ANS – Napad na ewangeliczne spotkanie w Indiach

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

27 lipca 2008

Hinduscy radykaliści zaatakowali ewangeliczne spotkanie w Karnataka, Indie.

James Varghese specjalny korespondent ASSIST News Service

KARNATAKA, INDIA (ANS) – grupa około 40 radykalistów hinduskich wpakowała się na nabożeństwo atakując pastora i wierzących w Bagalkot stanie Karnataka, 27 lipca

Zgodnie z informacjami podawanymi przez www.persecution.in, prowadzoną przez Global Council of Indian Christians (GCIC), ten incydent miał miejsce, gdy pastor Basappa prowadził dwudniowe spotkania z Ewangelią w prywatnym hotelu pod nazwą Anugraha.

Strona podaje, że na drugi dzień spotkania, gdy ludzie jeszcze gromadzili się i spotkanie miało się zacząć około godziny 11:30 tłum około 40 hindusów wpadł wykrzykując brudne obelżywości, muzyk Sampath Kumar został uderzony. Gdy pastor Basappa widząc, co się dzieje, usiłował ich powstrzymać, radykaliści popchnęli go i spotkanie zostało rozbite, a on sam został ranny w twarz.

Mówiąc o tym incydencie pastor Basappa powiedział ANS: „Gdy tylko krew zaczęła płynąć mi po twarzy, napastnicy przestraszyli się, nagle przybyła na scenę policja.
Zostaliśmy wraz z naszym muzykiem, moją żoną i dwiema córkami zabrani do policyjnego samochodu i zawiezieni na komisariat na przesłuchania”.

Radykaliści po zaatakowaniu pastora nie opuścili tego miejsca, lecz pozostali na miejscu, brali Biblie i śpiewniki i targali je na drobne kawałki oraz pobili kilku wierzących. Strona podaje, że zostało zniszczonych około 100 Biblii. Mówiąc o tym ataku i ranach pastor Basappa powiedział ANS: „Nikt nie został ciężko ranny, lecz jedno małe dziecko zostało ranne w głowę i trzeba mu było założyć 10 szwów. Stało się to, gdy jeden z napastników rzucił w powietrze plastykowym krzesłem. Zdrowieje i wszystko jest w porządku”.

Przewodniczący GCIC, Dr. Sajan George, skontaktował się z inspektorem policji G. Ramesh, Superintendent i bezpośrednio monitoruje sytuację w szpitalu oraz w komisariacie.

GCIC przekazuje, że w duchu Chrystusa, dla zgody i mając w tle serię wybuchów bombowych w Bangalore oraz Ahmedabad, oraganizacja przekazała urzędnikom informację, aby wycofali kryminalne oskarżenia przeciwko napastnikom oraz domaga się bezpieczeństwa i prawa do swobodnego uwielbiania prawdziwego Boga.

Została udzielona prawna pomoc pastorowi i wierzącym przez GCIC.

James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

seo оптимизация сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.