W nim było życie, a życie było światłością ludzi. A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła” J. 1,4-5.

PREZYDENT SCHIMON PERES ŚLE POZDROWIENIA DO ŻYDOWSKIEGO ŚWIATA Z OKAZJI ŚWIĘTA HANUKA – Z okazji otwarcia nowo utworzonej strony na YouTube prezydent Szimon Peres wysłał pozdrowienia chanukowe dla całego żydowskiego świata. Pozdrowił także arabskich obywateli Izraela z okazji ich święta Eid Al-Adha i chrześcijan, którzy wkrótce świętować będą Boże Narodzenie. Hanukę określił jako „własne święto Izraela pełne światła, optymizmu, pełne nadziei”. Kontynuując Peres powiedział, że światło i pokój to wartości na których opiera się dziedzictwo narodu żydowskiego. Wspomniał także współczesne zagrożenia Izraela, zwłaszcza ze strony Iranu, ale wyraził nadzieję, że pokój zwycięży. (INN)

NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE MENORA POPŁYNĘŁA DO NOWEGO JORKU – Menora, którą określono jako największą na świecie stoi obecnie w Nowym Jorku na rogu Piątej Alei i 59. ulicy. Niemal 10 metrowa stalowa menora o wadze 1.800 kg pomalowana na złoto posiada prawdziwe lampy na oliwę, które były zapalane przez 8 dni święta, a pierwszą zapalił burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg i senator Chgarles Schumer w piątek 11 grudnia. (INN) Świeczniki do hanuki mają dziewięć ramion, które zapalane są w czasie ośmiodniowego święta. Menora w Starej świątyni w Jerozolimie, która stała się symbolem judaizmu, posiada natomiast siedem ramion.

IZRAEL POLUŹNIA NA ŚWIĘTA OGRANICZENIA DLA ARABÓW – Izraelska armia powiadomiła, że wprowadza ułatwienia dla podróżujących arabskich chrześcijan podczas nadchodzących świąt. Tysiące chrześcijan z Samarii i Judei dostanie miesięczną przepustkę by mogli odwiedzić „święte miejsca” w Jerozolimie. W normalnej sytuacji pozwolenie wjazdu do Izraela otrzymuje niewielka liczba chętnych, by zapobiec atakom terrorystycznym. Z braku odpowiedniej kontroli zwykle wielu terrorystów próbuje dostać się do Izraela by praktykować swoje mordercze ataki.  „Proście o pokój dla Jeruzalemu! Niech żyją w spokoju ci, którzy cię miłują!” – Psalm 122,6

HAMAS W GAZIE OTWIERA GROBY CHRZEŚCIJAN – Co trzy minuty dręczony jest  na świecie jeden chrześcijanin. W tym roku zabitych zostało głównie w krajach muzułmańskich z powodu swojej wiary 165.000 chrześcijan jak podała jedna z organizacji obrony praw człowieka w Izraelu. „Hamas wyciąga z grobów resztki chrześcijan, bo rzekomo zanieczyszczają muzułmańską ziemię” jak stwierdził Reverend Majed El Shafie, przewodniczący organizacji One Free World International. El Shafie przewodniczy też delegacji obrońców praw człowieka, członków kanadyjskiego parlamentu i osobistościom świata religii, która przybyła do Izraela. El Shafie potwierdził też, że rocznie prześladowanych jest na świecie 200 do 300 milionów chrześcijan. Około 80% z nich mieszka w krajach muzułmańskich. (Jerusalem Post)  „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście!” – Hebrajczyków 13,3.

HAMAS ŚWIĘTUJE 22 LATA TERRORU – W ostatnią niedzielę i poniedziałek na ulicach Gazy świętowano 22 lata terroru Hamasu przeciw Izraelowi. Dziesiątki tysięcy ludzi niosło flagi Hamasu, paradowały też dzieci w mundurach wojskowych. USA i Europa, które zakwalifikowały Hamas jako organizuję terrorystyczną po tym jak setki Izraelitów zginęło w samobójczych zamachach oświadczyły, że poczekają aż do czasu kiedy Hamas wyrzeknie się przemocy i uzna żydowskie państwo Izrael. Hanija były minister PA powiedział w poniedziałek, że Hamas nie porzucił swojego celu, którym jest zniszczenie Izraela. (INN, AP)

ACHMADINEDZAD: BĘDZIEMY ZAWSZE POPIERAĆ ARABÓW – Oficjalna agencja informacyjna Iranu podała, że prezydent Mahmud Ahmadinedżad jasno wyraził swoje poparcie dla Hamasu: szefa osiadłej w Syrii komórki terrorystów przyjął u siebie. Podczas spotkania Ahmadinedżad powiedział Khalidowi Meshalowi, że Iran zawsze będzie stał po stronie Arabów (tzw. palestyńskich) i to do „przewidywanego upadku syjonistycznego reżymu” – jak to sformułował. Meshal przysiągł, że Hamas nadal walczy z syjonistycznym państwem aż do „całkowitego zwycięstwa!”. (Haaretz)  Iran i Syria są największymi sponsorami terrorystycznych grup takich jak Hisb-Allah w Libanie czy Hamas w Gazie. Dodatkowo wyposażają je w sprzęt wojskowy. Grupy te nienawidzą Izrael i dążą do jego zniszczenia.

SYRIA OBRONI IRAN W RAZIE IZRAELSKIEGO ATAKU – Jeżeli Izrael zaatakuje zakłady atomowe w Iranie dojdzie bez wątpienia do wojny w regionie, ponieważ Syria i Iran podpisały porozumienie o wzajemnej obronie. Media Kuwejckie podają, że porozumienie podpisał irański minister obrony Achmed Vahidi w zeszły weekend podczas jego wizyty w Damaszku. Syryjskim żurnalistom Vahidi powiedział, że ta umowa jest groźnym środkiem odstraszania wobec Izraela i jego ewentualnych ataków na instalacje atomowe jego kraju. Obok reakcji Syrii również Iran będzie reagował wobec jakiegokolwiek ataku Izraela za pomocą rakiet dalekiego zasięgu na syryjskie zakłady atomowe. (Israel Today)

SETKI DEMONSTRANTÓW PRZECIW ROSNĄCEJ KONTROLI ŚCIANY PŁACZU PRZEZ ORTODOKSYJNYCH ŻYDÓW – Około 300 osób zebrało się w ostatnią niedzielę na Placu Kotel (Ściana Płaczu) by zapalić świeczki Hanukowe, śpiewać tradycyjne pieśni i protestować przeciwko „haredyzacji” (rosnąca ortodoksyjność) tego świętego miejsca. Demonstranci uważają, że ortodoksyjni haredyccy Żydzi wymuszają w tym publicznym miejscu dyskryminację płciową z osobnym miejscem dla kobiet. Żądają by plac dostępny był dla każdego. „Tragicznym jest, że Kotel nie należy więcej do narodu Żydowskiego tylko do energicznej grupy ultraortodoksyjnych Żydów” – powiedział Rabin Andrew Sacks, dyrektor stowarzyszenia rabinów w Izraelu. „Obserwujemy mniejszą liczbą uroczystości wręczania dowodów osobistych nowym imigrantom i mniej jest uroczystych przysiąg nowych rekrutów” – powiedział Sacks. „Nawet chór wojskowy tu nie występuje, bo śpiewają w nim kobiety. Kontrola Placu Kotel pod ścianą płaczu przez haredyckich Żydów musi się skończyć”. (Jerusalem Post)

NETANJAHU O IZRAELSKIM SYSTEMIE KSZTAŁCENIA: „MAMY PROBLEM.” – Premier Benjamin Netanjahu mówił w poniedziałek o pogarszającym się systemie kształcenia. „To jest problem” powiedział na  konferencji gospodarczej w Tel Avivie. Wątpi w to czy żydowscy studenci będą w stanie znaleźć się we spółczesnej światowej gospodarce; system kształcenia zawodzi. Netanjahu powołał się na dane sił obrony dotyczące testu kwalifikacyjnego rekrutów. Wskazują one na gorsze przygotowanie i złe wyniki. By temu przeciwdziałać należy wspomagać fachowców i zmienić system. (Jerusalem Post)  „Nabywaj mądrości i za wszystko, co masz, nabywaj rozumu!” – Przypowieści  4,7.

POMOC DLA IZRAELA W POTRZEBIE – Narodowy instytut ubezpieczeń opublikował listopadowy raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

NOBEL DLA IZRAELITY – Profesorka Ada E. Yonath pracuje w Instytucie Weizmanna w Rechowot, Israel. Jest ona pierwszą izraelitką i pierwszą kobietą mikrobiologiem, która odebrała w czwartek nagrodę Nobla w Stockholmie. W ciągu 110 lat od ufundowania nagrody były tylko 4 kobiety (w tym Maria Curie Skłodowska), które otrzymały nagrodę za osiągnięcia w chemii. (Arutz-7, Wikipedia)

LAUREAT POKOJOWEJ NAGRODY NOBLA OBAMA BRONI WOJNY – Amerykański prezydent Barack Obama podał powody prowadzenia sprawiedliwej wojny i odebrał nagrodę pokojową Nobla  kilka dni zaledwie po decyzji wysłania kolejnych 30.000 żołnierzy do Afganistanu. Obama jest pierwszym urzędującym prezydentem USA w ciągu ostatnich 90 lat i trzecim laureatem nagrody – za wcześnie, jak uważa wielu. „Różne ruchy pokojowe nie mogłyby zatrzymać armii Hitlera. Pertraktacje nie skłonią Al-Kaidy do złożenia broni. Jeśli się twierdzi, że przemoc jest potrzebna to nie jest to cynizm, ale uznanie historycznej prawdy” – powiedział Obama. (Jerusalem Post)

Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

Życzymy wszystkim naszym przyjaciołom i pomocnikom Wizji dla Izraela błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Następne wydanie „Aktualności z Jeruzalemu” ukaże się dopiero po świętach.

Pozdrowienia z Niemieckiego Biura

Stephanie i Karl Eglof Hartelраскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *