ANS – Hinduski pastor zaatakowany przez Małpią Brygadę


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Poniedziałek 24 września 2007

Hinduski pastor zaatakowany przez 'Małpią Brygadę” w czasie niedzielnego nabożeństwa w Chhattisgarh


James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


KANKER, CHHATTISGARH, INDIE (ANS) –
Zgodnie z informacją przekazaną przez portal internetowy Global Council of Indian Christians (www.persecution.in), hinduski pastor został zaatakowany 23 września w czasie porannego nabożeństwa w swym kościele.

Relacja stwierdza, że pastor  Pradyuman Meshram (35) prowadził poranne nabożeństwo w ostatnią niedzielę w Sanjay Nagar w okręgu Kanker, około 140 km od Rajpur, stolicy stanu, gdy nagle nabożeństwo zostało zakłócone przez około 20 Badżarngis, znanych również jako „Małpia Brygada”. Przyłączyło się do nich około 20 lub 30 lokalnych mieszkańców, którzy zaczęli krzyczeć na pastora, aby wyszedł na zewnątrz. Pomimo, że wielu wierzących powiedziało im, że trwa nabożeństwo, oni nie chcieli słuchać.

Ku przerażeniu zgromadzenia, wtargnęli do pomieszczenia i zaczęli brutalnie bić pastora, powodując ciężkie obrażenia. Niektóre z obecnych kobiet zdołały uratować pastora przed napastnikami i wywieść ich na zewnątrz, i zamknąć drzwi kościoła.
Wtedy członkowie gangu zaczęli niszczyć dwukołowe pojazdy należące do członków kościoła, które były zaparkowane na zewnątrz. Ludzie z kościoła zaalarmowali policję, która wkrótce przybyła i zabrała napastników do najbliższego komisariatu policji w Kanker.


Pod komisariatem zebrała się duża grupa wojowniczych mężczyzn, którzy zaczęli wywierać nacisk na policję, utrzymując, że ci chrześcijanie byli zaangażowani w nawrócenia i że również prowadzili 'hałaśliwe spotkania’. Trwało to około 10 godzin, aż do 21.30. Ostatecznie policja przyjęła First Information Report (FIR) złożony przez pastora i kościół do swoich akt.

Módlcie się o pastora i jego żonę Savitri (33), i ich dwójkę dzieci, lat 7 i 4, oraz o chrześcijańską społeczność w tamtym miejscu, aby w mądry sposób radzili sobie z sytuacją i o pokój, aby zwyciężył.

Monitorujemy tą sytuację z bardzo bliska i jesteśmy w kontakcie z władzami. – powiedział rzecznik prasowy Global Council of Indian Christians.


———————————————–


James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

продвижение сайта эффективная раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.