ANS – Wzorst prześladowań w Pakistanie

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

29 lipca 2008

Rozszerzanie się radykalnego islamu zwiększa ilość ataków na chrześcijan w Etiopii. Tłum muzułman obrzuca kamieniami chrześcijan w Erytrei.

Michael Ireland

Głowny korespodnent ASSIST News Service

ETIOPIA (ANS) – tłum islamskich ekstremistów obrzucił kamieniami Seida Ahmeda oraz Musa Ibrahima [nazwiska zmienione ze wzgledów bezpieczeństwa] Jijiga, mieście na granicy z Somalią. Ten atak jest ostatnim z ataków przeciwko chrześcijanom w Etiopii, gdzie rozszerzający się radykalny islam rozpala prześladowania.

ICC (International Christian Concern) www.persecution.org podaje, że 19 lipca 2008 roku Ahmed i Ibrahim szli na zgromadzenie kościoła, gdy stanęło im naprzeciw 9 ekstremistów muzułmańskich wykrzykujących anty-chrześcijańskie slogany i zaczęli rzucać w nich kamieniami. Ahmed, który jest liderem kościoła, został trafiony 8 kamieniami i cierpiał poważny wstrząs psychiczny i rany piersi. Został odwieziony do szpitala w Karamara, gdzie jego rany zostały opatrzone.

Ibrahim uniknął ran, uciekając, aby zawiadomić policję, która nigdy nie dotarła, aby powstrzymać napad. W końcu tłumek rozproszył się, gdy Ibrahim pobiegł w kierunku lokalnego komisariatu policji.

ICC przekazuje, że Jijiga jest stolicą stanu Somali, który jest jednym z dziewięciu stanów Etiopii.
Przeważającą częścią mieszkańców stanu Somali są etniczni Somalijczycy, głównie muzułmani.

Jak podaje ICC, nie jest to pierwszy raz, gdy chrześcijanie zostali zaatakowanie w Jijiga. 5 sierpnia 2007 Ethiopian Full Gospel Church w Jijiga został obrzucony bombami.
Pomimo, że znajdowało się w nim około 500 osób, nikt nie został ranny. Ten sam kościół był również podobnie zaatakowany 5 lat wcześniej.

Regionalny dyrektor na kraje Afryki ICC, Jonathan Racho, powiedział: „Dopóki wzrost popularności radykalnego islamu nie zostanie powstrzymany, wzrastać będzie ilość ataków na chrześcijan. Rząd Etiopii, szczególnie urzędnicy w zdominowanych przez islam obszarach kraju, powinni zostać obciążeni odpowiedzialnością za brak ochrony przed takimi atakami na chrześcijan”.

ICC jest organizacją ochrony praw człowieka z siedzibą Washington, której celem jest pomaganie prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. ICC przekazuje pomoc humanitarną, szkolenie i wsparcie dla prześladowanych pastorów, stara się podnosić świadomość obywateli USA o problemie prześladowań i jest adwokatem prześladowanych w Capitol Hill oraz Departamencie Stanu .

Więcej informacji można zdobyć kontaktując się z:
Jonathan Racho, Regional Manager for Africa, 1-800-ICC (422)-5441, jonathan@persecution.org

——————

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995.
Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:
Michael’s Wor(l)d BLOGS

оптимизации

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.