ANS – Dwaj koreańscy zakładnicy zostali zabici za odmowe nawrócenia na Islam


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa 5 września 2007

Koreański pastor mówi, że zakładnik w Afaganistanie został zabity za to, że odmówił nawrócenia na Islam.

Michael Ireland główny korespondnet ASSIST News Service

SEOUL, POŁUDNIOWA KOREA (ANS) – Młodzieżowy pastor, który prowadził grupę 23 południowokoreańskich pracowników pomocy w Afganistanie, został zabity za odmowę nawrócenia na Islam, ujawnił to główny pastor kościoła po tym, gdy ostatecznie 19 zakładników wróciło do domu.


Sprawozdanie przekazane na stronie The Christian Today podaje: Spośród 19 zakładników, którzy wrócili drugiego (września), od niektórych żądali Talibowie, aby się nawrócili, a po odrzuceniu zostali napadnięci i silnie pobici” – przekazał Park Eun-jo, pastor z kościoła zakładników, Saemmul Presbyterian Church w Bundang, znajdującego się na południe od stolicy Południowej Korei, Seulu.
„Słyszałem od zakładników, że byli straszeni śmiercią” – jak podaje Christian Korea Today. „Szczególnie odnosi się to do pastora Bae Hyung-kyu, który został zamordowany, ponieważ odmówił żądaniu nawrócenia na Islam”.


Dyrektor szpitala powiedział w poniedziałek, że tych samych pięciu uwolnionych w zeszłym tygodniu mężczyzn donosiło biciu ich przez sprawców porwania za odmowę nawrócenia na Islam i za ochranianie swoich współpracowniczek – przekazuje raport napisany przez Eric Young, korespondenta Christian Today, do którego też dziennikarz Christisan Today, Michelle Vu oraz korespondent Christian Today Korea, Lee Dae-won w Seoul, dodaje: „Znaleźliśmy medyczne ślady tego, że niektórzy zakładnicy, mężczyźni, byli byci”.
Cha Seung-gyun powiedział dziennikarzom, zgodnie z przekazem Agence France-Presse:”Powi edzieli, że byli bici za odmowę udziału w islamskich modłach oraz odrzucenie żądania nawrócenia”.


Tymczasem sprawozdanie Christian Today, cytując ABC News z soboty, mówi, że medyczne badanie stwierdziły, że nic nie wskazuje na to, aby któraś z pozostałych 12 kobiet została zgwałcona. Żadna z nich nie informuje o tym, aby były nękane seksualnie, poza sprawozdaniami pierwszych dwóch zwolnionych zakładniczek, które powiedziały, że były wielokrotnie gwałcone przez porywaczy. Mirajuddin Pathan, gubernator prowincji Ghazi, powiedział również, że otrzymał raporty o tym, że „różni talibscy dowódcy walczyli o zakładniczki” i że „były wykorzystywane stale” zgodnie z informacjami podanymi przez ABC News. Pomimo, że Park słyszał o tym, że niektóre zakładniczki stanęły wobec groźby gwałtu, powiedział, że 'zażegnały kryzys’ zdecydowanym oporem. Co więcej, witryna stwierdza, że co najmniej dwie zakładniczki były bite lub grożono im śmiercią, gdy odmówiły oddalenia się od pozostałych zakładniczek, informuje dyrektor szpitala Cha.


Young pisze: „O ile powiedziano, że wszyscy mężczyźni, wyzdrowieli całkowicie, bez jakichkolwiek śladów po biciu, Cha przekazuje, że sześć, bądź siedem kobiet cierpi na bezsenność, depresję i stały lęk o swoje życie, nawet po powrocie do Korei. Co więcej, niektórzy pacjenci ciągle cierpią z powodu szoku spowodowanego informacją o śmierci ich dwóch kolegów”.
Dyrektor szpitala przewiduje, że byli zakładnicy będą potrzebowali około dwóch tygodni leczenia.


Od chwili uwolnienia 19 pracowników pomocy – 14 kobiet i 2 mężczyzn – minionego tygodnia i ich bezpiecznego powrotu do domu w niedzielę, pojawiło się jeszcze więcej sprawozdań z ich sześciotygodniowych przejść.
Pierwotna grupa 23 chrześcijańskich woluntariuszy została porwana przez Talibów 19 lipca w czasie, gdy jechali z medyczną pomocą do ubogich Afgańczyków.
W ciągu ponad 40 dniowego uwięzienia buntownicy zabili dwóch mężczyzn, uwolnili dwie kobiety, zanim została zwolniona cała grupa. W celu uwolnienia zakładników Południowa Korea obiecała zabronić działalności koreańskim misjonarzom oraz wycofać 210 oddziałów wojskowych do końca roku – co było już planowane przed tymi wydarzeniami. Kraje sprzymierzone jak Kanada, Niemcy i Afganistan publicznie skrytykowały Seul za negocjowanie z Talibami – których uważają za terrorystyczną grupę – i wyraźne ulegnięcie im.


Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995. Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:

Michael’s Wor(l)d BLOGS
стоимость поисковой оптимизации

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.